Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrowersyjne Ciovo - Okrug Gornji 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 29.01.2010 16:17

Skrzypu jak zwiedziłeś Ciovo i zachaczyłes o Arbanije to napisz jak tam wygląda . jadę w lipcu pierwszy raz na CRO a to co znalazłem do tej pory o Ciovo nie bylo raczej zbyt zachęcające zeby tam jechać.
ale twoja relacja świadczy o czymś zupełnie innym [/list]
SivyDaro
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 12.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) SivyDaro » 29.01.2010 17:31

andrzej.k napisał(a):Skrzypu jak zwiedziłeś Ciovo i zachaczyłes o Arbanije to napisz jak tam wygląda . jadę w lipcu pierwszy raz na CRO a to co znalazłem do tej pory o Ciovo nie bylo raczej zbyt zachęcające zeby tam jechać.
ale twoja relacja świadczy o czymś zupełnie innym [/list]


Uważam że gdybyś dokładniej poczytał posty to znalazłbyś wiele cennych opinii o Ciovo i miejscowościach tej wyspy....
A ja wypoczywając tam już 3 razy z rzędu jestem bardzo zadowolony i pojadę tam jeszcze......
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 29.01.2010 21:01

zgadzam się z tobą w zupełności, znalazłem dużo dobrych jak i złych opinii.
nie nastawiam się ze będzie odrazu źle, raczej mogę napisać ze jestem podekscytowany tym wyjazdem i szukam dużo info,
pozwólmy Skrzypowi napisać do końca wspaniałą relacje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2010 21:15

stan
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stan » 29.01.2010 21:29

Relacja super.
Fanie wrócić do wspomnień,a moje z pobytu na Ciovo są wszystkie na plus.

Pozdrawiam.
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 29.01.2010 23:45

Już się sprężam ...

----------------------------------------------------------------------------------

Copacabana.

Kto był ten wie, kto nie był niech posłucha...

Uważana za najpiękniejszą plażę wyspy przyciąga turystów palmową promenadą, tropikalnym krajobrazem, tętniącymi życiem knajpkami z plażowymi parasolami udzierganymi z liści palmowych (stąd pewnie jej nazwa), tysiącem lodziarni, sklepików i różnych rozrywek. Słowem fabryka wakacji. Malkontentom może się nie podobać to że graniczy z ulicą przy której urządzono parking, jest zbyt wąska i zbyt hałaśliwa. Pewnego dnia przechadzając się wzdłuż niej dobiegł nas z oddali niesamowity łomot. I cóż to było ? DJ-e na skleconym podeście miksowali na konsoletach muzę wypluwając ją ze stosu głośników o mocy chyba z 1000W. I co najlepsze niektórzy plażowicze opalali się niemal z głową na kolumnach. Widocznie im to nie przeszkadzało. Chyba że już ogłuchli, kto ich tam wie?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mnie jednak bardziej podobała się Copacabana widziana z daleka. Zwykle chodziliśmy się opalać na plażę położoną na lewo od niej, za portem. Tam było zdecydowanie szerzej, mniej ludzi, brak ulicy, bo graniczyła z domostwami, zamiast palm cienie dawały zaś tamaryszki. Wybierając się nieco wcześniej na plażę można się było załapać na takiego "wolnego" tamaryszka i rozbić obóz w jego cieniu. No i miało się widok na Copacabanę właśnie. Tak więc dla każdego coś miłego. I dla tych spragnionych rozrywki, i dla pragnących nieco spokoju.

Dla porządku należy dodać, żeby nie było niespodzianek, że woda na Čiovo od strony zatoki nie jest aż tak krystalicznie czysta jak moglibyśmy sobie wyobrażać pamiętając inne wyjazdy do Cro. Nie jest też tragicznie, ale jednak bliskie położenie Trogiru oraz Splitu swoje robią. Dla pocieszenia dodam, że do Bałtyku to jeszcze bardzo, ale to bardzo daleko.

Poniżej moje przygotowania do wyjścia na plażę wraz z niezbędnym ekwipunkiem, a potem parę fotek "naszej" plaży.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrav !
Ostatnio edytowano 30.01.2010 15:40 przez Skrzypu, łącznie edytowano 2 razy
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 30.01.2010 12:44

Copacabana sympatyczna ale ile tam ludzi :lol:
wasz wybór zdecydowanie ciekawszy ;)

plaża plażą (ja z tych co leżą z musu tylko dla opalenizny i po godzinie już nerwowo zerkają na zegarek :D ), zdecydowanie wolę łazić, zwiedzać, oglądać, i tak dzień w dzień. czekam z niecierpliwością na zdjęcia z wycieczek.
agnieszkagora
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkagora » 31.01.2010 20:00

My też chodziliśmy na tą plażę i naprawdę polecam.
Było z nami w sumie 5 dzieci. Idealna dla nich i dla nas też. :D
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 01.02.2010 09:42

andrzej.k : przez Arbaniję tylko przejeżdżaliśmy jadąc do Slatine. Ale charakter ma podobny jak reszta miejscowości na wyspie. Jak Ci się tam z jakiegoś powodu nie będzie podobało to zawsze można wyskoczyć właśnie do Slatine, gdzie już jest naprawdę fajnie.

B_Magdalenka: ja też nie lubię wylegiwać się na plaży, jak już to raczej w cieniu :D . Trogir w przygotowaniu, będzie w najbliższej relacji.
Na Ciovo jeszcze nie raz wrócimy.
Beaa
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beaa » 01.02.2010 11:32

Skrzypu napisał(a):
B_Magdalenka napisał(a):no proszę, czyli kontrowersyjne Ciovo ma swoich stałych bywalców :D super.

ja czekam na zdj. przede wszystkim Trogiru bo b. mi się podoba (ze zdjęć na razie) Wpadnę tam w sierpniu.


Trogir to dla mnie miejsce magiczne. Mógłbym tam snuć się godzinami. Właśnie ta bliskość Trogiru była jedną z głównych przyczyn naszej decyzji co do Ciovo.
I co ciekawe, będąc tam w zeszłym roku na przełomie lipca i sierpnia spodziewałem się większej ilości turystów. Owszem, było ich dużo, ale do tłoku to jeszcze daleko.
Czyli po fotkach Okrugu kolej na Trogir :?: :D


Adaś , zgadzam się z każdym Twoim słowem.
Pozdrawiam.
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 01.02.2010 14:06

Beaa napisał(a):Adaś , zgadzam się z każdym Twoim słowem.
Pozdrawiam.

Co za niespodzianka :D Miło Cię tu widzieć, pozdrowienia dla całej rodzinki :wink:
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 01.02.2010 14:09

Skrzypu napisał(a):B_Magdalenka: ja też nie lubię wylegiwać się na plaży, jak już to raczej w cieniu :D . Trogir w przygotowaniu, będzie w najbliższej relacji.
Na Ciovo jeszcze nie raz wrócimy.


git. zaglądam dzień w dzień i cierpliwie czekam :D
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 01.02.2010 20:06

Trogir to dla mnie miejsce magiczne. Mógłbym tam snuć się godzinami. Właśnie ta bliskość Trogiru była jedną z głównych przyczyn naszej decyzji co do Ciovo.



moja siostra była na Ciovo , potem Makarska i jeszcze jakaś wyspa,nie wiem dokładnie jaka. Powiedziała mi żebym tam nie jechał bo cytuje SYF JEST
ale im więcej czytam i zdiecia oglądam tym coraz bardziej jestem do tej wyspy przekonany.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 01.02.2010 20:48

Beaa napisał(a):
Skrzypu napisał(a):
B_Magdalenka napisał(a):no proszę, czyli kontrowersyjne Ciovo ma swoich stałych bywalców :D super.

ja czekam na zdj. przede wszystkim Trogiru bo b. mi się podoba (ze zdjęć na razie) Wpadnę tam w sierpniu.


Trogir to dla mnie miejsce magiczne. Mógłbym tam snuć się godzinami. Właśnie ta bliskość Trogiru była jedną z głównych przyczyn naszej decyzji co do Ciovo.
I co ciekawe, będąc tam w zeszłym roku na przełomie lipca i sierpnia spodziewałem się większej ilości turystów. Owszem, było ich dużo, ale do tłoku to jeszcze daleko.
Czyli po fotkach Okrugu kolej na Trogir :?: :D


Adaś , zgadzam się z każdym Twoim słowem.
Pozdrawiam.


:D To wszystko prawda, Trogir mnie również zauroczył. Nie wyobrażam sobie urlopu w Chorwacji bez odwiedzenia tej wysepki. A w temacie plaża, wiele razy byłem na Copacabanie ale jakoś nigdy nie trafiłem na tę waszą plażę, następnym razem nie omieszkam. :papa:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 01.02.2010 21:12

Skrzypu napisał(a):Trogir to dla mnie miejsce magiczne. Mógłbym tam snuć się godzinami.


Mam tę samą przypadłość. :wink: Za każdym razem,
jak jestem w Chorwacji, muszę /choćby przejazdem/ zawsze zahaczyć o Trogir.Czy to w drodze do Cro,
czy też w trakcie powrotu.Do tej pory czyniłem tak,...
4-ro krotnie :lol: :lol:
Trogir kusi,jest magiczny i poprostu piękny.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kontrowersyjne Ciovo - Okrug Gornji 2009 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone