Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 12.07.2017 06:52

CROnikiCROpka napisał(a):(...)
Przejazd przez Bośnię bezproblematyczny. Nie sprawdzają tam Zielonej Karty (choć jej wyrobienie jest bezpłatne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by ją mieć).

Oczywiście, że lepiej wyrobić darmową zieloną kartę, jadąc do Mostaru, sprawdzali mi ją na granicy. Pozdrawiam
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.07.2017 10:09

Farstone napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):(...)
Przejazd przez Bośnię bezproblematyczny. Nie sprawdzają tam Zielonej Karty (choć jej wyrobienie jest bezpłatne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by ją mieć).

Oczywiście, że lepiej wyrobić darmową zieloną kartę, jadąc do Mostaru, sprawdzali mi ją na granicy. Pozdrawiam


Mi chodziło tylko o ten odcinek w Neum, aby dostać się na Peljesac. Dalsze wyprawy, jak np. Mostar, to Zielona Karta obowiązkowa.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.07.2017 13:33

alemarszalek napisał(a):Czy to jednak nie za długa trasa na rodzinę 2+2?
W tamtym roku byliśmy na Hvar jechaliśmy na raz ale trochę nas to zmęczyło.


Ano to jest już pytanie do konkretnej rodziny. Ale tak na serio, to nie widzę opcji, żeby taka trasa nie zmęczyła. Ja trasę Wiedeń-objazd słoweńskiej autostrady-Split-Neum-Orebić-Korcula robiłem z dziećmi 2 l. i 4 l. i wszyscy byliśmy zmęczeni. Ja najbardziej, dzieci najmniej - bo przespały 3/4 drogi. Grunt to się nie spieszyć i przystawać co jakiś czas, choć na chwilę. Droga to przecież już część wakacji... :papa:
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 13.07.2017 09:21

Marsallah napisał(a):
amatus1 napisał(a):Sorrki, że tak ni z gruszki i pietruszki ale powiedzcie gdzie na Korcule warto się wybrać i w jaki sposób. Interesuje mnie taka mini wycieczka na jeden dzień z Riviery Makarskiej badz Riviery Omis. Zapewne nie raz było o tym w tym wątku ale..:):). Myślałem o mieście, w którym ponoć urodził się Marco Polo...


Na 1 dzień? Koniecznie Grad Korčula. Bez samochodu nic innego nie jest warte oglądania.



Podbijam pytanie...
Co OPRÓCZ Grad Korčula polecilibyście zobaczyć w jeden dzień. Stacjonuje w Oberić więć okazji do zobaczenia miasta Korčula będę miał pewnie dużo, ale chciałbym też jednego dnia przeprawić się na wyspę z samochodem i przeznaczyć cały dzień na "objazdówkę" po wyspie. Proszę o esencję tego co można zobaczyć w jeden dzień. Uwzględniając jakieś zwiedzanie, widoki, jakaś plaża i jedzenie.
alemarszalek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) alemarszalek » 13.07.2017 21:31

To ja mam kolejne :)
Jak prom relacja SPLIT - Vela Luka? Czy są tłumy? Płyną tylko dwa dziennie, októrej trzeba być na miejscu aby zdążyć na pierwszy o 10:15?
Ktoś pomoże doświadczeniem ???
Pozdrawiam!
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.07.2017 08:37

Dracro napisał(a):Podbijam pytanie...
Co OPRÓCZ Grad Korčula polecilibyście zobaczyć w jeden dzień. Stacjonuje w Oberić więć okazji do zobaczenia miasta Korčula będę miał pewnie dużo, ale chciałbym też jednego dnia przeprawić się na wyspę z samochodem i przeznaczyć cały dzień na "objazdówkę" po wyspie. Proszę o esencję tego co można zobaczyć w jeden dzień. Uwzględniając jakieś zwiedzanie, widoki, jakaś plaża i jedzenie.


Poza Korčulą nie ma tam nic do zwiedzania. Owszem, masz pod (nad!) Velą Luką grotę, a w Blato drugą pod względem długości w Europie aleję wysadzaną lipami, ale czy to są ciekawe obiekty do zwiedzania?

Widoki - najlepsze z góry. Podjedź sobie na Hum i popatrz :P A na serio - jedź na południe wyspy, w drodze na plażę w Pupnatskiej Luce masz ładne widoki w kierunku Lastova. A sama plaża powinna Ci przypaść do gustu. Zjeść też jest gdzie - polecam Konobę Belin w Žrnovie - masz ją po drodze z Korčuli na Pupnatską. Wróc inną drogą, zahaczając o Čarę i Smokvicę, zatrzymaj się tam po wino (jest wiele przydomowych winniczek sprzedających towary). To zagłębie winiarskie wyspy (zwł. jeśli chodzi o wina czerwone). Może starczy Ci trochę czasu na Lumbardę - miejscowość nieciekawa, ale posiada dwie piaszczyste plaże. Znajduje się tam też Vinarija Grk, gdzie kupisz rzadko spotykane białe wino z antycznego szczepu o nazwie grk właśnie.

Może być? :papa:
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 17.07.2017 14:21

Co do promu, to my byliśmy na miejscu ok. 6.30 i były luuuuuuzy. Jednak po ok 2 h okazało się, ze prom nie przybija do tego miejsca, gdzie stoimy w kolejce. Musieliśmy się przeparkować i staliśmy już w pokaźnej kolejce.
To prowadzi do podsumowania, że organizacja w porcie jest tragiczna i nikt nic nie wie - po pierwsze tablica nie jest aktualna, po drugie spytasz 2 osoby i uzyskasz 2 sprzeczne odpowiedzi :)
Teraz piszę o tym z uśmiechem, ale na miejscu nie było nam do śmiechu, oj nie było.... Jednym słowem w tym wielkim porcie jest bur....el na kółkach, raczej w orientalnym niż europejskim stylu niestety.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.07.2017 14:33

^^
Myśmy, pokierowani w porcie, stanęli w kolejce do miejsca, gdzie przybijał prom relacji Split - Vela Luka - Lastovo. Problem w tym, że chcieliśmy płynąć na Vis...

Oznakowanie w porcie w Splicie nie jest jednoznaczne, ale ogólnie można powiedzieć: prom do Splitu przypływa do samego nabrzeża, tak głęboko jak się da. Do promu na Korculę/Lastovo trzeba podjechać dalej w kierunku morza. Oczywiście to wszystko na tym samym skrawku nabrzeża.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 24.07.2017 23:19

Przeglądam od dłuższego czasu wątek...i...niestety mam tę przypadłość, że lubię z dużyyyym wyprzedzeniem planować :), więc na 2018r. cel Korcula.. :D
Zdaję sobie sprawę, że dużo czasu jeszcze, ale wpadło mi w oko kilka apartamentów, albo w miejscowości Prizba, albo Prigradica. Wiem, że cięzko coś polecic, bo każdy ma różne oczekiwania, ale prośba o kilka sugestii szczególnie pod katem samych miejscowości - knajpek, jakis lodziarni dla dzieciakow itp...
Będę celować w apartament nad samym morzem, czy te przeciwległe strony wyspy radykalnie się od siebie różnią ...? Czy to raczej kosmetyka? I tak naprawdę to nie wybór "życia" :)

Jeśli ktoś miałby ciekawy i polecony apartament dla ekipy 2 + 2 (9 i 6 lat) z dojsciem bezpośrednim do morza to prośba na priv...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2017 23:48

masterb napisał(a):... lubię z dużyyyym wyprzedzeniem planować :), więc na 2018r. cel Korcula.. :D
Prizba, albo Prigradica



:D Polecam Prigradicę, zdecydowanie...

p.s. podam Wam bardzo fajną miejscówkę, jednak z wyprzedzeniem musicie rezerwować...
pisz na priv
Matias
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matias » 04.08.2017 12:02

Witam serdecznie, 13.08.2017 wybieramy się na Wyspę Korcula, dokładnie do miasta Vela Luka. Pytanie do bardziej doświadczonych , jak wygląda sprawa z marketami na miejscu? Ceny są porównywalne jak w Splicie , czy może lepiej zaopatrzyć się od razu w Splice w najbardziej potrzebne rzeczy. Prośba jeszcze o informację o kantor lepiej wymienić euro w porcie czy na Wyspie też nie powinno być problemu. Dziękuję i pozdrawiam :D
andy1959
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy1959 » 04.08.2017 13:07

W Vela Luce jest duży market Tommy oraz kilka sklepów Konzum i Studenac. Wszystko to sieciówki więc ceny takie same jak w Splicie. Wymiana bez problemu - kilka kantorów i banki.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 07.08.2017 13:58

Cześć, właśnie wróciłem w Vela Luki - konkretnie Posejdon. Miasto nie jest duże, ale spokojnie można zrobić zakupy: jest kilka piekarń, Konzum, Tommy, Studenac. Dla mnie ceny nie były powalające, nie mogę się odnieść do Splitu, bo nie kupowałem - woda za 4HRK.
Jeśli chodzi o forsę: jest sporo bankomatów, kantorów też kilka. Ja w zasadzie wszędzie płaciłem kartą w ww sklepach, jedynie na lody i stragany potrzebna gotówka, jedna wypłata, więc nie wypowiem się co do kursu wymiany.
abwehrstelle_breslau
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) abwehrstelle_breslau » 16.08.2017 09:42

Pytanie do miłośników wtykania nosa do różnych zakamarków na Korculi:
Intryguje mnie zachodni cypel wyspy w pobliżu wysepki Proizd. Z satelity widać drogę wiodącą przez wąski przesmyk, a potem już tylko 'zieleń'...
Czy ten cypel jest dostępny dla pospólstwa? czyli np. turystów z Polski?? i jeśli tak, czy fajne są tam miejsca do kąpieli i plażowania ???
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.10.2017 21:58

Witam Korčulomaniaków :)
Czy ktoś stacjonował może w vila Nada w Prigradicy ?
A jeśli nie to czy to dobra lokalizacja ?
http://vilanada.net/
Myślę o ostatnim tygodniu czerwca ( pewnie na tydzień ), cena baardzo zachęcająca, widok z okna cudny, jedynie do plaży podejrzewam, że trzeba troszkę podjechać no ale do przeżycia :oczko_usmiech:
Jakieś sugestie ? :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone