Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupić łódź we Włoszech , stacjonować w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rosiur
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.09.2007
Kupić łódź we Włoszech , stacjonować w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosiur » 15.07.2014 11:52

Witam Serdecznie,
Czy ktoś z forumowiczów posiadających łódkę w Chorwacji przechodził drogę pt : kupić łódź w innym kraju EU i przeprowadzić ja do Cro i tam stacjonować ?
Myśle poważnie o kupnie lodzi. Najatrakcyjniejsze ceny i największy rynek jest we Włoszech...poza tym blisko i mozna tanio przeprowadzić łódkę morzem.
Ale ,co dalej ? Jeśli lodz jest pod włoska flaga zarejestrowana we Włoszech i Włoch sprzedaje ja Polakowi ,który znowu chce ja trzymać w Cro ? Gdzie ja zarejestrować ? Wiem ,ze w Cro zmieniły sie tez przepisy po wejściu do Unii...
Jeśli ktoś wie lub przechodził ta drogę to proszę o podzielenie sie swoją wiedza
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 24.07.2014 20:26

przeciez masz EU, wolny rynek. Mozesz trzymac, przewozic co ci sie tylko podoba.
Cla nie bedziesz placil.

Proceder jest taki: kupujesz we Wloszech, przerejestrowywujesz ja na siebie w Polsce, bo tutaj masz zameldowanie, a trzymasz w Cro. W cro najlepiej miec znajomego z podworkiem albo jesli to duzy jacht po prostu go nie wyciagac co roku.
Jesli mialbys kogos z adresem lub sam mial nieruchomosc w Cro moglbys od razu w Cro ja zarejestrowac w miejscu zamieszkania.
A co chcesz kupic w tych wloszech ?? Jacht pelnomorski np. 12 m czy jakas motorowke ???
rosiur
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosiur » 25.07.2014 09:08

Chciałbym kupić łódkę ok 12m. Najlepsze ceny sa we Włoszech. Wydaje mi sie, ze nie muszę rejestrować łódki w Polsce po zakupie. Mogę w Chorwacji i to chyba bez adresu tutaj ,bo sporo ludzi ma zarejestrowane tu lodzie ,a nie maja żadnego domu.
Bardziej interesuje mnie procedura i sprawa vatu. Widzę ,ze niektóre oferty maja status VAT zapłacony ,a niektóre nie i nie wiem ,czy jeśli jednostka jest zarejestrowana w Unii Europejskiej ze statusem VAT niezaplacony przy rejestracji w innym kraju nie trzeba go zapłacić...
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 25.07.2014 11:32

Odpowiem tak:
W Polsce musialbys zaplacic Vat.
A jak bedzie w chorwacji, to nie wiem. Nie wydaje mi sie zeby moznabylo zarejestrowac lodz,w chorwacji bez meldunku chociazby tymczasowego. Pewnie jest to na zasadzie, placisz cos wlacicielowi mariny, ze on cie melduje na adres mariny, a ty potem rejestrujesz na ten adres lodz.
Ale pewnie to kosztuje.

W jakich rejonach szukales we Wloszech, tez bylbym zainteresowany.
Ilu letni ??jaki stan ?? Ogladales te jachty na zywo we Wloszech czy tylko przez net?
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 25.07.2014 11:33

P.S. Zawsze mozesz sprowadzic jako uszkodzona lub .... (wiecej na PW) ;)
rosiur
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosiur » 27.07.2014 09:34

Siedzę w Chorwacji i wracam przez Lido di Jesolo i Wenecje gdzie obejrzę Azimuta 42 i Intermare 42. Zobaczę jak to wyglada, pogadam o rejestracji we Włoszech i Chorwacji . Na Włochów trzeba uważać, bo cyganienie maja we krwi. Natomiast maja ogromny rynek lodzi i wiele okazji. Z początku myślałem żeby kupić lodz w Polsce. Wiadomo, nie ma bariery językowej,wszystko mozna sprawdzić etc. Ale to absolutnie nie ma sensu dla kogoś kto pływa po Adriatyku. Cała oferta to kilka jednostek w wysokich cenach na dodatek. Rynek większych lodzi praktycznie nie istnieje. Jest trochę polskich łódek ,które tu stoją na stałe ( Chorwacja) i sa zarejestrowane ale to tez niewielka ilosc....
Myśle ,ze ostatecznie nie powinno być problemu. Największe issue to dobrze sprawdzić lodz. Agencja posredniczaca powinna w ramach prowizji zarejestrować lodz. Potem jeszcze zabawa ze sprowadzeniem. Jeśli Adriatyk to nie ma problemu jeśli Tyrenskie to jeszcze nie mam pomysłu czy opływa sie Włochy czy lepiej ladem Tirreno-Adriatico...
Za tydzień będę wiedział wiecej. Póki ,co żyje w strefie marzeń patrząc codziennie na niezliczone ilości pięknych jachtów...
rosiur
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosiur » 27.07.2014 09:36

A co do szukania jachtu to chyba najlepszym portalem jest www.yachtworld.com
Definiujesz sobie wszystko : budżet,wielkość lodzi,kraje itd itp
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 02.08.2014 18:53

mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.08.2014 19:20

W naszym kraju istnieje przysłowie:
"Dlaczego właśnie prosto, gdy może to być skomplikowane" :D

Myślę, że najlepiej kupić łódź w Chorwacji, i zarejestrować go na swoje imię i na chorwackiej flagi.
Chorwackie przepisy:
Łódź - LOA<12m (jurysdykcja kapitanatu)
Jacht - LOA> 12m(jurysdykcja rejestru statkow)
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 02.08.2014 20:17

Fakt ze spotkalem pare osob, ktore kupily uzywane jednostki z chorwackich czarterowni. Pamietam paru Austriakow i paru Italiancow. Jakos najbardziej chyba w Sukosanie.
rosiur
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosiur » 02.08.2014 21:21

Mirko, kupić w Chorwacji byłoby najlepiej ale we Włoszech rynek yachtow jest mniej wiecej 5-10 krotnie większy. A co za tym idzie jest łatwiej wybrać ,to czego sie szuka. Poza tym jest tez sporo okazji pt : ktoś musi pilnie sprzedać, ktoś przestał płacić kredyt/leasing itd itp .Ostatni miesiąc siedzę w tym i widzę jak to wyglada.
Wiec mozna sobie nie komplikować i zapłacić np 150 tys euro lodz albo lekko skomplikować i zapłacić 100 tys euro po czym wynająć kogoś kumatego z Chorwacji ,kto sie trudni tymi sprawami i za 2 tys euro pomoże nam załatwić cala chorwacko włoska papierologie i pomoże sprowadzić łódkę do Chorwacji
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.08.2014 06:15

rosiur
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosiur » 03.08.2014 12:03

PaddyMalone, nie znam szwedzkiego wiec nie mogę znaleźć cen jachtów motorowych ale pomysł sprowadzania łódki ze Szwecji do Cro jest chyba słaby...
Oprócz przepłynięcia Bałtyku trzeba by wynająć transport specjalny z Gdańska do Cro ,a to ok 50 tys zł ....
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 03.08.2014 13:02

Ja tez nie znam, ale kiedys sie przez to jakos przedarlem. To tak tylko informacyjnie, albo dla porownania. Jakos sobie zakodowalem, ze szukasz jachtu zaglowego. Glodnemu chleb na mysli.
Znam historie kolezki, ktory przeplynal na zaglach z Gdanska do Chorwacji. Zajelo mu to trzy lata, z zimowaniem w UK i Hiszpanii. Obecnie stacjonuje w Vrbowskiej.
Powodzenia.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Kupić łódź we Włoszech , stacjonować w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone