Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 16.08.2020 21:43

Przejeżdżał ktoś przez Wiedeń w środku tygodnia miedzy godziną 12 a 15? Jaka płynność ruchu w czasie remontu autostrad?
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.08.2020 05:45

Jechałem w tych godzinach w piątek, jest małe spowolnienie, ale jedzie się cały czas.
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 17.08.2020 08:06

Dziś 8 rano (poniedziałek, kierunek Cro) Macelj miał korek kończący się w....kadrze kamery tzn. widać było koniec kolejki, ale z przekory popełzłem przez Cvetlin. Byłem jedyny.
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 18.08.2020 21:53

bocianl napisał(a):@zazo będę jechał dopiero w środę więc jak najbardziej proszę o informacje :)
Zamierzasz jechać słoweńską autostradą czy tymi wioskami?


...na przejściu w Malinka czekaliśmy 5 minut, 4 auta przed nami, przekraczaliśmy lekko po 15-tej w niedzielę i kolejka w drugą stronę była dość spora, więc będę się zastanawiał, czy wracać tamtędy; od Novego Mesta 105-ka trochę kręta, ale po nudzie autostradowej, trochę odżyłem
DonDiegoDeLaVega
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DonDiegoDeLaVega » 22.08.2020 22:28

kombiak napisał(a):Dziś 8 rano (poniedziałek, kierunek Cro) Macelj miał korek kończący się w....kadrze kamery tzn. widać było koniec kolejki, ale z przekory popełzłem przez Cvetlin. Byłem jedyny.

Czyli przez Cvetlin można normalnie przejeżdżać w covidowych czasach?
Wawo4
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wawo4 » 23.08.2020 05:49

Jechałem z 16/17 sierpnia w nocy i tylko dowody zeskanował i w drogę. Nie było żywej duszy przede mną ani za mną.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2020 08:37

Ktoś za czasów "korytarzy tranzytowych" przekraczał granicę w Cvetelin czy Ormož ?
Gregoru
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregoru » 23.08.2020 10:15

kaeres napisał(a):Ktoś za czasów "korytarzy tranzytowych" przekraczał granicę w Cvetelin czy Ormož ?


Ja jechałem 22 sierpnia około godz. 15. Bez problemu
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 23.08.2020 10:28

Wyjazd tydzień temu 15.08 o godz. 18.30 ze Skarżyska. Trasa: Cieszyn, Czadca, Żylina, Bratysława, Csorna, Szombathely (z krótkim 3 godzinnym postojem na odpoczynek) i dalej o około 6 rano start w kierunku Lenti i do przejścia granicznego w Letenye. Google maps pokazał że przejazd "starym" przejściem Letenye będzie trwało krócej o 10 min. Na samym przejściu staliśmy może około 10 minut. Na każdym z pasów po kilkanaście samochodów. Kontrola to wyłącznie krótki skan paszportów. Dalej kierunek Zadar / Pakostane. Całość bez żadnych korków czy przestojów - także na bramkach w Chorwacji. Przejazd przez Węgry też całkiem przyjemnie, nawet jeśli przez jakiś czas jedzie się lokalnymi drogami. Dla tych którzy kupują winiety po drodze to w przypadku Słowacji, zaraz za granicą jest punkt gdzie można kupić winietę w automacie lub standardowo w "okienku". Przy czym automat nie przyjął płatności zbliżeniowej. W "okienku" już bez problemu płatność zbliżeniowa karta wirtualną Revolut. Na Węgrzech na pierwszym punkcie zaraz za granicą nie można płacić kartą, tylko gotówka. Ale wystarczy przejechać 500 m dalej i jest punkt w którym można już płacić kartą - także zbliżeniową kartą wirtualną Revolut. W przypadku autostrad w Chorwacji to na jednym z punktów poboru opłat płatność standardową kartą płatniczą. Na drugim punkcie zaakceptowana płatność kartą wirtualną Revolut.
Zephyr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zephyr » 23.08.2020 23:29

Byliśmy w Podgorze 15-22.08. Trasa z Gliwic przez Słowację i Węgry. Granica przekraczana w Mursko Sredisce. W tamtą stronę około 6.30 a z powrotem około 13.30. Dosłownie kilka minut czekania (3-4 auta przed nami). Cała trasa z postojami około 13h. Samej jazdy zgodnie z przepisami około 12h.

Wcześniej 3x jechałem przez CZ-A-SLO. Trasa węgierska zdecydowanie przyjemniejsza, spokojniejsza.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 24.08.2020 09:05

Zephyr napisał(a):Byliśmy w Podgorze 15-22.08. Trasa z Gliwic przez Słowację i Węgry. Granica przekraczana w Mursko Sredisce. W tamtą stronę około 6.30 a z powrotem około 13.30. Dosłownie kilka minut czekania (3-4 auta przed nami). Cała trasa z postojami około 13h. Samej jazdy zgodnie z przepisami około 12h.

Wcześniej 3x jechałem przez CZ-A-SLO. Trasa węgierska zdecydowanie przyjemniejsza, spokojniejsza.


Witam,

Potwierdzam słowa mojego przedmówcy. Całe lata jeździłem z Gliwic przez Czechy - Austrie - Słowenię, w tym roku wyjazd 3.08 powyższa trasą, tyle że przejście Węgiersko - Chorwackie w Lentenye. Bardzo spokojna droga mimo krótkiego postoju koło Czadcy (z tego co widziałem na tablicach nową drogę omijającą te korki maja skończyć w grudniu tego roku) i jazdy lokalnymi drogami na Węgrzech trasa do Promajny (1 140km) zajęła mi 12 godzin. Na granicy 5 min. czekania, z powrotem byliśmy 2 autem w kolejce. Druga sprawa, że jechaliśmy w poniedziałek a wracaliśmy w czwartek. Znajomy jechał tą samą trasą tydzień po nas (piątek - piątek) i też było pusto. Chyb się przerzucę na stałe na ta trasę, jak jeszcze tą drogę w Czadcy zrobią to już się będzie śmigać bez przystanku.
birdo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) birdo » 25.08.2020 16:14

A czy ktoś już wracał z Chorwacji po wprowadzeniu zmian w Austrii i Słowenii?
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 30.08.2020 10:53

birdo napisał(a):A czy ktoś już wracał z Chorwacji po wprowadzeniu zmian w Austrii i Słowenii?


Hej, ja wczoraj wracałem. Granicę CRO/SLO przekraczałem w Cvetlin (1 auto przede mną o godzinie 14). W Mureck żadnych problemów nie robili. Celnik tylko zapytał, dokąd jedziemy. My, że do Polski. Kazał nigdzie się nie zatrzymywać. Żadnego mierzenia temperatury nie było, ani sprawdzania dokumentów.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 30.08.2020 14:35

Sobota za dnia:
Granica HR->H (Gorican stare) ok. 15 min., Gorican nowe (autostrada) GM pokazywalo 35-40 min.
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 04.09.2020 20:24

Jak myślicie . Na mapach Google przejście Macelj widać korek około 5 km . A na kamerkach z przejścia z aplikacji Hak jest kilka samochodów na jednym pasie . To samo nadplata Krapina ,pustki . Możliwe żeby mapy źle pokazywały ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 698
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone