Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 16.02.2020 12:27

Menusk napisał(a):Witajcie
Chciałam się przywitać
W tym roku zdecydowaliśmy się na wczasy na Pagu jest to moje marzenie od kilku lat i juz tupie nogą nie mogę się doczekać . Wyjazd mamy zaplanowany od 1 września na 2 tyg wynajelismy apartament w Pagu. Trochę się obawiam drogi bo na pokładzie będzie 10 miesięczne dziecko pies 13 latka no i my starzy
Podczytuje was i chłonę wiedzę ...
Zapewne będę miała milion pytań...
Pozdrawiam

Nasza córka pierwszą podróż do Chorwacji przeżyła, gdy miała 12 miesięcy. A podróż to była specyficzna bo wskutek, wypadku i zalania zamknięty był tunel i cały tranzyt puścili objazdem (droga o szer. 1,5 m typu góry - doliny). Podróż trwała bite 20 godzin i nasza córka była jedyną osobą na pokładzie, która zniosła to w miarę ok a tak się jej spodobało, że w tym roku jedzie 3 raz :)
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 19.02.2020 20:02

Dzien dobry.
Do Chorwacji jedziemy po raz drugi, pierwszy to bylo KRK i Baska, bardzo nam sie tam podobalo. Teraz chcielibysmy zobaczyc wiecej. Wstepnie zdecydowalismy sie na Pag. Zalezy nam na miejscowce gdzie pies nie bedzie problemem, najlepiej obrzeza miast, zeby bylo gdzie z nim wyjsc na spacer. Na pokladzie bedzie rowniez 10latek ktory uwielbia spedzac czas z twarza w wodzie, wiec chcemy plaz kamienistych, przezroczystej wody i bogatego zycia podwodnego. Ze wzgledu na nas i psa, idealnie byloby gdyby plaza byla zadrzewiona.
Patrzac po mapie podoba mi sie Simuni i Mandre. Czy to dobry wybor? Szukalam relacji, ale z Mandre znalazlam tylko stare i zdjecia juz niedostepne.
Bedziemy wdzieczni jesli znawcy Pagu nas nakieruja na nasze wakacje idealne.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.02.2020 21:14

JoankaUK napisał(a):Patrzac po mapie podoba mi sie Simuni i Mandre. Czy to dobry wybor? Szukalam relacji, ale z Mandre znalazlam tylko stare i zdjecia juz niedostepne.
Bedziemy wdzieczni jesli znawcy Pagu nas nakieruja na nasze wakacje idealne.

Jeżeli szukasz jakichś zacienionych plaż to szukaj właśnie po tej stronie.
Jakišnica, Potočnica, Lun, Tovarnele, Novalja, ewentualnie Stara Navolja.
Nad paškim zalewem cienia jak na lekarstwo.

Mandre i Šimuni?
Z tych dwóch to Mandre.
Polecam plażę Girenica, choć to kawałek od centrum (trzeba podjechać samochodem).
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 19.02.2020 21:28

Zago napisał(a):
kaeres napisał(a):W drodze do Metajny masz dobry punkt - https://goo.gl/maps/WX5hEoymsRVto4EV6


Też tam kupujemy. Winko dobre, owoce słodkie, a pomidory były w zeszłym roku tańsze niż w Polsce. Śmiga jeszcze w tamtej okolicy biały busik, zatrzymuje się na chwilę wyłazi starszy Pan, wagę ma w oczach, ale wszystko świeże.



Kawalek dalej za osiolkami,w miejscowosci Caska(jadac w strone Metajny po lewej stronie)wszystko mozna kupic u Pani Marii Donadic(dobre ceny i super wyroby).no i mozna po polsku pogadac-synowa jest Polka,a syn tez perfekt mowi po polsku :D

https://www.google.com/maps/@44.5508225 ... 312!8i6656
Menusk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Menusk » 20.02.2020 13:01

Sviva dajesz nadzieję
Powiedz proszę jak z opieka medyczna na wrazie "w" gdzie najbliższy szpital punkt lekarski ???
Gdzies czytałam ze w Novalij jest szpital ale jeszcze konkretnie nie sprawdzałam ...
Jak z takim maluch planowaliscie dzień bo zapewne plaża to z rana i popołudniu cos zwiedzaliscie z maluchem??
I powiedz skąd jesteście jechaliscie na raz???
My z zachodniopomorskiego i nie wiem jak to będzie z jazdą z maluszkiem
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 20.02.2020 14:10

W Novalji jest tylko przychodnia,jezeli zdarzy sie cos naglego i niezbyt skomplikowanego...Ciezkie przypadki sa kierowane lub wysylane do szpitala w Zadarze...
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 21.02.2020 20:35

anakin napisał(a):Jeżeli szukasz jakichś zacienionych plaż to szukaj właśnie po tej stronie.
Jakišnica, Potočnica, Lun, Tovarnele, Novalja, ewentualnie Stara Navolja.
Nad paškim zalewem cienia jak na lekarstwo.

Mandre i Šimuni?
Z tych dwóch to Mandre.
Polecam plażę Girenica, choć to kawałek od centrum (trzeba podjechać samochodem).


Pieknie dziekuje ☺️
W takim razie czy ma ktos jakies sprawdzone kwatery w tych okolicach?
W Jakisnica znalazlam 3 kwatery na apartamenty Chorwacja, ale brak w interesujacym nas terminie. WPotocnica nie znalazlam nic.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.02.2020 00:04

tami72 napisał(a):
Zago napisał(a):
kaeres napisał(a):W drodze do Metajny masz dobry punkt - https://goo.gl/maps/WX5hEoymsRVto4EV6


Też tam kupujemy. Winko dobre, owoce słodkie, a pomidory były w zeszłym roku tańsze niż w Polsce. Śmiga jeszcze w tamtej okolicy biały busik, zatrzymuje się na chwilę wyłazi starszy Pan, wagę ma w oczach, ale wszystko świeże.



Kawalek dalej za osiolkami,w miejscowosci Caska(jadac w strone Metajny po lewej stronie)wszystko mozna kupic u Pani Marii Donadic(dobre ceny i super wyroby).no i mozna po polsku pogadac-synowa jest Polka,a syn tez perfekt mowi po polsku :D

https://www.google.com/maps/@44.5508225 ... 312!8i6656


Byłem, polecam!
Przy osiołkach też się zaopatrywaliśmy - towar również niczego sobie :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.02.2020 16:24

Menusk napisał(a):Sviva dajesz nadzieję
Powiedz proszę jak z opieka medyczna na wrazie "w" gdzie najbliższy szpital punkt lekarski ???
Gdzies czytałam ze w Novalij jest szpital ale jeszcze konkretnie nie sprawdzałam ...
Jak z takim maluch planowaliscie dzień bo zapewne plaża to z rana i popołudniu cos zwiedzaliscie z maluchem??
I powiedz skąd jesteście jechaliscie na raz???
My z zachodniopomorskiego i nie wiem jak to będzie z jazdą z maluszkiem


W Novalji jest http://www.dom-zdravlja-novalja.hr/index.html
Z zewnątrz niczego sobie :)
Nasze dzieci jeszcze na Pagu nie były - były w Tucepi i Podgorze.
A plan dnia był zawsze podobny - ojciec wstawał o 6.30, brak ręczniki i szedł walczyć o ogień tzn miejsce, potem szedł do piekarni i na bazar po warzywa, budziła się reszta, śniadanie. Potem koło 10 na plażę (w Tucepi i Podgorze jak się dobrze miejsce zajęło pod drzewem to można było plażować w cieniu). Plażowanie max do 13 bo zaczynał się taki upał, że głowa mała. Restoran i jakiś obiad, chwila odpoczynku i leżakowania i koło 15.30 znowu na plażę na godzinkę półtorej. A na plaży to już indywidualnie - trochę moczenia, zabawy, kamienie, spacery itd.
Ze zwiedzaniem nie było problemu - obejrzeliśmy trochę Spitu, Dubrovnika, pobliskie miejscowości. Wiadomo, że z prawdziwym trekkingiem i zwiedzaniem to nie miało nic wspólnego ale da radę też coś zobaczyć.
Zawsze jeżdżę na jeden raz. Wyjeżdżamy z Wrocławia. Wyjeżdżam zawsze koło 13-14. Do 24-01.00 w nocy daję radę jechać bez problemu. Zatrzymuję się na jakimś uczęszczanym parkingu przy stacji bądź motelu i robię sobie 3-4 godziny drzemki.
Ostatnio edytowano 28.02.2020 10:48 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.02.2020 16:29

Tak teraz sobie przypominam, że dobre specjały spod lady mieli też gospodarze w Kustici bądź Zubovici. Chyba w 2012 się u nich zaopatrywałem i było ok. Jadąc od Vidalici na prawo od głównej drogi, wchodziło się w podwórze i tam w pomieszczeniu gospodarczym była komnata dobroci. Ale best ever wino kupiliśmy w staruszki w Pagu - siedziała sobie kobiecinka przy stoliczku przed domem w wąskiej uliczce niedaleko rynku. Gdy się zainteresowaliśmy zaprosiła nas do środka a tam polmos taki, że Palikot by się nie obraził - wino tak pyszne, że dopiero w zeszłym roku znalazłem podobne w Podgorze. A i rakija "miała tę moc".
mis_dj
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 15.03.2020 01:56

Kurczę czytam ten temat i widzę ile zwolenników a ile przeciwników wyspy PAG. Ja powiem tak, zwiedziłem Chorwację i Pag ma niezaprzeczalny plus. Mnóstwo plaż w miarę spokojnych, widoki fajne ale widziałem lepsze. Na Pag'u byłem w 2019r (youtube: "PAG ISLAND holiday 2019") i zamierzam go jeszcze raz odwiedzić w 2020. Jak dla mnie to super wyspa i ani dnia się tam nie nudziłem z trójką dzieci na pokładzie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.03.2020 16:55

Bardzo przyjemny filmik.
Szkoda, że krótki. Masz jeszcze jakieś z Pagu ?
mis_dj
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 13.04.2020 01:14

Pełen reportaż ale do celów prywatnych ;-)
Anunak
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 21.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 23.04.2020 20:09

Witam wszystkich,
co prawda jest to mój debiutancki wpis ale forum przeglądam już kilka lat. Pag to był mój pierwszy pobyt w Chorwacji (2012). Dzięki Anakinowi i jego klasykowi wybór padł na Metajnę. I jak to czasami bywa spotkaliśmy się w Metajnie (nie wiem czy to pamięta). Pag bardzo nam przypadł do gustu i do Metajny mamy duży sentyment. Na pewno do niej wrócimy. Jeżeli jesteśmy gdzież blisko to staramy się pojechać na Pag. Moja połowica jest amatorką serów więc jak tylko jest możliwość to odwiedzamy Sirana Gligora. Oczywiście osiołki też pamiętamy.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.04.2020 20:39

Anunak napisał(a):Witam wszystkich,
co prawda jest to mój debiutancki wpis ale forum przeglądam już kilka lat. Pag to był mój pierwszy pobyt w Chorwacji (2012). Dzięki Anakinowi i jego klasykowi wybór padł na Metajnę. I jak to czasami bywa spotkaliśmy się w Metajnie (nie wiem czy to pamięta).

Oczywiście, że pamiętam sympatyczne małżeństwo z Gdańska (jeżeli to była Gdynia, to przepraszam - lata już nie te..) :( :wink:
Pozdrowienia dla małżonki. :D

No i witamy na forum. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 375
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone