Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.08.2020 09:56

el_guapo napisał(a):LIVE

Wwa-Czwa = 2h

Start o 3:15


Dobre wiesci.

Szerokosci!
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.08.2020 20:16

Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 14.08.2020 20:38

MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Startuje za 4h i lecę przez SK HUN ;)
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 14.08.2020 22:43

Screenshot_20200814_224026.jpg
Bardzo proszę. Poniżej screen. Malownicza, miejscami wąska, kręta, jednak zdecydowanie szybciej niż Maceli.
Nocą, chyba nie polecam. Wszystko kwestia umiejętności i formy kierowcy.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 14.08.2020 22:44

8O Powyżej
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 14.08.2020 22:48

MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Zawsze wyruszałem w niedzielę, rozpoczynając wakacje od poniedziałku, niestety w tym roku i w poprzednim, niewiele się różnił od weekend.
Trzyma kciuki. Dobrej podróży :papa:
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 14.08.2020 22:50

Piotrek_Staś napisał(a):
Kerad n napisał(a):Witam Wszystkich,
Raport z trasy do Cro.
Wyjazd z Opatowa, w ostatnią niedzielę około 22.
Z pewnych względów dojazd do A4 i w stronę Katowice.
Następnie A1 w stronę Ostrawy. Tankowanie tym razem na ostatnim BP przy autostradzie oraz zakup winiety na pierwszej stacji po czeskiej stronie. Przejazd przez Czechy do Ostrawy, później wg Google objazd remontowanego mostu i witamy w Austrii. Winieta na granicy, kierunek Wieden.
Na autostradzie w stronę Wiednia aktywny fotoradar, ustrzelił niestety rodaka. Wiedeń bez problemu, dużo fotoradarów. Dalej do Graz, spokojnie. Przez remontowany odcinek również. W okolicach Graz ogrzewanie do 100. Granica bardzo szybko. W Sloweni winieta, zaraz za granicą byli przygotowani do kontroli. Tankowanie diesel plus po 1,22 śniadanie i dalej w stronę Maceli. Google pokazał korek na 2 godziny i 40 minut, szybka decyzja i objazd przez Dobovec, kawalek stara drogą, następnie autostradą do Zagrzeb. Bramki Lucko, sprawnie, niestety dalej już gorzej, dużo aut, wolna jazda, czasami nawet parking na kilka minut. I tak do Karlovac. Trochę szybciej od rozjazd na Rijeka. Stopniowo coraz bardziej sprawnie, tunele też i tak szczęśliwie po raz kolejny spędzamy wakacje w Chorwacji.
Pozdrowienia dla wszystkich po i przed i w trakcie wakacji
:papa: :D :D


@Kerad n

Dzięki za przydatną relację. Czy mógłbyś wrzucić mapkę z objazdem przez Słowenię który wybrałeś ?
Załączniki:
Screenshot_20200814_224026.jpg
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.08.2020 22:59

MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.

Też ruszam w sobotę ok 5:00
Winiety już mam na SK-HU.
Austria może pierwsza wprowadzić jakieś ograniczenia więc to dodatkowy argument by uniknąć jazdy przez ten kraj.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 14.08.2020 23:18

empire13 napisał(a):
MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.

Też ruszam w sobotę ok 5:00
Winiety już mam na SK-HU.
Austria może pierwsza wprowadzić jakieś ograniczenia więc to dodatkowy argument by uniknąć jazdy przez ten kraj.


Rząd Austrii, obserwuje sytuację, jeśli podejmie jakieś decyzje to około 17 sierpnia. Więc jeszcze chwilę czasu mamy :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.08.2020 23:23

Kerad n napisał(a):
MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Zawsze wyruszałem w niedzielę, rozpoczynając wakacje od poniedziałku, niestety w tym roku i w poprzednim, niewiele się różnił od weekend.
Trzyma kciuki. Dobrej podróży :papa:


No tyle, że jutro sobota:). A Twój objazd chyba trochę karkołomny:). Nie wpadłbym na niego, powiem szczerze..., no ale, potrzeba matką wynalazku:).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.08.2020 23:25

bidziaq napisał(a):
MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Startuje za 4h i lecę przez SK HUN ;)


No ja na bank wracam przez SK i HUN, bo jeszcze dwa noclegi na powrocie w Dolinie Pięknej Damy spędzić należy, celem uzupełnienia zapasów. Stąd też chyba i w drodze do CRO jednak wariant ten wybiorę. Mniej też zabawy z winietkami, a objazd Letenye bardzo dobrze dids przedstawił:).
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 15.08.2020 00:11

MRK napisał(a):
Kerad n napisał(a):
MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Zawsze wyruszałem w niedzielę, rozpoczynając wakacje od poniedziałku, niestety w tym roku i w poprzednim, niewiele się różnił od weekend.
Trzyma kciuki. Dobrej podróży :papa:


No tyle, że jutro sobota:). A Twój objazd chyba trochę karkołomny:). Nie wpadłbym na niego, powiem szczerze..., no ale, potrzeba matką wynalazku:).


Wyszedłem z założenia iż lepiej jechać niż stać. :) Paru naszych i i lokalnych tak jechało, :) to i ja też. Wracam w przyszłym tygodniu, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.
Szerokości :papa:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.08.2020 00:24

Kerad n napisał(a):
MRK napisał(a):
Kerad n napisał(a):
MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Zawsze wyruszałem w niedzielę, rozpoczynając wakacje od poniedziałku, niestety w tym roku i w poprzednim, niewiele się różnił od weekend.
Trzyma kciuki. Dobrej podróży :papa:


No tyle, że jutro sobota:). A Twój objazd chyba trochę karkołomny:). Nie wpadłbym na niego, powiem szczerze..., no ale, potrzeba matką wynalazku:).


Wyszedłem z założenia iż lepiej jechać niż stać. :) Paru naszych i i lokalnych tak jechało, :) to i ja też. Wracam w przyszłym tygodniu, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.
Szerokości :papa:


Pełna zgoda. Dzięki!
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 15.08.2020 07:55

Wczoraj powrót z Cro.
Ok 14-tej zaraz za bramkami w Trakoscan już korek do granicy.
Odbicie na Cvetlin gdzie dosłownie 2 min.
1 auto przed nami.
Sloweniec tylko machnął reķą.
W Mureck tylko minięcie celników opartych o szlaban.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.08.2020 09:51

MRK napisał(a):... Będzie wesoło.

Było wesoło? :papa:
Ja jeszcze muszę odczekać 4 dni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 696
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone