Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska co warto zobaczyc co zjesc?i inne pytania

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013
Makarska co warto zobaczyc co zjesc?i inne pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 01.01.2014 18:11

hej , udało mi się zalatwić nocleg w Makarskiej 150 m od plaży , chciałabym aby stali bywalcy Makarskiej podpowiedzieli mi gdzie znajdują się i jak się nazywają restauracje czy bary w których dają dobre i nie kosmiczne drogie jedzonko ,bo ja wiadomo z tym bywa różnie ,czy sa takie miejsca gdzie na wynos można kupić owoce morza już przygotowane do jedzenia , gdzie jest targ rybny ze świeżymi rybkami w jakiej są cenie ?np dorada ,co mozna zwiedzić w okolicy ,czy można wynajac np lódke czy motorówke jesli tak to w jakiej cenie ? czy warto wybrac sie na rejs calodzienny ? czy warto barc zapasy jedzenia ? bo jak czytam to niektórzy robią je calkiem spore? może macie jakies cenne wskazówki to bardzo prosze o radę ,pozdrawiam
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 02.01.2014 14:03

Dziekuje że ktos w koncu mi cos podpowiedzial :)
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 02.01.2014 16:04

a moze mi ktos powie gdzie zjesc dobra PEKE i czy trzeba ja zamawiac wczesniej? jaka cena za PEKE dla 6 osob?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.01.2014 17:55

blanka123 napisał(a):Dziekuje że ktos w koncu mi cos podpowiedzial :)

Proszę. Jak widzisz "ktosie" sporo już napisały. "Ktosiom" może się już nie chcieć odpowiadać po raz kolejny na powtarzające się pytanie a to, co "Ktosie" napisały kilka miesięcy temu, może nadal być aktualne :idea:
blanka123 napisał(a):a moze mi ktos powie gdzie zjesc dobra PEKE i czy trzeba ja zamawiac wczesniej? jaka cena za PEKE dla 6 osob?

Jutro nie wyjeżdżasz. Wystarczy przerzucić kilka stron. Proszę (pomysł na wieczorną wycieczkę do Breli) > co-jesc-i-gdzie-t22578-75.html#p373728

pozdrav,
ktoś
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 06.01.2014 20:58

szukam jescze czegos w stylu FAST FISCH wiem ze cos takiego serwuja przy porcie ,ale to nie knajpka tylko ludzie stoja i sprzedaja to co potrafia dobrze przyzadzic ,ale moze jest jeszcze takie miejsce np przy promenadzie gdzie tak na szybko cos mozna kupic?
Feliks84
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Feliks84 » 12.01.2014 12:33

Ja polecam wypożyczenie skutera i wjazd na szczyt Sv. Jure w masywie górskim Biokovo. Dla mnie to była jedna z najlepszych atrakcji jakie miałem podczas całego pobytu w Makarskiej :)

Obrazek
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 13.01.2014 12:19

Na pewno warto iść na półwysep Sv Petar, przejść sie za hotel Osejava ścieżką, iść do muzeum muszel, wjechać na Sv Jure.

Jeść nie drogo -> bary szybkiej obsługi przy bazarkach przy miejskiej plaży - całkiem smacznie i niedrogo

Zakupy - Tommy, Konzum. W Konzumie za miastem (kierunek na Tucepi) jest duży Konzum i tam bywa taniej niż w konzumach w mieście,
Mozesz też jechać do Lidla bo jest takowy w Makarszczaku.

Warzywa i owoce - kupować albo na bazarze obok kościoła na rynku albo markety. Stragany przy promenadzie są okrutnie drogie.
Najtaniej jest w marketach - moze być nawet 2-3 x taniej.
Pieczywo - pekara "Palma" z Baskiej Vody.

targ rybny - w porcie we wczesnych godzinach rannych.

Najlepsze lody (są wszędzie) ale najtaniej przy runku - na rogu przy wejsciu od portu.
Bardzo dobre i w dobrej cenie z zajebi.... fajną obsługą są kolo Buba Bar -> zawsze kupujemy lody wracając z plaży.

Plaże - polecam plaze w kierunku Baskiej Vody plaza Ramova (kawałek za Buba Bar) - lekko za miastem (ale to zależy gdzie masz kwaterkę). Jak mieszkasz w oklicach Zagrabckiej, Maslinarskiej (wlot od Baskiej Vod) to warto udac sie w tym kierunku na plaze. Duuuużo mniej ludzi.
Ale w razie czego mozna tam podjechać samochodem - bo sa parkingi w lesie.

W razie pytań możesz pisać na PW - bo to "nasza kochana Makarska" - w tym roku bedzie 7-my raz :)
Smolarz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolarz » 13.01.2014 14:54

polecić mogę kalmary, to co podają w Polsce ma się nijak do rzeczywistości
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 30.01.2014 01:46

padła tutaj propozycja wjazdu skuterkiem na Św Jure-jaki jest koszt wynajmu takiego skuterka? czy są dwuosobowe? czy za wjazd na Św Jure się płaci?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.01.2014 02:01

Ano się płaci i jest już obszerny wątek o Sv. Jure gdzie do znudzenia o tym pisano...
Jest to wstęp do Parku Przyrody Biokovo.
http://www.biokovo.com/en/71/price-list

Skuterki np. tu:
http://www.makarska-info.hr/en/370/rent-a-car-scooter
/ http://fortuna-rental.com/index_en.html#prettyPhoto

Nawiasem mówiąc, to wpisanie w Googla frazy "rent a scooter in Makarska" to chyba nie jest problem. :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 31.01.2014 09:11

Feliks84 a skuterem da rade tam wjechać? :)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska co warto zobaczyc co zjesc?i inne pytania
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone