Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula pierwszy raz i w ciemno. Zavalatica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amigo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 12.03.2008
Korcula pierwszy raz i w ciemno. Zavalatica

Nieprzeczytany postnapisał(a) amigo » 21.03.2008 17:57

Na przełomie lipca i sierpnia jade na Korculę. Pierwszy raz w ciemno trochę mam obawy że bede musiał długo szukać apartamentu. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o miejscowości Zavalatica lub innej ale kameralnej i małej. Za wszystkie informacje z góry dziękuję jest tu tyle cromaniaków że na pewno wiele się dowiem.
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 21.03.2008 19:10

Amigo,

polecam Adriatic Apartments (we wrześniu ub. roku w cenie 45 EUR za noc bez śniadania ) . To nowym, schludny, przestronny apartament, z wyśmienitą lokalizacją na wzgórzu ponad miastem, dający piękny widok na zabytkową część Korculi oraz na góry po drugiej stronie zatoki.

Podaję link: http://www.ikorcula.net/private/078/index.html

Więcej o Korculi znajdziesz na Forum w relacji PAPa " Bałkany 2007, czyli wyprawa z Jasiem i Lenką".

Pozdrawiam,

MAPA
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.03.2008 19:51

amigo napisał(a):Na przełomie lipca i sierpnia jade na Korculę. Pierwszy raz w ciemno trochę mam obawy że bede musiał długo szukać apartamentu. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o miejscowości Zavalatica lub innej ale kameralnej i małej. Za wszystkie informacje z góry dziękuję jest tu tyle cromaniaków że na pewno wiele się dowiem.


Masz szczęście , że wybierasz się w ciemno właśnie na Korculę , tam bowiem masz największe szanse na dobry traf spośród wszystkich wysp południowodalmatyńskich . :D Polecam ciche , spokojne i kameralne miejscowości : Karbuni , Zavalatica , Grscica , Prigradica , Potirna , no i może jeszcze Prizba :D
Pozdrawiam Ciebie i cały Rybnik :D
amigo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) amigo » 21.03.2008 20:05

mkm napisał(a):
amigo napisał(a):Na przełomie lipca i sierpnia jade na Korculę. Pierwszy raz w ciemno trochę mam obawy że bede musiał długo szukać apartamentu. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o miejscowości Zavalatica lub innej ale kameralnej i małej. Za wszystkie informacje z góry dziękuję jest tu tyle cromaniaków że na pewno wiele się dowiem.


Masz szczęście , że wybierasz się w ciemno właśnie na Korculę , tam bowiem masz największe szanse na dobry traf spośród wszystkich wysp południowodalmatyńskich . :D Polecam ciche , spokojne i kameralne miejscowości : Karbuni , Zavalatica , Grscica , Prigradica , Potirna , no i może jeszcze Prizba :D
Pozdrawiam Ciebie i cały Rybnik :D


Pocieszyłeś mnie bo sie trochę martwiłem jadę do Chorwacji już piąty raz ale pierwszy w ciemno. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję że byłe już na Korculi. Możesz mi coś konkretnie polecić? Miło że ktoś odpisał.
Dzięki za pozdrowienia. :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.03.2008 21:35

Kolego z Rybnika .
Ja Ci już poleciłem miejsca które sa wg. mnie godne zastanowienia .
Przeciez jedziesz w ciemno , także szansa ,że akurat w podanym konkretnie apartamencie znajdziesz miejsce jest bliska zeru .
No ale jak chcesz , to możesz sobie pooglądać :D
- http://www.seatouch.net/vacation/indexp.asp
- http://www.valsa.cz/ostrov-korcula/
Pozdrav.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.03.2008 22:03

amigo napisał(a):
mkm napisał(a):
amigo napisał(a):Na przełomie lipca i sierpnia jade na Korculę. Pierwszy raz w ciemno trochę mam obawy że bede musiał długo szukać apartamentu. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o miejscowości Zavalatica lub innej ale kameralnej i małej. Za wszystkie informacje z góry dziękuję jest tu tyle cromaniaków że na pewno wiele się dowiem.


Masz szczęście , że wybierasz się w ciemno właśnie na Korculę , tam bowiem masz największe szanse na dobry traf spośród wszystkich wysp południowodalmatyńskich . :D Polecam ciche , spokojne i kameralne miejscowości : Karbuni , Zavalatica , Grscica , Prigradica , Potirna , no i może jeszcze Prizba :D
Pozdrawiam Ciebie i cały Rybnik :D


Pocieszyłeś mnie bo sie trochę martwiłem jadę do Chorwacji już piąty raz ale pierwszy w ciemno. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję że byłe już na Korculi. Możesz mi coś konkretnie polecić? Miło że ktoś odpisał.
Dzięki za pozdrowienia. :lol:


Bij na Karbuni :D
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 22.03.2008 11:09

witam i pozdrawiam i pytam, bo trochę sie dziwię,
jest marzec, do wakacji 3-4 misiace a ktoś zakłada że jedzie w ciemno i pyta jak wielkie będą problemy i czy wogóle znajdzie jakiś nocleg, nie rozume czy to znaczy że im wieksze problemy tym lepiej ...
to może jedź autostopem, bez pieniędzy, bez dokumentów i udawaj głucho-niemego...
udanych wakacji, mimo wszystko...
amigo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) amigo » 22.03.2008 13:05

bogdan63 napisał(a):witam i pozdrawiam i pytam, bo trochę sie dziwię,
jest marzec, do wakacji 3-4 misiace a ktoś zakłada że jedzie w ciemno i pyta jak wielkie będą problemy i czy wogóle znajdzie jakiś nocleg, nie rozume czy to znaczy że im wieksze problemy tym lepiej ...
to może jedź autostopem, bez pieniędzy, bez dokumentów i udawaj głucho-niemego...
udanych wakacji, mimo wszystko...


Dzięki za porady ale liczyłem na coś mądrzejszego.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 22.03.2008 14:27

no własnie, madrzejsze od wyjazdu w ciemno jest zorganizowanie wyjazdu wczesniej, tak zeby niepotrzebnie w kłopoty sie samemu nie pchać, nie pozdrawiam bo i tak nie zrozumiesz, ja na szczescie na korcule jadę w lipcu no to sie nie spotkamy ...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.03.2008 18:07

bogdan63 napisał(a):no własnie, madrzejsze od wyjazdu w ciemno jest zorganizowanie wyjazdu wczesniej, tak zeby niepotrzebnie w kłopoty sie samemu nie pchać, nie pozdrawiam bo i tak nie zrozumiesz, ja na szczescie na korcule jadę w lipcu no to sie nie spotkamy ...


Masz racje , ale pozdrowić zawsze wypada :!: :D
jadrankika
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jadrankika » 22.03.2008 18:49

Pytasz o ZAVALATICE -dobry wybór -fajna zatoka,blisko jest super miejsce do kąpieli( na wschód od ZAVALI ok 1km) . A najwazniejsze to bliskość ĆARI -4km -piękna miejscowość z kamiennymi domami i wąskimi uliczkami -dla mnie BOMBA .Właściwie ZVALATICA jest w rękach ludzi z ĆARI,gdzie zaczeli budować swoje domy blizej morza .No i zobaczysz tam pola winogradów-robią tam super wino,bardzo znane w HR.

Ja wolę południowe części wysp-są "delikatniejsze",czyli ZAVALA to super wybór.
Będąc tam koniecznie odwiedz wysepkę PROIZD -raj na ziemi .
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.03.2008 20:32

jadrankika napisał(a):Pytasz o ZAVALATICE -dobry wybór -fajna zatoka,blisko jest super miejsce do kąpieli( na wschód od ZAVALI ok 1km) . A najwazniejsze to bliskość ĆARI -4km -piękna miejscowość z kamiennymi domami i wąskimi uliczkami -dla mnie BOMBA .Właściwie ZVALATICA jest w rękach ludzi z ĆARI,gdzie zaczeli budować swoje domy blizej morza .No i zobaczysz tam pola winogradów-robią tam super wino,bardzo znane w HR.

Ja wolę południowe części wysp-są "delikatniejsze",czyli ZAVALA to super wybór.
Będąc tam koniecznie odwiedz wysepkę PROIZD -raj na ziemi .


To super miejsce do kapieli nosi nazwę - zatoka Zitna , gdzie możesz nawet wynająć sobie apartament - http://www.burin-korcula.hr/en/apartments/32 :D
Ja jednak wolę , w przypadku Korculi , północne wybrzeże , szczeg. odcinek od Babiny do Crnoj Luke . :D
amigo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) amigo » 25.03.2008 19:41

jadrankika napisał(a):Pytasz o ZAVALATICE -dobry wybór -fajna zatoka,blisko jest super miejsce do kąpieli( na wschód od ZAVALI ok 1km) . A najwazniejsze to bliskość ĆARI -4km -piękna miejscowość z kamiennymi domami i wąskimi uliczkami -dla mnie BOMBA .Właściwie ZVALATICA jest w rękach ludzi z ĆARI,gdzie zaczeli budować swoje domy blizej morza .No i zobaczysz tam pola winogradów-robią tam super wino,bardzo znane w HR.

Ja wolę południowe części wysp-są "delikatniejsze",czyli ZAVALA to super wybór.
Będąc tam koniecznie odwiedz wysepkę PROIZD -raj na ziemi .


O Proizdzie słyszałem ze warto. Pytanie czy w samej Zavali jest jakiś targ na którym można kupić ryby bardzo lubię coś usmażyć. I jeszcze jedno pytanko jeżeli mogę to czy do tej zatoki której piszesz można dojechać czy trzeba z buta. Pozdrawiam i dziękuję za informacje kostruktywne i pomocne. :wink: :P
mariusz_dw
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_dw » 08.01.2009 22:07

Zavalatica nie ma targu rybnego, Jest za mała, ale codziennie rano jeździ samochód i można kupić od rybaka. Targ jest w Vela Luka. Na plażę można dojść z buta, ale zależy po której stronie portu masz kwaterę. Ja miałem tylko przez górkę na skróty i w dół nad zatoczkę, może 10 minut. Pozdrav
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.01.2009 23:44

mkm napisał(a): Masz szczęście , że wybierasz się właśnie na Korculę , tam bowiem masz największe szanse na dobry traf spośród wszystkich wysp południowodalmatyńskich . :D Polecam ciche , spokojne i kameralne miejscowości : Karbuni , Zavalatica , Grscica , Prigradica , Potirna , no i może jeszcze Prizba :D :D


mkm wyszukując i śledząc różnorodne wątki o Korculi widzę, że świetnie i doskonale ją znasz. Tu pojawia się jednak mój zasadniczy problem... Jeśli miałbyś wybrać i wskazać mi którąkolwiek z w/w przez siebie miejscowości, na co zdecydowanie mogłabym liczyć? Zależy mi na ciszy, spokoju, ciekawej plaży oraz przyjemnych i miłych gospodarzach. Dysponuję pontonem, więc z dojazdem do plaży nie byłoby specjalnie trudności. Skłaniamy się zdecydowanie ku Zavalaticy.
Moja poczta adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :papa:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Korcula pierwszy raz i w ciemno. Zavalatica
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone