Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 02.06.2012 19:42

Zaliczka płatna karta kredytową PKO BP
2012-05-20 2012-05-21 LAGUNA NOVIGRAD 2 NOVIGRAD (CITHRV 754,60 HRK -445,62 zl
Kuna wychodzi 0,59
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 20:00

Zawsze mam dyżurne 50E i 200kuna jak w kierunku Dalmacji lub tylko 50E jak na Istrie.
Po przyjeździe: karta Mastercard i do bankomatu=najlepszy przelicznik dla pobranej gotówki, ostatnie lata bez prowizji. I tak co roku od 12 lat.
Jesteśmy na wakacjach wię po co sobie komplikować życie jakimiś przelicznikami, kursami itp. Luzik...
Horas91
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Horas91 » 02.06.2012 23:16

pdratewka napisał(a):Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika jedno. Walutę kraju w którym przebywam zabieram ze sobą. W kantorze zawsze jest najtaniej.
KUNY wypłacone w bankomacie wychodzą 15-20 gr więcej niż nabyte w kantorze.
Dzieje się tak dlatego że w przypadku HRK - Kuny płacimy za 2 przewalutowania. Najpierw z kuny na dolara ( po kursie MASTERCARD/VISA) ,potem z USD na złotówki .
Płacimy 2 razy za spreed. A proszę sprawdzić po jakim kursie następuje przewalutowanie w swoim banku. Zawsze jest to więcej niż NBP i jakikolwiek kantor.
P.D :idea:


hahahaha.... stary w jakim ty banku jesteś?
Kolego zawsze używam karty, jeśli tylko jest terminal a jeśli nie ma no to idę do bankomatu. Jeżdżę już 3 lata do CRO i kuna w zakupie kosztuje mnie około 52-58 gr. Więc z twoich obliczeń wynika, że w kantorze mogę je kupić za ~45 gr. Pokaż mi taki kantor a zaraz wymienię 2 tyś zł.

Aliorbank ma bez prowizji na całym świece...

Pozdrawiam

P.S Czytałem też post z informacją, że karta wypukła nie jest kartą debetową a kredytową. BŁĄD za dopłatą bank wyrobi wam wypukłą kartę debetową.

Plus tego jest taki, że możecie płacić nią w sieci jako kredytową, w wypożyczalni samochodów też jest uznawana(w uni europejskiej)

Minusy: stare bankomaty czasami sobie z nią zwyczajnie nie radzą(ale to te z pierwszych) i mi ją zwracają z informacją, że operacja nie możliwa.
minus nr 2 to akurat fakt, że karta ta jest dodatkowo płatna przy wyrabianiu. U mnie było około 10 zł

Pozdrawiam
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.06.2012 07:46

Horas91 napisał(a):
pdratewka napisał(a):Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika jedno. Walutę kraju w którym przebywam zabieram ze sobą. W kantorze zawsze jest najtaniej.
KUNY wypłacone w bankomacie wychodzą 15-20 gr więcej niż nabyte w kantorze.
Dzieje się tak dlatego że w przypadku HRK - Kuny płacimy za 2 przewalutowania. Najpierw z kuny na dolara ( po kursie MASTERCARD/VISA) ,potem z USD na złotówki .
Płacimy 2 razy za spreed. A proszę sprawdzić po jakim kursie następuje przewalutowanie w swoim banku. Zawsze jest to więcej niż NBP i jakikolwiek kantor.
P.D :idea:


hahahaha.... stary w jakim ty banku jesteś?
Kolego zawsze używam karty, jeśli tylko jest terminal a jeśli nie ma no to idę do bankomatu. Jeżdżę już 3 lata do CRO i kuna w zakupie kosztuje mnie około 52-58 gr. Więc z twoich obliczeń wynika, że w kantorze mogę je kupić za ~45 gr. Pokaż mi taki kantor a zaraz wymienię 2 tyś zł.

Aliorbank ma bez prowizji na całym świece...

Pozdrawiam

P.S Czytałem też post z informacją, że karta wypukła nie jest kartą debetową a kredytową. BŁĄD za dopłatą bank wyrobi wam wypukłą kartę debetową.

Plus tego jest taki, że możecie płacić nią w sieci jako kredytową, w wypożyczalni samochodów też jest uznawana(w uni europejskiej)

Minusy: stare bankomaty czasami sobie z nią zwyczajnie nie radzą(ale to te z pierwszych) i mi ją zwracają z informacją, że operacja nie możliwa.
minus nr 2 to akurat fakt, że karta ta jest dodatkowo płatna przy wyrabianiu. U mnie było około 10 zł

Pozdrawiam


Ale o co wy się spieracie? O to kto zaoszczędzi 10-50 zł? Każdy ma swoje upodobania i postępuje wg swojej wiedzy...
Jeden jest zwolennikiem kart - przeciwnik powie: a co jak ci się karta uszkodzi albo zginie?
Drugi jest zwolennikiem kantorów to mu pierwszy powie: Ja płacę mniej...

Pamiętam jak w zeszłym roku podczas wyjazdu do Tunezji spróbowałem wszystkich sposobów, kupna dolarów w kantorze, wypłata w bankomacie... I każda z w/w możliwości miała swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...;)

Ja tam wolę mieć gotówkę wymienioną w kantorze... A to dlatego, że jeszcze nigdy nie spotkałem się ze sprzedawczynią swojskiego wina czy cepelii i pamiątek z terminalem przy sobie;P

Reasumując. Każdy niech bierze co chce...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.06.2012 10:06

No to przypomnę jeszcze raz . Pewnie niejedna rodzina na 2 tyg kupuje ok 6 tyś kun. Każdą kunę kupioną w Polsce przepłaca 5groszy. Daje to 300 złotych różnicy. ok 10% to bardzo dużo!

Pozdrawiam ; "kupującyjaknajtaniejeurotorac" Marcin
ale ja, broń Panie Boże, nie odbieram nikomu prawa do przepłacania kun w kantorze:D
Ostatnio edytowano 03.06.2012 12:05 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2012 11:57

Mądrego i przyjemnie posłuchać...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.06.2012 12:03

pasażer napisał(a):Mądrego i przyjemnie posłuchać...

i vice versal :!: :wink:

....szkoda, że tak rzadko :cry: aktywność kolegi na forum poniżej oczekiwań :idea:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 03.06.2012 12:50

Torac napisał(a):No to przypomnę jeszcze raz . Pewnie niejedna rodzina na 2 tyg kupuje ok 6 tyś kun.

Nawet przy 1000 kunach oszczędności kursowe wystarczają na 5-litrowy dymionek Matana w Konzumie ;-)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.06.2012 13:12

Iggy napisał(a): 5-litrowy dymionek Matana w Konzumie ;-)


Oj, przypomniały mi się te 5 litrówki sprzed 15 laty. Dziewczyny doprawiały "to" słodzikiem a Panowie na szybko chłodzili w zamrażalce :D
Pamiętam miny Chorwatów jak po 1 tyg. wyprowadzaliśmy na śmietnik naście sztuk tych galoników. :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2012 13:54

Torac napisał(a):
pasażer napisał(a):Mądrego i przyjemnie posłuchać...

i vice versal :!: :wink:

Po czym kolega wnosi, iż owe pochlebstwa w jego kierunku skierowane były?
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 03.06.2012 14:22

Torac napisał(a):Oj, przypomniały mi się te 5 litrówki sprzed 15 laty.

Bardzo fajne winko :-)
Do obiadu, kolacji i wieczornych pogawędek :-)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.06.2012 15:19

pasażer napisał(a):
Torac napisał(a):
pasażer napisał(a):Mądrego i przyjemnie posłuchać...

i vice versal :!: :wink:

Po czym kolega wnosi, iż owe pochlebstwa w jego kierunku skierowane były?


narcyzm :!: :wink:

Iggy napisał(a):
Torac napisał(a):Oj, przypomniały mi się te 5 litrówki sprzed 15 laty.

Bardzo fajne winko :-)
Do obiadu, kolacji i wieczornych pogawędek :-)


ale troszkę "ryja" wykrzywiało :wink:
towarzystwo, zachód słońca , widok na Hvar, bezcenne!
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 10.06.2012 09:30

Orientuje się ktoś jak wygląda sparwa wypłaty z bankomatu w HRK przy koncie w banku Millenium? Sprawdzałem na stronie banku i wypłata z bankomatów za granicą - 2,5% min 9zł.
Czy może to ktoś potwierdzić?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.06.2012 11:31

mam pytanie do znawców... w strefie kibica rozdawali (tzn za 50 zł) karty Pekao Master Card z możliwością doładowania. Czy mogę sobie taką kartę doładować i zabrać "na czarną" godzinę do Chorwacji i z niej korzystać? Zwykłą z konta się boję bo wiele się słyszy o kradzieżach polegających na wyczyszczeniu konta za pomocą skanu karty a tak wpłaciłbym sobie na nią jakiś zapas gotówki na czarną godzinę i w razie czego wielkiej straty nie odczuł...
Więc jak to jest?
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 10.06.2012 14:09

pakotomasz napisał(a):Orientuje się ktoś jak wygląda sparwa wypłaty z bankomatu w HRK przy koncie w banku Millenium? Sprawdzałem na stronie banku i wypłata z bankomatów za granicą - 2,5% min 9zł.
Czy może to ktoś potwierdzić?



A jaką masz kartę ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone