Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 27.05.2012 11:31

Banki zarobią swoje na spreadzie, np. wspominany często mbank sprzedawał w piątek eurasy po 4,4942. Te same eurasy średnio kosztowały w kantorach o 10 gr mniej.
Co do karty kredytowej to operacje gotówkowe jakimi są właśnie wypłaty z bankomatów nie mają bezodsetkowego okresu spłaty. Wypłacając gotówkę od razu uruchamiamy kredyt na 20% czy coś koło tego.
Jola1805
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola1805 » 27.05.2012 12:04

Torac napisał(a):Widzę powyższe przeliczenia i czegoś nie rozumiem . 8O
Kupuję Euro po 4,35 i wymieniam je w Cro po 7,58 kun/euro

wychodzi mi 0,57 złotych za kunę - gdzie mam zdecydowanie taniej ?
Ok. nawet jeśli kupię dzisiaj Euro po 4,40 i za 1 Euro dostanę 5,50 to kuna wyjdzie mnie 0,58 zł.
przy 2000 kn to 20 złotych. 8O


Hmmmm...Liczę i liczę i nie wychodzi mi tak jak tobie.
euro 4,35/7,58 kuna = 0,57zł/1 kune - tu się zgadza, ale dalej...
euro 4,40/5,50 kuna = 0,80zł/1 kune - a nie 0,58zł....:?:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.05.2012 19:13

Jola1805 napisał(a):
Torac napisał(a):Widzę powyższe przeliczenia i czegoś nie rozumiem . 8O
Kupuję Euro po 4,35 i wymieniam je w Cro po 7,58 kun/euro

wychodzi mi 0,57 złotych za kunę - gdzie mam zdecydowanie taniej ?
Ok. nawet jeśli kupię dzisiaj Euro po 4,40 i za 1 Euro dostanę 5,50 to kuna wyjdzie mnie 0,58 zł.
przy 2000 kn to 20 złotych. 8O


Hmmmm...Liczę i liczę i nie wychodzi mi tak jak tobie.
euro 4,35/7,58 kuna = 0,57zł/1 kune - tu się zgadza, ale dalej...
euro 4,40/5,50 kuna = 0,80zł/1 kune - a nie 0,58zł....:?:


Oczywiście chodzi o 7,50 kun/euro :idea:

Jak ktoś policzy 5,5 to złodziej i ..... a nie będę pisał :wink:
Mój błąd!
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.05.2012 19:57

JackDaniels;) napisał(a):PKO BP :P zero prowizji przy transakcjach kartą i wypłatach z bankomatów :wink: Polecam 8)


nie wiem czy się nabijasz ze mnie czy mówisz szczerze ale ja naprawdę jestem zadowolony ze swojego konta. Mam konto w PKO 10 lat i nie narzekam... Milionów na koncie nie mam więc Bóg wie jakich %%% nie oczekuję a to co robię i czego oczekuję od banku mam za darmo:
- przelewy internetowe;
- wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie;
Ja jestem zadowolony i przysięgam nie jestem pracownikiem PKO i Majewskim też nie jestem...;)
pdratewka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdratewka » 30.05.2012 14:00

Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika jedno. Walutę kraju w którym przebywam zabieram ze sobą. W kantorze zawsze jest najtaniej.
KUNY wypłacone w bankomacie wychodzą 15-20 gr więcej niż nabyte w kantorze.
Dzieje się tak dlatego że w przypadku HRK - Kuny płacimy za 2 przewalutowania. Najpierw z kuny na dolara ( po kursie MASTERCARD/VISA) ,potem z USD na złotówki .
Płacimy 2 razy za spreed. A proszę sprawdzić po jakim kursie następuje przewalutowanie w swoim banku. Zawsze jest to więcej niż NBP i jakikolwiek kantor.
P.D :idea:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.05.2012 14:11

pdratewka napisał(a):KUNY wypłacone w bankomacie wychodzą 15-20 gr więcej niż nabyte w kantorze.

Wydaje mi się, że wprowadzasz ludzi w błąd ... :/
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 30.05.2012 14:14

pdratewka napisał(a):Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika jedno. Walutę kraju w którym przebywam zabieram ze sobą. W kantorze zawsze jest najtaniej.
:

Jeśli jesteś właścicielem kantoru to tak ;)


pdratewka napisał(a):KUNY wypłacone w bankomacie wychodzą 15-20 gr więcej niż nabyte w kantorze.
Dzieje się tak dlatego że w przypadku HRK - Kuny płacimy za 2 przewalutowania. Najpierw z kuny na dolara ( po kursie MASTERCARD/VISA) ,potem z USD na złotówki .
Płacimy 2 razy za spreed. A proszę sprawdzić po jakim kursie następuje przewalutowanie w swoim banku. Zawsze jest to więcej niż NBP i jakikolwiek kantor.
P.D :idea:


Zmień bank. Koniecznie.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.05.2012 14:20

pdratewka napisał(a):Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika jedno. Walutę kraju w którym przebywam zabieram ze sobą. W kantorze zawsze jest najtaniej.
KUNY wypłacone w bankomacie wychodzą 15-20 gr więcej niż nabyte w kantorze.
Dzieje się tak dlatego że w przypadku HRK - Kuny płacimy za 2 przewalutowania. Najpierw z kuny na dolara ( po kursie MASTERCARD/VISA) ,potem z USD na złotówki .
Płacimy 2 razy za spreed. A proszę sprawdzić po jakim kursie następuje przewalutowanie w swoim banku. Zawsze jest to więcej niż NBP i jakikolwiek kantor.
P.D :idea:


Ja za wiele z tego nie rozumiem, ale głośno tego nie mówię, żeby jeden z drugim nie pomyślał (powiedział), że Torac to matoł.

Ale mam pytanie pomocnicze - jaką walutę bierzesz i gdzie ją kupujesz ?
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 30.05.2012 14:37

Ja też nigdy nie bawiłem się w żadne przeliczniki , ale od sześciu lat kupowałem kuny na autostrady w kantorze a później wypłacałem w bankomacie .Po powrocie dokonywałem porównań kursu i zawsze przy wypłacie z bankomatu wychodził mi niższy kurs aniżeli przy zakupie w kantorze .
pdratewka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdratewka » 30.05.2012 18:25

Jeśli masz prowizje za pozyskiwanie klientów banku to rozumiem twoją postawę.
Powiedz mi zatem dlaczego klienci banków zbierają sie i walczą z bankami aby mogli wpłacać raty kredytów (obojętnie w jakiej walucie) w nabytej w kantorze walucie.

Twoje " wydaje mi się " wprowadza ludzi w błąd.

Proste odwiedzenie strony banku i sprawdzenie tabeli po jakim kursie bank rozliczy taka "darmową" wypłatę za granica rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Darmowe to jest u nas w raju. Za granicą zapomnij.

Pzdr. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
pdratewka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdratewka » 30.05.2012 18:34

przyklad :
strona mbank :
np kurs euro 4.5268 - sprzedaż , w pierwszzym lepszym kantorze 4,41- sprzedaż .

A przypominam że z kursu HKR na ZŁ płacimy 2 razy . Bo jeszcze wcześniej przeliczenie na USD.

Pzdr.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 30.05.2012 19:13

pdratewka napisał(a):przyklad :
strona mbank :
np kurs euro 4.5268 - sprzedaż

To jest kurs sprzedaży, a nie kurs rozliczenia karty :-)
To są 2 różne kursy.

Wiem, bo oglądam swoje wyciągi z transakcji za granicą :-)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.05.2012 20:00

pdratewka napisał(a):Jeśli masz prowizje za pozyskiwanie klientów banku to rozumiem twoją postawę.
Powiedz mi zatem dlaczego klienci banków zbierają sie i walczą z bankami aby mogli wpłacać raty kredytów (obojętnie w jakiej walucie) w nabytej w kantorze walucie.

Twoje " wydaje mi się " wprowadza ludzi w błąd.

To do mnie?

A więc: bzdurzysz jak poparzony.
Tym razem jestem pewien.

EOT :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.05.2012 20:21

Torac napisał(a): jaką walutę bierzesz i gdzie ją kupujesz ?


pdratewka, odpowiedz proszę na pytanie bo Twój 2 i 3 post nie rozjaśnił mi Twojego stanowiska.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.05.2012 20:30

pdratewka napisał(a):Darmowe to jest u nas w raju. Za granicą zapomnij.
Pzdr. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


W zeszłym roku kuna "policzona" przez bank 0,55 .
Zero jakichś prowizji.
W kantorze wówczas 0.62-63.

Raczej Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone