Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kreta na raty

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 16.10.2014 12:53

Witaj Wojtku. Jak zwykle fantastycznie.
Dzięki, że dzielisz się zdjęciami, miło pooglądać.
Zima się zbliża, długie wieczory więc będę częściej wpadać do Twojej "czytelni".
Pozdrawiam Jonna
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2014 17:47

emarylka napisał(a):Witaj Wojtku. Jak zwykle fantastycznie.
Dzięki, że dzielisz się zdjęciami, miło pooglądać.
Zima się zbliża, długie wieczory więc będę częściej wpadać do Twojej "czytelni".

Witam Cię na Krecie, Joanno (o ile w ten sposób powinienem się do Ciebie zwracać).

W innych "książkach mojej czytelni" szybciej się kartki odwracają, ale miło mi, że i tutaj dotarłaś.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.10.2014 17:55

100_0048.JPG


P4270042.JPG


Jest już dosyć późno, ale skoro mamy samochód, to warto by go wypróbować. Znajdujemy sobie bliski cel na mapie - Moni Savathianon - i ruszamy. Tymczasem niebo zaciąga się zupełnie i zaczyna kropić deszcz. Dojeżdżamy do Pupy, pstrykamy symbolicznie parę fotek i szybko wiejemy do wozu, bo deszcz przechodzi w gwałtowną ulewę. W tej sytuacji rezygnujemy z dalszej jazdy, podnosimy Pupę do rangi celu i zawracamy do hotelu.

100_0050.JPG


P4270043.JPG
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 17.10.2014 18:39

Witam Panie Wojtku
Świetna relacja świetne fotki oddające to co widzi i czym zachwyca się Pan w realu na miejscu.
W ogóle wszystkie Pana relacje czyta i ogląda się z zapartym tchem i chce się tam być, tak trochę zazdroszczę :D ale nie złośliwie :) Zwiedził Pan kawał świata i dzięki ze dzieli się Pan tym,można wiele zaczerpnąć z tych relacji i nacieszyć oko bo zapewne nie dane mi będzie być tam gdzie Pan.
Wielu nowych i wspaniałych podroży życzę i odkrywania piękna naszej planety :)
Pozdrawiam Jacek :hut:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.10.2014 14:31

jacek73 napisał(a):Witam Panie Wojtku

Witam, Panie Jacku.
Jeśli mogę, to proponuję przejście na bardziej poufały stopień - mówmy sobie, nie panując, po imieniu.

jacek73 napisał(a):Świetna relacja świetne fotki oddające to co widzi i czym zachwyca się Pan w realu na miejscu.

Dziękuję bardzo za takie miłe słowa. :)

jacek73 napisał(a):W ogóle wszystkie Pana relacje czyta i ogląda się z zapartym tchem i chce się tam być

Tym bardziej mi milo, skoro nie tylko w tej relacji mogę Cię (Pana) gościć.

jacek73 napisał(a):Wielu nowych i wspaniałych podroży życzę i odkrywania piękna naszej planety :)

Z tym ostatnio gorzej, ale może jeszcze kiedyś coś się uda...

Pozdrawiam,
Wojtek
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 18.10.2014 16:04

Witam
ok dzięki Wojtku :)
Pozdrawiam Jacek :hut:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.10.2014 22:26

W pokoju hotelowym czeka na nas niespodzianka. Cierpliwie czeka. Wyskakuje ze swoim "a kuku!" w momencie, kiedy siadamy na łóżku.

Trrach!

Lecą deski, wpadamy z materacem głęboko. Wygrzebujemy się i sprawdzam, co się stało. No tak, poleciały deski, mające łączyć boczne ramy łóżka. Wyciągamy materac, układamy deski z powrotem, ale widzę wyraźnie, że mają spory luz.

Siadamy ostrożnie... jest dobrze, jednak wystarcza mały ruch, by sytuacja się powtórzyła. Wygląda na to, że rama się lekko wygięła, albo deski trochę za krótkie. Można by je przybić gwoździami, no ale na to nie jestem przygotowany. Schodzę do recepcji zgłosić problem. Zgłoszenie zostaje przyjęte, jednak wymagana reakcja nastąpi dopiero następnego dnia. Ha!

Jest jeszcze w pokoju jedno łóżko - wąskie, więc jedna osoba się na nim prześpi. Po namyśle podejmujemy decyzję - Bea będzie spała na tym wąskim łóżku, a ja... spróbuję tę noc spędzić na feralnym łożu. Układam się pod dużym skosem, żeby nie obciążać wszystkich desek jednakowo - może uda mi się przespać tę noc, jeśli nie będę się wiercił, ani oddychał zbyt głęboko...

I tak się kończy nasz pierwszy dzień na Krecie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.10.2014 07:53

Franz napisał(a):W pokoju hotelowym czeka na nas niespodzianka. Cierpliwie czeka. Wyskakuje ze swoim "a kuku!" w momencie, kiedy siadamy na łóżku.


:lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.10.2014 14:34

Vjetar napisał(a):
Franz napisał(a):W pokoju hotelowym czeka na nas niespodzianka. Cierpliwie czeka. Wyskakuje ze swoim "a kuku!" w momencie, kiedy siadamy na łóżku.


:lol:

Scena łóżkowa. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.10.2014 16:11

Dzień drugi

Udaje mi się przespać tę noc bez niespodziewanej zapaści w czeluści łoża. Przydaje się wprawa z dawnych lat, kiedy nauczyłem się sypiać bardzo spokojnie, żeby na przykład nie spaść z szerokiej na 40cm ławki.
Poranek wita nas deszczem. Niestety. Wiem, ze sporo zaryzykowaliśmy, wybierając ten termin - to pierwszy tydzień, od którego biura zaczynają loty na Kretę, gdyż wcześniej pogoda jest mocno niepewna. Jednak chcieliśmy ten wygospodarowany, długi weekend majowy spędzić po raz pierwszy dalej niż w Rumunii. Nic to - może się jeszcze wypogodzi.

Schodzimy na nasze pierwsze kreteńskie śniadanie. Witamy się jednym z bardzo niewielu słów, które zdążyliśmy opanować:

- Kalimera
- Christos anesti - słyszymy w odpowiedzi. Że co?...

Z Chrystusem daję sobie radę, ale ten drugi wyraz... Anestezja, to znieczulenie, uśpienie. Że niby Chrystus się znieczulił? Czy raczej poszedł spać? Trzeba będzie przy okazji poszerzyć zasób greckich słów.

Śniadanie całkiem smaczne, krząta się przy nim poznana wczoraj, sympatyczna starsza pani. W międzyczasie deszcz przestaje padać, decydujemy się zatem rozpocząć zwiedzanie wyspy.

P4280045.JPG


100_0052.JPG


100_0053.JPG


P4280051.JPG
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 28.10.2014 20:48

Franz napisał(a):Dzień drugi

Poranek wita nas deszczem. Niestety. Wiem, ze sporo zaryzykowaliśmy, wybierając ten termin - to pierwszy tydzień, od którego biura zaczynają loty na Kretę, gdyż wcześniej pogoda jest mocno niepewna. Jednak chcieliśmy ten wygospodarowany, długi weekend majowy spędzić po raz pierwszy dalej niż w Rumunii. Nic to - może się jeszcze wypogodzi.


A ja cieszę się że jest to właśnie Kreta. Byłem kiedyś na tej urokliwej wyspie która mnie zauroczyła i bardzo chciałem wrócić gdzieś do Grecji. to "gdzieś" udało się dopiero w tym roku, a Twoja relacja daje mi możliwość powrotu Kretę wirtualnie. :D

Pozdrawiam Marcin
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.10.2014 02:01

MarDomi napisał(a):A ja cieszę się że jest to właśnie Kreta. Byłem kiedyś na tej urokliwej wyspie która mnie zauroczyła i bardzo chciałem wrócić gdzieś do Grecji. to "gdzieś" udało się dopiero w tym roku, a Twoja relacja daje mi możliwość powrotu Kretę wirtualnie. :D

W sumie podczas tego wyjazdu aura potraktowała nas jednak przyjaźnie.

Pozdrawiam,
Wojtek
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.10.2014 11:52

Wojtku
Ja nie jestem taka cierpliwa - co zaglądam do Twojego wątku to same "pogaduchy" a zdjęć znikome ilości :oczko_usmiech:

Myślę ,że priorytetem dla Ciebie jest Francja :papa: :papa: :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.10.2014 12:55

"Raty" :roll: małe, ale w dłuuuuuuuuuugich :mrgreen: odstępach! A my przecież nie do banku :wink: zaglądamy, więc nie na tym nam zależy.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.10.2014 19:30

dangol napisał(a):"Raty" :roll: małe, ale w dłuuuuuuuuuugich :mrgreen: odstępach! A my przecież nie do banku :wink: zaglądamy, więc nie na tym nam zależy.


Nooooooooooo co ja mam powiedzieć,
brak mi już sił poprostu. :roll:
Chyba w banku człowieka lepiej traktują.

A może tą Kretę z innym wojtkowym wątkiem skonsolidować , może raty byłyby większe :?: :?: :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kreta na raty - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone