Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 26.12.2019 11:21

sviva napisał(a):A jeśli już poruszamy temat mordoru to wiecie może, czy Zrce jest otwarte w majówkę?


Na ich stronie napisali " Sezon trwa od końca maja do początku września'
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.12.2019 16:14

Fotka przyszła z życzeniami :D Lusterka jak we Vrbosce :wink:
FB_IMG_1577184572448.jpg
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.12.2019 20:02

Habanero napisał(a):Fotka przyszła z życzeniami :D Lusterka jak we Vrbosce :wink:
FB_IMG_1577184572448.jpg


No widoczki niczego sobie :D
magda-lena309
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 05.01.2020 18:31

witam

nie byłam nigdy na Pagu, ale chcemy się w tym roku wybrać, proszę Was polecicie jakieś miejsce gdzie jest szczególnie pięknie? jedziemy z dziećmi więc fajnie jakby było łagodne zejście do plaży... a może macie konkretne namiary na apartamenty ?? interesuje nas jak najbliżej plaży ;)
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 05.01.2020 19:11

magda-lena309 napisał(a):witam

nie byłam nigdy na Pagu, ale chcemy się w tym roku wybrać, proszę Was polecicie jakieś miejsce gdzie jest szczególnie pięknie? jedziemy z dziećmi więc fajnie jakby było łagodne zejście do plaży... a może macie konkretne namiary na apartamenty ?? interesuje nas jak najbliżej plaży ;)

Witaj. Cały Pag jest piękny :D Postrzeganie konkretnych miejsc jest uzależnione od własnych preferencji i oczekiwań. Polecam stronę http://www.novalja-pag.net
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.01.2020 12:04

magda-lena309 napisał(a):witam

nie byłam nigdy na Pagu, ale chcemy się w tym roku wybrać, proszę Was polecicie jakieś miejsce gdzie jest szczególnie pięknie? jedziemy z dziećmi więc fajnie jakby było łagodne zejście do plaży... a może macie konkretne namiary na apartamenty ?? interesuje nas jak najbliżej plaży ;)

Apartamentów szukaj na stronie https://www.visit-pag.com/
Jest taniej niż na booking.
A co do miejsca - przeglądnij wątek. Z pewnością coś znajdziesz.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.01.2020 16:13

magda-lena309 napisał(a):witam

nie byłam nigdy na Pagu, ale chcemy się w tym roku wybrać, proszę Was polecicie jakieś miejsce gdzie jest szczególnie pięknie? jedziemy z dziećmi więc fajnie jakby było łagodne zejście do plaży... a może macie konkretne namiary na apartamenty ?? interesuje nas jak najbliżej plaży ;)

Najlepsze plaże są poza głównymi miejscowościami. Nie nastawiaj się raczej, że będziesz mieć przepiękną plażę i klimatyczne miasteczko w jednym.
Na pierwszej stronie wątku są linki do relacji z wyspy.
Dobry przegląd plaż w tej:
50-plaz-paga-t54499.html
i paru innych.
Ja lubię plaże dokoła Paškiej zatoki, ale są też inne gusta. :wink:
https://www.beachrex.com/en/croatia/lika/island-pag
magda-lena309
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 08.01.2020 21:17

Mikromir napisał(a):
magda-lena309 napisał(a):witam

nie byłam nigdy na Pagu, ale chcemy się w tym roku wybrać, proszę Was polecicie jakieś miejsce gdzie jest szczególnie pięknie? jedziemy z dziećmi więc fajnie jakby było łagodne zejście do plaży... a może macie konkretne namiary na apartamenty ?? interesuje nas jak najbliżej plaży ;)

Najlepsze plaże są poza głównymi miejscowościami. Nie nastawiaj się raczej, że będziesz mieć przepiękną plażę i klimatyczne miasteczko w jednym.
Na pierwszej stronie wątku są linki do relacji z wyspy.
Dobry przegląd plaż w tej:
50-plaz-paga-t54499.html
i paru innych.
Ja lubię plaże dokoła Paškiej zatoki, ale są też inne gusta. :wink:
https://www.beachrex.com/en/croatia/lika/island-pag



dziekuję
szczególnie za link ze stronką z plażami, bardzo się przyda ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2020 12:23

A ja mam pytanie czy ktoś z Was płynął z miasta Pag na jakiś fishpicnic?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.01.2020 14:46

agata26061 napisał(a):A ja mam pytanie czy ktoś z Was płynął z miasta Pag na jakiś fishpicnic?
Ja płynęłam słynnym Festini Boat. To coś jak Makarski Jadran lub Bibe tylko o wiele mniejszy :mrgreen:
W określone dni pływał jako party boat a w pozostałe dla "normalnych"

Rejs całodzienny wyłącznie w obrębie zalewu - innych z Pagu nie było.
Startowaliśmy ok. 9 rano, pierwszy przystanek - kotwiczenie w zatoce Caska, tam możliwe skoki i kąpiel w morzu.
Następnie kierunek Metajna - tam wyjście na ląd i ok. 1,5 h czasu wolnego. wszyscy w zasadzie zalegli na miejskiej plaży, ja sobie poszłam na Zaglav (za winklem ;) ), czas dojścia z foceniem ok. 15 min. - w tyle samo dojdzie się do Rucicy, ale że na Rucicy już byliśmy autem to wybrałam Zaglav.
Po powrocie na statek obiad - makrela grilowana, buła, kapusta. Picie i wino w trakcie rejsu plus jakoś symbolicznie po kielonku czy dwóch rakiji.
Po obiedzie kierunek Beritnica - tam kotwiczenie jakiej 50-100 m od plaży i znów skoki z pokładu i kąpiele, kto chciał mógł wpław na plażę popłynąć.
Następnie kierunek na paskie vrata, wyjście na velebitski kanał tyle żeby nos wysadzić i powrót. Ostatnie kotwiczenie przy jaskini, do której można było wpłynąć ale trzeba było dać nura i powrót ok. 17 do Pagu.
Bez tytułu.jpg
trasa rejsu


Popłynęliśmy też na Rab do Rabu ale zwykłą taxi boat z Tovarnele. Ruszyliśmy chyba drugim kursem a wróciliśmy ostatnim, dzięki czemu na spokojnie mogliśmy zwiedzić miasteczko i poplażować pod murami miasta.
W Rab jest bardzo zielono ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2020 16:00

Dzięki Gusia. Na pewno na jakiś rejs się skusimy, bo ostatnio płynęliśmy w 2017 na fishpicnic, więc coś musimy pokombinować. Dobrze, że jest tyle przystanków, bo wtedy mniej się będą dzieciaki nudziły.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.01.2020 16:30

Można też statkiem "Elizabet".
Aczkolwiek nie wiem czy on zaczyna w Pagu czy na Zrce.
Na pewno nie ma to wiele wspólnego z fish-picnikiem i (wg mnie) jest to oferta skierowana raczej do młodszych odbiorców.
Nie żebym uważał, że jesteś za stara :wink: , ale jak dla mnie pływanie przy akompaniamencie dudniącej muzyki w otoczeniu rozwrzeszczanej młodzieży do atrakcji raczej nie należy.
No, ale co kto lubi.
W zeszłym roku pływała jeszcze jedna (mniejsza) łajba na której panował podobny klimat.
Zdecydowanie wolę taxi-boat z Tovernele i wycieczkę po Rabie.
Załączniki:
IMG_6257.JPG
kasiekk13
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiekk13 » 27.01.2020 07:41

Witam
Mam pytanie odnośnie miejscowości Pag do tych ,co bywali i znają okolice. Czy ulica Marka Marulića to dobre miejsce czy totalne zadupie? Tzn ma byc cicho i spokojnie, tylkoczy dojdziemy piechotą do centrum, wiecie spacerkiem wieczorem, czy tam się coś ciekawego dzieje? Czy w pobliżu są jakieś sklepy,restauracje? Na mapie owszem są , ale wolę zapytać kogoś kto był na miejscu. Na Pag chcemy jechac po raz pierwszy, zawsze jeździliśmy niżej Brela, Baska Voda, ale mamy dość tłoku . Do fajnej plazy tez sobie podjedziemy,nie ma problemu. Czy stamtad można gdzieś popłynąć , np.na sasiednią wyspę np taksówką ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.01.2020 09:24

To jest mega spokojna dzielnica. Do centrum z 10 minut piechotą. Plażyczki są w okolicy.
Sklepik masz tutaj - https://goo.gl/maps/oRTux5H3vTwhQmL78
Bardzo dobrze wyposażony.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.01.2020 12:07

anakin napisał(a):Można też statkiem "Elizabet".
Aczkolwiek nie wiem czy on zaczyna w Pagu czy na Zrce.
Na pewno nie ma to wiele wspólnego z fish-picnikiem i (wg mnie) jest to oferta skierowana raczej do młodszych odbiorców.
Nie żebym uważał, że jesteś za stara :wink: , ale jak dla mnie pływanie przy akompaniamencie dudniącej muzyki w otoczeniu rozwrzeszczanej młodzieży do atrakcji raczej nie należy...
Dokładnie, tym bardziej z dzieciakami. My Festini płynęliśmy w dniu dla "normalnych" :mrgreen: to było całkiem ok. Nie było tłoczno - na pewno nie tak jak na Elizabet 8O . Muzyka owszem grała ale znośnie. za to Festini w wersji party wyglądał jak Elizabet, mielismy okazję obserwować jak przypłynął na Beritnice ale i kilka razy gdy przepływał koło naszego kempingu - nie dało się nie zauważyć ;)
post-7016-0-08619500-1380925823.jpg
Plażing na pokładzie

post-7016-0-76572300-1381056603.jpg
Rybki były pyszne


anakin napisał(a): Zdecydowanie wolę taxi-boat z Tovernele i wycieczkę po Rabie.
Zdecydowanie warto :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 373
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone