Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 31.07.2014 09:25

Witam wszystkich! W tym roku po raz pierwszy mam wyjazd w sobotę :(
Wyjazd z Krakowa, planuję wyjechać jak najwcześniej w nocy z piątku na sobotę. Jakie macie doświadczenie, o której najlepiej być na granicy CRO, żeby uniknąć korków?
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 31.07.2014 10:48

sporo ludzi jedzie 14.08 ale dużo też 15.08 , zaliczam sie do tych pierwszych :)
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 31.07.2014 11:10

Witam

Najlepszym sposobem na ominięcie korków jest jazda na noc z Polski (południe Polski),
tak aby być na granicy SLO/CRO w nocy bądź wczesnym rankiem i jak najszybciej przejechać za węzeł Lućko.

Dodatkowo polecam objazd autostrady w Słowenii oraz objazd węzła Lućko.

Reszta to kwestia przypadku czy będą czy nie będą korki po drodze...

Pozdrawiam

Już jutro wyjazd!!!!! :D :D :D :D :D
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 31.07.2014 11:24

marekurek -może ja też jutro? :) Miałem wyjechać w sobotę 2.08. nad ranem ok 3:00, ale to chyba najgorsza pora, bo ponoć w południe w CRO jest najgorzej. Teraz myślę o wyjeździe w piątek o 22:00 :) Pozdrav
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 31.07.2014 11:33

Adax napisał(a):Witam wszystkich! W tym roku po raz pierwszy mam wyjazd w sobotę :(
Wyjazd z Krakowa, planuję wyjechać jak najwcześniej w nocy z piątku na sobotę. Jakie macie doświadczenie, o której najlepiej być na granicy CRO, żeby uniknąć korków?

Jak jedziesz od strony Węgier to na granicy jest spokojnie,ale możesz zaliczyć koreczek na Lućko.
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 31.07.2014 11:40

Adax napisał(a):marekurek -może ja też jutro? :) Miałem wyjechać w sobotę 2.08. nad ranem ok 3:00, ale to chyba najgorsza pora, bo ponoć w południe w CRO jest najgorzej. Teraz myślę o wyjeździe w piątek o 22:00 :) Pozdrav


Hej, my jutro wyjeżdżamy ok 19:00 z Tychów, w sumie jedziemy w 4 auta, ok 20:00 będziemy na A1 w okolicach Żor (tam się spotykamy) i lecimy do oporu jak sen pozwoli i dzieciaki :))
Pozdrav
Marek
leon665
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) leon665 » 31.07.2014 17:26

Hej, na A1 będę zjeżdżał w Żorach, czy tam tankowac auto czy jest jeszcze bliżej czeskiej granicy jakaś stacja(przy A1)?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2014 17:39

leon665 napisał(a):Hej, na A1 będę zjeżdżał w Żorach, czy tam tankowac auto czy jest jeszcze bliżej czeskiej granicy jakaś stacja(przy A1)?


Jeśli jedziesz A1 w stronę Czech to przed granicą masz stacje na MOP Rowień i MOP Mszana.
Więcej informacji masz tutaj:
autostrada-a1-w-polsce-dokad-t33048-1470.html
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 31.07.2014 18:42

Jestem Ciekaw czy ktoś z Was stał w korku w poniedziałek 21.07 około godziny 18ta - 19tej przed tunelami Św Rok? Na wcześniejszym tunelu był wypadek i utworzył się wielokilometrowy korek dla ludzi jadących do Chorwacji, kilka tunelów wcześniej był drugi korek bo policja kierował samochody objazdem na stara trasę chyba omijając tunel Sw Rok. My wracaliśmy do polski i było nam szkoda tych ludzi. Jesteśmy ciekawi kiedy te korki się rozładowały ?
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 31.07.2014 18:59

filip122 vel Darek napisał(a):Jestem Ciekaw czy ktoś z Was stał w korku w poniedziałek 21.07 około godziny 18ta - 19tej przed tunelami Św Rok? Na wcześniejszym tunelu był wypadek i utworzył się wielokilometrowy korek dla ludzi jadących do Chorwacji, kilka tunelów wcześniej był drugi korek bo policja kierował samochody objazdem na stara trasę chyba omijając tunel Sw Rok. My wracaliśmy do polski i było nam szkoda tych ludzi. Jesteśmy ciekawi kiedy te korki się rozładowały ?

Staliśmy gdzieś od 4 ej, między sv.rokiem a kolejnym 600 metrowym tunelem. Kraksa czterech aut, jedno na dachu, przy wjeździe do tego krótszego tunelu. Lekko ranni pasażerowie. Ruszyliśmy ok. 7 ej, byłoby szybciej gdyby policja była od razu na miejscu.
Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2014 19:01

faziolot napisał(a):byłoby szybciej gdyby policja była od razu na miejscu.

To znaczy co? Mieli brać udział w kraksie? :)
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 31.07.2014 19:06

Wow, nie eskortować biorących udział. :wink:
A na poważnie - laikiem nie jestem, więc uwaźam, że zjawienie się policji po 2 godzinach nie jest ok, tym bardziej ze inne sluzby byly niemal po chwili. Ale przyznać muszę, że i tak się szybko uwinęli przy tym bajzlu.
Pozdrowienia z deszczowego Pisaka.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 31.07.2014 19:18

faziolot napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a):Jestem Ciekaw czy ktoś z Was stał w korku w poniedziałek 21.07 około godziny 18ta - 19tej przed tunelami Św Rok? Na wcześniejszym tunelu był wypadek i utworzył się wielokilometrowy korek dla ludzi jadących do Chorwacji, kilka tunelów wcześniej był drugi korek bo policja kierował samochody objazdem na stara trasę chyba omijając tunel Sw Rok. My wracaliśmy do polski i było nam szkoda tych ludzi. Jesteśmy ciekawi kiedy te korki się rozładowały ?

Staliśmy gdzieś od 4 ej, między sv.rokiem a kolejnym 600 metrowym tunelem. Kraksa czterech aut, jedno na dachu, przy wjeździe do tego krótszego tunelu. Lekko ranni pasażerowie. Ruszyliśmy ok. 7 ej, byłoby szybciej gdyby policja była od razu na miejscu.
Pozdrav


No jeszcze nie najgorzej 3 godziny ,ale i tak niektórzy późno zajechali na kwatery. Rozmawiałem z kimś przez CB radio i rozważał alternatywna miejscowość żeby tak bardzo późno nie szukać kwatery, Jechał w ciemno do Chorwacji i w zasadzie była to pozna godzina na poszukiwania. Poleciłem Pakostane. Pozdrawiam tych co są na urlopie i tych co już wrócili ;-)
Seahorse
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seahorse » 31.07.2014 20:38

Witam wszystkich :D

Planujemy wyjazd do Chorwacji. Z Polski wyjazd 18.08 (poniedziałek po południu lub wieczorem). Rozważamy kilka wariantów trasy m.in. trasa przez Gorzyczki, Brno, Wiedeń, Zagrzeb. Google pokazują roboty drogowe w Brnie i wyjątkowo dużo robót drogowych w Austrii. Jednakże po przejrzeniu forum należy wyciągnąć wniosek, że przez Austrię jedzie się bez problemów a droga korkuje się dopiero na Słowenii lub na bramkach w Lucko. Na utrudnienia w Austrii nikt nie narzeka. Czy to poprawny wniosek? Czy ktoś mógłby się podzielić z pokonania tej trasy w tym sezonie? Czy Słowenia jest zakorkowana permanentnie? Jako alternatywną trasę rozważamy drogę przez Węgry (licząc się oczywiście z tym że ostatecznie wpadniemy w korek w Lucko).

Pozdrawiam :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 31.07.2014 20:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 192
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone