Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 06.09.2021 22:14

Żona oświadczyła, że nigdy nie pozwoli mi wjechać między te kamienne płoty.
Nie ma szans. Zostaje Cista
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 07.09.2021 00:46

anakin napisał(a):W Mandre masz jedna z piękniejszych plaż na Pagu


.....zależy dla kogo...dla mnie jest ta

DSCN1465.JPG
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 07.09.2021 07:20

Dziękuję Wam za odpowiedzi, udało się coś znaleźć w Povljanie na te dwie noce, a z rankingu plaż zaraz skorzystam :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.09.2021 12:08

mervik napisał(a):
anakin napisał(a):W Mandre masz jedna z piękniejszych plaż na Pagu


.....zależy dla kogo...dla mnie jest ta

Nie powiedziałem - najpiękniejsza, tylko jedna z.... :wink:

Twoja też mi się oczywiście podoba i to bardzo. :D

Jaceł napisał(a):Żona oświadczyła, że nigdy nie pozwoli mi wjechać między te kamienne płoty.
Nie ma szans. Zostaje Cista

Miałem zapytać o powód, ale nie zapytam.
Cista jest dobra. :oczko_usmiech:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 10.09.2021 08:25

Witajcie
Wielokrotnie czytałem opinie o pokochaniu albo znienawidzeniu.
Po pobycie, bez pytania :wink: , z roześmianą gębą :lol:, wpisuję się do klubu
:papa: :hut:

majkik75 napisał(a):W zeszłym roku parkowałem tutaj, nie było żadnych opłat.
https://goo.gl/maps/fL8hFx2z4xEgxvo38
pozdrawiam, Michał


W tym sezonie było podobnie, szlabany nieczynne, nie było możliwości wydruku biletu, nikt nie sprawdzał parkujących.
Parkowaliśmy po kilka godzin, dla własnego spokoju zachowywaliśmy paragon z zakupów w markecie do okazania w razie kontroli.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.09.2021 08:33

sdolas napisał(a):Witajcie
Wielokrotnie czytałem opinie o pokochaniu albo znienawidzeniu.
Po pobycie, bez pytania :wink: , z roześmianą gębą :lol:, wpisuję się do klubu
:papa: :hut:

majkik75 napisał(a):W zeszłym roku parkowałem tutaj, nie było żadnych opłat.
https://goo.gl/maps/fL8hFx2z4xEgxvo38
pozdrawiam, Michał


W tym sezonie było podobnie, szlabany nieczynne, nie było możliwości wydruku biletu, nikt nie sprawdzał parkujących.
Parkowaliśmy po kilka godzin, dla własnego spokoju zachowywaliśmy paragon z zakupów w markecie do okazania w razie kontroli.


No i super, cieszę się, że wskazana lokalizacja nadal się sprawdza :D :papa:

pozdrawiam, Michał
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.09.2021 23:27

anakin napisał(a):
Twoja też mi się oczywiście podoba i to bardzo. :D


... taka romantyczna :wink: ...a ...że obok są jacyś golasy...to nie przeszkadza :oczko_usmiech:
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 15.09.2021 11:09

Parking przy Starym Pagu - pusty, dostępny, darmowy.
Parking przy Lorenco - do południa pustawy, po południu pełny, dostępny, darmowy (szlabany i biletomat nieczynne).
Polecam obie miejscówki, przy czym jeśli ktoś się boi o porysowanie samochodu, to parking za miastem pewniejszy ;)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 09.10.2021 16:07

Witam Pagomaniaków! Planuję przynajmniej część najbliższych wakacji spędzić na Pagu, a najchętniej w Lun. Podczytuję relacje, łażę palcem po mapie. Mam konkretne pytanie: wstęp do gaju oliwnego (http://olive-gardens.eu/en/home/) jest płatny, to już wiem, a co z dostępem do zatoczek i plaż na zachodnim wybrzeżu np. do Uvali Krušvina (https://en.mapy.cz/s/dulatazara)? Trzeba jakoś naokoło czy można sobie po prostu przejść przez ten oliwny ogród "tranzytem" nie płacąc za bilet???
Podoba mi się ta miejscówka, ale jeżeli chodzi o miejsca do plażowania i pływania, to poza piękną zatoczką Furnje, do której jest dość daleko z buta, i mniej pięknych plaż i zatoczek w na północy cypla, to sprawa wygląda kiepsko. Myślę o apartmanie właśnie na wysokości tej uvali Krušvina, pytanie, czy dojdę do niej "na przełaj" (ok. 700 metrów), czy przejścia przez "ogród oliwny" nie ma, albo za każdym razem bilecik?
Ostatnio edytowano 09.10.2021 18:45 przez Hercklekot, łącznie edytowano 2 razy
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.10.2021 16:48

Hercklekot napisał(a):Trzeba jakoś naokoło czy można sobie po prostu przejść przez ten oliwny ogród "tranzytem" nie płacąc za bilet???

Pewnie oficjalnie wypadałoby dookoła.
Wg moich obserwacji (a byłem tam jeden raz, więc nie wiem czy to standard) nikt tam biletów nie sprawdza.
Dałoby się nawet na przysłowiowego janusha zwiedzić gaj bez płacenia.
Jeśli jesteś zmotoryzowany to Pag jest na tyle małą wyspą że można każdy dzień spędzić na innej plaży. Co polecam.
Znajdziesz nawet super relację na ten temat od Habanero - polecam lekturę bo warto.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 09.10.2021 18:44

Relacja Habanero była czytana, ciekaw jestem czy ktoś eksplorował zatoczki po drugiej stronie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.10.2021 19:10

Pewnie wszystkie strony były eksplorowane przez tutejszych cromaniaków.
Jeśli masz na myśli zachodni brzeg wyspy to ja byłem tylko na Plaža Kolanjsko blato.
A plaże o których wspominałeś mijałem i (jeśli piszemy o tych samych) wyglądają interesująco, choć duże kamienie mogą być dla niektórych problemem.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 09.10.2021 23:11

Nie będą. Dla mnie priorytet to oddalanie od ludzi i święty spokój. Może czas na zakup jakiegoś dmuchanego kajaka, już mnie od dawna korci. W tym roku na Hvarze poeksplorowałem sporo zatoczek pomiędzy Zavalą a Gromin Dolcem. Do części docierałem po prostu wpław. Może też zmienię lokalizację na jakąś inną, wgryzam się w temat.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 11.10.2021 07:18

Hercklekot napisał(a):Witam Pagomaniaków! Planuję przynajmniej część najbliższych wakacji spędzić na Pagu, a najchętniej w Lun. Podczytuję relacje, łażę palcem po mapie. Mam konkretne pytanie: wstęp do gaju oliwnego (http://olive-gardens.eu/en/home/) jest płatny, to już wiem, a co z dostępem do zatoczek i plaż na zachodnim wybrzeżu np. do Uvali Krušvina (https://en.mapy.cz/s/dulatazara)? Trzeba jakoś naokoło czy można sobie po prostu przejść przez ten oliwny ogród "tranzytem" nie płacąc za bilet???
Podoba mi się ta miejscówka, ale jeżeli chodzi o miejsca do plażowania i pływania, to poza piękną zatoczką Furnje, do której jest dość daleko z buta, i mniej pięknych plaż i zatoczek w na północy cypla, to sprawa wygląda kiepsko. Myślę o apartmanie właśnie na wysokości tej uvali Krušvina, pytanie, czy dojdę do niej "na przełaj" (ok. 700 metrów), czy przejścia przez "ogród oliwny" nie ma, albo za każdym razem bilecik?

Ja byłem w Lun.
Mieszkałem 2 tygodnie tutaj.
Nie trzeba było biletu na plażę. Schodziliśmy albo zjeżdżali codziennie.
Jeśli chcesz to więcej na priva lub w wątku. Teraz lecę do pracy.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.10.2021 09:27

Hercklekot napisał(a):Nie będą. Dla mnie priorytet to oddalanie od ludzi i święty spokój. Może czas na zakup jakiegoś dmuchanego kajaka, już mnie od dawna korci. W tym roku na Hvarze poeksplorowałem sporo zatoczek pomiędzy Zavalą a Gromin Dolcem. Do części docierałem po prostu wpław. Może też zmienię lokalizację na jakąś inną, wgryzam się w temat.

Jeśli spokój i pustki na plaży są istotne, do tego urokliwość nie jest bez znaczenia, to polecam rejon za Boszaną
Co do kajaka, o SUP'ie nie myślałeś ?
Polecam, doznania zdecydowanie ciekawsze niż te kajakowe :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 412
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone