Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Luki0808
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki0808 » 09.06.2017 13:23

Katowice - Split - Vela Luka no i dalej okolice Korculi :)
Jeszcze 9 dni =)
19/06 - 30/06
kyter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kyter » 21.06.2017 12:31

Witam wszystkich forumowiczów :) W połowie lipca jadę pierwszy raz na Korculę do miejscowości Brna w środkowej części wyspy. Przeglądałem kilka relacji z Korculi w poszukiwaniu najładniejszych zatoczek. Numerem 1 zdecydowanie jest Proizd. Chciałbym doradzić się kilku rzeczy od osób, które tam były. Czy w lipcu tłoczno jest na Proizdzie? Jak często kursują i mniej więcej od której kursują wodne taksówki z Vela Luki? Następne w kolejce są zatoki Zitna, Bacva i na północy wyspy Vaja i Samograd. Jakie jeszcze warto odwiedzić? Głównie zależy mi na tym, żeby nie było na nich dzikich tłumów :D

W kwestii zwiedzania, co warto zobaczyć na wyspie oczywiście poza miastem Korcula?

Będę bardzo wdzięczy za wszelkie rady i sugestie.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 21.06.2017 16:45

kyter napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów :) W połowie lipca jadę pierwszy raz na Korculę do miejscowości Brna w środkowej części wyspy. Przeglądałem kilka relacji z Korculi w poszukiwaniu najładniejszych zatoczek. Numerem 1 zdecydowanie jest Proizd. Chciałbym doradzić się kilku rzeczy od osób, które tam były. Czy w lipcu tłoczno jest na Proizdzie? Jak często kursują i mniej więcej od której kursują wodne taksówki z Vela Luki? Następne w kolejce są zatoki Zitna, Bacva i na północy wyspy Vaja i Samograd. Jakie jeszcze warto odwiedzić? Głównie zależy mi na tym, żeby nie było na nich dzikich tłumów :D

W kwestii zwiedzania, co warto zobaczyć na wyspie oczywiście poza miastem Korcula?

Będę bardzo wdzięczy za wszelkie rady i sugestie.


1. Co do łódek na Proizd nie pamiętam, ale chyba co 30 min, maks. co godzinę. Powrót ok. 17:00. Czy w lipcu jest tłoczno, nie wiem. My byliśmy na początku września i ludzi było trochę. W mojej relacji znajdziesz zdjęcia.

2. Jeśli chodzi o zatoki i plaże, to Zitna nam nic nie urwała. Vaja i Samograd - super, zakochaliśmy się i dobre są tam dojazdy. Na Bacvę nie dotarliśmy, a Pupnatska Luka nam akurat do gustu nie przypadła, ale ma swoich zwolenników. Polecam też popłynąć na Badiję z Korculi. Żeby nie było dzikich tłumów to Bratinja i Orlandusa, ale dojazd do najlepszych nie należy.

3. Poza Korculą warto zobaczyć... wszystko :wink: Zwiedzajcie jak najwięcej :) My nawet z biurem podróży wybraliśmy się na Mljet :)
kyter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kyter » 27.06.2017 10:43

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Polecacie jakieś sprawdzone konoby z dobrym jedzeniem czy zdać się na TripAdvisor? :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.06.2017 11:46

kyter napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź :) Polecacie jakieś sprawdzone konoby z dobrym jedzeniem czy zdać się na TripAdvisor? :D


Dobrze zjedliśmy w:

- konobie Belin (Zrnovo)
- konobie Lucica (Vela Luka)
- restauracji Marco Polo (Korcula)
- konobie Albert (Zavalatica)
- konobie na Proizd (jest jedna, więc nie da się pomylić :wink: )
Ostatnio edytowano 28.06.2017 13:46 przez CROnikiCROpka, łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2017 08:23

CROnikiCROpka napisał(a):
kyter napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź :) Polecacie jakieś sprawdzone konoby z dobrym jedzeniem czy zdać się na TripAdvisor? :D


Dobrze zjedliśmy w:

- konobie Balin (Zrnovo)


Belin :) - jedna z moich ulubionych konob w ogóle.

W pozostałych wymienionych przez CRopkę nie byłem, ale do listy mogę dodać Konobę Mate w Pupnacie (nie serwują tam ryb ani owoców morza, za to można zjeść pyszną jagnięcinę i inne mięsiwa).
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 28.06.2017 19:26

Witam

Ktos się orientuje jak wygląda sprawa z tymi promami czy jak to nazwać, które za 10 kun wioza z portu Vela Luki na plaze przy hotelu Posejdon lub Adria ?A za 50 kn na wysepke Proza. Jakieś godziny rejsow ktoś zna ?
zielczi
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 29.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielczi » 01.07.2017 18:25

Ktoś orientuje się jak wygląda infrastruktura drogowa na korculi? Chodzi mi głównie o bezproblemowe poruszanie się busem na wyspie. Na Hvarze penetrowaliśmy najdalsze zakątki osobówką, ale busem raczej nie dalibyśmy rady. Tym razem jest nas 6 i musimy coś wynająć, wahamy się miedzy niewygodnym oplem zafirą a busem z tym że nie wiem busem damy radę jeździć po korculi.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 01.07.2017 21:12

zielczi napisał(a):Ktoś orientuje się jak wygląda infrastruktura drogowa na korculi? Chodzi mi głównie o bezproblemowe poruszanie się busem na wyspie. Na Hvarze penetrowaliśmy najdalsze zakątki osobówką, ale busem raczej nie dalibyśmy rady. Tym razem jest nas 6 i musimy coś wynająć, wahamy się miedzy niewygodnym oplem zafirą a busem z tym że nie wiem busem damy radę jeździć po korculi.


Spokojnie, samochód typu Zafira spokojnie da radę penetrować Korčulę, w 2014 była z nami rodzina właśnie Zafirą i nigdzie nie mieli problemy z poruszaniem się.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 03.07.2017 20:49

Gdzie można w miejscowości Vela Luka zaparkować samochód na cały dzień?
Bezpiecznie, niedrogo i blisko portu :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.07.2017 00:20

stpman napisał(a):Gdzie można w miejscowości Vela Luka zaparkować samochód na cały dzień?
Bezpiecznie, niedrogo i blisko portu :)


W porcie :wink: tu

Ew. w parku tu :)
alemarszalek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) alemarszalek » 10.07.2017 12:48

Szanowni Miłośnicy!
Potrzebuje porady fachowców w zakresie dojazdu na Korcule.
Wyjeżdżamy 12 sierpnia i planów trasy jest kilka. Na pewno nie chcemy płynąć ze Splitu ze względu na koszt.
Zostaje prom z Orebic i tu proszę o rady i wskazówki jak z przejazdem przez Bośnie?
Czy to jednak nie za długa trasa na rodzinę 2+2?
W tamtym roku byliśmy na Hvar jechaliśmy na raz ale trochę nas to zmęczyło. Będę wdzięczna za porady sama chętnie pomogę w dziedzinie Hvar i Brac.
Pozdrawiam gorąco i 36 dni do wyjazdu :):):):)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 10.07.2017 13:36

My na Korculę płynęliśmy promem z Orebica. Tu możesz zobaczyć film.

Co do trasy, Korcula była naszym drugim punktem docelowym, więc jechaliśmy tam z Baska Voda. Daleko nie było. Nie wiem skąd jedziecie, więc nie wiem, co znaczy "za długa trasa". Dwa lata temu jechaliśmy z Dolnego Śląska do Orebica i fakt, było to męczące. Prawie 20h w trasie. Sugeruję Wam zrobić sobie przystanek na nocleg + zwiedzanie w okolicy Jezior Plitwickich. Będzie przyjemne z pożytecznym :) Ewentualnie nocleg w Słowenii (Bled, jeśli chcielibyście zwiedzać) lub Maribor (w połowie trasy), albo Węgry.

Przejazd przez Bośnię bezproblematyczny. Nie sprawdzają tam Zielonej Karty (choć jej wyrobienie jest bezpłatne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by ją mieć).
alemarszalek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) alemarszalek » 10.07.2017 14:50

Dzięki wielkie za informacje,
Jedziemy z Podkarpacia dokładnie z Jasła przez Ożenną, Presov-kosice, Miskolc, Budapeszt, Balaton, Letenye Gorican i dalej.... tak więc kawał drogi :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 10.07.2017 19:02

alemarszalek napisał(a):Dzięki wielkie za informacje,
Jedziemy z Podkarpacia dokładnie z Jasła przez Ożenną, Presov-kosice, Miskolc, Budapeszt, Balaton, Letenye Gorican i dalej.... tak więc kawał drogi :)


To aż się prosi o nocleg nad Balatonem, albo i ze dwa dni :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone