Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 15.08.2020 11:52

bidziaq napisał(a):
MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Startuje za 4h i lecę przez SK HUN ;)


Szerokości, przyczepności Kamil :papa: :oczko_usmiech:

Ja polecam Czechy - Austria - Słowenia :idea:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.08.2020 12:15

krutom napisał(a):
MRK napisał(a):... Będzie wesoło.

Było wesoło? :papa:
Ja jeszcze muszę odczekać 4 dni.


Kończę Węgry. Objazd przez Redics.

Edit: wyjazd z Katowic o 6.30. Stoję jako szósty na granicy w Mursko Sredisce.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.08.2020 13:37

MRK napisał(a):
krutom napisał(a):
MRK napisał(a):... Będzie wesoło.

Było wesoło? :papa:
Ja jeszcze muszę odczekać 4 dni.


Kończę Węgry. Objazd przez Redics.

Edit: wyjazd z Katowic o 6.30. Stoję jako szósty na granicy w Mursko Sredisce.

Ca cztery dni też tam będę.
Trasa SL-HU i "międzylądowanie" w Varaždinie na spanko i wyżerkę.
Droga powrotna HU-SL-CZ kilkadziesiąt km dalej ale szybciej. Już bez międzylądowań.

Miłego wypoczynku :papa:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.08.2020 15:01

Ja dzisiaj spanko w Karlovac, do którego mam jeszcze jakieś 25 minut, a jutro Orebic.

Bramki Lućko chwilę przed 15.00. Na pasach ENC młode dziewoje wydają bilety. Żadnego stania.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 15.08.2020 16:45

Macelji dziś 9:30 od tunelu do granicy 1h 15 minut. Powrót po latach, jest pięknie, pozdrawiam :)
oikos
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) oikos » 15.08.2020 16:46

Powrót do PL - Pag > Wrocław 1280 km, 13 h jazdy, noc z piątku na sobotę.

Wyjazd z Pag o 19. Droga spokojna do Karlovac, od tego momentu zator aż do bramek w Lucko (samochody na szczęście nie stały, jazda 80-100 km/h)

Przed Lucko korek masakra dla płacących gotówką, natomiast dla kart w miarę płynna jazda. Na Macejl ok 22:00 korek na ponad 2h wg promet i Hak, więc odbiłem na Varazdin i przejście przekroczyłem w Zavrc (zero czekania, ale 50 km dłuższa trasa względem Macejl - wolę jednak jechać, niż stać.

Pierwsze tankowanie w Ptuj prze rondzie na Petrol ( 1 euro/l PB 95 i disel). Drugie tankowanie kilkanaście km za Wiedniem, zaraz za zjazdem nr 28 Wilfilsdorf na stacji Genol - pb 95 1,069 euro.

Granica Slo/Aut obstawiona przez mundurowych, przepuszczają na jednym pasie, przez co mały korek.

Trasa przez Aut, Cz i Pl w nocy spokojna i w miarę pusta, po za drobnymi remontami w A i Cz. Uważajcie na fotoradary w Wiedniu, bo przede mną rodakowi cyknął pamiątkę.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.08.2020 16:57

krutom napisał(a):
Miłego wypoczynku :papa:


Teraz już mogę normalnie. Dzięki wielkie!

Małe podsumowanie:
- wyjazd 6:30 z Katowic
- nocleg przelotowy w Karlovacu: 15:15
- ilość km: 786
- średnia prędkość wg kompa: 96 km/h (trochę poza autostradą się jedzie)
- spalanie 7,4 l
- tankowanie: żadnego tankowania! Za to uwielbiam mój samochód, ale i tak przyjdzie go zmienić niebawem. Wg kompa zostało na 50 km.
- trasa: Katowice - Brno - Bratysława - Szombierki (:) ) - mniamniuśny objazd Redics/Lendava/Mursko Središće - Karlovać (Dids mistrz!!)

Bardzo dobrze się jechało. Na granicy w Mursko S. jakieś 10 minut. Bramki Lućko od strzału, ale na pasie ENC, na który kierują ludzie, a tam miłe dziewczę wydaje bilecik. Dzisiaj sobota, przypominam.

No i ... znajomi z Katowic wyjechali o 4:00. Na Lućko mieli do nas opóźnienia 30 minut. Jechali przez Letenye. Najpierw 30 minut stania, bo wypadek przed Letenye, a potem 2:30 stania na granicy!!! Zerkałem poprzez HAK na kamerki w Macelj. Masakra. Po raz pierwszy do Cro jechałem inną trasą, niż CZ-AUT-SL i... w ogóle nie żałuję. Bardzo dobra trasa!

A jutro kolejne blisko 600 km, ale to już na spokojnie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.08.2020 17:32

MRK napisał(a):
krutom napisał(a):
MRK napisał(a):... Będzie wesoło.

Było wesoło? :papa:
Ja jeszcze muszę odczekać 4 dni.


Kończę Węgry. Objazd przez Redics.

Edit: wyjazd z Katowic o 6.30. Stoję jako szósty na granicy w Mursko Sredisce.

Ja dzisiaj w Mursko Sredisce czekałem ok 30 minut. Byle tam ok godziny 10
kamillo123
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamillo123 » 15.08.2020 19:49

Szybkie pytanie: czy przejście w Mureck jest czynne dla wszystkich czy tylko ruchu lokalny? Po drodze na cb taka info.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.08.2020 19:55

kamillo123 napisał(a):Szybkie pytanie: czy przejście w Mureck jest czynne dla wszystkich czy tylko ruchu lokalny? Po drodze na cb taka info.

Szybka odpowiedz: w temacie o objeździe słoweńskiej autostrady ludzie piszą, że przejeżdżali bez problemów.
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 15.08.2020 21:22

stachan napisał(a):
bidziaq napisał(a):
MRK napisał(a):Startuję za jakieś 9h... i nadal ślęczę, czy jechać przez CZ-SL-AU, czy CZ-SK-HU... A to sobota:). Będzie wesoło.


Startuje za 4h i lecę przez SK HUN ;)


Szerokości, przyczepności Kamil :papa: :oczko_usmiech:

Ja polecam Czechy - Austria - Słowenia :idea:


Dzięki :)
Na przejściu Letenye byłem o 7:30 i musiałem odstać 1,5h do przejścia. Bardzo duży ruch i skanowanie dowodów robi swoje

Cz/A/SLO znam i lubie ale nie z piątku na sobotę i nie w dobie "Covid'
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.08.2020 23:28

Ja dzisiaj wyjechałem z Bytomia o 6:15. Do celu, czyli Zagrzebia, dojechałem ok 16:40. Trochę długo.
Drogą nr 11 w Czechach jechało się ok. Płynna jazda.
W Słowacji w kilku miejscach roboty drogowe. Poza tym pomyliłem zjazd w Zylina i zamiast tunelem to pojechałem dookoła drogą nr 61. Drogi średnie.
Na Węgrzech jazda super. Dopiero za Szombathely trzeba było uważać na ograniczenia prędkości bo co chwilę teren zabudowany i co jakiś czas fotoradar.
Jechałem na przejście stare Letenyei. Prawie godzinę czekania. Organizacja fatalna. Przyjechałem o 14:19, wyjechałem ok 15:10.
Zjazd z A4 pod Zagrzebiem również zakorkowany. Na początku były 2 kolejki do bramek ale później się okazało że jest jedna.
Po drodze 5 krótkich przerw na kawę, WC, ustawienie navi.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.08.2020 23:50

empire13 napisał(a):. Poza tym pomyliłem zjazd w Zylina i zamiast tunelem to pojechałem dookoła drogą nr 61. Drogi średnie.



Przez długie lata tak się jeździło, dopiero 3 lata temu oddali obwodnicę Żyliny.

Ja tam z sentymentem wspominam ten przejazd przed centrum - ostatnie kilometry przed wrzuceniem piątki i nie dotykaniem biegów aż do Bratysławy. :D :D
Gregoru
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregoru » 16.08.2020 12:08

endryu napisał(a):
kamillo123 napisał(a):Szybkie pytanie: czy przejście w Mureck jest czynne dla wszystkich czy tylko ruchu lokalny? Po drodze na cb taka info.

Szybka odpowiedz: w temacie o objeździe słoweńskiej autostrady ludzie piszą, że przejeżdżali bez problemów.

Jechałem w środę. Stoi pogranicznik ale zero reakcji.
Tabliczka o tym że przejście tylko lokalne po słoweńskiej stronie gdzie nikogo nie było.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.08.2020 22:20

Więc..., pozdrowienia z Chorwacji... :)

Start ok. 4-ej spod 100lycy -> A2 -> A1 (Piotrkow-Czestochowa max. 100ka, zadnych problemow) -> CZ -> SK -> H (M1+M85/86)-> granica, stare przejscie ok. 14:30 (5-6 aut, pare minut na skany paszportow) -> Lućko ok. 16-ej (pare minut) - na powrocie permanentny "korek" (jazda jakies 20-40/h) do rozjazdu A1/A6 (zdecydowana wiekszosc aut od Splitu) -> Trogir ok. 19-ej.
Jazda: przepisy +20 km/h, postoje max. 1,5h (srednia z auta 108 km/h), winietki internet + CZ pod Ostrawą.

Zdrówka!

p.s.
A, bo ktos zwrocil uwage, ze na granicy NIE policja, tylko straz graniczna - od strony HR jest to Policja Graniczna (z napisow na koszulkach...).
Ostatnio edytowano 16.08.2020 23:20 przez robertms, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 697
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone