Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.05.2014 19:50

hm to w dzień z godzina różnicy pewnie wyjdzie ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.05.2014 21:23

Kolejny ładny opis dla nie harcerzy :mrgreen:



dids76 napisał(a): Przed samą autostradą jest stacja benzynowa "Temell Tankstelle". Jeśli nie kupiłeś winiety na Austrię to jet to ostatnie miejsce przed autostradą gzie można to zrobić, niestety ostatnio jak tam kupowałem nie było możliwości płacenia za winietę kartą

Winiety austriackie można zakupić na słoweńskich stacjach paliw PETROL, np w Ptuj-u http://www.petrol.si/bencinski-servisi/podrobno/1720 lub na wcześniejszych petrolach na drodze 9 po wyjeździe z HR :hut:
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2014 21:31

dids76 napisał(a):Dostałem pytanko jak jechać objazdem w drodze powrotnej z CRO, więc stworzyłem cuś takiego, może komuś się jeszcze przyda ....



Czapki z głów :D :!:

Szczery podziw :lol:

A i tak co dziesiąty zabłądzi.
Są tacy, co zabłądzą pomimo mapy i gps, na prostej drodze 8) Po prostu są z myślami gdzie indziej :roll:
Tutaj jedynym ratunkiem jest ich połowica, która jest pilotem i stanowczym głosem będzie dawać polecenia, najlepiej jak najgłośniej 8)
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 27.05.2014 08:38

Tylko raz jechałem tym objazdem. W nocy - powiedzmy ujdzie ale jest ryzyko nadziania sie na patrole Policji. Widziałem je w ruchu i nie słyszałem aby stali na radarach. Przekraczając i tak ciągłe ograniczenia można to jeszcze zdzierżyć. Powrotna droga była w ciągu dnia i zrobiło się mniej komfortowo. Droga sie wydłużyła z wiadomych względów.
Teraz ciągle jeżdżę autostradą - duża oszczędność czasu. Poza tym irytowało mnie to, ze na tym objeździe można było spotkać tylko praktycznie Polaków i czasami jakiś Czech. Niemców czy Austriaków - brak.
Polecam wszystkim autostradę - to koszty tylko 140 zł a warto zaoszczędzić ten czas kosztem tej kwoty.

Co do winiet - mozna kupić jak ktos ma dostęp do odziałów PZMot. Praktycznie w tej samej cenie sa co za granicą.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.05.2014 08:57

Venom555 napisał(a):Polecam wszystkim autostradę - to koszty tylko 140 zł a warto zaoszczędzić ten czas kosztem tej kwoty.

Jak zapewne zauważyłeś, niewielu jest tutaj podróżujących, będących zwolennikami jazdy wyłącznie drogami lokalnymi, którzy znaleźli sobie hobby w wymyślanie objazdów. :)

Cała zabawa z tym właśnie objazdem, polega na tym, że w powszechnej opinii podróżujących,
koszt winiety dla krótkiego, słoweńskiego odcinka (niespełna 50 km) jest niewspółmiernie wysoki
do przejechanych komfortowo kilometrów.

Nikt nie namawia do omijania słoweńskiej autostrady jadących przez cały kraj np. na Istrię. :wink:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 27.05.2014 14:58

A no właśnie jak czytam te posty to wynika z nich ,moim zdanie by nie oszczędzać na autostrady po to by jechać bezpieczniej i szybciej niż jakimiś bocznymi drogami,ale te z się zastanawiam jak nie oszczędzać to nie oszczędzać też albo aż na te Słowenską autostradę tak jak pisze kolega wyżej.
Oczywiście wiem jaki będzie odzew ze strony tych co objeżdzają ,choć sam nie wiem jak pojadę juz za niecały miesiąc.
moominko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 28.05.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) moominko » 28.05.2014 06:25

Czy droga M-L-P (a raczej jej same zakończenie w Ptuju) nadal jest cały czas bezpłatna? Na stronie promet.si końcówka tego objazdu i część (chyba) obwodnicy miasta Ptuj zaznaczona jako droga płatna. Tak, wiem, że mogłem się wygłupić z tym pytaniem, ale jadę pierwszy raz więc wolę raz zapytać i zostać wyśmiany niż raz zapłacić i zapłakać :D
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.05.2014 07:15

moominko napisał(a):Czy droga M-L-P (a raczej jej same zakończenie w Ptuju) nadal jest cały czas bezpłatna? Na stronie promet.si końcówka tego objazdu i część (chyba) obwodnicy miasta Ptuj zaznaczona jako droga płatna. Tak, wiem, że mogłem się wygłupić z tym pytaniem, ale jadę pierwszy raz więc wolę raz zapytać i zostać wyśmiany niż raz zapłacić i zapłakać :D


No i dids76 wykrakał :)).
Popatrz na stronę 9 wątku tam jest co nieco o Twoim problemie.
Dodam, że autostrada kończy się zaraz przez zjazdem którym wjeżdża się z Ptuj na drogę E59 http://goo.gl/maps/CcHwh
moominko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 28.05.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) moominko » 28.05.2014 07:37

toomas napisał(a):No i dids76 wykrakał :)).
Popatrz na stronę 9 wątku tam jest co nieco o Twoim problemie.
Dodam, że autostrada kończy się zaraz przez zjazdem którym wjeżdża się z Ptuj na drogę E59


No tak, przejrzeć cały wątek i tego nie zauważyć... Szósta nocka w pracy więc i zrozumienie czytanego tekstu już nie te. Dzięki wielkie :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.05.2014 11:21

Rero napisał(a):Witam. :) R.


Dla tych co pytają jak długo objazdem, z filmiku Rero wychodzi że od zjazdu z A9 do ponownego wjazdu za Ptuj minęła 1godzina i 11minut. Autostradą jeszcze nie jechałem, ale jest tego ok 50km czyli trzymając się przepisów jazda autostradą zajmie ok 30 minut, może trochę więcej.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.05.2014 11:16

tolek1 i andywiki otrzymujecie ostrzeżenia. Dalsza kontynuacja tego "przyjaznego" OT skutkować będzie miesięcznym urlopem od forum.

Zapraszam do merytorycznej kontynuacji tematu VIDEO - objazd autostrady SLO
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 29.05.2014 11:30

Nie wiem czy to już tu było pisane ale co tam :-) Powiem Wam, że ostatnio często wybierając ten objazd przez Mureck-Lenart-Ptuj, omijam także Graz i z Mureck lecę drogą krajową w Austrii prosto na północ wlatując na autostradę dopiero w miejscowości Ilz. Po drodze jest pięknie zlokalizowany zamek, czy też cały gród Riegersburg - warty oglądnięcia.
http://www.riegersburg.com/
Pozdr.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.05.2014 16:34

Yankee napisał(a):Nie wiem czy to już tu było pisane ale co tam :-) Powiem Wam, że ostatnio często wybierając ten objazd przez Mureck-Lenart-Ptuj, omijam także Graz i z Mureck lecę drogą krajową w Austrii prosto na północ wlatując na autostradę dopiero w miejscowości Ilz. Po drodze jest pięknie zlokalizowany zamek, czy też cały gród Riegersburg - warty oglądnięcia.
http://www.riegersburg.com/
Pozdr.


Gdzieś tam było, w ubiegłym roku właśnie za namową kilku "forumowych kolegów" pojechałem drogą B66 w stronę CRO. I tak mi się spodobało że wracałem też tamtędy :oczko_usmiech:
Jeśli będę jechał znów "na dzień" to na pewno tą trasą.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 11.06.2014 12:57

B66 ja też nią już jechałem :mrgreen: droga bardzo przyjemna i lepsze widoki.
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 11.06.2014 22:26

Co do czasu przejazdu, w 2010 roku jadąc w ostatnią sobotę lipca autostradą słoweńską przejechałem ją błyskawicznie. Ostatnie kilometry drogi przez Słowenię to był korek od końca autostrady do granicy w którym stałem, hmm z 2 godziny. Fakt że dopiero na bramkach pod Zagrzebiem był prawdziwy korek, Chorwaci jednak robili co mogli aby przyspieszyć przejazd. Tam się tylko pobiera bilet więc wszystkie bramki były otwarte a bilety wydawali pracownicy stojący przy szlabanach. Ale i tak spędziłem tam mnóstwo czasu. Następny postój miałem przy łączeniu autostrad, tam już nikt nie pomógł i trzeba było odstać swoje. Ale to już był urlop, piękna pogoda na zewnątrz a klima w środku :).
W 2011 roku, jadąc dokładnie w tym samym czasie, pojechałem znanym objazdem. W godzinkę byłem na rondzie w Ptuju i naprawdę widziałem że gdyby nie policja pilnująca porządku ciężko byłoby się wbić na "dziewiątkę". Ci co zapłacili za przejazd i stali w korku, mieli grobowe miny na widok ludzi "nie płacących" którzy wjeżdżali przed nimi. Policja zadbała jednak o suwaczek i poszło jak burza. Na granicy było w miarę ok, 20-30 minut i byłem w Chorwacji, pod Zagrzebiem też około pół godziny. Później katastrofa całkowita. Napiszę tylko że od Gratz do Trogiru jechałem 11 godzin.
Ostatni weekend lipca to ciężka przeprawa ale objazd autostrady polecam nie tylko ze względów ekonomicznych ale wizualnych (Słowenia to w gruncie rzeczy ładny kraj) oraz oszczędności czasu. Domyślam się że jadący w innym terminie albo w środku tygodnia nie natkną się na takie korki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone