Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Targ rybny w Makarskiej

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakus101
zbanowany
Posty: 35
Dołączył(a): 28.05.2011
Re: jakie rybki polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakus101 » 24.06.2011 17:43

darek1 napisał(a):
mariush64 napisał(a):Witam serdecznie.14 lipca jadę do Makarskiej i żonka nastawiła się na konsumpcję rybek z grilla.Jakich waszym zdaniem powinniśmy spróbować coby nie były za bardzo ościste ? Chodzi mi też o podanie nazw tych rybek w języku chorwackim. Pozdrawiam



Nie chcę kolegi do siebie zrazić ale tanich kolego, tanich :D :D :D

Powodzenia he, he, he


co ty chłopie jarasz ile już spuściłeś paliwa z przygodnych tirów porażka

Może jakiś mod coś zrobi z tym czymś pod nazwą darek1
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: jakie rybki polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.06.2011 18:37

krakus101 napisał(a):
darek1 napisał(a):
mariush64 napisał(a):Witam serdecznie.14 lipca jadę do Makarskiej i żonka nastawiła się na konsumpcję rybek z grilla.Jakich waszym zdaniem powinniśmy spróbować coby nie były za bardzo ościste ? Chodzi mi też o podanie nazw tych rybek w języku chorwackim. Pozdrawiam



Nie chcę kolegi do siebie zrazić ale tanich kolego, tanich :D :D :D

Powodzenia he, he, he


co ty chłopie jarasz ile już spuściłeś paliwa z przygodnych tirów porażka

Może jakiś mod coś zrobi z tym czymś pod nazwą darek1



Jeśli chodzi o paliwo z tirów to ja w tym temacie nie rozmawiam. To jest temat o rybach. Wiadomym jest, że tylko ryba nie bierze. Kierowca Tira zawsze bierze :D :D :D . Ma się to doświadczenie w przemyśle naftowym kolego :wink:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010
Re: jakie rybki polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 26.06.2011 20:50

mariush64 napisał(a):Witam serdecznie.14 lipca jadę do Makarskiej i żonka nastawiła się na konsumpcję rybek z grilla.Jakich waszym zdaniem powinniśmy spróbować coby nie były za bardzo ościste ? Chodzi mi też o podanie nazw tych rybek w języku chorwackim. Pozdrawiam

Na forum ktoś mi kiedyś tak odpowiedział
"Mój ranking wg smakowitości:
orada --> makrela--> sardynki--> girice--> lubin " ale czy tak jest to nie wiem :wink:
A o rybkach jest conajmniej kilka postów na tym forum, chcąc dogodzić żonce musisz troszke poszperać :wink:
i_d_e_a
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) i_d_e_a » 26.06.2011 23:29

Co do rybek - jak mówi mój chorwacki gospodarz - królową jest dorada a królem brancin
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.06.2011 13:47

i_d_e_a napisał(a):W Baśce można kupić ale trzeba rano być.


W Basce też probowałem i wcześnie rano i po poludniu i wieczorem.
Ani jednej łódki, ale ja tłumacze to tym, że byłem jeszcze przed sezonem.
werpio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) werpio » 06.07.2011 14:41

W ubiegłym roku nasi chorwaccy znajomi poczęstowali nas rybką, Był to lubin. Mówili, że jest jedną z lepszych. Jeśli chodzi o makrelę to w ich przekonaniu plasuje się na dalszych miejscach. Nasze odczucia były jednak zupełnie inne. Makrelę stawiam zdecydowanie przed lubinem. Jak widać w tej kwestii pewnie trudno zdecydowanie wskazać lidera. Najlepiej spróbować wielu i wybrać samemu.
AniaOP
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 02.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaOP » 08.07.2011 08:25

arek71 napisał(a):Dzięki Ci jan-s1.Czy to prawda że targ jest tylko we wtorki? Jeś li chodzi o kutry to rozumie że wszystkie dni tygodnia.Ja będę w Promajnej to jest oko 7km a na wczasach samochodu nie używam :wink:


Kilka dni temu wróciłam z Bratus (to tuż obok Promajny, jak wybierzesz się piechotą do Makarskiej to będziesz mijał Bratus) i mój gospodarz mówił, że targ w Makarskiej jest w soboty. W Promajna bardzo polecam restaurację Edita, gdzie w dobrej cenie zjesz najlepsze pohane lignije (kalmary w panierce) - dla mnie i mojego męża zdecydowanie lepsze, niż te z grilla. Za to na rybę lubin (również świetna) wybierz się do Hajduka, tam z frytkami i surówką zjesz go za 60 kun.
Ja również nastawiałam się na świeże ryby, zabrałam nawet specjalnie grilla, ale niestety nic nie udało nam się dostać i grilla ani razu nie użyliśmy :(
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 08.07.2011 13:05

AniaOP dziękuję za informacje.Bratuś oraz te restauracje o których piszesz są mi dobrze znane :D Mimo wszystko chętnie tam wrócę (24h do wyjazdu :D :D :D :D ).Napisz jaką mieliście pogodę i jaka temperatura wody w Jadranie. Pozdrawiam
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 08.07.2011 17:10

arek71 napisał(a):AniaOP dziękuję za informacje.Bratuś oraz te restauracje o których piszesz są mi dobrze znane :D Mimo wszystko chętnie tam wrócę (24h do wyjazdu :D :D :D :D ).Napisz jaką mieliście pogodę i jaka temperatura wody w Jadranie. Pozdrawiam


sorry że się wtrącam ale jestem akurat w Krvavicy w poniedziałek od rana troszke popadało było chłodniej ale po południu się wypogodziło i teraz co dzień daje więcej, dziś już tak upalnie że az strach i gospodarz mi zapodał że do wtorku nic się nie zmieni a woda kurcze gdyby nie to że mokra to nie ma różnicy czy jesteś w wodzie czy na plaży, pozdrawiam i zapraszam
yazoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) yazoo » 27.07.2011 12:52

Ja kupiłem w tym roku (w połowie lipca) rybki w Makarskiej przy rivie (obok miejsca skąd ruszają statki) od rybaka (trzeba być ok. 7-8 rano).

Ceny jeśli dobrze pamiętam:
Dorada - od 70 do 100 kun w zależności od wielkości ryby
Lubin - 90 kun (pol. Labraks, ang. Sea bass)
Pauk - 70 kun
Salpa - 50 kun (po polsku tak samo, ang. Sarpa salpa)
Usata - 50 kun (polska nazwa to Oblada, ang. Saddled Bream)

Ja kupiłem dla spróbowania te 2 ostatnie. Salpa jest smaczną rybą o białym mięsku ale trzeba uważać przy sprawianiu i delikatnie wybrać "wnętrzności" bo jak się rozleje to będzie specyficzny zapach glonów - nie każdy to lubi.
Usata to niewielka rybka (po ok. 20-30 dkg każda) ale też bardzo wszystkim smakowała - mięso również bialutkie.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 30.07.2011 09:27

a ja polecam targ rybny w Splicie. Czego dusza zapragnie. W Omiszu też jest ale trzeba być wcześnie rano.
yazoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) yazoo » 30.07.2011 09:53

Ostatnio zrobiliśmy wspólnie ze znajomymi pewien eksperyment kulinarny.
Upiekliśmy na grillu 3 gatunki ryb: doradę, labraksa i pstrąga. okazało się że jednak najbardziej wszystkim smakował pstrąg. Później labraks i na końcu dorada. Choć wszystkie ryby bardzo smakowały i trudno było wskazać zwycięzcę :)

Biorąc pod uwagę różnice cenowe pozostaniemy wiec przy pstrągu :)
byszes
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.05.2014
Targ rybny

Nieprzeczytany postnapisał(a) byszes » 30.05.2014 19:17

Witam,
mam pytanie czy i gdzie w baska woda, brela i makarska znajdę targi rybne ??
dzięki z góry za odpowiedź
pozdrawiam.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014
Re: Targ rybny

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 30.05.2014 19:28

byszes napisał(a):Witam,
mam pytanie czy i gdzie w baska woda, brela i makarska znajdę targi rybne ??
dzięki z góry za odpowiedź
pozdrawiam.

W Breli jak i w BV targu rybnego nie widziałem. W Makarskiej nie wiem, nie byłem.
W Breli z kupieniem świeżej ryby nie ma problemu. Wystarczy pogadać z miejscowymi co
wypływaja w morze i zamówic rybkę.
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Targ rybny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 30.05.2014 19:45

byszes napisał(a):Witam,
mam pytanie czy i gdzie w baska woda, brela i makarska znajdę targi rybne ??
dzięki z góry za odpowiedź
pozdrawiam.



Heja :)
W Makarskiej targ rybny jest jak ta lala :) , dodatkowo w czwartki od 20-tej w marinie jest super wieczór z przyrządzanymi na grillu i nie tylko cudami Adriatyku :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Targ rybny w Makarskiej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone