Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.07.2019 16:23

Wielkie dzięki za menu, Habanero ! :)
No cóż, może dam szanse Wielkiej Stinivie, jeszcze mam chwilę na przemyślenia :smo:
A tymczasem życzę udanego wypoczynku :hut: 8) :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.07.2019 18:20

Zonzi napisał(a):Dzięki za namiary Habanero. Za tydzień będziemy w Jelsie i ze względu na takie plaże wybieramy Chorwację.

Jak tam jest z dojazdem, bo widzę na mapie jakąś przecinkę?
Tymi przecinkami dotrzecie do wszystkich plaż. Parkingi są przy Maslinicy /zejście 5 min./, przy Palinicy po drugiej stronie ulicy, 200 metrów dalej/dobre miejsca do parkowania, gdy się chce zwiedzić Vrboskę/, potem droga pod górkę 8 min . a następnie zejście drugie 8 min. /piękne widoki na Vrboską/ ,buty sportowe :idea: Nieco dalej, jakieś 200 m jest następny parking po lewej stronie w lasku i zejście 5 min. do Uvali Rapa/łatwe zejście i można potem brzegiem iść w stronę Maslinicy i wybierać/. Tam warto jeszcze zostawić samochód chcąc dojść do Pakleny, bo przy Soline parking jest płatny. Wymienione parkingi są bezpłatne.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.07.2019 19:47

Habanero napisał(a):Bogdanie, jeżeli szukasz miejsca na Hvarze weź pod uwagę Wielką Stinivę. Jest tam bosko.
20190723_145012-1209x1612.jpg
I Jest Bogdanusa w menu :lol:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.07.2019 20:35

Konrad, za rok jak będzie droga, to Lucisca nie będzie już tą samą "Luśką"
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.07.2019 21:17

henius34 napisał(a):Konrad, za rok jak będzie droga, to Lucisca nie będzie już tą samą "Luśką"
Ale ponoć teraz ostro
tam działają i mimo wszystko nie chcę ryzykować zawrotki na tamtym odcinku.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.07.2019 22:00

Z szefową KMWH :coool:
20190721_230625(0)-2016x1512.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.07.2019 22:02

Živjeli :idea: :D :D :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.07.2019 22:19

Hvala lijepa Janusz :D :papa:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.07.2019 23:55

Habanero napisał(a):
henius34 napisał(a):Konrad, za rok jak będzie droga, to Lucisca nie będzie już tą samą "Luśką"
Ale ponoć teraz ostro
tam działają i mimo wszystko nie chcę ryzykować zawrotki na tamtym odcinku.

Od SN dojedziesz, gorzej od Hvaru :)
Pozdrav
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.07.2019 05:32

Habanero napisał(a):Z szefową KMWH (...)
Jak tak dalej pójdzie, to dostaniesz fuchę w konsulacie na pół etatu :wink: :lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.07.2019 08:32

Habanero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Konrad myślisz w jakiś sposób dotrzeć do Lucisce ? :wink:

Wiolu, może za rok :D Teraz niech spokojnie drogę budują, a zatunelowo pojeżdżę sobie z początkiem lipca 2020. Coś musi przecież zostać na przyszłe wakacje :lol:


No to widzę, że Hvar Was zaczarował ? :oczko_usmiech:
Co do Vela Stiniva, dla mnie była bardzo słaba do plażowania, ciekawe jak jedno miejsce może być różnie odbierane :wink: Ale jedzenie w konobie bardzo tanie 8O

Ekstra spotkanie z maslinka :mrgreen:

Habanero napisał(a):
henius34 napisał(a):Konrad, za rok jak będzie droga, to Lucisca nie będzie już tą samą "Luśką"
Ale ponoć teraz ostro
tam działają i mimo wszystko nie chcę ryzykować zawrotki na tamtym odcinku.


U nas to będzie raczej ostatni raz na Hvarze póki co, bo trzeba zobaczyć też inne miejsca, więc muszę w końcu przy 3 razie dotrzeć na Lucisce :wink: Myślę tam dojść na nogach ze SN. Czy się uda to zobaczymy, auto zaparkować trzeba by było pewnie w okolicach kościoła, choć może gdzieś kawałek dalej znajdzie się miejsce...
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.07.2019 08:36

wiolek_lp napisał(a):U nas to będzie raczej ostatni raz na Hvarze póki co, bo trzeba zobaczyć też inne miejsca, więc muszę w końcu przy 3 razie dotrzeć na Lucisce :wink: Myślę tam dojść na nogach ze SN. Czy się uda to zobaczymy, auto zaparkować trzeba by było pewnie w okolicach kościoła, choć może gdzieś kawałek dalej znajdzie się miejsce...


Wiolu, to tylko startujcie tam na początku pobytu, żebyś mi dała znać, czy to dla nas też będzie wykonalne ;) Przetrzyj dla nas szlak :mrgreen:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 24.07.2019 13:01

Habanero napisał(a):No to pierwsza plaża która idzie jutro do powtórki :D
Rewelacja, wszyscy jesteśmy zachwyceni. Bogdanie, jeżeli szukasz miejsca na Hvarze weź pod uwagę Wielką Stinivę. Jest tam bosko.


Spędziłem tam 14 nocek, dla mnie to bardzo fajne miejsce z trzech powodów [co najmniej]
1. plaża w scenerii jak Pokrivenik
2. bardzo dobra konoba na miejscu
3. plaża z przodu przed kaplicą z dala od porciku i konoby
4. jest gdzie pójść wieczorem na "spacer" [można obejść dolinkę, obejrzeć co robią sąsiedzi i przyjrzeć się meczykom na "boisku"]
5. asfalcik
wyszło 5 powodów [co najmniej :mrgreen:]

PS
plażowałem w tej części na zdjęciu, na raz nie było tam nigdy więcej jak 10-15 osób, reszta była przy konobie, było wręcz kameralnie
PS2
jak zamówicie Ribarski pjat to poproście o świeży chlebek, robią go z ciasta do pizzy i świeży jest super
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 24.07.2019 13:07

wiolek_lp napisał(a):Co do Vela Stiniva, dla mnie była bardzo słaba do plażowania, ciekawe jak jedno miejsce może być różnie odbierane :wink: Ale jedzenie w konobie bardzo tanie 8O


de gustibus non est disputandum

ilu Polaków tyle preferencji plażowania, żonie się podobało i mi to wystarczy [happy wife, happy life :mrgreen:]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.07.2019 13:43

Tytusdj napisał(a):de gustibus non est disputandum

ilu Polaków tyle preferencji plażowania, żonie się podobało i mi to wystarczy [happy wife, happy life :mrgreen:]


O tak, to racja :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 324
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone