Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 06.08.2020 12:52

eva73 napisał(a):Witam. Czy ktoś poratuje mnie informacją o sytuacji na przejściu w Macelj, ktoś przekraczał dzisiaj? Śledzę kamerki, jest gęsto, ale trudno ocenić, na jakim odcinku. Właśnie minęliśmy Wiedeń i niedługo trzeba będzie zdecydować, czy zjeżdżać w Ilz na objazd, czy jechać autostradą. Czy może ewentualnie zjechać z autostrady za Ptujem na Cvetlin?

TomTom wylicza korek na pół godziny:
Macelj.JPG
eva73
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) eva73 » 06.08.2020 12:57

Czyli lepiej nie kombinować i jechać autostradą. Dziękuję
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.08.2020 14:36

RKStefan napisał(a):TomTom wylicza korek na pół godziny:
Macelj.JPG


Mnie TomTom oszukał w identyczny sposób, pokazywał korek na 22 minuty, a stałem 2,5 godziny!
Tutaj opisałem szczegóły:
post2162616.html#p2162616
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2020 14:56

eva73 napisał(a):Czyli lepiej nie kombinować i jechać autostradą. Dziękuję


Jak piszą TT dość często oszukuje na korkach
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2020 16:43

W tej chwili według Google Maps. czas oczekiwania od bramek SLO do swobodnego wjazdu na teren Cro to 19 min.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 06.08.2020 17:07

Nie ma to jak radio CB. Nie jedną nawigację "wyprzedzi". Problem jest to, że teraz każdy "ufa" nawigacji.
A dwadzieścia lat wstecz była tylko mapa i właśnie radio CB i też się wszędzie dojechało,
nawet tam gdzie dziś nawet nawigacja nie "sięga"....
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.08.2020 17:39

Garo&Justa napisał(a):W tej chwili według Google Maps. czas oczekiwania od bramek SLO do swobodnego wjazdu na teren Cro to 19 min.

W jaki sposób z Google Maps odczytujesz czas oczekiwania na przejściu?
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 06.08.2020 18:16

Chris_M napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):W tej chwili według Google Maps. czas oczekiwania od bramek SLO do swobodnego wjazdu na teren Cro to 19 min.

W jaki sposób z Google Maps odczytujesz czas oczekiwania na przejściu?


Google Mapa pokazuję +X minut ...ale działa slabo. Mi pokazało + 9 minut w Letenye na przejściu autostradowym a czekałem na pewno ponad 30 minut. Gdyby pokazało 30 minut pojechałbym na stare przejście . Zresztą sama mapa pewnie by mnie przekierowała. Tak więc niestety bywa to mało precyzyjne narzędzie.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.08.2020 18:33

milosz78 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):W tej chwili według Google Maps. czas oczekiwania od bramek SLO do swobodnego wjazdu na teren Cro to 19 min.

W jaki sposób z Google Maps odczytujesz czas oczekiwania na przejściu?


Google Mapa pokazuję +X minut ...ale działa slabo. Mi pokazało + 9 minut w Letenye na przejściu autostradowym a czekałem na pewno ponad 30 minut. Gdyby pokazało 30 minut pojechałbym na stare przejście . Zresztą sama mapa pewnie by mnie przekierowała. Tak więc niestety bywa to mało precyzyjne narzędzie.


Ostatnimi dni zerkam na GM, ktore pokazuje 2-3 najszybsze warianty dojazdu do HR, a jak zmienie trase "recznie", to okazuje sie, ze jest szybsza od przynajmniej jednej poprzedniej. Takze, sytuacja zmienia sie, widac, dynamicznie... ;)
9/10 najszybsza trasa z centralnej PL to CZ-AUT-SLO, ok 0,5h dluzej CZ-SK-HUN...
jakubpaciorek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubpaciorek » 07.08.2020 00:14

Proszę o informację, czy - wobec tego, że Polska została zakwalifikowana przez Węgrów do kategorii krajów "zielonych" - możliwy jest przejazd przez Węgry dowolną trasą, czyli np. przez M86 (Szombathely), czy też obowiązuje nas tranzyt jedynie wyznaczonymi trasami, jak wynika z informacji zamieszczonej na tutejszym forum w ogłoszeniu "Jak dojechać do Chorwacji po otwarciu granic - sezon 2020" (niestety, jako, że jest to mój pierwszy post, to nie mogę zamieścić linków).

Dziękuję i pozdrawiam.
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 07.08.2020 00:19

Możesz sobie jeździć po Węgrzech dowoli. Gdzie chcesz i ile czasu chcesz.
RoBro
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) RoBro » 07.08.2020 08:19

Hej!
Miłego urlopu wszystkim w trasie!
Jal wam dzisiaj się jedzie? Jaka sytuacja na przejściach Slo-Cro?

Dzięki i uważajcie na drogach!
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 07.08.2020 23:08

Czołem
Dajcie znac jak tam trasa jutro w nocy wyjeżdżam może są odcinki na których warto uważać bądź odbić by nie stać w korku
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 08.08.2020 06:35

Po 13h podróży wylądowaliśmy w Fazanie. Przejście graniczne Socerga-Pozane o 4:30 puste, poszło mega sprawnie.
Winiety zakupione po drodze zgodnie z instrukcją stałych bywalców, wszystko poszło bardzo gładko ;)
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 08.08.2020 10:23

Kąpiel w morzu (nie zatoka) zaliczona piwo wypite teraz czas na odpoczynek. Z Wrocka do Umag 14,5 godziny z przerwą na nocleg 1,5 godziny. Trasa mimo szczytu z piątku na sobotę przejechana w miarę szybko jedynie niespodzianka u Słoweńców na granicy z Austrią. Z 2 pasów zrobiony jeden i wszystkim milicjant patrzył na dokumenty i mimo że ich nie sprawdzał korek na dobrą godzinę. Przejście SLO-CRO przekroczone w Buzet przed godziną 7. W kolejce 3 samochody. A za to duży ruch w stronę Kopru. Winiety kupione bez problemu zaraz za Boboszowem w Benzinie a autriacka na Shelu zaraz za Grazem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 688
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone