Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 12.08.2020 20:50

kombiak napisał(a):Dobry wieczór ( ze spalonego Wrocka ).
W drodze powrotnej - czy ten zjazd na Cvetlin nie jest "za póżny"?
Czy uciekać wczesnej z autostrady - mówiąc krótko nie ryć się pod samo przejście w Macelj ?

Ja tym zjazdem dziś jechałem i bez problemów. Korek zaczął się tuż za tym zjazdem
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 12.08.2020 21:01

Bardzo dziękuję za odzew !
Hak i Promet na pokładzie, więc jak będzie "kibel" to Durmanec, jak w miarę luźno to przed samym Macelj.
To tak naprawdę dopiero za 2,5 tygodnia, najpierw trzeba.... dojechać :)
Dzięki jeszcze raz !
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 12.08.2020 21:24

Witam Wszystkich,
Raport z trasy do Cro.
Wyjazd z Opatowa, w ostatnią niedzielę około 22.
Z pewnych względów dojazd do A4 i w stronę Katowice.
Następnie A1 w stronę Ostrawy. Tankowanie tym razem na ostatnim BP przy autostradzie oraz zakup winiety na pierwszej stacji po czeskiej stronie. Przejazd przez Czechy do Ostrawy, później wg Google objazd remontowanego mostu i witamy w Austrii. Winieta na granicy, kierunek Wieden.
Na autostradzie w stronę Wiednia aktywny fotoradar, ustrzelił niestety rodaka. Wiedeń bez problemu, dużo fotoradarów. Dalej do Graz, spokojnie. Przez remontowany odcinek również. W okolicach Graz ogrzewanie do 100. Granica bardzo szybko. W Sloweni winieta, zaraz za granicą byli przygotowani do kontroli. Tankowanie diesel plus po 1,22 śniadanie i dalej w stronę Maceli. Google pokazał korek na 2 godziny i 40 minut, szybka decyzja i objazd przez Dobovec, kawalek stara drogą, następnie autostradą do Zagrzeb. Bramki Lucko, sprawnie, niestety dalej już gorzej, dużo aut, wolna jazda, czasami nawet parking na kilka minut. I tak do Karlovac. Trochę szybciej od rozjazd na Rijeka. Stopniowo coraz bardziej sprawnie, tunele też i tak szczęśliwie po raz kolejny spędzamy wakacje w Chorwacji.
Pozdrowienia dla wszystkich po i przed i w trakcie wakacji
:papa: :D :D
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 12.08.2020 22:42

Kerad n napisał(a):... W Sloweni winieta, zaraz za granicą byli przygotowani do kontroli...


Czy ta kontrola była jeszcze przed stacją benzynową?
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 13.08.2020 00:18

Za stacją. Na pierwszej stacji zaraz za granicą kupiłem winiety. Kontrola była dalej w miejscu do tego przeznaczonym.
W zeszłym roku kupiłem winiety w budce na granicy, teraz była zamknięta. Może zbyt wczesna pora.
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 13.08.2020 08:55

Hej.
Ja zapytam o drogę powrotną ;)
Jadąc do CRO w okolicy Częstochowy widziałem w drugą stronę masakryczne korki. Zastanawiam się czy można to jakoś objechać czy niestety pozostaje odstanie na A1 w stronę stolicy?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.08.2020 10:47

4esto napisał(a):Hej.
Ja zapytam o drogę powrotną ;)
Jadąc do CRO w okolicy Częstochowy widziałem w drugą stronę masakryczne korki. Zastanawiam się czy można to jakoś objechać czy niestety pozostaje odstanie na A1 w stronę stolicy?


Ja objeżdżałem w obie strony przez Piotrków, Kamieńsk, Radomsko i wracałem na A1 w Rudnikach pod Częstochową. Dosyć przyjemny objazd z dobrą nawierzchnią, chociaż nie wiem jak to wygląda w tygodniu, bo w obie strony jechałem w weekend (ale na A1 tradycyjnie w sobotnią noc był sznur samochodów ze Śląska jadących na d Bałtyk).
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 13.08.2020 14:24

Dzięki, sprawdzimy wskazówki przejazdu ;)
RoBro
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) RoBro » 13.08.2020 14:51

Jechaliśmy co prawda w niedzielę, ale może nadal aktualne. Jakimś trafem objechaliśmy korek (spory bo +30min) na granicy Austria-Slovenia przez miasteczko. Droga wpełni sprawna, niezablokowana, zero kontroli na przejeździe, ale nie wiem, czemu wszyzcy pakowali się w korek zamiast objechać. Tam była ciągła żółta linia, może to odstrasza...Jak zobaczyłem korek, to bie było czasu się zastanawiać
Mapkę dołączam, gdyby ktoś się zdecydował.
Załączniki:
Screenshot_20200813-144537_Maps.jpg
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 13.08.2020 15:23

bocianl napisał(a):Witajcie,

Czy ktoś z Was jechał w ostatnim czasie przez przejście Metlika omijając przy okazji zakorkowane przejście Macelj oraz korek koło Zagrzebia? Jakies dwa lata temu tamtędy jechałem i było bardzo dobrze czy ktoś jechał w tym roku?

Pozdrawiam.


...planuje tam przekraczać granice w niedziele, więc dam Ci znac, no chyba, ze jedziesz wcześniej?
bocianl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bocianl » 13.08.2020 16:05

@zazo będę jechał dopiero w środę więc jak najbardziej proszę o informacje :)
Zamierzasz jechać słoweńską autostradą czy tymi wioskami?
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 13.08.2020 16:15

bocianl napisał(a):@zazo będę jechał dopiero w środę więc jak najbardziej proszę o informacje :)
Zamierzasz jechać słoweńską autostradą czy tymi wioskami?


...jadę trochę z innego kierunku niż Polska, ale przez Słowenię bede jechal autostrada od Karawanken'a do Nowego Mesta, a potem 105-ka i 6-stka do wjazdu w Karlovacu na A1, wiec jak Cie interesuje ta trasa, to zdam relacje po dotarciu do Rogoznicy.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 14.08.2020 05:34

LIVE

Wwa-Czwa = 2h

Start o 3:15
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 14.08.2020 08:51

Czadca z marszu w pt. o 9.00
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 14.08.2020 09:26

Kerad n napisał(a):Witam Wszystkich,
Raport z trasy do Cro.
Wyjazd z Opatowa, w ostatnią niedzielę około 22.
Z pewnych względów dojazd do A4 i w stronę Katowice.
Następnie A1 w stronę Ostrawy. Tankowanie tym razem na ostatnim BP przy autostradzie oraz zakup winiety na pierwszej stacji po czeskiej stronie. Przejazd przez Czechy do Ostrawy, później wg Google objazd remontowanego mostu i witamy w Austrii. Winieta na granicy, kierunek Wieden.
Na autostradzie w stronę Wiednia aktywny fotoradar, ustrzelił niestety rodaka. Wiedeń bez problemu, dużo fotoradarów. Dalej do Graz, spokojnie. Przez remontowany odcinek również. W okolicach Graz ogrzewanie do 100. Granica bardzo szybko. W Sloweni winieta, zaraz za granicą byli przygotowani do kontroli. Tankowanie diesel plus po 1,22 śniadanie i dalej w stronę Maceli. Google pokazał korek na 2 godziny i 40 minut, szybka decyzja i objazd przez Dobovec, kawalek stara drogą, następnie autostradą do Zagrzeb. Bramki Lucko, sprawnie, niestety dalej już gorzej, dużo aut, wolna jazda, czasami nawet parking na kilka minut. I tak do Karlovac. Trochę szybciej od rozjazd na Rijeka. Stopniowo coraz bardziej sprawnie, tunele też i tak szczęśliwie po raz kolejny spędzamy wakacje w Chorwacji.
Pozdrowienia dla wszystkich po i przed i w trakcie wakacji
:papa: :D :D


@Kerad n

Dzięki za przydatną relację. Czy mógłbyś wrzucić mapkę z objazdem przez Słowenię który wybrałeś ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 695
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone