Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 11.08.2020 13:04

dids76 napisał(a):Czyli dla jadących od Wrocławia lepszą opcją jest Boboszów a jak już chcą A4 to do Krapkowic i dalej DK45 przez Racibórz do Chałupek :wink:

lepiej zjechać jeden zjazd wcześniej w Rogowie Opolskim od razu wpadamy na 45-tke omijamy Krapkowice
prosta droga na Racibórz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2020 13:33

SoftRM napisał(a):
dids76 napisał(a):Czyli dla jadących od Wrocławia lepszą opcją jest Boboszów a jak już chcą A4 to do Krapkowic i dalej DK45 przez Racibórz do Chałupek :wink:

lepiej zjechać jeden zjazd wcześniej w Rogowie Opolskim od razu wpadamy na 45-tke omijamy Krapkowice
prosta droga na Racibórz

No o ten zjazd mi właśnie chodziło :oczko_usmiech: :mrgreen:
hzag
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 11.08.2020 15:59

dzisiaj o 2 w nocy start z okolic Łodzi, spowolnienie na budowie A1 przed Częstochową, ale bez korków i w miarę płynnie,
czeskie płytostrady w miarę płynnie, objazd mostu przed Mikulovem bocznymi drogami też bez problemów, okolice Wiednia duży ruch (ok 8.30 rano), potem luźniej, na granicy AT/SLO zwężka i niby kontrola dokumentów, ale policjanci tylko machali, żeby jechać dalej, SLO autostrada, na granicy w Macelj 5 minut stania (ok 12:40), ale w przeciwnym kierunku korek na 1 h minimum, do Lucko pusto, na bramkach prawie bez zatrzymania, potem już się zrobił ruch. Wydaje mi się, że całościowo nieco mniejszy ruch niż w poprzednich latach.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.08.2020 16:08

Bidon napisał(a):Może w przyszłym roku już nie będzie stania na bramkach:
https://www.dalmacijadanas.hr/naplatne- ... tocestama/

Z artykułu wynika że raczej w 2022 ;)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 11.08.2020 16:15

SoftRM napisał(a):
dids76 napisał(a):Czyli dla jadących od Wrocławia lepszą opcją jest Boboszów a jak już chcą A4 to do Krapkowic i dalej DK45 przez Racibórz do Chałupek :wink:

lepiej zjechać jeden zjazd wcześniej w Rogowie Opolskim od razu wpadamy na 45-tke omijamy Krapkowice
prosta droga na Racibórz


Chyba lepiej od razu na Boboszów, jeśli nie chce się utknąć dodatkowo w korku na bramkach w Karwianach (zwłaszcza w weekend) lub wjazd na A4 dopiero na Wrocław Wsch. Góra Św. Anny rzeczywiście dramat. W środę wieczorem wracałem z Tatr i dopiero co wyłączali jeden pas i korek już ciągnął się na kilka km.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 11.08.2020 17:56

witam pytanie do dids będę w fonix fogado 26.08. czy można stamtąd wyjechać o 6 rano .I jeżeli jest śniadanie to o której godzinie .Jadę do Drwenika więc liczy się czas gdzie lepiej tankować Węgry czy w Słowenii.dziękuję za uwagę i Pozdrawiam.Zapomniałem ile kosztują winiety w Czechach ,czy trzeba płacić w koronach .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2020 18:18

mietas69 napisał(a):witam pytanie do dids będę w fonix fogado 26.08. czy można stamtąd wyjechać o 6 rano .I jeżeli jest śniadanie to o której godzinie .Jadę do Drwenika więc liczy się czas gdzie lepiej tankować Węgry czy w Słowenii.dziękuję za uwagę i Pozdrawiam.Zapomniałem ile kosztują winiety w Czechach ,czy trzeba płacić w koronach .

Petrol pokazuje że benzyna po równe 1 euro w Lendavie a w Redics po 364Huf, czyli na Słowenii taniej :wink:
W ubiegłym roku w Fonix Fogado pytali o której chcę śniadanie, ale nie wiem od której można bo zamówiłem na 8. Jak nie zapomnę to w sobotę spytam.
Miesięczna czeska winieta to 440koron, lepiej płacić w koronach lub kartą :papa:
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 11.08.2020 18:36

dzięki wielkie.JESTEŚ ALFĄ I OMEGĄ TEJ STRONY .DUŻY SZACUN .HEY
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.08.2020 00:09

mietas69 napisał(a):dzięki wielkie.JESTEŚ ALFĄ I OMEGĄ TEJ STRONY .DUŻY SZACUN .HEY


Moge tylko potwierdzic "umiejetnosci" #dids76-a... ;)

Mario, mamy nadzieje ponownie, choc na krotko, odwiedzic Vesna's Team za pare dni, radzą sobie dobrze i czesc IT wlasnie zmierza wspolnie do macierzy... :)

Zdrówka!
bocianl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bocianl » 12.08.2020 07:20

Witajcie,

Czy ktoś z Was jechał w ostatnim czasie przez przejście Metlika omijając przy okazji zakorkowane przejście Macelj oraz korek koło Zagrzebia? Jakies dwa lata temu tamtędy jechałem i było bardzo dobrze czy ktoś jechał w tym roku?

Pozdrawiam.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 12.08.2020 11:55

dids76 napisał(a):W ubiegłym roku jechałem 15.08 (Ty chyba też ;) ) i GM zrzuciło mnie z drogi i poprowadziło czymś takim https://goo.gl/maps/zGNjCKmuZs3FJ9G2A Niezbyt ciekawa droga ale dało się przejechać.


Tam jest przejście graniczne CZ-SVK? 8O

Na mapy.cz wygląda jakby asfaltu po stronie CZ nie było przy tym przejściu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2020 16:54

el_guapo napisał(a):
dids76 napisał(a):W ubiegłym roku jechałem 15.08 (Ty chyba też ;) ) i GM zrzuciło mnie z drogi i poprowadziło czymś takim https://goo.gl/maps/zGNjCKmuZs3FJ9G2A Niezbyt ciekawa droga ale dało się przejechać.


Tam jest przejście graniczne CZ-SVK? 8O

Na mapy.cz wygląda jakby asfaltu po stronie CZ nie było przy tym przejściu.

Z tego co pomiatam to kawałek drogi było bez asfaltu, ale byłem tak na GM wqrwiony ze nie wiele pamiętam :oczko_usmiech: :mrgreen:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 12.08.2020 17:19

Droga z okolic Zadaru (na razie do Landzeitu między Graz a Wiedniem) bez korków, w sensie przy płatności kartą w Lučko (bo do gotówki były kolejki, godz ok 12.30), i potem przed Macejl korek na kilka km tuż za zjazdem na Trakoscan, gdzie zjechałem do Cvetlin a tam pusto, nikogo, leniwy celnik sprawdził dowody i dalej w drogę też bez korków póki co :)
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 12.08.2020 20:29

Dobry wieczór ( ze spalonego Wrocka ).
W drodze powrotnej - czy ten zjazd na Cvetlin nie jest "za póżny"?
Czy uciekać wczesnej z autostrady - mówiąc krótko nie ryć się pod samo przejście w Macelj ?
Załączniki:
t m .jpg
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 12.08.2020 20:45

Kolego @kombiak wskazane jest zjechać wcześniej na 1-kę na węźle Durmanec.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 694
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone