Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 21:34

Z objazdem M-L-P będzie godzinka dłużej, nie 20 minut :roll:

Lublana ma tyle mieszkańców co miasto Bielsko-Biała z okolicznymi miejscowościami, a ma obwodnicę autostradową :!: :!: :!:
Ja jechałem przez Słowenię z 10 razy i jedyne korki, które były to w Koper
w sobotnie przedpołudnie w stronę granicy z Chorwacją :!:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2015 22:59

Lednice napisał(a):Z objazdem M-L-P będzie godzinka dłużej, nie 20 minut :roll:


Cały objazd od zjazdu z A9 do wjazdu na drogę nr9 za Pruj zajmuje trochę ponad godzinę, więc nie może byc godzinę dłużej :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 23:31

dids76 napisał(a):
Lednice napisał(a):Z objazdem M-L-P będzie godzinka dłużej, nie 20 minut :roll:


Cały objazd od zjazdu z A9 do wjazdu na drogę nr9 za Pruj zajmuje trochę ponad godzinę, więc nie może byc godzinę dłużej :oczko_usmiech: :mrgreen:


Co to jest "trochę" :?:

Razem z granicą w Macelj i bramkami na autostradach jest godzinka dłużej niż przez Lublanę 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2015 23:54

Lednice napisał(a):
dids76 napisał(a):
Lednice napisał(a):Z objazdem M-L-P będzie godzinka dłużej, nie 20 minut :roll:


Cały objazd od zjazdu z A9 do wjazdu na drogę nr9 za Pruj zajmuje trochę ponad godzinę, więc nie może byc godzinę dłużej :oczko_usmiech: :mrgreen:


Co to jest "trochę" :?:


Dokładnie objazd M-L-P zajął mi godzinę i 10 minut, Czechom z filmiku Rero tyż: :oczko_usmiech: :mrgreen: video-objazd-autostrady-slo-t29291-180.html
A to, że jeżeli ktoś jedzie na Istrię lub w okolice Rijeki Słoweńskimi autostradami to chyba oczywiste. Cena podobna,kilometrowo podobnie a ruch na drodze i granicy mniejszy :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 00:13

A autostradą jest pół godzinki :roll:

Dodaj Macelj, bramki i jest godzinka różnicy
między trasą na Krk przez Lublanę i przez Zagrzeb 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2015 00:21

nowy100 napisał(a):w Cro zapłacisz tylko 1 E za autostradę (dane 2013 rok),

Za którą????? Sama A2 od granicy do Zagrzebia to 48Kn czyli ok 6,50 eurów :!: :!:
nowy100 napisał(a): sezonie - w soboty - korki południowej obwodnicy Ljubljany.

Które mają sie nijak do korków na granicy w Macelj i na bramkach w Lucko :oczko_usmiech: :mrgreen:
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 24.05.2015 00:26

dids76 napisał(a):
nowy100 napisał(a):w Cro zapłacisz tylko 1 E za autostradę (dane 2013 rok),

Za którą????? Sama A2 od granicy do Zagrzebia to 48Kn czyli ok 6,50 eurów :!: :!:
nowy100 napisał(a): sezonie - w soboty - korki południowej obwodnicy Ljubljany.

Które mają sie nijak do korków na granicy w Macelj i na bramkach w Lucko :oczko_usmiech: :mrgreen:


Zapewne chodzi od odcinek z Rupy do Rijeki


Dzięki za odpowiedzi , teraz sprawa jest prosta kupuje winietkę i jadę całą Slo nawet jak będę jechał tyle samo czasowo pieniądze te same to porostu wole jechać autostrada cały czas. Jak dodatkowo faktycznie wyjdzie szybciej to już wgl miód.

Nie brałem tej trasy wcześniej pod uwagę bo raz ze google jej nie dawało w opcjach, a dwa od razu trafiłem na piękny opis jak objechać Slo, żeby 120 zł zostało na jakis dobry trunek.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 07:34

vtec11 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi , teraz sprawa jest prosta kupuje winietkę i jadę całą Slo nawet jak będę jechał tyle samo czasowo pieniądze te same to porostu wole jechać autostrada cały czas. Jak dodatkowo faktycznie wyjdzie szybciej to już wgl miód.



Cały czas nie, bo jak zjedziesz ze słoweńskiej autostrady, to do granicy z Chorwacją jest kawałek "zwykłej"
drogi 8)

https://www.google.pl/maps/dir/46.04453 ... 270631!3e0
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 24.05.2015 08:51

dids76 napisał(a):
nowy100 napisał(a):w Cro zapłacisz tylko 1 E za autostradę (dane 2013 rok),

Za którą????? Sama A2 od granicy do Zagrzebia to 48Kn czyli ok 6,50 eurów :!: :!:
nowy100 napisał(a): sezonie - w soboty - korki południowej obwodnicy Ljubljany.

Które mają sie nijak do korków na granicy w Macelj i na bramkach w Lucko :oczko_usmiech: :mrgreen:

Co ma Zagrzeb do tego co napisałem? JA miałem pecha i obwodnica Ljubljany była zapchana na tyle, że przejazd zajął mi ponad godzinę.
Dyrier
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dyrier » 24.05.2015 17:19

Witam,
Aby uniknąć korków to do Chorwacji trzeba jechać nie z piątku na sobotę tylko najlepiej w poniedziałek. Po południu przed Chorwacją są potężne korki. Ja stałem w 25km korku. Zapraszam przeczytanie pozostałych moich postów na których przekazałem kilka cennych rad. Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.05.2015 23:01

Dyrier napisał(a):Witam,
Aby uniknąć korków to do Chorwacji trzeba jechać nie z piątku na sobotę tylko najlepiej w poniedziałek. Po południu przed Chorwacją są potężne korki. Ja stałem w 25km korku. Zapraszam przeczytanie pozostałych moich postów na których przekazałem kilka cennych rad. Pozdrawiam

Waldek a wiesz, że takich cennych rad udziela sie tu od kilkunastu lat? :)
I że jest masa ludzi którzy urlopy mają właśnie od poniedziałku i muszą jechać w weekend? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 23:27

Ludzie jadą w soboty, bo wolne mają od soboty :roll:
W piątek są ostatni dzień w pracy, czas urlopu 2 tygodnie, nie jest tak łatwo w czasie wakacji te 2 tygodnie uzyskać, to kiedy mają jechać :?: :roll:

Kto ma możliwość, to stara się mieć więcej wolnego, ale nie każdy ma 8)
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 25.05.2015 10:06

Lednice napisał(a):Z objazdem M-L-P będzie godzinka dłużej, nie 20 minut :roll:

20 min - popatrz na trasy poniżej (dot. dojazdu na Krk)

objadem MLP i przez Słowenię
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2015 11:13

No, ale ja pisałem, że trzeba dodać korki na granicy w Macelj i bramki autostradowe 8)

Poza tym mi wychodzi czas o 10 minut dłuższy:
https://www.google.pl/maps/dir/45.25929 ... !3e0?hl=pl
Michał233
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał233 » 25.05.2015 11:53

Korki na granicy słoweńsko-chorwackiej w Macelj? A to nie zależy od tego, w jakiej porze dnia się jedzie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 244
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone