Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kreta Zachodnia

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 22.05.2018 19:28

... i dla równowagi coś jeszcze z Balos

_MG_9388.jpg


_MG_9401.jpg


:hut:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.05.2018 20:33

Piękne zdjęcia :roll: , czym je robisz?
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 22.05.2018 22:55

Lustrzanką Canona.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.05.2018 23:00

Rafał fotki magiczne - zwłaszcza to Balos o zachodzie 8O :mrgreen: .
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 22.05.2018 23:08

Buber napisał(a):Rafał fotki magiczne - zwłaszcza to Balos o zachodzie 8O :mrgreen: .


Aj tam, wiesz przecież jak tam jest. Piękna kobieta też nie jest winna ani tego, że jest ładna, ani tego, że ładnie wychodzi na zdjęciach :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.05.2018 23:12

Rafał K napisał(a):
Buber napisał(a):Rafał fotki magiczne - zwłaszcza to Balos o zachodzie 8O :mrgreen: .


Aj tam, wiesz przecież jak tam jest. Piękna kobieta też nie jest winna ani tego, że jest ładna, ani tego, że ładnie wychodzi na zdjęciach :D

No tak ... "profesor jest także doktorem" :oczko_usmiech: .
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 23.05.2018 06:20

Rafał K napisał(a):Lustrzanką Canona.


A szkło jakie do tych krajobrazów?
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 23.05.2018 10:10

Szeroki kąt.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 23.05.2018 11:10

Rafał K napisał(a):Szeroki kąt.

Kurcze też mnie kusi żeby sobie kupić szerokokątny obiektyw, tylko zawsze sobie mówię - nie kupuj bo nie będzie Ci się chciało go nosić. Na moje amatorskie focenie wystarcza mi co mam ale widząc takie zdjęcia jak Twoje znowu zaczynam myśleć o zakupie :)
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 23.05.2018 13:30

Cześć,

A gdzie stacjonowaliscie w Chani?

Zastanawiam się nad rezerwacja na sierpien hotelu sea view hotel & apartments na obrzeżach chani, w stronę Kato Darasto. Wyczytalam w opinii na booking ze rozpoczela sie tam budowa hotelu. stacjonowaliscie moze w tamtej okolicy?

Pozdrawiam,
Magda
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 23.05.2018 16:03

Byliśmy w Gerani (kawałek za Platanias), co do wymienionego przez Ciebie apartamentu nie mam rozeznania.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12165
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.05.2018 16:37

Buber napisał(a):Rafał fotki magiczne - zwłaszcza to Balos o zachodzie 8O :mrgreen: .


Jakby to powiedzieć :?:

Pełna zgoda :!: :)

pzdr :wink:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.05.2018 19:32

Dziękuje Wam bardzo. Staram się :wink:

Do Kissamos podjeżdżamy "ubocznym" skutkiem decyzji (jak się okazało trafnej) o pierwszym ataku na Balos na popołudnie (motywem decyzji było pozostanie do zachódu słońca nad laguną). Miasteczko nie nadaje się jednak do zwiedzenia bo tam nic nie ma (nawet przystań promów jest za Kissamos). Parę knajpek i nadbrzeże...

_MG_9088.jpg


Plaża Falasarna (na którą początkowo w ogóle nie chciało mi się jechać) okazała się natomiast strzałem w dychę. Przestrzeń i żywioły - wiatr (taki w sam raz) i mocne fale (też w sam raz). Tu oddycha się pełną piersią... (woda też była w sam raz - tak ze 20st, idealna).

_MG_9460.jpg
Załączniki:
_MG_9131.jpg
_MG_9462.jpg
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 27.05.2018 10:32

Na koniec najbardziej okultystyczna plaża na świecie - Satans Port :D Mało znany, uroczy zakątek półwyspu Akrotiri.

_MG_9537.jpg


_MG_9538.jpg


Tyle fotograficznie.

Małe podsumowanie - porównanie centrum i wschód kontra zachód wyspy. Do celów rekreacyjnych bezapelacyjnie wygrywa zachód. Lokując się na zachód od Chanii mamy idealny dostęp do najpiękniejszych plaż M. Śródziemnego, dla których, w tej ćzęści wyspy - co do zasady (poza Chanią) - nie ma konkurencji w postaci atrakcji turystycznych innego rodzaju. Centrum i wschód to natomiast szansa na dotknięcie najstarszej cywilizacji z basenu Morza Śródziemnego (Knossos, Malia, Fastos, Muzeum Archeologiczne w Heraklionie), z ciągle mocnym backupem rekreacyjnym (Matala, Malia, Stalida - to są cudowne plaże, trudno im coś zarzucić). Celowo nie wymieniłem Vai, największa jej atrakcja - gaj palmowy, podczas naszej bytności (12 lat temu) był w fatalnym stanie, praktycznie uschnięty, plaża żwirkowa - woda kryształ ale (we wrześniu) zimna jak czort. Bez rewelacji zatem, zwłaszcza uwzględniając niekorzystną logistycznie lokalizację. Generalnie obydwie części wyspy się równoważą, przy wyborze "gdzie" trzeba sobie określić profil wyjazdu. Dla czystej rekreacji wygrywa Zachód, jeżeli chcemy coś przy okazji pozwiedzać, lepiej wybrać coś z drugiej strony Śródziemnomorskiej Perełki :wink:

Na zakończenie pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających. Mam nadzieję, że "pobyt" w wątku dostarczał wam wyłącznie "pozytywnych wibracji" :D

:hut:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.05.2018 18:56

Zaglądali, podziwiali, pozytywne odczucia też się pojawiły. Dziękujemy za porcję świetnie dopracowanych zdjęć.

Rafał K napisał(a): Celowo nie wymieniłem Vai, największa jej atrakcja - gaj palmowy, podczas naszej bytności (12 lat temu) był w fatalnym stanie, praktycznie uschnięty, plaża żwirkowa - woda kryształ ale (we wrześniu) zimna jak czort.

Wygląda na to, że się Kreteńczycy przejęli. Las jest gęsty, zielony i niedostępny. Zdecydowana większość obszaru ogrodzona.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kreta Zachodnia - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone