Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki majowy romans z Wenecją

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.01.2018 20:46

Cd. Dzień 6 – 5.05.2017 piątek

No cóż… ostatnia wieczerza i nocny spacer nabrzeżem w Punta Sabbioni.
Statki prywatnych przewoźników już dawno spłynęły i cumują na swoich miejscach.
IMG_20170505_210401.jpg
IMG_20170505_211021.jpg


Pizzeria z fajnym tarasem zewnętrznym i niedużym molo wpuszczonym w wody laguny również już nieczynna.
IMG_20170505_211522.jpg
IMG_20170505_211629.jpg


Na wietrze łopoce wenecka flaga.
IMG_20170505_211410.jpg


Terminal Actv i dworzec autobusowy też opustoszałe.
IMG_20170505_211844.jpg
IMG_20170505_212104.jpg


W sezonie wszystko zapewne dłużej funkcjonuje :).

Nie wspomniałam jakim problemem jest tu zakup fajek :wink: Obrazek

Otóż, nie jest tak jak u nas czy w Cro, że kupisz praktycznie zawsze i wszędzie. Z tego co zaobserwowaliśmy… ten artykuł jest jakby reglamentowany 8O
Tzn. nie kupi się w kiosku, sklepie spożywczym, nawet w markecie nie było 8O, ani stacji paliw 8O. Kupi się w specjalnym kiosku z art. tytoniowymi i taki nawet w Punta S. był ale czynny zaledwie kilka godzin w ciągu dnia … albo w automacie, płatne gotówką lub kartą.
IMG_20170505_212013.jpg
IMG_20170505_212005.jpg
IMG_20170505_212027.jpg


Aby dokonać zakupu w automacie trzeba posłużyć się dowodem tożsamości wsuwając go w odpowiednią szczelinkę – tyle, że naszych dowodów notabene już przecież biometrycznych ten automat nie czytał :mrgreen: Więc z fajczenia nici :P

Nic tu po nas, głucho, ciemno i do domu daleko. Wracamy na kemping a jutro już wyjazd :(
IMG_20170505_214221.jpg


Dzisiejszy dzień był fajnym odpoczynkiem przed długą trasą. Naładowaliśmy porządnie akumulatory wspaniały słoneczkiem, które towarzyszyło nam cały dzień :hearts:

Cdn... :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2018 21:05

:D Hejka :arrow:

Twój "romans" z Wenecją utwierdził mnie w przekonaniu,że
5-cio godzinny spacer po Wenecji,to zdecydowanie za mało
DSC_0119.JPG

Trzeba wrócić Tam drogą wodną :roll:
DSC_0138.JPG
"Tyle kasiory biorą,żeby Cię po gnoju przewieźć"-hehe

Ktoś powie,że drogo...
Jak się dobrze poszuka,to nawet można
qupić pizzę prosciutto za 7 ojrasów
DSC_0200.JPG


Dzięki za relację na 100% się przyda :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.01.2018 21:49

Podobna sytuacja z fajkami zastała nas na Istrii w Rovinju rok temu..
Tzn. automatów nie namierzyłam, ale w zwykłych rovińskich "żabkach" po 20 tej nie były dostępne :roll:
Kierowali nas na...stację autobusową - tam był jeden sklep otwarty do 23ej? :roll: ..jakoś tak, a potem już nigdzie, chyba,że znało się fajkowych "koników".
Gusia - jesteś niesamowita - tyle szczegółowych informacji w tak krótkim (relatywnie) czasie :!:
Jak już mi się wykluje ta Wenecja w planach (a właśnie się oddaliła, małpa, gondolą :oczko_usmiech: , bo mi kafle w łazience wołają o wymianę), to ..Nie...chyba już teraz wydrukuję relację, bo jeszcze serwer padnie na cropli, albo inny meteor zniszczy Sieć :mrgreen:
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 12.01.2018 23:28

Gusia, doskonała relacja, mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji, wiele różnych tematów , nawet kwestia zakupów papierosów, choć to podupadający nałóg.
Przedstawiłaś miejsca których nie brałem pod uwagę podczas naszego pobytu w 2016 a byliśmy cztery dni.
Kompendium wiedzy i wskazówek dla chętnych zobaczyć to niewątpliwie urokliwe miasto, żałuję że nie poświęciliśmy czasu po zmroku na spacer po Wenecji, ma to swój dodatkowy urok.
Pewnie za parę lat tam powrócimy i też w kombinacji z Al Bateo.
Była okazja powspominać,
dzięki i pozdrawiam.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.01.2018 01:35

Takie majowe romanse powinny być ustawowo nakazane 8)
Dziękuję , to była wielka przyjemność spacerować , pływać i jeździć razem z Wami , a kilka przydatnych informacji mam zamiar wykorzystać w niedalekiej ( żywię taką nadzieję :wink: ) przyszłości .

Co do sytuacji z fajkami - trzeba zawsze mieć jakiś zapasik , albo zastosować reglamentowane ograniczenia wakacyjne , a w sytuacjach ekstremalnych - rzucić palenie . Co prawda ja tak nie robię . . . ale radzić mogę

:mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.01.2018 13:21

Jako ogromny przeciwnik fajek powiem - i bardzo dobrze :mrgreen: Na zdrowie Wam wyszło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.01.2018 13:45

beatabm
Jako ogromny przeciwnik fajek powiem - i bardzo dobrze :mrgreen: Na zdrowie Wam wyszło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ja też jestem przeciwnikiem fajek, dlatego ...palę tylko w Cro i na szczególne okazje :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 13:59

Ale chyba coś jeszcze pokażesz??
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2018 16:24

tomekkulach napisał(a):... Twój "romans" z Wenecją utwierdził mnie w przekonaniu,że
5-cio godzinny spacer po Wenecji,to zdecydowanie za mało...
Zdecydowanie :) Wróć nacieszyć oczy :)
Kuba jaki maluch ;)

daniel1961 napisał(a): ...
Daniel, Al Bateo wybrałam dzięki Tobie :) Sporo też mi podpowiedziałeś przed wyjazdem :) Życzę szybkiego powrotu :)

piotrf napisał(a):Takie majowe romanse powinny być ustawowo nakazane 8) ...
Jestem ZA! Życzę szybkiej realizacji weneckiego planu i cieszę się, że mogłam przekazać przydatne informacje :)

Katerina napisał(a):... tyle szczegółowych informacji w tak krótkim (relatywnie) czasie :!:
Jak już mi się wykluje ta Wenecja w planach (a właśnie się oddaliła, małpa, gondolą :oczko_usmiech: , bo mi kafle w łazience wołają o wymianę), to ..Nie...chyba już teraz wydrukuję relację, bo jeszcze serwer padnie na cropli, albo inny meteor zniszczy Sieć :mrgreen:
Naprawdę aż tak Cię kują w oczy te kafle w łazience :?: :oczko_usmiech: Daj im szansę aż same odpadną :mrgreen:
Nic się nie bój ... w razie "W" rel jest jeszcze na innym serwerze :mrgreen: wiesz przecież, iż jestem rozdarta między dwoma forami :oczko_usmiech: no ale lepiej, żeby cropelkowy serwer miał się dobrze :)

Katerina napisał(a):Podobna sytuacja z fajkami zastała nas na Istrii ...

daniel1961 napisał(a): ... nawet kwestia zakupów papierosów, choć to podupadający nałóg...

piotrf napisał(a): ... Co do sytuacji z fajkami - trzeba zawsze mieć jakiś zapasik , albo zastosować reglamentowane ograniczenia wakacyjne , a w sytuacjach ekstremalnych - rzucić palenie ...

beatabm napisał(a):Jako ogromny przeciwnik fajek powiem - i bardzo dobrze :mrgreen: Na zdrowie Wam wyszło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Katerina napisał(a): Ja też jestem przeciwnikiem fajek, dlatego ...palę tylko w Cro i na szczególne okazje :)
No tak ... ten co ich tak bardzo wtedy potrzebował podjął już noworoczne postanowienie :mrgreen: ale wtedy był to rzeczywiście "palący" problem :mrgreen:

piekara114 napisał(a):Ale chyba coś jeszcze pokażesz??

Oczywiście przed nami jeszcze droga powrotna pośród gór :) ale jak ktoś jeszcze ma ochotę zostać na trochę w Wenecji to własnie dhmegi zaczęła oprowadzać ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2018 18:52

Dzień 7 i 8 – 6-7.05.2017 sobota / niedziela

Wszystko co dobre kiedyś się kończy :?

Wstajemy niespiesznie i niechętnie.
Śniadanko, pakujemy stolik, krzesła, zwijamy daszek, rozliczamy się w recepcji i o 10 rano ruszamy w drogę. Berta została napojona LPG wczoraj w drodze do marketu, w Puntta S. jest dystrybutor gazu na stacji paliw. Dziś już nie jest tak ładnie jak było wczoraj. To znacznie ułatwia rozstanie :wink:
IMG_20170506_100135.jpg


W okolicy Udine zatrzymujemy się na dotankowanie LPG – dziś nie ma z tym problemu :mrgreen: cena 0,569 eu, płatność kartą.
IMG_20170506_120101.jpg


Bezpłatną SS13 lecimy na Tarvisio w kierunku granicy z Austrią.
IMG_20170506_123542.jpg


Powoli zaczynają wyłaniać się górki :hearts:
IMG_20170506_123914.jpg
DSCN7980.JPG
DSCN7981.JPG


Mijamy kolejne miasteczka położone przy trasie.
DSCN7983.JPG
DSCN7984.JPG
DSCN7985.JPG
DSCN7986.JPG
DSCN7987.JPG


Na drodze panuje niewielki ruch.


Jest spore zachmurzenie ale i tak nie odbiera to przyjemności patrzenia przez okna :) Przejeżdżamy przez tunele i pod wiaduktami. Przecinamy płynący w sąsiedztwie strumień.
DSCN7998.JPG
DSCN7999.JPG
DSCN8001.JPG
DSCN8002.JPG
IMG_20170506_125712.jpg
DSCN8007.JPG
DSCN8011.JPG
DSCN8014.JPG
DSCN8013.JPG
DSCN8016.JPG
DSCN8017.JPG
DSCN8019.JPG
IMG_20170506_140454.jpg
DSCN8029.JPG
IMG_20170506_130544.jpg


W Tarvisio wjeżdżamy na autostradę i ok. 14 meldujemy się w Austrii. Winietka zakupiona w tamtą stronę jeszcze ważna.

Pogoda niestety nadal słaba :(
Postój obiadowy urządzamy celowo na parkingu przy autostradzie, przed Klagenfurtem. Jest tu stacja paliw (bez LPG), hotel i restauracja. Parking jest ponoć malowniczo położony - z widoczkiem na jezioro Worther See.
No cóż … może tak było kiedyś :( niestety obecnie przez korony drzew niewiele z niego widać. Dopiero z tarasu restauracji coś tam można zobaczyć.
IMG_20170506_143732.jpg
IMG_20170506_144454.jpg


Ruszamy dalej w drogę. LPG tankujemy na obrzeżach Griffen – nieco drożej niż we Włoszech, ze stacji roztacza się widok na ruiny zamku na pobliskim wzgórzu.
IMG_20170506_154824.jpg
IMG_20170506_154840.jpg


Po 22:30 zatrzymujemy się już na nocleg w Mikulovie. Miejscówka z widoczkiem na zamek :)
IMG_20170506_225034.jpg


Na mikulovskiej starówce byłam już 2x ale w dzień, chętnie bym powłóczyła się wieczorem :hearts:
Niestety nikt nie chce ze mną iść :evil: a sama się boję :(
No cóż … może innym razem.

Zatem kolacyjka i spać, chcemy wcześnie wyruszyć dalej :)

Wyspani wyśmienicie, po porannej kawce ruszamy dalej w drogę.
Na niezdrowe śniadanko zatrzymujemy się dopiero w PL na MOP Rowień Obrazek
IMG_20170507_063154.jpg


A o 13 - ej meldujemy się szczęśliwie pod domem :)
Misja Wenecja zakończona sukcesem Obrazek
IMG_20170507_130534.jpg
IMG_20170507_120500.jpg


Pozostały wspaniałe wspomnienia, fotki i troszkę pamiątek :hearts:
IMG_20170507_150041.jpg
IMG_20170507_150055.jpg
IMG_20170507_150305.jpg
IMG_20170507_174431.jpg


Z nawiązania romansu jesteśmy bardzo zadowoleni :hearts: :hearts: i mamy nadzieję kiedyś jeszcze go ponowić Obrazek
Ciao bella! Obrazek
IMG_20170508_213954.jpg


Oczywiście można było ograniczyć Wenecję i rozszerzyć plan o wyjazd do odległej ok. 100 km Padwy czy 200 km Werony … ale nie chcieliśmy i tyle. Może kiedyś wybierzemy się na dłużej nad Gardę to wtedy przy okazji wpleciemy wszystko w jeden plan.

Dzięki za towarzystwo i wspólne przeżywanie moich wspomnień :)
Ukrytym czytelnikom też dziękuję, zachęcam na przyszłość do ujawnienia swej obecności ;)

Do zobaczenia w następnej relacji … już wkrótce ;)

The End :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.01.2018 19:43

gusia-s napisał(a):Ukrytym czytelnikom też dziękuję, zachęcam na przyszłość do ujawnienia swej obecności ;)

Ujawniam się :oczko_usmiech: , bo muszę podziękować za relację z całą masą praktycznych wskazówek. Będę tu wracać pewnie jeszcze nie raz, kiedy przyjdzie mi w końcu realizować własny plan zwiedzania.
Chciałabym tak ja Wy poświęcić Wenecji i całej lagunie parę dni, bo jak pokazałaś zdecydowanie jest tego warta :hut: .

Dzięki i pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2018 22:55

marze_na napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ukrytym czytelnikom też dziękuję, zachęcam na przyszłość do ujawnienia swej obecności ;)

Ujawniam się :oczko_usmiech: ...
Witaj :) Zawsze twierdzę, że lepiej późno niż wcale ;)

Wenecja zdecydowanie zasługuje na więcej niż jeden dzień choćby po to by zobaczyć coś jeszcze poza Grand Canal i Placem san Marco, a jak zechcemy wejść do wnętrz popularnych zabytków to tego czasu trzeba jeszcze dołożyć z uwagi na kolejki. My tym razem wnętrza odpuściliśmy, zresztą przyznam że niespecjalnie lubię chodzić po muzeach czy kolejnych kościołach. Bazylikę jednak chciałabym kiedyś zobaczyć ... kolejnym razem już mogę sobie pozwolić na stanie w ogonku ;)

Powodzenia w zdobywaniu Wenecji :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.01.2018 23:24

Góry niesamowite, szkoda ze nie było słońca.
Dzięki za Wenecję, szkoda ze już ale z drugiej strony.....zaczniesz w końcu pisać z CRO mam nadzieję :mrgreen:
Zatem...nie leń się tylko do roboty!!! :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 00:44

beatabm napisał(a):Góry niesamowite, szkoda ze nie było słońca.
No szkoda ... gdyby było, pewnie byśmy się gdzieś zatrzymali po drodze a tak to już nam się nie chciało :?
beatabm napisał(a):Dzięki za Wenecję, szkoda ze już ale z drugiej strony.....zaczniesz w końcu pisać z CRO mam nadzieję :mrgreen:
Zatem...nie leń się tylko do roboty!!! :papa:
Przymiarki poczynione ... dam tu znać jak wystartuję :wink:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4706
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 11:11

gusia-s napisał(a):Wenecja zdecydowanie zasługuje na więcej niż jeden dzień choćby po to by zobaczyć coś jeszcze poza Grand Canal i Placem san Marco, a jak zechcemy wejść do wnętrz popularnych zabytków to tego czasu trzeba jeszcze dołożyć z uwagi na kolejki. My tym razem wnętrza odpuściliśmy, zresztą przyznam że niespecjalnie lubię chodzić po muzeach czy kolejnych kościołach. Bazylikę jednak chciałabym kiedyś zobaczyć ... kolejnym razem już mogę sobie pozwolić na stanie w ogonku ;)

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Jeden dzień to zdecydowanie za mało na Wenecję, ale szerokie grono turystów tylko w ten sposób ogląda to niesamowite miasta. Ja też zaliczam się do tego grona. Ale może kiedyś uda się zorganizować nam dłuższy wypad do Wenecji. Budki nie posiadam, ale może samolotem. Coś tam mi kiełkuje w głowie.
Z tym zwiedzaniem wnętrz to mamy coś wspólnego. Też nie lubię wchodzić do muzeów czy kościołów. Jak wchodzę, to oglądam pobieżnie i szybko wychodzę. Wolę wędrować po uliczkach, chłonąć atmosferę miejsca, w którym aktualnie jestem, patrzeć jak toczy się życie w tym miejscu. Taka forma zwiedzania zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Ale do Bazyliki zajrzałam i widziałam przepych tego wnętrza.
Dzięki za fajną relację. Wenecję obejrzałam pobieżnie spacerując po jej ulicach i mostach, więc Twoje fotki i filmiki pokazujące ją od strony kanałów uzupełniły mój pobyt w Wenecji. A już pokazane przez Ciebie okoliczne wysepki pozwoliły mi na całościowe ogarnięcie tego obszaru. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krótki majowy romans z Wenecją - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone