Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2020 14:26

To jak przy zakupach jestesmy:
Gdzie kupię dobra oliwę i wino jak najmniej wytrawne, bo na półsłodkie w Cro to nie liczę....
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 23.06.2020 14:53

Po dwóch pobytach w Mandre i jednym u p. Matijas w Poljicy k. Mariny gdzie tu teraz jechać?
Pag nas zauroczył, chętnie tam byśmy wrócili.
Doradźcie coś, "starzy wyjadacze", dla rodziny 2+2 :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.06.2020 14:56

piekara114 napisał(a):To jak przy zakupach jestesmy:
Gdzie kupię dobra oliwę i wino jak najmniej wytrawne, bo na półsłodkie w Cro to nie liczę....

Tutaj:
https://www.google.com/maps/@44.4946212 ... 312!8i6656
masz sprawdzone miejsce.
Kolan.
Jedna babcia siedzi przy tym domu bliżej drogi, a druga w podwórcu (tam gdzie gość kuca :wink: ).
Ja byłem u tej drugiej po oliwę i wino.
W gratisie dostałem kg pomidorów i cebulę bodajże. :lol:

Wszystko co kupiłem było ok, ale z tego co wiem najlepszą oliwę możesz kupić w okolicy Lun.
Namiarów jednak Ci nie dam, bo nie mam w zwyczaju przesadnie tego typu produktów szukać.

ps.te babcie dosyć ostro ze sobą rywalizują w kwestii sprzedaży, więc jest szansa, że na to podwórko nie dojdziesz, bo sąsiadka przechwyci Cię wcześniej. :lol:

Najlepiej po prostu zapytać gospodarza u którego mieszkasz.
Jeśli on nie ma to zna kogoś kto ma, ewentualnie kogoś, kto zna kogoś....na bank. :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2020 15:10

Dzięki.
Z właścicielami zawsze mam taki problem, że jak się okaże, że sam handluje i jak będzie miał niesmaczną dla mnie, to jak mu odmówić.....
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 27.06.2020 17:53

Witam
W wakacje w Chorwacji są niepowtarzalne więc padło na Wyspę Pag do miejscowości Pag (już zaklepane) :) 14 sierpnia :)
Wiem, że zdarza się silny wiart ,który uniemożliwia wjazd na most stąd moje pytanie czy w razie "w" jest możliwość przepłynięcia promem na wyspę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2020 18:18

KasiaWW napisał(a):Witam
W wakacje w Chorwacji są niepowtarzalne więc padło na Wyspę Pag do miejscowości Pag (już zaklepane) :) 14 sierpnia :)
Wiem, że zdarza się silny wiart ,który uniemożliwia wjazd na most stąd moje pytanie czy w razie "w" jest możliwość przepłynięcia promem na wyspę?

Tak - prom kursuje.
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 27.06.2020 19:05

Bardzo dziękuję za informację.Przynajmniej bez stresu będę mogła tam pojechać i wrócić;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.06.2020 21:19

KasiaWW napisał(a):Wiem, że zdarza się silny wiart ,który uniemożliwia wjazd na most stąd moje pytanie czy w razie "w" jest możliwość przepłynięcia promem na wyspę?

Niby tak, ale jak to "w" będzie tak wyglądało, to prom nie popłynie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.06.2020 13:45

No dokładnie, jak zamykają most to już musi dobrze wiać i promy też wtedy nie kursują.
Pamiętam w 2016, zarówno Pag jak i KRK zostały odcięte i ani mostem ani promem nie dało się wjechac/wyjechać ale tylko przez dobę :D
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 29.06.2020 10:52

piekara114 napisał(a):To jak przy zakupach jestesmy:
Gdzie kupię dobra oliwę i wino jak najmniej wytrawne, bo na półsłodkie w Cro to nie liczę....

To może i ja się podłączę z pytanie o dobre wino, ale białe wytrawne. ...wiem, że w wielu regionach jest problem z białym winem.
Orientuje się ktoś w ogóle jakie szczepy są uprawiane na Pagu?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.06.2020 11:13

Konradk napisał(a):Orientuje się ktoś w ogóle jakie szczepy są uprawiane na Pagu?

Stjepan Bulić jakieś 100 lat temu skatalogował odmiany dalmatyńskich win. Nazwy odmian, które znalazł na Pagu, są wymienione w kolejności alfabetycznej. W nawiasach podano oficjalne nazwy tych odmian. :arrow: http://www.vinaotokapaga.com/index.php?page=sorte
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 02.07.2020 15:58

Temperatura wody na Pagu jest teraz prawie idealna. Brak fal od kilku dni, wiatr b.słaby, woda się nagrzewa. Ciężko się w takich warunkach chodzi po paskich pagórkach, trzeba wcześnie wstawać...
Niestety w weekend ma mocniej wiać i pewnie na kilka dni woda zostanie nieco schłodzona...
Ludzi z dnia na dzień przybywa ale i tak wyjątkowo pusto i można mieć niektóre mniej popularnie plaże dla siebie...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.07.2020 11:42

anakin napisał(a):Niby tak, ale jak to "w" będzie tak wyglądało, to prom nie popłynie.


Tylko kto jedzie w marcu na Pag ? Gupi chyba. Zresztą ogólnie kto jedzie na Pag jest gupi, ale to już oddzielny temat 8)

Ps. Żeby się ktoś nie obraził do końca, to znam jeszcze gupszych, co np. się na Lastovo wybrali :sm:
:wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.07.2020 13:43

Rysio napisał(a):Tylko kto jedzie w marcu na Pag ? Gupi chyba. Zresztą ogólnie kto jedzie na Pag jest gupi, ale to już oddzielny temat 8)

Ps. Żeby się ktoś nie obraził do końca, to znam jeszcze gupszych, co np. się na Lastovo wybrali :sm:
:wink:


Powitać..

:mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.07.2020 14:18

anakin napisał(a):Powitać..


Przyszłem zapytać czy lepiej zabrać ojro czy qny i po ile autobany. I jeszcze niy wiym czy mje ze Śląska przez Czechy puszczom a jak już puszczą to lepiej promem na Pag czy przez most ? :roll:

Jakbym się tu tego wszystkiego dowiedział i uda mi się zajechać i wrócić to zrobiem relacjem ze zdjeńciami. Mam aparat co robi 7 zdjeńć na sekundem to będzie kolorowo w .... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 379
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone