Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 03.06.2013 21:50

Witam forumowiczów
Już za 12 dni wyjeżdżam, jestem teraz na etapie planowania wycieczek :D po przeczytaniu Waszych doświadczeń odnośnie Dubrownika i góry Srd dużo mi to pomogło, jednak nie znalazłem jednej interesującej mnie informacji, mianowicie: Czy do kolejki na Srd można zabrać małego pieska (shih-tzu) to nasz najlepszy przyjaciel wszędzie jeździ z nami :roll: dzięki za konkretne odpowiedzi :wink:
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 08.07.2013 15:42

Witam ponownie
Widzę, że jak dotychczas nikt na moje pytanie nie odpowiedział, zatem odpowiem sam sobie ponieważ już temat przerobiłem osobiście ja i mój pies :D czyli: Nie można zabierać psa do DCC! po emocjonującym wjeździe na SRD żona i znajomi pojechali kolejką na dół a ja z pieskiem z powrotem, ale mimo wszystko warto tam wjechać. Przy okazji, rzeczywiście na górze jest parking za free wjazd jak wspomniałem emocjonujący ale łatwy. Wróciliśmy tydzień temu :lol:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 643
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 09.07.2013 22:33

Witam a możesz napisać coś więcej ile za wjazd i jak długo się schodzi przy upale ? :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.07.2013 21:38

Witam.

Właśnie wrócilem w Chorwacji - zaliczona góra Srd (zejście pieszo, wjazd kolejką).

Gdzieś w necie znalazłem informację, że zejście zajmuje ok. 30 minut, wejście ok. 40.

Chyba q**wa rowerem :twisted: :twisted: :twisted:

Nam zejście (prawie bez odpoczynków) zajęło ok. 1 godz. 15 minut. Przypuszczam, że wejście zajęłoby na pewno ponad 2 godziny. Upał mocno daje się we znaki. Kiedy w kasie kupowałem bilety na wjazd, kasjerka mocno się zdziwiła, że zeszliśmy - rzeczywiście niewiele osób widzieliśmy na szlaku.

Co do cen kolejki, to wszytko jest Tutaj
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 20.07.2013 08:35

Raul73 napisał(a):Gdzieś w necie znalazłem informację, że zejście zajmuje ok. 30 minut, wejście ok. 40.


stacja górna kolejki linowej jest na 405 m npm natomiast wysokość góry to 415 m npm
przyjmując że zdrowy człowiek robi około 350 m przewyższenia na godzinę to wyjście z poziomu morza powinno zająć około 1h15min zejście faktycznie jakieś 40 minut
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.07.2013 11:17

ketivv napisał(a): zejście faktycznie jakieś 40 minut



Jak już napisałem wcześniej - chyba rowerem :D :D

To, co ty piszesz, to teoria - gdyby droga byla prosta z góry na dół. A tam są same serpentyny - częściowo liczone stacjami drogi krzyżowej plus kilka nieliczonych, wychodzi w sumie mniej więcej 20-25 serpentyn do przejścia, z czego 90% w pełnym słońcu.

I to nie jest zejście na poziom morza, tylko do Jadranki (dotąd liczyłem czas)! Stamtąd jeszcze grubo ponad kilometr w dół na starówkę (która również na poziomie morza nie jest).

Sprawdziłem na zdjęciach: z góry Srd wyszliśmy ok. 11:20, Jadranka o 12:35, starówka o 12:44.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 22.07.2013 16:32

dobrze wiedzieć :) poważnie zastanawiałem się nad taką opcją ale w takim razie ona zdecydowanie odpada

raul73 dzięki za info ;)
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 19.03.2014 13:37

Faktycznie, dobrze wiedzieć :) Też się zastanawiałem tylko nad wjazdem, a tym bardziej z dzieckiem to tylko wariant w obie strony.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 19.03.2014 22:22

Jak się dobrze operuje sprzęgłem to najlepiej wjechać samochodem. Jest wąsko i stromo (jak to w Cro), ale naprawdę warto, bo widoki niezapomniane. Trzeba tylko wyczuć gdzie skręcić z jadranki, bo nie ma drogowskazu "Srd".
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.03.2014 22:38

Marek358 napisał(a): Trzeba tylko wyczuć gdzie skręcić z jadranki, bo nie ma drogowskazu "Srd".



Są drogowskazy "Bosanka", dobrze widoczne z obu stron.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 19.03.2014 22:43

Potwierdzam, widoki są super. My wjeżdżaliśmy tam autem pod wieczór. Nocą z góry Dubrownik też wygląda pięknie :) Jazda autem po krętych uliczkach.... ciekawe przeżycie. Moja żonka na chwilę zamarła, kiedy wjeżdżając na górę na jednym z zakrętów mijaliśmy się z innym autem - uliczki wąskie więc musieliśmy cofnąć... a za autem przepaść :D myślała, że zawiśniemy ;) heh fajne wspomnienia
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.03.2014 10:03

Raul73 napisał(a):
Marek358 napisał(a): Trzeba tylko wyczuć gdzie skręcić z jadranki, bo nie ma drogowskazu "Srd".



Są drogowskazy "Bosanka", dobrze widoczne z obu stron.


Bosanka.jpg


Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.03.2014 10:15

Zjeżdżając z góry i skręcając w prawo do miasta jedna uwaga.
W przypadku aut z długim zwisem, np. bagażnik rowerowy na haku, obtarcie może być najmniejszą szkodą.
Pomimo podniesienia zawieszenia w swoim aucie, końcówka bagażnika przytarłem asfalt.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 20.03.2014 11:47

FUX napisał(a):..... końcówka bagażnika przytarłem asfalt.


Wcale tył nie musi być długi . Ja też przytarłam , za pierwszym razem bo nie wiedziałam, i za drugim też mimo, że zrobiłam "większe koło" :roll: , najgorzej jest w jak już ktoś stoi i czeka na wjazd ( blisko się ustawi), ... na szczęście nic się nie oberwało, ale my mamy Oktavke a ona dość nisko "wisi" :wink:
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 21.03.2014 23:29

Sylwetka&Gienuś napisał(a): ale my mamy Oktavke a ona dość nisko "wisi" :wink:


Tylne sprężyny do wymiany jak to zwykle w oktawkach. Oryginały są do d...y. Ja wymieniłem sprężyny przed Cro i niczym nie haczyłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone