Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anunak
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 21.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 23.04.2020 20:48

To jest Gdynia ale nic nie szkodzi, w końcu to jest jedno Trójmiasto. Bardzo nam miło że pamiętasz. Dziękuję za pozdrowienia, przekażę
zainteresowanej osobie. :). Również pozdrawiamy i życzymy owocnych pobytów na Pagu (pewnie nie w tym roku).
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.04.2020 20:55

Miałem do wyboru Gdańsk lub Gdynię (tak zapamiętałem).
Już wiem dlaczego z lotto mam problem. :wink:

Miło "zobaczyć" po 8 latach.

pozdrav G. :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.04.2020 21:07

Anunak napisał(a):Witam wszystkich,
co prawda jest to mój debiutancki wpis ale forum przeglądam już kilka lat. Pag to był mój pierwszy pobyt w Chorwacji (2012). Dzięki Anakinowi i jego klasykowi wybór padł na Metajnę. I jak to czasami bywa spotkaliśmy się w Metajnie (nie wiem czy to pamięta). Pag bardzo nam przypadł do gustu i do Metajny mamy duży sentyment. Na pewno do niej wrócimy. Jeżeli jesteśmy gdzież blisko to staramy się pojechać na Pag. Moja połowica jest amatorką serów więc jak tylko jest możliwość to odwiedzamy Sirana Gligora. Oczywiście osiołki też pamiętamy.


Cześć :)
zastanawiałam się, czy się pojawicie również na forum :)
To już 8 lat???? :roll:
:)
Anunak
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 21.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 24.04.2020 08:56

Cześć :)
no faktycznie to już 8 latem mignęło :?
Bea.ta napisał(a):zastanawiałam się, czy się pojawicie również na forum

Jak to mówią lepiej późno niż wcale :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2020 11:57

Miał by Brać, ale jednak nie będzie. I tak pomyśleliśmy o Pagu, wyspa była w łanach ale za jakiś czas jak będzie kajak i będziemy we dwoje jeździć, ale duża szansa, że jednak w tym roku.
I tu prośba, bo na razie jeszcze wątku nie przekopałam. Które miejscowości polecacie pod kątem tego,, aby długo bylo słońce - na plażę udajemy się ok 10, na nietłoczna plażę na codzień było dość blisko samochodem i łatwo było by wyjechać z wyspy. No i żeby coś wieczorami się działo w tej miejscowości, jakąś lodziarnia, miejsce na spacer itp.

W mieście Pag byłam na pół dnia, ale nie wiem czy tam jest jakaś plaża nie zatłoczona, bo tylko ta miejską na grobli poznałam. Patrzą na mapę to myślę o Mandre i Simuni, ale czy spełnia moje oczekiwania?ć
Ostatnio edytowano 20.05.2020 15:21 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.05.2020 12:06

Jeśli chodzi o długie słońce to Mandre jak najbardziej tak.
Jeśli zaś o puste plaże, to zdecydowanie nie.
Chyba, że będziesz jeździć codziennie na Girenicę - tam spokojnie znajdziesz kawałek spokoju dla siebie.

Miejscowości nad paškim jak rozumiem odpadają ( daleko wyjazd z wyspy).
Ja od Mandre bym wolał Bošanę ( blisko do Pagu), ale minusem jest tu cień na plaży ( tak koło 17.00)
Oczywiście tam nie ma gdzie wyjść, ale do miasta niedaleko.

Šimuni?
Camping, co jest dla mnie minusem (tłok przy wodzie większy).

Povljana czy Košljun sobie odpuść, nie będzie Ci się podobało.
O miejscowościach typu Dnijska, Miškovići już nawet nie wspominam.

Obawiam się, że miejscowości, która by spełniała wszystkie Twoje kryteria jednocześnie nie znajdziesz. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2020 14:28

Dzięki za informację. Czuję się trochę rozczarowana.

Bosana jest chyba bardzo mała?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2020 14:33

Pasku zalew to zatoka ta wcięta? Czy także część rozdzielając od lądu?

A Novalja?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.05.2020 14:46

Nad paškim masz m .in. Metajnę, Zubovići...

Novalja?
Pełno rozwrzeszczanych tłumów (głównie Włochów), straszny gwar, nawet wieczorem.
Knajpy pełne, deptak pełen.....nie sądzę żeby Ci się podobało.
To głownie noclegownia amatorów Zrce, więc resztę sobie dopowiedz.
Oczywiście mówię o sezonie.

Co jest dokładnie w Bošanie to Ci nie powiem, bo nie byłem.
Znam jedynie boszański cień. :wink:
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 20.05.2020 14:50

piekara114 napisał(a):Ial by Brać, ale jednak nie będzie. I tak pomyśleliśmy o Pagu, wyspa była w łanach ale za jakiś czas jak będzie kajak i będziemy we dwoje jeździć, ale duża szansa, że jednak w tym roku.
I tu prośba, bo na razie jeszcze wątku nie przekopałam. Które miejscowości polecacie pod kątem tego,, aby długo bylo słońce - na plażę udajemy się ok 10, na nietłoczna plażę na codzień było dość blisko samochodem i łatwo było by wyjechać z wyspy. No i żeby coś wieczorami się działo w tej miejscowości, jakąś lodziarnia, miejsce na spacer itp.

W mieście Pag byłam na pół dnia, ale nie wiem czy tam jest jakaś plaża nie zatłoczona, bo tylko ta miejską na grobli poznałam. Patrzą na mapę to myślę o Mandre i Simuni, ale czy spełnia moje oczekiwania?


Stara Novalja...Slonce piecze do wieczora,sa male plaze niezatloczone...tylko trzeba isc w strone odwrotna do Planjki(miejskiej plazy)
w sezonie restauracje na plazy,lody i na spacery tez mozna chodzic
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2020 16:34

Dla mnie Mandre to taki nie Pag :wink: Ja stawiałabym na paski zalew, no ale ja kocham Bosane i nigdzie indziej nie chciałabym może kompromisem była by ta część miasta Pag, w stronę Bosany. Przynajmniej miasto w zasięgu spaceru, bo Bosana to faktycznie wiocha :wink: Gorzej tylko z tym cieniem na plaży... Chyba ciężko będzie znaleźć miejsce, które spełni wszystkie kryteria :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2020 18:40

No wiem wymagająca jestem. Myślę też o okolicy Rogoznica i Południowej części RM.... Choć i Cres chodzi mi po głowie...
Warunek to zdjęcie kwarantanny i otwarcie granic. Ale te nowe ogniska dzisiejsze trochę stopują co będzie dalej....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2020 19:31

piekara114 napisał(a):No wiem wymagająca jestem. Myślę też o okolicy Rogoznica i Południowej części RM.... Choć i Cres chodzi mi po głowie...
Warunek to zdjęcie kwarantanny i otwarcie granic. Ale te nowe ogniska dzisiejsze trochę stopują co będzie dalej....

Zdradzisz czemu jednak nie Brać, skoro bierzesz pod uwagę RM ? :wink: Myślałam, że Pag ze względu na mniejszą odległość :mrgreen:
W pewnym stopniu cieszę się, że od zeszłego roku wiem, że w tego lata nici z wakacji w Cro, bo inaczej szlak by mnie trafił z niepewności, czy planowane przez rok wakacje dojdą do skutku :evil: No ale za rok sobie odbije :lool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2020 20:06

wiolek_lp napisał(a):Zdradzisz czemu jednak nie Brać, skoro bierzesz pod uwagę RM ? :wink: Myślałam, że Pag ze względu na mniejszą odległość :mrgreen:
Pewnie nie czytałaś najpopularniejszego wątku na chwilę obecną na forum :mrgreen:
26.04
piekara114 napisał(a):Skontaktowała się ze mną właścicielka z Sutivan z informacją, że w zw. z wirusem podjęli decyzję, że nie otworzą swojego domu dla turystów. Poprosiła o dane do zwrotu zaliczki (120 eur wpłaciłam). Trochę smutno, bo jednak trochę Chorwacja odpłynęła w planie (dobiło też przedłużenie granic na czas nieokreślony), ale nie będę się musiała zastanawiać co z zaliczką (a nie chciałam już teraz decydować o jej przełożeniu na 2021 r.). Liczę jednak, że kraje się jakoś dogadają, u nas zrezygnują z kwarantanny, w pracy kwarantannę po podróżach też zniosą i jednak w sezonie pojedziemy do Cro. Na pewno nie będzie to wtedy Brać, zostaniemy gdzieś na lądzie, Pag lub coś poniżej Splitu.....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2020 20:46

Czasem go przeglądam, ale raczej nie nadążam :D chociaż Twój post akurat widziałam :wink:
Myślałam, że może jakiś inny powód, bo nocleg można zawsze znaleźć inny :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 376
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone