Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 31.07.2014 20:48

Seahorse napisał(a):Witam wszystkich :D

Planujemy wyjazd do Chorwacji. Z Polski wyjazd 18.08 (poniedziałek po południu lub wieczorem). Rozważamy kilka wariantów trasy m.in. trasa przez Gorzyczki, Brno, Wiedeń, Zagrzeb. Google pokazują roboty drogowe w Brnie i wyjątkowo dużo robót drogowych w Austrii. Jednakże po przejrzeniu forum należy wyciągnąć wniosek, że przez Austrię jedzie się bez problemów a droga korkuje się dopiero na Słowenii lub na bramkach w Lucko. Na utrudnienia w Austrii nikt nie narzeka. Czy to poprawny wniosek? Czy ktoś mógłby się podzielić z pokonania tej trasy w tym sezonie? Czy Słowenia jest zakorkowana permanentnie? Jako alternatywną trasę rozważamy drogę przez Węgry (licząc się oczywiście z tym że ostatecznie wpadniemy w korek w Lucko).

Pozdrawiam :)

Z Polski wyjazd 18.08 (poniedziałek po południu lub wieczorem) = 0 korków :D
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 31.07.2014 21:20

Witam jechałem trasą20 lipca wrocław boboszów ołomuc brno brecław wieden graz maribor zagrzeb split z powrotem 28lipca zero korków.Oczywis cie są spowolnienia na obwodnicy brna zwęzenia remonty ale ruch idzie w miarę płynnie tak samo w austri remonty ale było tylko spowalnianie do 80.Myśłe ze podstawa nie jechac w sobotę w chorwacji szczególnie na węzle lucko i jeśli to możliwe płacic kartą na lucko w bramkach bezobsługowych.
Seahorse
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seahorse » 31.07.2014 21:36

:D Dziękuję i Pozdrawiam :)
marekmarecki-86
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekmarecki-86 » 31.07.2014 22:38

marekurek napisał(a):
Adax napisał(a):marekurek -może ja też jutro? :) Miałem wyjechać w sobotę 2.08. nad ranem ok 3:00, ale to chyba najgorsza pora, bo ponoć w południe w CRO jest najgorzej. Teraz myślę o wyjeździe w piątek o 22:00 :) Pozdrav


Hej, my jutro wyjeżdżamy ok 19:00 z Tychów, w sumie jedziemy w 4 auta, ok 20:00 będziemy na A1 w okolicach Żor (tam się spotykamy) i lecimy do oporu jak sen pozwoli i dzieciaki :))
Pozdrav
Marek



Z moich doświadczeń wiem że jak wyjedziesz na noc w Piątek z południa w szczycie sezonu (a taki właśnie jest) to prawie na pewno trafisz na korek zarówno na granicy jak i potem nad ranem na Lucko. Chyba że jedziesz wyjątkowo szybko

Ja w zeszłym roku wyjeżdżałem w analogicznym terminie w Pt z Bielska o 17.30- 18.00 i raczej jadąc szybko byłem w Macelj ok.0.15 w nocy. Korku jeszcze nie było, 5 minut i po sprawie. Jechaliśmy ze znajomymi na 2 auta. Oni byli na granicy ok 1.00 i stali już 30 minut w korku. Ja z kolei na Lucko przejechałem bez problemu, natomiast oni ugrzęźli w korku.

podsumowując polecałbym wyjechać jak najszybciej w godzinach popołudniowych. W nocy na granicy i potem nad ranem na Lucko decydują minuty :)

szerokości
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2014 22:39

dids76 napisał(a):
leon665 napisał(a):Hej, na A1 będę zjeżdżał w Żorach, czy tam tankowac auto czy jest jeszcze bliżej czeskiej granicy jakaś stacja(przy A1)?


Jeśli jedziesz A1 w stronę Czech to przed granicą masz stacje na MOP Rowień i MOP Mszana.
Więcej informacji masz tutaj:
autostrada-a1-w-polsce-dokad-t33048-1470.html



Tyle, że w centrum Żor (zwłaszcza na Auchan) masz ceny lekko o 30 groszy niższe niż przy autostradzie!

http://www.tuzory.pl/ceny-paliw,cpa0.html

Z Płockiem w ogóle nie porównuję, bo to jest rozbój!

Na początku lipca w Płocku, pod nosem Orlenu, LPG równo po 2,39, a w Żorach - 2,19 :!: :!:

50 groszy różnicy na 2 złotych :evil: :evil: :evil:
leon665
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) leon665 » 31.07.2014 22:48

Dziękuję za informację. Obie stacje, o których mowa (Żory, Mszana) są czynne 24 godziny?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2014 23:43

leon665 napisał(a):Dziękuję za informację. Obie stacje, o których mowa (Żory, Mszana) są czynne 24 godziny?



Auchan nie - pn-sb od 7 do 22, a nd od 9 do 21.

Nocą masz zaraz obok Lukoil, gdzie ceny są porównywalne, naprzeciwko Statoil i Orlen, a trochę dalej w stronę Wisły Shell - na wszystkich trzech ceny nieco wyższe niż na Auchan.

Wszystkie te stacje są na odcinku ok. 1 kilometra.

Tylko, że do Auchan i Lukoila trzeba zrobić nawrotkę - do Auchan skręcasz na pierwszych światłach na "wiślance" w lewo (są znaki), a do Lukoila też trzeba tam wjechać, zawrócić i wyjechać w kierunku północnym. Lukoil jest przy McDonaldzie - trudno przegapić.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2014 09:05

A stacje przy autostradzie oczywiście czynne 24h :oczko_usmiech:
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 01.08.2014 09:29

marekmarecki-86 napisał(a):
marekurek napisał(a):
Adax napisał(a):marekurek -może ja też jutro? :) Miałem wyjechać w sobotę 2.08. nad ranem ok 3:00, ale to chyba najgorsza pora, bo ponoć w południe w CRO jest najgorzej. Teraz myślę o wyjeździe w piątek o 22:00 :) Pozdrav


Hej, my jutro wyjeżdżamy ok 19:00 z Tychów, w sumie jedziemy w 4 auta, ok 20:00 będziemy na A1 w okolicach Żor (tam się spotykamy) i lecimy do oporu jak sen pozwoli i dzieciaki :))
Pozdrav
Marek



Z moich doświadczeń wiem że jak wyjedziesz na noc w Piątek z południa w szczycie sezonu (a taki właśnie jest) to prawie na pewno trafisz na korek zarówno na granicy jak i potem nad ranem na Lucko. Chyba że jedziesz wyjątkowo szybko

Ja w zeszłym roku wyjeżdżałem w analogicznym terminie w Pt z Bielska o 17.30- 18.00 i raczej jadąc szybko byłem w Macelj ok.0.15 w nocy. Korku jeszcze nie było, 5 minut i po sprawie. Jechaliśmy ze znajomymi na 2 auta. Oni byli na granicy ok 1.00 i stali już 30 minut w korku. Ja z kolei na Lucko przejechałem bez problemu, natomiast oni ugrzęźli w korku.

podsumowując polecałbym wyjechać jak najszybciej w godzinach popołudniowych. W nocy na granicy i potem nad ranem na Lucko decydują minuty :)

szerokości


Hello

Mam nadzieje ze bedzie ok, jeżdżę od 6 lat w ten sposób (dzieci śpią sobie smacznie) i narazie się udawało :-)) ale dzięki za sugestie

Marek
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.08.2014 09:46

marekmarecki-86 napisał(a):...
Z moich doświadczeń wiem że jak wyjedziesz na noc w Piątek z południa w szczycie sezonu (a taki właśnie jest) to prawie na pewno trafisz na korek zarówno na granicy jak i potem nad ranem na Lucko. Chyba że jedziesz wyjątkowo szybko

Ja w zeszłym roku wyjeżdżałem w analogicznym terminie w Pt z Bielska o 17.30- 18.00 i raczej jadąc szybko byłem w Macelj ok.0.15 w nocy. Korku jeszcze nie było, 5 minut i po sprawie. Jechaliśmy ze znajomymi na 2 auta. Oni byli na granicy ok 1.00 i stali już 30 minut w korku. Ja z kolei na Lucko przejechałem bez problemu, natomiast oni ugrzęźli w korku.

podsumowując polecałbym wyjechać jak najszybciej w godzinach popołudniowych. W nocy na granicy i potem nad ranem na Lucko decydują minuty :)

szerokości


My z Torunia koło 14 na koniec tygodnia roboczego, tym razem czwartek 14 sierpnia. Mamy podobne doswiadczenia

W zeszłym roku prawie identycznie. W Macejl może koło 1, maks 2 i koreczek na około 30 minut. Zaczął się koras kilkaset metrów po wjechaniu na główną drogę więc pewnie za kolejna godzinę czy dwie darmowym objazdem było by szybciej niż płatną autostradą ...

Na Lucko nie staliśmy ani minuty i dalej w kierunku wysly Krk nic nas nie spotkalo. Na campie koło Baski bylismy około 8 rano
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 01.08.2014 10:40

Czy ktoś się orientuje, od którego miejsca na trasie Legnica - Wrocław na A4 tworzy się korek? Planuję trasę z Lubina na Legnicę i A4 do Wrocławia, a tam odbijam na Ząbkowice Śląskie i nie chciałbym się w okolicach Wrocławia wbić w korek...
czuszka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuszka » 01.08.2014 14:20

Korek zaczyna się w Bielanach, prawdopodobnie jak będziesz odbijał na Ząbkowice to już postoisz, zwłaszcza w sobotę gdy ludzie jadą na zakupy.
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 01.08.2014 15:28

Dzięki. Zatem początek drogi podlega zmianie, a wyjazd już jutro późnym popołudniem :)
marekmarecki-86
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekmarecki-86 » 01.08.2014 15:31

marekurek napisał(a):
marekmarecki-86 napisał(a):
marekurek napisał(a):
Adax napisał(a):marekurek -może ja też jutro? :) Miałem wyjechać w sobotę 2.08. nad ranem ok 3:00, ale to chyba najgorsza pora, bo ponoć w południe w CRO jest najgorzej. Teraz myślę o wyjeździe w piątek o 22:00 :) Pozdrav


Hej, my jutro wyjeżdżamy ok 19:00 z Tychów, w sumie jedziemy w 4 auta, ok 20:00 będziemy na A1 w okolicach Żor (tam się spotykamy) i lecimy do oporu jak sen pozwoli i dzieciaki :))
Pozdrav
Marek



Z moich doświadczeń wiem że jak wyjedziesz na noc w Piątek z południa w szczycie sezonu (a taki właśnie jest) to prawie na pewno trafisz na korek zarówno na granicy jak i potem nad ranem na Lucko. Chyba że jedziesz wyjątkowo szybko

Ja w zeszłym roku wyjeżdżałem w analogicznym terminie w Pt z Bielska o 17.30- 18.00 i raczej jadąc szybko byłem w Macelj ok.0.15 w nocy. Korku jeszcze nie było, 5 minut i po sprawie. Jechaliśmy ze znajomymi na 2 auta. Oni byli na granicy ok 1.00 i stali już 30 minut w korku. Ja z kolei na Lucko przejechałem bez problemu, natomiast oni ugrzęźli w korku.

podsumowując polecałbym wyjechać jak najszybciej w godzinach popołudniowych. W nocy na granicy i potem nad ranem na Lucko decydują minuty :)

szerokości


Hello

Mam nadzieje ze bedzie ok, jeżdżę od 6 lat w ten sposób (dzieci śpią sobie smacznie) i narazie się udawało :-)) ale dzięki za sugestie

Marek



Zatem życze wam szerokości :) i udanego urlopu..... ja też już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam
leon665
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) leon665 » 01.08.2014 16:37

Krótki raport:
Wyjechałem dziś o 5 rano z Katowic o 16 dotarłem do celu-Slunj. Przejazd przez Cz. Aus. Objaz słoweńskiej autostrady przez Ptu(tu straciłem kilka minut ze względu na brak możliwość przejazdu pod nowym mostem kolejowym, ale to chyba ostatnie dni remontu).
Na granicy 3 auta przede mną, na Lucko 500 przed bramkami zwolnienie, 5 minut stania. Ogólnie było ok. 2h przerwy. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 193
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone