Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zago
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 26.12.2019 10:21

sviva napisał(a):A jeśli już poruszamy temat mordoru to wiecie może, czy Zrce jest otwarte w majówkę?

Na ich stronie napisali " Sezon trwa od końca maja do początku września'
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.12.2019 15:14

Fotka przyszła z życzeniami :D Lusterka jak we Vrbosce :wink:
FB_IMG_1577184572448.jpg
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.12.2019 19:02

Habanero napisał(a):Fotka przyszła z życzeniami :D Lusterka jak we Vrbosce :wink:
FB_IMG_1577184572448.jpg

No widoczki niczego sobie :D
magda-lena309
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 05.01.2020 17:31

witam

nie byłam nigdy na Pagu, ale chcemy się w tym roku wybrać, proszę Was polecicie jakieś miejsce gdzie jest szczególnie pięknie? jedziemy z dziećmi więc fajnie jakby było łagodne zejście do plaży... a może macie konkretne namiary na apartamenty ?? interesuje nas jak najbliżej plaży ;)
BoJa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 05.01.2020 18:11

magda-lena309 napisał(a):witam

nie byłam nigdy na Pagu, ale chcemy się w tym roku wybrać, proszę Was polecicie jakieś miejsce gdzie jest szczególnie pięknie? jedziemy z dziećmi więc fajnie jakby było łagodne zejście do plaży... a może macie konkretne namiary na apartamenty ?? interesuje nas jak najbliżej plaży ;)

Witaj. Cały Pag jest piękny :D Postrzeganie konkretnych miejsc jest uzależnione od własnych preferencji i oczekiwań. Polecam stronę http://www.novalja-pag.net
krutom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.01.2020 11:04

Apartamentów szukaj na stronie https://www.visit-pag.com/
Jest taniej niż na booking.
A co do miejsca - przeglądnij wątek. Z pewnością coś znajdziesz.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.01.2020 15:13

Najlepsze plaże są poza głównymi miejscowościami. Nie nastawiaj się raczej, że będziesz mieć przepiękną plażę i klimatyczne miasteczko w jednym.
Na pierwszej stronie wątku są linki do relacji z wyspy.
Dobry przegląd plaż w tej:
50-plaz-paga-t54499.html
i paru innych.
Ja lubię plaże dokoła Paškiej zatoki, ale są też inne gusta. :wink:
https://www.beachrex.com/en/croatia/lika/island-pag
magda-lena309
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 08.01.2020 20:17

Mikromir napisał(a):

Najlepsze plaże są poza głównymi miejscowościami. Nie nastawiaj się raczej, że będziesz mieć przepiękną plażę i klimatyczne miasteczko w jednym.
Na pierwszej stronie wątku są linki do relacji z wyspy.
Dobry przegląd plaż w tej:
50-plaz-paga-t54499.html
i paru innych.
Ja lubię plaże dokoła Paškiej zatoki, ale są też inne gusta. :wink:
https://www.beachrex.com/en/croatia/lika/island-pag

dziekuję
szczególnie za link ze stronką z plażami, bardzo się przyda ;)
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2020 11:23

A ja mam pytanie czy ktoś z Was płynął z miasta Pag na jakiś fishpicnic?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.01.2020 13:46

agata26061 napisał(a):A ja mam pytanie czy ktoś z Was płynął z miasta Pag na jakiś fishpicnic?
Ja płynęłam słynnym Festini Boat. To coś jak Makarski Jadran lub Bibe tylko o wiele mniejszy :mrgreen:
W określone dni pływał jako party boat a w pozostałe dla "normalnych"

Rejs całodzienny wyłącznie w obrębie zalewu - innych z Pagu nie było.
Startowaliśmy ok. 9 rano, pierwszy przystanek - kotwiczenie w zatoce Caska, tam możliwe skoki i kąpiel w morzu.
Następnie kierunek Metajna - tam wyjście na ląd i ok. 1,5 h czasu wolnego. wszyscy w zasadzie zalegli na miejskiej plaży, ja sobie poszłam na Zaglav (za winklem ;) ), czas dojścia z foceniem ok. 15 min. - w tyle samo dojdzie się do Rucicy, ale że na Rucicy już byliśmy autem to wybrałam Zaglav.
Po powrocie na statek obiad - makrela grilowana, buła, kapusta. Picie i wino w trakcie rejsu plus jakoś symbolicznie po kielonku czy dwóch rakiji.
Po obiedzie kierunek Beritnica - tam kotwiczenie jakiej 50-100 m od plaży i znów skoki z pokładu i kąpiele, kto chciał mógł wpław na plażę popłynąć.
Następnie kierunek na paskie vrata, wyjście na velebitski kanał tyle żeby nos wysadzić i powrót. Ostatnie kotwiczenie przy jaskini, do której można było wpłynąć ale trzeba było dać nura i powrót ok. 17 do Pagu.
Bez tytułu.jpg
trasa rejsu

Popłynęliśmy też na Rab do Rabu ale zwykłą taxi boat z Tovarnele. Ruszyliśmy chyba drugim kursem a wróciliśmy ostatnim, dzięki czemu na spokojnie mogliśmy zwiedzić miasteczko i poplażować pod murami miasta.
W Rab jest bardzo zielono ;)
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2020 15:00

Dzięki Gusia. Na pewno na jakiś rejs się skusimy, bo ostatnio płynęliśmy w 2017 na fishpicnic, więc coś musimy pokombinować. Dobrze, że jest tyle przystanków, bo wtedy mniej się będą dzieciaki nudziły.
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.01.2020 15:30

Można też statkiem "Elizabet".
Aczkolwiek nie wiem czy on zaczyna w Pagu czy na Zrce.
Na pewno nie ma to wiele wspólnego z fish-picnikiem i (wg mnie) jest to oferta skierowana raczej do młodszych odbiorców.
Nie żebym uważał, że jesteś za stara :wink: , ale jak dla mnie pływanie przy akompaniamencie dudniącej muzyki w otoczeniu rozwrzeszczanej młodzieży do atrakcji raczej nie należy.
No, ale co kto lubi.
W zeszłym roku pływała jeszcze jedna (mniejsza) łajba na której panował podobny klimat.
Zdecydowanie wolę taxi-boat z Tovernele i wycieczkę po Rabie.
Załączniki:
IMG_6257.JPG
kasiekk13
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiekk13 » 27.01.2020 06:41

Witam
Mam pytanie odnośnie miejscowości Pag do tych ,co bywali i znają okolice. Czy ulica Marka Marulića to dobre miejsce czy totalne zadupie? Tzn ma byc cicho i spokojnie, tylkoczy dojdziemy piechotą do centrum, wiecie spacerkiem wieczorem, czy tam się coś ciekawego dzieje? Czy w pobliżu są jakieś sklepy,restauracje? Na mapie owszem są , ale wolę zapytać kogoś kto był na miejscu. Na Pag chcemy jechac po raz pierwszy, zawsze jeździliśmy niżej Brela, Baska Voda, ale mamy dość tłoku . Do fajnej plazy tez sobie podjedziemy,nie ma problemu. Czy stamtad można gdzieś popłynąć , np.na sasiednią wyspę np taksówką ?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.01.2020 08:24

To jest mega spokojna dzielnica. Do centrum z 10 minut piechotą. Plażyczki są w okolicy.
Sklepik masz tutaj - https://goo.gl/maps/oRTux5H3vTwhQmL78
Bardzo dobrze wyposażony.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.01.2020 11:07

anakin napisał(a):Można też statkiem "Elizabet".
Aczkolwiek nie wiem czy on zaczyna w Pagu czy na Zrce.
Na pewno nie ma to wiele wspólnego z fish-picnikiem i (wg mnie) jest to oferta skierowana raczej do młodszych odbiorców.
Nie żebym uważał, że jesteś za stara :wink: , ale jak dla mnie pływanie przy akompaniamencie dudniącej muzyki w otoczeniu rozwrzeszczanej młodzieży do atrakcji raczej nie należy...
Dokładnie, tym bardziej z dzieciakami. My Festini płynęliśmy w dniu dla "normalnych" :mrgreen: to było całkiem ok. Nie było tłoczno - na pewno nie tak jak na Elizabet 8O . Muzyka owszem grała ale znośnie. za to Festini w wersji party wyglądał jak Elizabet, mielismy okazję obserwować jak przypłynął na Beritnice ale i kilka razy gdy przepływał koło naszego kempingu - nie dało się nie zauważyć ;)
post-7016-0-08619500-1380925823.jpg
Plażing na pokładzie

post-7016-0-76572300-1381056603.jpg
Rybki były pyszne

anakin napisał(a): Zdecydowanie wolę taxi-boat z Tovernele i wycieczkę po Rabie.
Zdecydowanie warto :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 373
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019