Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krakow- Split i przejazd przez Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dyson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2012
Krakow- Split i przejazd przez Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyson » 12.08.2012 20:57

Witam na forum i zwracam sie do Was z pytaniem:

1. Jedziemy do Chorwacji z Krakowa trasa przez Banska Bystrzyce, Zvolen, Budapeszt, Zagrzeb i dalej do Splitu.
Mam pytanie jak najlepiej jechac przez Budapeszt? Zakladajac ze zalezy mi na najkrotszym czasie przejazdu przez miasto i nie zalezy na zwiedzaniu/ogladaniu czy warto jechac przez centrum czy lepiej objechac miasto od wschodu i poludnia obwodnica M0 ? W Budapeszcie bedziemy pewnie okolo 15.

2. Teoretyzuje nt unikniecia kupowania winiet na Slowacji. Jadac przez Chyżne, Ruzemberok z map wyglada mi to ze jedyny platny odcinek drogi to okolo 25km pomiedzy Banska Bystrzyca a Zvolenem? Potem jedziemy dalej na poludnie
w kierunku przejscia granicznego Sahy. W ogole czy jechal ktos ta droga? Czy na droga E77 pomiedzy Zvolen a Sahy jest znosna? Tzn nie oczekuje trojpasmowej autostrady ale nie mam zamiaru uprawiac rajdow terenowych.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.08.2012 21:04

Szkoda, że nie pofatygowałeś się poszukać tylko idziesz na łatwiznę (wszystko jest na forum). O tej porze szybciej będzie obwodnicą.
dyson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyson » 12.08.2012 21:35

Fatygowalem sie i to sporo, przez ostatnie dwa tygodnie czytalem dziesiatki wątki. Na zadane pytania nie znalazlem jednak jednoznacznej odpowiedzi. Dziekuje za sugestie nt Budapesztu.
MarcoVegas
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcoVegas » 13.08.2012 10:31

ja mogę polecic Ci taka droge, mam znajomego Wegra i mowi zeby tak jechac :

http://maps.google.pl/maps?saddr=Zvolen ... =2&t=m&z=7

A znowu ja bede jechac z Wwa w czwartek taka droga:

https://maps.google.pl/maps?f=d&source= ... ltm&num=10
kasjapa
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasjapa » 13.08.2012 13:56

Cześć!
ad.1 Jechałem tą trasą 2 razy (ostatni raz 2 lata temu) i zamierzam nią jechać już za 5 :boss: dni (wyjazd z Krakowa 18stego około 15) więc zawsze w Budapeszcie byłem około 21 -22 w nocy - i nie było problemu z przejazdem (około 30-40 min) natomiast przejazd M0 zajmuje trochę więcej (około 50 min) W Waszym przypadku o 15-stej po południu wybrałbym na pewno M0.
ad. 2 Tylko ten odcinek jest płatny. Objazd w Banskiej B. jest kilkakrotnie omówiony na forum (drogą 69 przy lotnisku wzdłuż autostrady). Cała droga E77 jest bardzo malownicza (jeśli jechać w dzień) i po godzinie 19 praktycznie zupełnie pusta. Nie wiem jak obecnie wygląda stan nawierzchni. Jak jechałem ostatnio nawierzchnia była nawet ok. Droga jest jednopasmowa (poza krótkimi odcinkami obwodnic na Słowacji)
Koźmicki
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koźmicki » 13.08.2012 14:15

W ogole czy jechal ktos ta droga?


Stan nawierzchni OK. Jechałem 2 tygodnie temu. Natomiast duży ruch i dość wolna, monotonna jazda. Spotkałem jadąc tam 2 patrole a wracając 3 posterunki suszarkowe w Słowacji.

O "walorach widokowych: tej trasy nie dyskutuję - de gustibus :D .
Ponieważ wcześniej ćwiczyłem wariant autostradowy przez Słowację, uczciwie muszę przyznać że E77 jest sensowną alternatywą przyjmując wyjazd z Krakowa. Plusy są znane, minusy takoż a wybór należy do Ciebie. :)
marino_marini
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marino_marini » 13.08.2012 15:00

Ja zawsze na Chorwację jechałem autostradą do Bratysławy, dalej na Gyór i drogą 81 na Szekesfehervar, gdzie wjezdżałem na M7 i prosto do Letenye do granicy z HR.
Pytanie: czy jechał ktoś ostatnio właśnie węgierską drogą 81, bo w tamtym roku niestety nie byłem w HR, a dwa lata temu jak nią jechałem, to droga była "częściowo" w remoncie.
lechu2
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 03.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu2 » 09.06.2015 00:00

CENTRUM Budapesztu w remoncie drogi pozamykane ,ciężko przejechać i wyjechać (2013-14) Relaksacyjny przejazd na m7 przez centrum wątpliwy
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 09.06.2015 06:58

Od lat jezdze na Chyzne,Sahy,Budapeszt...omijam platna autostrade na Slowacji obok lotniska...Slowacy od kilku lat robia cos na tej trasie,to obwodnice Trsceny R3,Horlna Lehota R3...w BB zjezdzasz na prawo na wysukosci Tesco i do drogi nr 69...w Donovalach mozna sie spotkac z takimi utrudnieniami jak ciezarowki z drewnem i bedziesz sie toczyl za taka pod gore,nie polecam wyprzedac-policja i sroga pokuta...MarcoVegas podal ciekawa alternatywe na ominieci Budapesztu,musze to przeanalizowac na spokojnie...na Slowacji sie pilnuj i przestrzegaj przepisow,bardzo wysokie mandaty,ale u nas juz tez sa :)...milego urlopu i szerokiej drogi...
shagi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shagi » 09.06.2015 15:13

lechu2 napisał(a):CENTRUM Budapesztu w remoncie drogi pozamykane ,ciężko przejechać i wyjechać (2013-14) Relaksacyjny przejazd na m7 przez centrum wątpliwy


A jak sytuacja obecnie 2015 rok?? Bo początkiem lipca planuje właśnie przez centrum Budapesztu nocą przejechać.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 09.06.2015 15:25

marino_marini napisał(a):Ja zawsze na Chorwację jechałem autostradą do Bratysławy, dalej na Gyór i drogą 81 na Szekesfehervar, gdzie wjezdżałem na M7 i prosto do Letenye do granicy z HR.
Pytanie: czy jechał ktoś ostatnio właśnie węgierską drogą 81, bo w tamtym roku niestety nie byłem w HR, a dwa lata temu jak nią jechałem, to droga była "częściowo" w remoncie.

Nie lepiej jechać drogą 82 na Veszprem i do M7 ?????
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 26.06.2015 12:47

Tak już korzystając z okazji (pewnie mi się oberwie ze ktoś już gdzieś napisał także przepraszam za moje lenistwo i brak czasu na czytanie 300 stron postu o trasie między innymi przez Wegry) - orintujecie się może gdzie się skreca przed Budapesztem jadąc od strony Słowacji (przejście Sahy) żeby odjechać miasto nowa obwodnica i nie pchać się prze nie? Rok temu straciłem w Budapeszcie w drodze na Cro 1,5 godziny :/, wracając jeszcze więcej, a ile razy tamtędy jadę zawsze nie trafię na obwodnicę i kisze się przez miasto :/

I jeszcze jedno pytanie odnośnie tej trasy - Słowacja ich policja i pokuta - podobno w tym roku wyjątkowo łapią polaków i na sile szukają za co mandat wlepic, jak Wasze doświadczenia?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.06.2015 13:28

A&S napisał(a):orintujecie się może gdzie się skreca przed Budapesztem jadąc od strony Słowacji (przejście Sahy) żeby odjechać miasto nowa obwodnica i nie pchać się prze nie?

Ano tu.
To wg mnie najlepsza opcja.
Wbijasz się od razu w M2, a potem już Cię Moc poprowadzi (i drogowskazy). :oczko_usmiech:

Jeśli przegapisz ten zjazd możesz jeszcze zjechać tutaj- koło Lidla.


W tym roku nie jechałem, ale znając upierdliwość Słowaków, wszystko jest możliwe.
Jedyne co można zrobić, to nie dać im podstaw do pokuty ( przede wszystkim prędkość).
Czy to oficjalnej czy na boku...... :roll:
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 26.06.2015 14:20

Anakin dzięki za podpowiedzi, jak zostane przy tej trasie jak co roku to powinienem juz sobie poradzić :) Tylko jeszcze jedno pytanie - M2 przechodzi później w M0, w jednym miescu trzeba że tak powiem zawinąć dalej na M0, i już M0 jechać czy wjechać na M3 (tak mi poazała gogle maps jak wpisałem trasę)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.06.2015 20:44

A&S napisał(a):Anakin dzięki za podpowiedzi, jak zostane przy tej trasie jak co roku to powinienem juz sobie poradzić :) Tylko jeszcze jedno pytanie - M2 przechodzi później w M0, w jednym miescu trzeba że tak powiem zawinąć dalej na M0, i już M0 jechać czy wjechać na M3 (tak mi poazała gogle maps jak wpisałem trasę)


Pytasz o to miejsce?
Nie ma potrzeby zjeżdżania, bo jeśli to zrobisz ( w prawo) to "wbije" Cię z powrotem do centrum Budapesztu, a jeżeli dasz w lewo to wylądujesz.......na Ukrainie. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 27.06.2015 21:06 przez anakin, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Krakow- Split i przejazd przez Budapeszt
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone