Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
thommy83
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 16.08.2020 21:43

Przejeżdżał ktoś przez Wiedeń w środku tygodnia miedzy godziną 12 a 15? Jaka płynność ruchu w czasie remontu autostrad?
kataryniarz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.08.2020 05:45

Jechałem w tych godzinach w piątek, jest małe spowolnienie, ale jedzie się cały czas.
kombiak
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 17.08.2020 08:06

Dziś 8 rano (poniedziałek, kierunek Cro) Macelj miał korek kończący się w....kadrze kamery tzn. widać było koniec kolejki, ale z przekory popełzłem przez Cvetlin. Byłem jedyny.
ZaZo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 18.08.2020 21:53

bocianl napisał(a):@zazo będę jechał dopiero w środę więc jak najbardziej proszę o informacje :)
Zamierzasz jechać słoweńską autostradą czy tymi wioskami?

...na przejściu w Malinka czekaliśmy 5 minut, 4 auta przed nami, przekraczaliśmy lekko po 15-tej w niedzielę i kolejka w drugą stronę była dość spora, więc będę się zastanawiał, czy wracać tamtędy; od Novego Mesta 105-ka trochę kręta, ale po nudzie autostradowej, trochę odżyłem
DonDiegoDeLaVega
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) DonDiegoDeLaVega » 22.08.2020 22:28

kombiak napisał(a):Dziś 8 rano (poniedziałek, kierunek Cro) Macelj miał korek kończący się w....kadrze kamery tzn. widać było koniec kolejki, ale z przekory popełzłem przez Cvetlin. Byłem jedyny.

Czyli przez Cvetlin można normalnie przejeżdżać w covidowych czasach?
Wawo4
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wawo4 » 23.08.2020 05:49

Jechałem z 16/17 sierpnia w nocy i tylko dowody zeskanował i w drogę. Nie było żywej duszy przede mną ani za mną.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2020 08:37

Ktoś za czasów "korytarzy tranzytowych" przekraczał granicę w Cvetelin czy Ormož ?
Gregoru
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregoru » 23.08.2020 10:15

kaeres napisał(a):Ktoś za czasów "korytarzy tranzytowych" przekraczał granicę w Cvetelin czy Ormož ?

Ja jechałem 22 sierpnia około godz. 15. Bez problemu
Piotrek_Staś
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 23.08.2020 10:28

Wyjazd tydzień temu 15.08 o godz. 18.30 ze Skarżyska. Trasa: Cieszyn, Czadca, Żylina, Bratysława, Csorna, Szombathely (z krótkim 3 godzinnym postojem na odpoczynek) i dalej o około 6 rano start w kierunku Lenti i do przejścia granicznego w Letenye. Google maps pokazał że przejazd "starym" przejściem Letenye będzie trwało krócej o 10 min. Na samym przejściu staliśmy może około 10 minut. Na każdym z pasów po kilkanaście samochodów. Kontrola to wyłącznie krótki skan paszportów. Dalej kierunek Zadar / Pakostane. Całość bez żadnych korków czy przestojów - także na bramkach w Chorwacji. Przejazd przez Węgry też całkiem przyjemnie, nawet jeśli przez jakiś czas jedzie się lokalnymi drogami. Dla tych którzy kupują winiety po drodze to w przypadku Słowacji, zaraz za granicą jest punkt gdzie można kupić winietę w automacie lub standardowo w "okienku". Przy czym automat nie przyjął płatności zbliżeniowej. W "okienku" już bez problemu płatność zbliżeniowa karta wirtualną Revolut. Na Węgrzech na pierwszym punkcie zaraz za granicą nie można płacić kartą, tylko gotówka. Ale wystarczy przejechać 500 m dalej i jest punkt w którym można już płacić kartą - także zbliżeniową kartą wirtualną Revolut. W przypadku autostrad w Chorwacji to na jednym z punktów poboru opłat płatność standardową kartą płatniczą. Na drugim punkcie zaakceptowana płatność kartą wirtualną Revolut.
Zephyr
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zephyr » 23.08.2020 23:29

Byliśmy w Podgorze 15-22.08. Trasa z Gliwic przez Słowację i Węgry. Granica przekraczana w Mursko Sredisce. W tamtą stronę około 6.30 a z powrotem około 13.30. Dosłownie kilka minut czekania (3-4 auta przed nami). Cała trasa z postojami około 13h. Samej jazdy zgodnie z przepisami około 12h.

Wcześniej 3x jechałem przez CZ-A-SLO. Trasa węgierska zdecydowanie przyjemniejsza, spokojniejsza.
Aki
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 24.08.2020 09:05

Zephyr napisał(a):Byliśmy w Podgorze 15-22.08. Trasa z Gliwic przez Słowację i Węgry. Granica przekraczana w Mursko Sredisce. W tamtą stronę około 6.30 a z powrotem około 13.30. Dosłownie kilka minut czekania (3-4 auta przed nami). Cała trasa z postojami około 13h. Samej jazdy zgodnie z przepisami około 12h.

Wcześniej 3x jechałem przez CZ-A-SLO. Trasa węgierska zdecydowanie przyjemniejsza, spokojniejsza.

Witam,

Potwierdzam słowa mojego przedmówcy. Całe lata jeździłem z Gliwic przez Czechy - Austrie - Słowenię, w tym roku wyjazd 3.08 powyższa trasą, tyle że przejście Węgiersko - Chorwackie w Lentenye. Bardzo spokojna droga mimo krótkiego postoju koło Czadcy (z tego co widziałem na tablicach nową drogę omijającą te korki maja skończyć w grudniu tego roku) i jazdy lokalnymi drogami na Węgrzech trasa do Promajny (1 140km) zajęła mi 12 godzin. Na granicy 5 min. czekania, z powrotem byliśmy 2 autem w kolejce. Druga sprawa, że jechaliśmy w poniedziałek a wracaliśmy w czwartek. Znajomy jechał tą samą trasą tydzień po nas (piątek - piątek) i też było pusto. Chyb się przerzucę na stałe na ta trasę, jak jeszcze tą drogę w Czadcy zrobią to już się będzie śmigać bez przystanku.
birdo
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) birdo » 25.08.2020 16:14

A czy ktoś już wracał z Chorwacji po wprowadzeniu zmian w Austrii i Słowenii?
bonovox75
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 30.08.2020 10:53

birdo napisał(a):A czy ktoś już wracał z Chorwacji po wprowadzeniu zmian w Austrii i Słowenii?

Hej, ja wczoraj wracałem. Granicę CRO/SLO przekraczałem w Cvetlin (1 auto przede mną o godzinie 14). W Mureck żadnych problemów nie robili. Celnik tylko zapytał, dokąd jedziemy. My, że do Polski. Kazał nigdzie się nie zatrzymywać. Żadnego mierzenia temperatury nie było, ani sprawdzania dokumentów.
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 30.08.2020 14:35

Sobota za dnia:
Granica HR->H (Gorican stare) ok. 15 min., Gorican nowe (autostrada) GM pokazywalo 35-40 min.
sebu
Globtroter
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 04.09.2020 20:24

Jak myślicie . Na mapach Google przejście Macelj widać korek około 5 km . A na kamerkach z przejścia z aplikacji Hak jest kilka samochodów na jednym pasie . To samo nadplata Krapina ,pustki . Możliwe żeby mapy źle pokazywały ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 698
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019