Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 30.12.2011 20:05

Franz napisał(a):
Joanka23 napisał(a):W razie czego bliżej do nieba... :wink:

Więcej czasu na walkę z grawitacją. ;)


:lol:
Dobra, wygrałeś! :lol:

mahadarbi napisał(a):Właśnie szukam tam miejsca na wakacje :D


Anka, ale chyba nie w tych domkach co zacytowałaś? 8O
Popatrz jak podmywa te klify... zarezerwujesz a tu po przyjeździe się okaże, że już tych domków nie ma... 8O
Już lepiej, jak Kulki, namiot se weź i na plaży się rozbijesz! :wink:

Pozdrawiam i
Szczęśliwego Nowego Roku Wam życzę! :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 30.12.2011 22:28

Joanka23 napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Właśnie szukam tam miejsca na wakacje :D


Anka, ale chyba nie w tych domkach co zacytowałaś? 8O
Popatrz jak podmywa te klify... zarezerwujesz a tu po przyjeździe się okaże, że już tych domków nie ma... 8O


Nieee, no pewnie, że nie :lol: Ja podziwiać je tylko z daleka podziwiam, w realu to raczej słabo to widzę, choć... czemu nie? Skoro tam na stałe mieszkają ludziska, to dwa tygodnie latem też chyba bym dała radę :wink:


Joanka23 napisał(a):Już lepiej, jak Kulki, namiot se weź i na plaży się rozbijesz! :wink:


Fajnie, ale kiedyś :wink: Czasy harcerstwa grubą kreską podkreśliłam. Teraz wolę inne opcje :wink:


Także pozdrawiam i dobrego Nowego Roku sobie i Wam wszystkim życzę!

Wojtku, akurat to w Twoim wątku, tym bardziej więc Tobie bardzo i Beacie równie bardzo :D

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.12.2011 13:25

weldon napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Dziękuję, byłam, widziałam, wybieram Korsykę :P

Ech, ci Włosi ... :roll:

:lol:

Tacy oni Włosi, co i Francuzi. ;)

Ale wiesz, oni mieli Pizańczyków i Genueńczyków, podczas gdy Dalmacja - Wenecjan.

Joanka23 napisał(a):Dobra, wygrałeś! :lol:

Zgadzam się na rewanż. :P

mahadarbi napisał(a):Także pozdrawiam i dobrego Nowego Roku sobie i Wam wszystkim życzę!

Wojtku, akurat to w Twoim wątku, tym bardziej więc Tobie bardzo i Beacie równie bardzo :D

Dziękujemy bardzo i ze swej strony odwzajemniamy oraz przyłączamy się do życzeń dla wszystkich, którzy tu zaglądną w tym oraz nadchodzącym roku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.01.2012 17:25

Schodzimy na przełączkę pod murami Bonifacio. Przy stojącej na zakręcie kapliczce widać jakąś dróżkę, odbijającą w lewo. W dół?? Oo! To może sprawdzimy najpierw, dokąd ona prowadzi?
Nad nami zawisają budynki miasta na skalnym występie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyłożona równymi kamieniami trasa sprowadza w dół. Na bardziej stromych fragmentach schody - typowa alejka spacerowa.
Robimy zakos i po chwili przechodzimy przez bramę, utworzoną przez odstrzeloną skałę, przechyloną w stronę lądu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejny ostry zakręt, jeszcze kilka metrów w dół i jesteśmy na poziomie morza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.01.2012 17:26

Nad nami miasto na wysuniętych w stronę wody występach skalnych, niczym na dziobach okrętów wyruszających w morze. A z wody wystają kamienne odpryski, które opuściły już okręty. Patrzymy, czy gdzieś nie widać czegoś więcej - jakiejś kanapy, lampy, telewizora...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spoglądamy w górę, czy jakiś fragment lądu nie szykuje się akurat do skoku w morską toń. Chyba lepiej już wracajmy. Możemy powiedzieć, że piwnice Bonifacio zwiedziliśmy. Czas zajrzeć do miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.01.2012 17:49

Franz napisał(a):Obrazek


Przecież to się trzyma "na słowo honoru"...

8O




:wink:



Fajne uczucie to musi być - siedząc pod domem...i modlić się żeby żadna doniczka nie spadła z parapetu.
:D


Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.01.2012 18:39

Jacek S napisał(a):Fajne uczucie to musi być - siedząc pod domem...i modlić się żeby żadna doniczka nie spadła z parapetu.

Tylko nie mów tego głośno w Trzęsaczu albo w Jastrzębiej Górze ;)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 04.01.2012 19:18

Bonifacio ... znane mi tylko z telewizyjnych programów typu Travel.
Zawsze mnie fascynowało jego niesamowite położenie.
Bardzo chętnie wybiorę się tam z Wami. 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.01.2012 21:27

Jacek S napisał(a):Przecież to się trzyma "na słowo honoru"...

8O

To, co honoru nie miało, już się pluska na dole. ;)

weldon napisał(a):
Jacek S napisał(a):Fajne uczucie to musi być - siedząc pod domem...i modlić się żeby żadna doniczka nie spadła z parapetu.

Tylko nie mów tego głośno w Trzęsaczu albo w Jastrzębiej Górze ;)

W dzieciństwie odwiedziłem Trzęsacz. Wtedy stało tam ponad pół kościoła. Nie wiem, jak jest teraz.

mariusz-w napisał(a):Bonifacio ... znane mi tylko z telewizyjnych programów typu Travel.
Zawsze mnie fascynowało jego niesamowite położenie.
Bardzo chętnie wybiorę się tam z Wami. 8)

Jedno z miejsc, które warto odwiedzić osobiście. Nie jest tak daleko.

Pozdrawiam,
Wojtek
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 04.01.2012 21:37

Franz napisał(a):Jedno z miejsc, które warto odwiedzić osobiście. Nie jest tak daleko.


Wygląda na to, że trzeba się pośpieszyć zanim się poobrywa i będzie tak jak z paluchem... :wink:

Anka! - i jak tam z kwaterami? :wink: Znalazłaś już co? :D


Zaprawdę niesamowite masz te zdjęcia Franz! :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.01.2012 21:52

Wojtek, Ty spryciarzu, wiedziałeś co zrobić, by lud przemowił :!: A raczej - zaniemówił :roll: :D Odleciałam. Dosłownie. Te skały mówią, tańczą, wirują :!: 8O Ta okolica jest chyba najbardziej malownicza, prawda? Jak Korsyka to tylko tam.

Pozdrawiam,
Anka


Pozwolisz...? :oops:

Joanka23 napisał(a):Anka! - i jak tam z kwaterami? :wink: Znalazłaś już co? :D


Wojtek doprowadził mnie do wrzenia właśnie :wink: Ale tego motywującego, pozytywnego.
Niestety :cry: Plany na chwilę obecną zmieniam i przerzucam się na... Sardynię. To całkiem blisko od Korsyki :lol: Choć ta nie daje mi spokoju... kusi przeokropnie... A to, co zrobił mi teraz Wojtek... sama rozumiesz? :roll: :wink:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 04.01.2012 22:11

Franz napisał(a):Obrazek


Nie chciałbym tam być w momencie spadania tych "ostrzy noży" z góry,
które tak pięknie się powbijały w dno.

Widać, że od czasu do czasu coś się odłącza od całości.
Kwestia tylko jak długi ten okres.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.01.2012 23:02

mahadarbi napisał(a):
Joanka23 napisał(a):Już lepiej, jak Kulki, namiot se weź i na plaży się rozbijesz! :wink:

Fajnie, ale kiedyś :wink: Czasy harcerstwa grubą kreską podkreśliłam. Teraz wolę inne opcje :wink:

Ciekawe, jakoś Wojtkowe samotne, lub wspólne z Beą spanie w autku czy namiocie ci nie przeszkadza :roll: :wink:
Akurat do harcerstwa nigdy nie należeliśmy, a czasy luksusu.... również grubą kreską odkreśliłem :cool:


A klify Bonifacio rzeczywiście rewelacyjne :idea:
I to miasteczko zawieszone w powietrzu niemalże 8O , robi ogromne wrażenie....

Korsykę odłożyliśmy na "kiedyś tam" , być może to błąd. No ale tydzień na takiej ciekawej, acz ogromnej wyspie to zbyt mało :? , a na więcej czasu jakby brak :?
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.01.2012 23:11

kulka53 napisał(a):Ciekawe, jakoś Wojtkowe samotne, lub wspólne z Beą spanie w autku czy namiocie ci nie przeszkadza :roll: :wink:


Nie śpię z nimi pod namiotem, związku więc nie widzę :roll: :lol: Lubię też czytać o himalaistach, piratach i jednostkach specjalnych, choć, wyobraź sobie nigdy nie należałam/nie byłam :wink:


kulka53 napisał(a):Akurat do harcerstwa nigdy nie należeliśmy, a czasy luksusu.... również grubą kreską odkreśliłem :cool:


Jakąś niechęć wyczuwam czy obronę przez nieuzasadnionym atakiem? Nie bardzo rozumiem chyba... 8O 'Piłam' do siebie nie do Ciebie, hello?
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 04.01.2012 23:35

Ej! 8O
Ja to napisałam, bo jak sobie pomyślałam, że miałabym na takim urwisku spać to zdecydowanie wolałabym w namiocie :!:
Bo bezpieczniej... :lol:

A zaraz wyjdzie, że znowu jakąś dyskusję sprowokowałam??? 8O

Zlitujcie się... :lol: bo się będę bała odezwać! :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone