Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.03.2021 22:11

:D Austriacki Asfinag (zarządca tamtejszych autostrad), do swojej strony z kamerami i widokami na ichsze ,,korki'' dodał widoki z kamer autostradowych z takich krajów jak Niemcy, Węgry, Słowenia i Chorwacja. Nie wszystkie już przekazują obraz, ale pewnie szybko to załatwią. Jak dla mnie jest super, kilka krajów na jednej stronie. Może pomoże? :D
Ostatnio edytowano 07.04.2021 18:24 przez welna, łącznie edytowano 1 raz
Ilona234
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ilona234 » 07.04.2021 15:50

Ale to działa na żywo? Czy jak zdjęcie z satelity?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.04.2021 16:00

Ilona234 napisał(a):Ale to działa na żywo? Czy jak zdjęcie z satelity?

Kamerki z ASFINAG, DARS, HAK czy innych zarządców dróg działają live
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 07.04.2021 18:27

Ilona234 napisał(a):Ale to działa na żywo? Czy jak zdjęcie z satelity?
Jest dokładnie tak jak pisze dids76.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.04.2021 00:19

Mam pytanie do osób, które w ubiegłym roku jechały przez Serbię.

Jak obecnie wygląda obwodnica południowa Belgradu? Czy nadal jest jednopasmowa czy coś w końcu rozbudowali? Jak z korkami? Czy nadal bardziej opłaca się jechać przez centrum, czy jednak jechać obwodnicą?

Ok. 10 lat temu jeździłem po Belgradzie w środku dnia i było całkiem dobrze, za to obwodnica się korkowała, ale drugi pas był w budowie. Przez 10 lat coś się mogło zmienić...
darekpoznan
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpoznan » 22.04.2021 13:38

Wygląda na to, że korki na granicy Chorwacji bedą jeszcze przez 3–4 sezony wakacyjne.
Wg informacji z 16.03.2021 Premier Chorwacji liczy na to, że w drugiej połowie 2024 roku zostaną przyjęci do strefy Schengen…
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.04.2021 09:34

Pytanie ogólne, bo wujek gugiel mnie nie rozumie...

Abstrahując od Chorwacji (która jeszcze w Schengen nie jest), jak wygląda obecnie kwestia kontroli na wewnętrznych granicach w ramach strefy Schengen? Rozumiem, że są, ale wyrywkowe, czy obligatoryjne (w których krajach?).

Czytałem wątek Janusza z FAQ i już widzę, że podróż w tym roku (o ile do lata nie zmienią się zasady) należy planować z pominięciem Czech. Doczytałem się też, że na granicy AUT-SLO kontrole będą się odbywały tylko na głównych przejściach (ja pewnie pojadę przez Mureck, więc luz).

Chodzi głównie o dzieci, bo my z żoną będziemy już po 2 dawkach szczepienia...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15643
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.04.2021 10:36

Na dziś ze Słowacją kontrolują, właśnie szef z ciekawości się pytał dwóch kierowców (jeden z IT (mały bus), drugi z HU (van)).

A czy będą małe przejścia otwarte to kto to dziś wie....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2021 11:18

Marsallah napisał(a):Pytanie ogólne, bo wujek gugiel mnie nie rozumie...
Czytałem wątek Janusza z FAQ i już widzę, że podróż w tym roku (o ile do lata nie zmienią się zasady) należy planować z pominięciem Czech. Doczytałem się też, że na granicy AUT-SLO kontrole będą się odbywały tylko na głównych przejściach

Wątek ma stan aktualny na 26 kwietnia.
Na pewno im bliżej sezonu - będą zmiany w podróżowaniu.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.05.2021 07:26

Marsallah napisał(a):Doczytałem się też, że na granicy AUT-SLO kontrole będą się odbywały tylko na głównych przejściach (ja pewnie pojadę przez Mureck, więc luz).
Nie wiem jak jest dla innych nacji - prawdę powiedziawszy nie chce mi się szukać - ale na razie dla Niemców jest:
ADAC, 30.04.2021 napisał(a):Ebenfalls wichtig zu wissen: Deutsche Staatsbürger dürfen laut Information der Deutschen Botschaft in Ljubljana die Landesgrenze zwischen Slowenien und Österreich nur über die Autobahnübergänge Karawankentunnel und Spielfeld sowie über die Grenzstellen Loibltunnel, Bad Radkersburg und Sicheldorf passieren.
translator napisał(a):Warto też wiedzieć: Według informacji Ambasady Niemiec w Lublanie, obywatele Niemiec mogą przekraczać granicę między Słowenią a Austrią tylko przez przejścia autostradowe Karawankentunnel i Spielfeld oraz przez przejścia graniczne Loibltunnel, Bad Radkersburg i Sicheldorf.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.05.2021 07:33

Wczoraj siostra oglądała vloga jakiejś dziewczyny, która przeprowadza się bądź mieszka w Chorwacji. Podróżowała w ostatnim czasie. Na granicy Polska - Czechy zero kontroli. Przejazd przelotem. Czechy - Austria sprawdzali dokumenty dosyć dokładnie. Podobnie granica Austria - Słowenia. Granicą Słowenia - Chorwacja również przelotem Chociaż tu granicę przekraczali jakimś małym przejściem.
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 01.05.2021 23:56

Przyjechaliśmy dziś do Chorwacji.
Wyglada to tak:
Polska-Czechy przejście Gorzyce - zero kontroli
Czechy - Austria przejście Mikulov (Zollamt) Austryjacy strażnicy pytali w jakim celu jedziemy, gdzie i czy mamy zakwaterowanie i puszczają dalej.
Czas oczekiwania ok. 10-15min.
Austria - Słowenia przejście Bad Radkersburg - zero kontroli
Słowenia - Chorwacja przejście Ormož (Otok Virje) - zero ruchu, Strażnik oprócz dowodów chciał negatywne testy na covid-19, oraz pytał gdzie jedziemy i w jakim celu.
Wszędzie na drogach mega pusto, aż do przesady.

Jak ktoś potrzebuje jakieś info pisać.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.05.2021 09:25

Otwarto kolejny fragment obwodnicy Belgradu:

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/ekonomija/4354297/auto-put-obilaznica-beograd-ostruznica-orkovaca-aleksandar-vucic.html

Pozostaje już niewiele, aby dokończyć całą południową część - serbskie władze zapowiadają ukończenie latem przyszłego roku.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.05.2021 16:57

I teraz pytanie jak jechać? Nadal przez centrum Belgradu czy tą niedokończoną obwodnicą? W weekend przez centrum śmigałbym śmiało, bo zawsze tam było luźno, ale w tygodniu bym się zastanawiał...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15643
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2021 17:04

2 lata temu śmigaliśmy w piątek o 8 rano przez centrum. Luksusowa jazda. Szybko i sprawnie. Na powrocie jechaliśmy ok. 18:30 i też było ok.
W tym roku jak Grecja wypali to centrum ponownie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 701
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone