Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2020 09:05

PWojtek napisał(a):

Czekamy na info jak było po drodze z korkami i przybliżoną trasę :D w piątek czy w sobotę ruszasz?
Ja planuję w sobotę 22.08 być w Gorzyczkach koło 7:00 i w zasadzie oprócz tego że przez Czechy to dalej nie wiem za bardzo którędy pojechać. Boję się trochę Wiednia bo tam powinienem być pomiędzy 11-12 i może być w sobotę mały armagedon na obwodnicy.

W sobotę to bardziej bał bym się granicy Slo/Hr, bo tam ostatnio strasznie się korkuje.
Ja jadę Ostrawa - Brno - Bratysława - M86 - nocleg w Lenti - Redics - Lendava - i dalej na południe.
Dam znać jak z korkami :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2020 09:46

dids76 napisał(a):
PWojtek napisał(a):

Czekamy na info jak było po drodze z korkami i przybliżoną trasę :D w piątek czy w sobotę ruszasz?
Ja planuję w sobotę 22.08 być w Gorzyczkach koło 7:00 i w zasadzie oprócz tego że przez Czechy to dalej nie wiem za bardzo którędy pojechać. Boję się trochę Wiednia bo tam powinienem być pomiędzy 11-12 i może być w sobotę mały armagedon na obwodnicy.

W sobotę to bardziej bał bym się granicy Slo/Hr, bo tam ostatnio strasznie się korkuje.
Ja jadę Ostrawa - Brno - Bratysława - M86 - nocleg w Lenti - Redics - Lendava - i dalej na południe.
Dam znać jak z korkami :papa:



W zasadzie do Brna i na Brzecław jedziemy tak samo. Jadąc twoją trasą można by pojechać na Letenye to stare przejście, ale chyba w sobotę około 14-15 wszędzie będą korki na graniach Slo/Hr jak sądzisz?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2020 09:58

PWojtek napisał(a):

W zasadzie do Brna i na Brzecław jedziemy tak samo. Jadąc twoją trasą można by pojechać na Letenye to stare przejście, ale chyba w sobotę około 14-15 wszędzie będą korki na graniach Slo/Hr jak sądzisz?

Z tego co oglądałem w ostatnie weekendy na GM, promet.si czy na HAK to jednak na przejściach Slo/Hr w rejonie Macelj ruch jest największy. Do czasu aż Chorwacja nie będzie w strefie Schengen raczej trasę przez Słowenię sobie odpuszczę. Chyba że objazdem przez Bad Radkersburg - Ormož :papa:
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 10.08.2020 09:59

Cayman82 napisał(a):Węgry: M15, M1 i od razu skręt na 86 w stronę Csorny, potem ekspresowa M86 do Szombathely i dalej zwykła 86 w stronę Redics lub z odbiciem na Lenti i na M70 i M7 do przejścia w Letenye.

Co do Pine Beach to nie jest oczywiście Cala Brandinchi czy La Pelosa gdzie byliśmy właśnie z 3-latką i 4-latką i które uwielbiam, ale drobny piasek, plycizna i łagodne zejscie do morza raczej typowe dla Cro nie są. Tylko polecam udać się na plażę chwilę przed 10:00.
O 10:00 otwierają wejście i ustawia sie spora kolejka. W cenie biletu darmowe leżaki więc jest szansa się załapać :) Dorosła osoba 30HRK za dzień, dziecko do 6 lat free. Wejście znajduje się jakieś 400m na prawo od głównego wjazdu do resortu Pine Beach.


@Cayman82
Dzięki za szczegóły trasy i plaży :-)
Jeszcze jedno pytanie co do samej trasy. Czy na ten krótki odcinek przez Słowenię potrzebna jest winieta jeśli jedzie się A5 ? Czy może da się przejechać drogą 443 bez opłat (Dolga Vas - Lendava - Pince) ? Rozumiem że drugi wariant to odbić w Redics na Lenti - droga 75, później w dół do M70 i dalej do przejścia Letenye i wjazd na M7 ?
Załączniki:
Przechwytywanie 1.JPG
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2020 10:03

Piotrek_Staś napisał(a):
@Cayman82
Dzięki za szczegóły trasy i plaży :-)
Jeszcze jedno pytanie co do samej trasy. Czy na ten krótki odcinek przez Słowenię potrzebna jest winieta jeśli jedzie się A5 ? Czy może da się przejechać drogą 443 bez opłat (Dolga Vas - Lendava - Pince) ? Rozumiem że drugi wariant to odbić w Redics na Lenti - droga 75, później w dół do M70 i dalej do przejścia Letenye i wjazd na M7 ?

Tak na ten odcinek jest potrzebna winieta. Tylko po co chcesz tak jechać?
Jaku już jedziesz na Redics to za granicą Hu/Slo zjedź na Lendavę, przejedź przez środek miasteczka i do Hr wjedź przez Mursko Središče
https://goo.gl/maps/m5HGqYdxqqPH9TXU7
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 10.08.2020 10:12

dids76 napisał(a):
PWojtek napisał(a):

Czekamy na info jak było po drodze z korkami i przybliżoną trasę :D w piątek czy w sobotę ruszasz?
Ja planuję w sobotę 22.08 być w Gorzyczkach koło 7:00 i w zasadzie oprócz tego że przez Czechy to dalej nie wiem za bardzo którędy pojechać. Boję się trochę Wiednia bo tam powinienem być pomiędzy 11-12 i może być w sobotę mały armagedon na obwodnicy.

W sobotę to bardziej bał bym się granicy Slo/Hr, bo tam ostatnio strasznie się korkuje.
Ja jadę Ostrawa - Brno - Bratysława - M86 - nocleg w Lenti - Redics - Lendava - i dalej na południe.
Dam znać jak z korkami :papa:


@dids76
Czy dobrze rozumiem że jadąc z Redics kierujesz się na Dolga Vas - Lendava - i droga 109 do Mursko Sredicse - Cakovec - Varazdin? Czy ten krótki odcinek przez Słowenię wymaga winiety ? Polecasz jakieś miejsce na nocleg w Lenti ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2020 10:28

Piotrek_Staś napisał(a):
@dids76
Czy dobrze rozumiem że jadąc z Redics kierujesz się na Dolga Vas - Lendava - i droga 109 do Mursko Sredicse - Cakovec - Varazdin? Czy ten krótki odcinek przez Słowenię wymaga winiety ? Polecasz jakieś miejsce na nocleg w Lenti ?

Jak pojedziesz trasą z mojego posta wyżej to nie potrzebujesz słoweńskiej winiety.
W Lenti śpię, jak kilka osób z tego forum w pensjonacie Fonix Fogado
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.08.2020 10:35

....
Ostatnio edytowano 10.08.2020 10:37 przez el_guapo, łącznie edytowano 1 raz
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 10.08.2020 10:36

dids76 napisał(a):
Piotrek_Staś napisał(a):
@Cayman82
Dzięki za szczegóły trasy i plaży :-)
Jeszcze jedno pytanie co do samej trasy. Czy na ten krótki odcinek przez Słowenię potrzebna jest winieta jeśli jedzie się A5 ? Czy może da się przejechać drogą 443 bez opłat (Dolga Vas - Lendava - Pince) ? Rozumiem że drugi wariant to odbić w Redics na Lenti - droga 75, później w dół do M70 i dalej do przejścia Letenye i wjazd na M7 ?

Tak na ten odcinek jest potrzebna winieta. Tylko po co chcesz tak jechać?
Jaku już jedziesz na Redics to za granicą Hu/Slo zjedź na Lendavę, przejedź przez środek miasteczka i do Hr wjedź przez Mursko Središče


@dids76
Dzięki za dokładne wyjaśnienie i podgląd. Wszystko jasne. Zasugerowałem się przejściem w Letenye i dlatego pierwotnie patrzyłem na ten kierunek. A przecież szybciej przez Mursko Središče.
Jeśli dobrze doczytałem to Twój wariant podróży to Ostrava-Ołomuniec -Brno- E65/2 do Bratysławy-Szombathely - Lenti - Mursko. I całe Czechy, Słowacja i Węgry na winietach ? Kupujesz przez internet czy stacje ? Ja startuję ze Skarżyska i jedna opcja to ta opisana powyżej. Druga to Cieszyn - Czadca - Żylina - Bratysława.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2020 10:43

dids76 napisał(a):
PWojtek napisał(a):

W zasadzie do Brna i na Brzecław jedziemy tak samo. Jadąc twoją trasą można by pojechać na Letenye to stare przejście, ale chyba w sobotę około 14-15 wszędzie będą korki na graniach Slo/Hr jak sądzisz?

Z tego co oglądałem w ostatnie weekendy na GM, promet.si czy na HAK to jednak na przejściach Slo/Hr w rejonie Macelj ruch jest największy. Do czasu aż Chorwacja nie będzie w strefie Schengen raczej trasę przez Słowenię sobie odpuszczę. Chyba że objazdem przez Bad Radkersburg - Ormož :papa:


a jak by tak śmignąć? nie wiem tylko czy tam jest przejście

https://www.google.pl/maps/dir/Podlehni ... e0!5m1!1e1

W Macelj nawet dzisiaj jest jakaś masakra.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2020 11:11

dids76 napisał(a):
Piotrek_Staś napisał(a):
@Cayman82
Dzięki za szczegóły trasy i plaży :-)
Jeszcze jedno pytanie co do samej trasy. Czy na ten krótki odcinek przez Słowenię potrzebna jest winieta jeśli jedzie się A5 ? Czy może da się przejechać drogą 443 bez opłat (Dolga Vas - Lendava - Pince) ? Rozumiem że drugi wariant to odbić w Redics na Lenti - droga 75, później w dół do M70 i dalej do przejścia Letenye i wjazd na M7 ?

Tak na ten odcinek jest potrzebna winieta. Tylko po co chcesz tak jechać?
Jaku już jedziesz na Redics to za granicą Hu/Slo zjedź na Lendavę, przejedź przez środek miasteczka i do Hr wjedź przez Mursko Središče
https://goo.gl/maps/m5HGqYdxqqPH9TXU7


#dids76 ma racje, radze uwazac. Mi zdarzylo sie wjechac bezwiednie na te autostrade bez winiety, ale po 2 latach "nic" nie przyszlo, wiec tzw. fart...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.08.2020 11:25

PWojtek napisał(a):
W Macelj nawet dzisiaj jest jakaś masakra.


Hak.hr raportuje na całej A1 "traffic heavier than normal"
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 10.08.2020 11:34

robertms napisał(a):#Cayman82, dobra srednia.
Trasa PL-SK-HUN jest chyba bardziej przewidywalna. Gdzie jest wolniej, to jest, ale w wiekszosci wg tablic, wiec mozna lepiej zaplanowac podroz.
Jesli nic nie wykombinuja na "gorze", jade podobnie, ale dodaje do tego CZ.

Zdrówka!

@robertms
Czyli Twoja trasa to Ostrawa - Brno - Bratysława - Csorna - Szombathely - Redics i dalej na południe ? Czy jeszcze inaczej ?
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 10.08.2020 11:37

Na prawdę apka HAK pomaga.
Na żywca macie podgląd na Macelj. Tam jest 99% koras na 1h minimum.
W tygodniu się luzuje ale randomowo włączam pogląd i rzadko kiedy jest tam luźno.
Jak się ktoś uparł na winietę to dojeżdzając do Podhelnika wystarczy spojrzeć co nas czeka za 10min i ew. uciec na Cvetlin.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2020 11:41

Czeską winietę kupuje przeważnie zaraz po wjeździe do Czech na pierwszej stacji Eurooil Antošovice.
Winiety na Słowację i Węgry kupuję przez neta na stronach eznamka i ematrica :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 692
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone