Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 09.08.2020 06:43

Relacja z powrotu.
Wyjazd ok 16:00 (sobota!) wczoraj z Zadaru.
Żadnego korka po drodze, płynnie na A1, Lućko bramki "cards only" bez postoju, granica w Letenye 5min czekania. Przez Węgry rewelacyjnie, Słowacja ok poza odcinkiem Żilina-Cadca, który po prostu wolno się jedzie. Najgorzej Częstochowa - Łódź. Przyjazd do Torunia 06:15.
Czas jazdy brutto 14h15min. Czas jazdy netto 13h45min. 2x tankowanie i 3x 5min toaleta. Jak na sierpniową sobotę uważam że świetny czas.
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 09.08.2020 11:58

Dzień dobry !
Przepraszam za głupie pytanie - czy dobrze rozumiem - czas dla Gruskovje
- 2 g wjazd do Słowenii
- 0,5 g wjazd do Chorwacji ?

Wyjazd za tydzień i podglądam na bieżąco co się dzieje - być może "odskoczę" na Cvetlin.
gruskovije.png
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2020 12:28

Dokładnie tak jak piszesz, jak na razie Cvetlin "na zielono" ale też tam się potrafi korkować
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 09.08.2020 13:46

Ja się dziwię, że Słoweńcom nie zależy na poszerzeniu przejścia, przecież gdyby nie korki to nie uciekałbym na niepłatny odcinek. bo jednak czas to czas.
Ilu z turystów robi objazd Słowenii w związku z zaoszczędzeniem 15 € a ilu w zwiazku z zakorkowaniem głównego przejścia?
Ciekawe czy takimi danymi Słowenia dysponuje.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 09.08.2020 14:25

lakizak napisał(a):Ja się dziwię, że Słoweńcom nie zależy na poszerzeniu przejścia, przecież gdyby nie korki to nie uciekałbym na niepłatny odcinek. bo jednak czas to czas.
Ilu z turystów robi objazd Słowenii w związku z zaoszczędzeniem 15 € a ilu w zwiazku z zakorkowaniem głównego przejścia?
Ciekawe czy takimi danymi Słowenia dysponuje.

Problemem jest wejście Cro do strefy Schengen.
Po tym wydarzeniu znikną kolejki na granicy (zaniechanie kontroli) i przeniosą się na bramki w Lučko.
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 09.08.2020 14:42

pawel_nowy napisał(a):
RoBro napisał(a):Hej! Czy jest duży ruch w kierunku Chorwacji, korki na przejściach? Wyjeżdżamy z Wrocławia nad ranem.
Będę wdzięczny za uwagi, relacje na żywo, porady!


Wyjechaliśmy z Radomia w południe 07.08. Na granicy SLO - HRK byliśmy około północy. Lekkie zatwardzenie około 10 min ( kolejka na siedem pojazdów)
Na granicy A - SLO kontrola dokumentów i winiet. Postój w CRO do rana i start koło 6. Na bramkach bez zatwardzeń.

Gorzej sytuacja przedstawiała się w drugą stronę. Na przejściu CRO - SLO kilka kilometrów zatwardzenia.


@pawel_nowy

Jaką trasę (Radom-Chr) i które przejścia wybraliście ? Ja startuję za tydzień 15.08 (kierunek Zadar / Pakostane) i szukam optymalnego rozwiązania. Dzięki za wskazówki.
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 09.08.2020 14:54

Cayman82 napisał(a):Relacja z powrotu.
Wyjazd ok 16:00 (sobota!) wczoraj z Zadaru.
Żadnego korka po drodze, płynnie na A1, Lućko bramki "cards only" bez postoju, granica w Letenye 5min czekania. Przez Węgry rewelacyjnie, Słowacja ok poza odcinkiem Żilina-Cadca, który po prostu wolno się jedzie. Najgorzej Częstochowa - Łódź. Przyjazd do Torunia 06:15.
Czas jazdy brutto 14h15min. Czas jazdy netto 13h45min. 2x tankowanie i 3x 5min toaleta. Jak na sierpniową sobotę uważam że świetny czas.


@Cayman82
Krótkie pytanie: czy tą samą trasą jechałeś w kierunku Toruń->Zadar ? I czemu akurat taki wybór na powrotnej trasie ? Korki przez Austrię i Słowenię czy inny ? Ja startuję za tydzień ( Zadar / Pakostane) i szukam optymalnego rozwiązania na przejazd ? Dzięki za wskazówki.
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 09.08.2020 17:57

Dokładna moja trasa w tamtą stronę
Toruń - Żory - Cieszyn - Cadca- Zilina- Bratysława - Csorna - Szombathely - Redics - Dolga Vas - Mursko Sredisce- Cakovec - A1 dalej do Biogradu

Jedyna różnica względem powrotu to przejazd Dolga Vas-Lendava-Mursko-Cakovec bo GM pokazywała korek na przejściu w Letenye. Jak nie ma wizji korka to lepiej jechać na Lenti i Letenye.

Dlaczego ta droga? Najmniejsze ryzyko korków, robót drogowych. Przez Węgry jedzie się bardzo komfortowo nawet krajową 86 z Szombathely w dół (100km/h spokojnie) Jeździłem wcześniej przez Austrię i Słowenię zarówno przez Macejl jak i Trate i Cvetlin. Na autostradzie w Macelj korek 1.5h (majówka 2018), objazd na Cvetlin za dużo kręcenia po wioskach.

Do tego dochodzi ryzyko korków przez Wiedeń.

Trase 1350km zrobiliśmy w 14h gdzie sporo czasu straciliśmy jadąc 40km/h na odcinku Częstochowa- Łódź

Mając doświadczenie z różnych wariantów na Istrię wybierałem zawsze przełęcz Loisspas (ze wzgledu na walory krajobrazowe), a Dalmacja dla mnie tylko przez Słowację i Węgry

P.S Pakostane fajne miejsce. Jeśli jedziesz z mniejszymi dzieciakami z całego serca polecam płatną plażę Pine Beach, która bardziej przypominała mi plaże Korsyki czy Sardynii.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.08.2020 18:35

#Cayman82, dobra srednia.
Trasa PL-SK-HUN jest chyba bardziej przewidywalna. Gdzie jest wolniej, to jest, ale w wiekszosci wg tablic, wiec mozna lepiej zaplanowac podroz.
Jesli nic nie wykombinuja na "gorze", jade podobnie, ale dodaje do tego CZ.

Zdrówka!
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 09.08.2020 18:41

Cayman82 napisał(a):Dokładna moja trasa w tamtą stronę
Toruń - Żory - Cieszyn - Cadca- Zilina- Bratysława - Csorna - Szombathely - Redics - Dolga Vas - Mursko Sredisce- Cakovec - A1 dalej do Biogradu

Jedyna różnica względem powrotu to przejazd Dolga Vas-Lendava-Mursko-Cakovec bo GM pokazywała korek na przejściu w Letenye. Jak nie ma wizji korka to lepiej jechać na Lenti i Letenye.

Dlaczego ta droga? Najmniejsze ryzyko korków, robót drogowych. Przez Węgry jedzie się bardzo komfortowo nawet krajową 86 z Szombathely w dół (100km/h spokojnie) Jeździłem wcześniej przez Austrię i Słowenię zarówno przez Macejl jak i Trate i Cvetlin. Na autostradzie w Macelj korek 1.5h (majówka 2018), objazd na Cvetlin za dużo kręcenia po wioskach.

Do tego dochodzi ryzyko korków przez Wiedeń.

Trase 1350km zrobiliśmy w 14h gdzie sporo czasu straciliśmy jadąc 40km/h na odcinku Częstochowa- Łódź

Mając doświadczenie z różnych wariantów na Istrię wybierałem zawsze przełęcz Loisspas (ze wzgledu na walory krajobrazowe), a Dalmacja dla mnie tylko przez Słowację i Węgry

P.S Pakostane fajne miejsce. Jeśli jedziesz z mniejszymi dzieciakami z całego serca polecam płatną plażę Pine Beach, która bardziej przypominała mi plaże Korsyki czy Sardynii.


@Cayman82

Wielkie dzięki za podpowiedź. Startuję ze Skarżyska i GM pokazuje mi Twoją trasę jako jedną z opcji i akurat ta jest najkrótsza : 1276km. Czy ten krótki odcinek przez Czechy wymaga winiety ? Bo rozumiem że dalej przez Słowację i Węgry potrzebne są standardowe winiety ?
I dzięki za podpowiedź w sprawie plaży Pine Beach bo akurat jadę z 4-latkiem. Chętnie skorzystam i porównam do Sardynii bo tą akurat znam dość dobrze.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2020 18:58

Jadąc trasą Cieszyn - Żylina nie potrzebujesz czeskiej winiety. Na Słowację i Węgry musisz kupić winietę :papa:
Zephyr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zephyr » 09.08.2020 19:00

Odcinek przez Czechy nie wymaga winiety ale od razu pytanie do Cayman82 czy po przekroczeniu granicy SLO-HUN cały czas na południe drogą 86 czy odbicie na Gyor drogą E60 i potem skręt na M85. Troszkę się nadkłada drogi ale podobno omija polujących policjantów i ryzyko wtargnięcia dzikich zwierząt.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.08.2020 19:00

dids76 napisał(a):Jadąc trasą Cieszyn - Żylina nie potrzebujesz czeskiej winiety. Na Słowację i Węgry musisz kupić winietę :papa:

Na HUN moze nawet nie, #Cayman82 pisze o krajowej 86-ce "na dół".
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 09.08.2020 19:28

dids76 napisał(a):Jadąc trasą Cieszyn - Żylina nie potrzebujesz czeskiej winiety. Na Słowację i Węgry musisz kupić winietę :papa:

@Dids76
Dziękuję za jasną odpowiedź.
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 09.08.2020 20:03

Węgry: M15, M1 i od razu skręt na 86 w stronę Csorny, potem ekspresowa M86 do Szombathely i dalej zwykła 86 w stronę Redics lub z odbiciem na Lenti i na M70 i M7 do przejścia w Letenye.

Co do Pine Beach to nie jest oczywiście Cala Brandinchi czy La Pelosa gdzie byliśmy właśnie z 3-latką i 4-latką i które uwielbiam, ale drobny piasek, plycizna i łagodne zejscie do morza raczej typowe dla Cro nie są. Tylko polecam udać się na plażę chwilę przed 10:00.
O 10:00 otwierają wejście i ustawia sie spora kolejka. W cenie biletu darmowe leżaki więc jest szansa się załapać :) Dorosła osoba 30HRK za dzień, dziecko do 6 lat free. Wejście znajduje się jakieś 400m na prawo od głównego wjazdu do resortu Pine Beach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 690
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone