Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 02.08.2013 14:15

Chciałabym zwrócić uwagę na pewną rzecz, której chyba nikt tutaj nie poruszył. Nie zauważyłam, żeby ktokolwiek pisał o jakości chorwackiej żywności...
Jestem mięsożercą- paskudną krwiożerczą bestią, kochającą polędwicę na surowo. Dlatego doceniam jakość mięsa które jadam w Chorwacji. Zwłaszcza, że jak w Polsce mam ochotę na SMACZNEGO kurczaka, to muszę (za takiego z chowu wolnego) zapłacić 24-26 za kilogram. Jajka od szczęśliwych kur w Polsce kupuję za około 1,10 zł. W Chorwacji za 2KN.
W Trogirze warzywa i owoce kupuję na targu. Ale nie na wielkich straganach od dużych plantatorów- my kupujemy od babin, odrobinkę taniej, a do tego i smaczniej i zdrowiej. Na wspomnienie smaku i zapachu tych pomidorów cieknie mi ślinka, papryki i bakłażanów nawet nie chcę wspominać, bo bym się we własnej ślinie utopiła. W zeszłym roku za pomidory płaciłam 9-10 KN za kilogram. Gdybym w Katowicach chciała kupić ekologiczne pomidory to dzisiaj zapłaciłabym 14,20 PLN za kilogram (specjalnie przed chwilą sprawdziłam cenę).
Podsumowując: żeby porównywać ceny trzeba też brać pod uwagę jakość porównywanych produktów.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.08.2013 14:30

W Katowicach to jest skażona chemią żywność.
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 02.08.2013 16:51

darek1 napisał(a):W Katowicach to jest skażona chemią żywność.

Wiem, wiem- nawet to co przyjedzie z ekologicznych gospodarstw tuż po minięciu rogatek miasta już ciągnie z powietrza tablicę mendelejewa...
Dlatego zachwalam chorwackie a nie katowickie ;)
Dreq
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dreq » 02.08.2013 17:46

żarcie jak żarcie ... kurczaki smakują jak polskie, ziemniaki też, z kolei chleba zrobić nie potrafią... jedyne czego mi w Polsce brakuje to kalmary... ale takie jak w Cro... bo te mrożone z Makro to obok kalmarów nawet nie leżały...;)
mógłbym je wcinać na okrągło...
Piteroo
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piteroo » 02.08.2013 18:07

Na przykładzie forum pisze. Nawet jeśli fura jest na kredo, to skoro tym jedzie to znaczy że płaci, jakbym nie płacił to by mu zabrał bank.
Sam mam bankowóz spłacony w połowie, jeszcze rok i bedzie mój, więc nie wiem jaki problem masz z bankowozami. Bierzesz spłacasz i jeździsz. Taki kredyt trzeba spłacić a czy biedaka stać na kredyt 1500 - 2000 tys miesiecznie? Chyba znamy dwa różne znaczenia słowa bieda :-)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2013 18:30

Piteroo.. wiesz ale Ty jako właściciel banku masz inny punkt widzenia na sprawę :D :D

Poza tym... 1500 - 2000 tysięcy złotych rata ?
Kurde to jaka to musi być suma kredytu ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.08.2013 19:56

Mosqito napisał(a):Piteroo.. wiesz ale Ty jako właściciel banku masz inny punkt widzenia na sprawę :D :D

Poza tym... 1500 - 2000 tysięcy złotych rata ?
Kurde to jaka to musi być suma kredytu ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie ważna suma, ważny czas spłaty ;)
Piteroo
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piteroo » 02.08.2013 21:40

Dobrze Bocian piszesz, natomiast ja nigdzie nie napisalem ze 2 tys to moja rata. Natomiast tak jak pisze Bocian policz 1500 razy 36 mscy, daje ile ? Tyle co kosztuje używane kilku letnie auto klasy średniej, więc nie wiem dlaczego znowu widzisz problem. Dla ścisłości wyjaśnię tylko że bankowóz to w znaczeniu które ja przywołuje wóz na kredyt który należy do banku, a nie wóz właściciela banku.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2013 22:02

Nie załapałeś :D :D

Piteroo napisał(a):1500 - 2000 tys miesiecznie
x 36 miesięcy jak piszesz to daje: 54 - 72 miliony złotych :D :D :D

Piteroo napisał(a):Dla ścisłości wyjaśnię tylko że bankowóz to w znaczeniu które ja przywołuje wóz na kredyt który należy do banku, a nie wóz właściciela banku.


A skąd ktoś ma się domyślać Twego toku myślenia ? Bankowóz to auto przewożące pieniądze z banku do banku. Napisałeś że masz to się nie dziw że przypuszczałem że jesteś w właścicielem banku.

Ps Niedawno wymyślili montaż sejfów w wynalazkach typu Tico czy inne Cinquecento aby nazwać to potem bankowozem abyś mógł odliczyć VAT. :D
Piteroo
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piteroo » 02.08.2013 22:24

Myślę, że większość czytających to forum domyśliła się o czym mówię, skoro wiesz co to vat to pewnie gdybyś dokładnie przeczytał to też byś zrozumiał. Jeżeli odpowiadam komuś kto twierdzi ze ludzie mają auta na kredyt, że taki kredyt trzeba spłacać i że też mam taki bankowóz to chyba logika wystarczy?

Przy okazji, nie mam tic oi nie odliczam z auta vatu, a nawet gdybym miał i bym odliczał to również tym razem nie wiem na czym polega twój problem?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2013 22:31

Piteroo napisał(a):....więc nie wiem jaki problem masz z bankowozami.


Piteroo napisał(a):...więc nie wiem dlaczego znowu widzisz problem.


Piteroo napisał(a):... to również tym razem nie wiem na czym polega twój problem?


I to ja mam problem ?
Jaki ?
:papa:
Piteroo
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piteroo » 02.08.2013 23:39

Dobra ja daje sobie spokój bo uważam, że to darma gatka.
Pozdrawiam, miłej soboty:-)
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 02.08.2013 23:47

Mosqito napisał(a):
Piteroo napisał(a):1500 - 2000 tys miesiecznie
x 36 miesięcy jak piszesz to daje: 54 - 72 miliony złotych :D :D :D



trochę zera sie pododawały bo jak dla mnie to raptem 54-72 tysięcy
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 03.08.2013 01:21

KajkaSamograjka napisał(a):Chciałabym zwrócić uwagę na pewną rzecz, której chyba nikt tutaj nie poruszył. Nie zauważyłam, żeby ktokolwiek pisał o jakości chorwackiej żywności...
Zwłaszcza, że jak w Polsce mam ochotę na SMACZNEGO kurczaka, to muszę (za takiego z chowu wolnego) zapłacić 24-26 za kilogram. Jajka od szczęśliwych kur w Polsce kupuję za około 1,10 zł. W Chorwacji za 2KN.
W zeszłym roku za pomidory płaciłam 9-10 KN za kilogram. Gdybym w Katowicach chciała kupić ekologiczne pomidory to dzisiaj zapłaciłabym 14,20 PLN za kilogram (specjalnie przed chwilą sprawdziłam cenę).
Podsumowując: żeby porównywać ceny trzeba też brać pod uwagę jakość porównywanych produktów.


Będąc w Chorwacji nie spotkałem żywności ekologicznej, być może jest ale nie udało mi się.
Jajka w sklepach mają w jednym tylko rodzaju i to zapewne klatkowych, więc ceny porównujmy do polskiej żywności ale nie ekologicznej. Pomidory w Chr - 10 kun u nas wczoraj kupiłem 2,45 zł (Biedronka). Jajka w Auchan 0,32 zł a te biegające wolno 0,88 zł. Woda mineralna w Konzumach od 5 Kun u nas w Auchan od 0,98 zł.
Rok temu w małej miejscowości za Karlovackiem pomidory widziałem po 6 Kun, ceny na wybrzeżu są nieco wyższe niż w głębi lądu. Niestety ale musimy się liczyć z większymi cenami w Chorwacji niż w PL z nielicznymi wyjątkami.

Co do kredytów...właśnie w bogatych krajach ludzie chętnie kupują na kredyt i jest to bardzo powszechne. Mając stałą pracę w USA -mamy praktycznie wszystko w granicach rozsądku-tj, dom, samochód etc...
Nie sądzę aby u Germańców było inaczej.
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 03.08.2013 08:35

joanna młodzik napisał(a):Ja mam taki plan na ten rok ,żeby zmieścić się w 4500 zł. Zobaczymy ,jest nas czwóreczka, jedziemy diselem -1500 km na Losnij - liczę 1500 zł z winietami i autostradami , (może wreszcie przestanę być leszczem i ominę autostradę w Słowenii) kamping - 8 nocy 1300-1400 zł , żarełko ile się da z domu , na miejscu tylko codzienna niezbędna spożywka + może raz jakaś knajpa , żeby nie było. Mam wielką nadzieję ,że na Losinj uda mi się kupować od rybaków rybkę lub inne pyszne świństwa. :-P W zeszłym roku - mobile home Istria - 12 dni - ok. 6000 zł. a może ciut więcej. Ten rok , mam nadzieję pójdzie po taniości - ale plastickard wezmę... :lol:


Jeśli chcesz ominąć autostradę w słoweni to przez ptuj. Dość fajnie się jedzie i ten komfort że 30 ojro w kieszeni:) Ale ja osobiście polecam drogę węgierską omijasz winiety słowackie i austrijackie a jedzie się jak po stole i ruchu właściwie żadnego. I nie jedzie się dłużej niż autostradami. W maju wydaliśmy na wczasy 7 dniowe co prawda niecały 1 tys. ale to dlaego że pogody nie było i większość czasu spędziliśmy w galeriach handlowych. A w sezonie jeżdżąc na okolo 14-16 zostawiamy 2800zł. Jeździliśmy do tej pory w to samo miejsce teraz w sierpniu wybieramy się na wyjazd w ciemno bez żadnej organizacji. Zobaczymy jak wyjdzie cenowo. Dodam że jeździmy w dwójkę, jeśli próbował by sobie ktoś coś przeliczać:)) POZDRAV
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone