Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.04.2017 23:36

krutom napisał(a):słoma79 podłącz ładowarkę :idea: :wink:


Dzięki...22 % i rośnie :oczko_usmiech:
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 08.04.2017 15:28

Porażka z tymi kontrolami. Kiedyś jazda przez granicę w tygodniu lub wcześnie rano gwarantowała niemal brak kolejek, teraz trzeba chyba z góry wkalkulować w czas podroży te 2 godziny dodatkowo. Jak już Unia coś wymyśli to tylko się bać trzeba :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 08.04.2017 15:32

jarod napisał(a):Porażka z tymi kontrolami. Kiedyś jazda przez granicę w tygodniu lub wcześnie rano gwarantowała niemal brak kolejek


Rano sprawdzałem i było pusto...tak do 9 szło z marszu :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.04.2017 22:49

Wczoraj był piątek, weekend + pierwszy dzień kontroli ... może dlatego było tak ostro.
Zapewne będzie gorzej niż wcześniej ale może jakoś to ogarną w sezonie.

Edit: No i ogarnęli i to dość szybko :mrgreen: , przejścia z Wegier i Słowenii uwolnione, tymczasowo ale zawsze coś - klik
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.04.2017 01:28

wielbiciel napisał(a):To pomyślcie sobie co będzie się działo w lipcu...
Chyba tylko Mursko Središče pozostaje, bo te bliżej Macelj będą tak samo oblegane jak główne przejście.

Albo wybrać się na wakacje np do Tunezji i po skończonym turnusie wybrać się pontonem do Europy, przez Włochy do Chorwacji... Przy okazji urlop się wydłuży, jakieś dodatkowe atrakcje będą.
Szybciej, bez zbędnych formalności na granicach :mrgreen: przynajmniej w tamtą stronę ;)
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.04.2017 08:48

Teraz to juz korki będą stałym elementem zgodnie z ostatnimi informacjami w sprawie kontroli granicznych już się nieźle korkuje. A nie ma sezonu. Sami zobaczcie http://www.hak.hr/info/kamere/ . Najwieksze korki w godzinach popołudniowych. Z rana dość spokojnie.

Teraz tyle trzeba odczekać:
Bregana (ulaz 4h, izlaz 1h)
Macelj (ulaz 1h, izlaz 20min)
Pasjak (ulaz 3,5h, izlaz 30min)
Duboševica (ulaz oko 1h)
Požane (ulaz oko 2h)
Županja (izlaz oko 1h)
Bajakovo (oko 1h)
Brgat (izlaz oko 1h)

Trzeba będzie dodatkowo kilka godzin zapasu wsiąść.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.04.2017 09:09

pablos77 napisał(a): Sami zobaczcie http://www.hak.hr/info/kamere/ . Najwieksze korki w godzinach popołudniowych. Z rana dość spokojnie.

przeca patrzymy od kilku dni, za 3 tygodnie zdam relację na żywo jak to wygląda w praktyce w środku tygodnia i weekend
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 09.04.2017 09:09

Spokojnie to dopiero poczatki do wakacji konrole juz nie bede takie skrupulatne tak mi sie wydaje owszem w godzinach szczytu bede korki czy w soboty czy piatki ale za to na pewno luzniej bedzie w Lucko bo jak teraz byly korki na granicy to sie stało i na bramkach.Mysle ze ten rok bedzie najtrudniejszy sa tam wykopki Chorwacja wejdzie do strefy schengen autostrada bedzie do granicy trzeba w tym roku przejechac Macelj i Lucko w nocy.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2017 09:35

Ludzieee ... Zanim cos napiszecie moze warto przeczytać choć posty z ostatniej strony :D
Sprawa wczoraj została zalatwiona, przecież Wam donosiłam :)
gusia-s napisał(a):... przejścia z Wegier i Słowenii uwolnione, tymczasowo ale zawsze coś - klik
Jak nic złego się nie wydarzy to już tak zostanie na wakacje :)
:papa:
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 09.04.2017 10:49

gusia-s napisał(a):Ludzieee ... Zanim cos napiszecie moze warto przeczytać choć posty z ostatniej strony :D
Sprawa wczoraj została zalatwiona, przecież Wam donosiłam :)
gusia-s napisał(a):... przejścia z Wegier i Słowenii uwolnione, tymczasowo ale zawsze coś - klik
Jak nic złego się nie wydarzy to już tak zostanie na wakacje :)
:papa:

Miałem to samo napisać ale myślałem, że się ktoś domyśli :D
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 09.04.2017 18:43

slawekkg napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ludzieee ... Zanim cos napiszecie moze warto przeczytać choć posty z ostatniej strony :D
Sprawa wczoraj została zalatwiona, przecież Wam donosiłam :)
gusia-s napisał(a):... przejścia z Wegier i Słowenii uwolnione, tymczasowo ale zawsze coś - klik
Jak nic złego się nie wydarzy to już tak zostanie na wakacje :)
:papa:

Miałem to samo napisać ale myślałem, że się ktoś domyśli :D

ale tu chodzi tylko o przejścia z Cro ( wyjazd ze strefy Schengen )
ana89
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana89 » 09.04.2017 21:53

Wiecie może jak sytuacja na drodze wygląda w Boże Ciało ? W planach mamy wyjazd 15 w godzinach nocnych (2/3) ale zastanawiam sie czy rozsądniej nie byłoby wyjechać dzień wcześniej ze względu na możliwość korków .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2017 22:27

Dick45 napisał(a):
slawekkg napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ludzieee ... Zanim cos napiszecie moze warto przeczytać choć posty z ostatniej strony :D
Sprawa wczoraj została zalatwiona, przecież Wam donosiłam :)
gusia-s napisał(a):... przejścia z Wegier i Słowenii uwolnione, tymczasowo ale zawsze coś - klik
Jak nic złego się nie wydarzy to już tak zostanie na wakacje :)
:papa:

Miałem to samo napisać ale myślałem, że się ktoś domyśli :D

ale tu chodzi tylko o przejścia z Cro ( wyjazd ze strefy Schengen )
No a o jakie ma chodzić? Tylko na tych zaszła zmiana po wejściu przepisów 7.04.2017, pozostałe przejścia z Cro całkiem poza Unię i tak miały kontrole i nadal maja ale te wewnątrz Unii mimo że poza Schengen to był głupi, na szczęście jednodniowy pomysł. Dobrze, że jednak zawieszono ten obowiązek.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 10.04.2017 06:36

ana89 napisał(a):Wiecie może jak sytuacja na drodze wygląda w Boże Ciało ? W planach mamy wyjazd 15 w godzinach nocnych (2/3) ale zastanawiam sie czy rozsądniej nie byłoby wyjechać dzień wcześniej ze względu na możliwość korków .

Ja wyjechal bym dzien wczesniej... Jak nie bedzie korkow to przynajmniej dzien dluzej w cro;-)
ana89
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana89 » 10.04.2017 08:39

paulr napisał(a):Ja wyjechal bym dzien wczesniej... Jak nie bedzie korkow to przynajmniej dzien dluzej w cro;-)


No tak argument z jednym dniem dłużej w Cro jak najbardziej trafny :D Muszę to jeszcze przekalkulować i przemyśleć na spokojnie bo nie po to wyjazd w czerwcu żeby władować się w korki :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 430
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone