Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.07.2019 20:11

marze_na napisał(a):
elka21 napisał(a):Czyli, wychodzi na to, że dokonałam dobrego wyboru, wybierając na tegoroczne wakacje Stari Grad :lol: .

Pochwalisz się miejscówką? Może skorzystam :oczko_usmiech: .


https://www.booking.com/hotel/hr/apartm ... D141039001
My rezerwowaliśmy Apartmen Dijana, z tym że dla pięciu osób.
M4rc0
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4rc0 » 19.07.2019 01:27

joso79 napisał(a):Cześć :) ja byłam z trójką dzieci w roku ubiegłym w ID, plażowaliśmy najczęściej na trzeciej plaży licząc od tej głównej, idąc w lewo.
Tam było mniej ludzi, fajny prawie piasek w końcu plaży i ciekawe życie podwodne. Ta plaża chyba się nazywa Paklina, nad nią jest kemping.
...
Pozdrawiam Jola

Jola serdeczne dzięki za podpowiedź - tam właśnie pod wodą było najciekawiej dla moich dzieci. Dodatkowo nie było dużo osób, zawsze udało się rozłożyć koło skałek w dalszej części plaży. Dzieci łapały kraby, ryby, rozgwiazdy, jeżowce. Zazwyczaj z rana była jakaś plaża z dojazdem, ale po południu dzieci chciały właśnie tam.
Dwie plaże dalej jest FKK, co również się przydało.

Habanero napisał(a):...
Ok. Będę cierpliwie szukać tych kameralnych, bo jak narazie mam z tym kłopot. Zawsze kogoś przywieje :wink: Jutro może będzie łatwiej , bo będzie pasara do dyspozycji :D



Tutaj jest kameralna https://www.google.com/maps/place/beach+Eva/@43.123456,16.659439,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xbff90bfff3a4532!8m2!3d43.1222667!4d16.6612581
Byliśmy tam w ubiegłym tygodniu przez kilka godzin zupełnie sami.
Zejście jest koło krzaczka przy drodze do ID.
Miałem jeszcze ochotę jechać na Cast Away ale nie starczyło czasu. Ktoś podpowie na przyszłość jak tam dojazd wygląda ?
Chyba nie jest gorzej niż na Lučišća ?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.07.2019 08:07

Droga jest szutrowa dobra parking mały ciasno miedzy drzewami tez mozna Zawracanie strachliwe jest stromo i nierowno i nerw mnie troche brał ale Luciscia to nieporownywalna wieksza nerwica.Dane moje to 2016 teraz mogło sie cos zmienic.
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010
Re: Sv. Nedjelja - sklepy i restauracje

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 19.07.2019 10:28

Cześć. Temat stary jak forum prawie, postanowiłem zatem odświeżyć, gdyż za dwa tygodnie zawitam do S.N. Jak wygląda obecnie sytuacja zaopatrzenia w produkty podstawowe w lokalnych placówkach handlowych? Google pokazują, że nadal jest tam jeden Mini Market (w górnej części wioski) i jedna piekarnia (na dole, obok mariny). Po zdjęciach widocznych w necie trudno jednak wywnioskować, czy w Mini Markecie dostępne jest np. mięso (świeże lub mrożone). O ile nie planuję siedzieć cały czas w wiosce i chciałbym zwiedzić wyspę, o tyle nie uśmiecha mi się wczesny wyjazd na "szoping" co kilka dni w kierunku Starego Gradu (trudno zwiedzać wyspę do późna z kawałkiem mięcha w bagażniku, nawet, jeśli będzie w lodówce turystycznej). Będę wdzięczny za aktualne informacje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Sv. Nedjelja - sklepy i restauracje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2019 17:00

mickanovi napisał(a):Cześć. Temat stary jak forum prawie, postanowiłem zatem odświeżyć, gdyż za dwa tygodnie zawitam do S.N. ....
Będę wdzięczny za aktualne informacje.

Myślę, ze Miłośnicy Hvaru udzielą Ci informacji tutaj, a nie w starym wątku.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Sv. Nedjelja - sklepy i restauracje

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 20.07.2019 08:16

mickanovi napisał(a):Cześć. Temat stary jak forum prawie, postanowiłem zatem odświeżyć, gdyż za dwa tygodnie zawitam do S.N. Jak wygląda obecnie sytuacja zaopatrzenia w produkty podstawowe w lokalnych placówkach handlowych? Google pokazują, że nadal jest tam jeden Mini Market (w górnej części wioski) i jedna piekarnia (na dole, obok mariny). Po zdjęciach widocznych w necie trudno jednak wywnioskować, czy w Mini Markecie dostępne jest np. mięso (świeże lub mrożone). O ile nie planuję siedzieć cały czas w wiosce i chciałbym zwiedzić wyspę, o tyle nie uśmiecha mi się wczesny wyjazd na "szoping" co kilka dni w kierunku Starego Gradu (trudno zwiedzać wyspę do późna z kawałkiem mięcha w bagażniku, nawet, jeśli będzie w lodówce turystycznej). Będę wdzięczny za aktualne informacje.


Na sto procent nie powiem bo w tym "mini makrecie" (ja bym to nazwał minisklepikiem) kupowałem tylko małe Karlovacko na drogę na szczyt. Natomiast nie zauważyłem tam świeżego mięsa. Może było coś mrożonego. Natomiast tak czy tak, nawet gdyby było to nie wiem czy opłacałoby się kupować. Za małe Karlovacko w puszce, zapłaciłem tyle co za duże lane w knajpie. Więc ile by to mięso musiało kosztować??

No i ten sklepik też jest otwarty tylko kilka godzin na dwie tury. Rano trochę i po południu trochę.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.07.2019 17:39

Kameralność plaży, to jednak kwestia terminu w jakim się jedzie do Chorwacji. Dla mnie plaża kameralna to ta bez ludzi. Może być piękna, jak Dubovica czy Zutica, ale gdy widzę na parkingu pełno samochodów, to wiem że nie jest kameralna, a kameralność cenię wyżej od piękna. Może po wysokim sezonie te plaże robią wielkie :o ale w szczycie sezonu uciekam od nich. Pojadę tam ale wiem, że tłumy ludzi zrobią złą robotę :( Cast Away jest super i nie przeszkadzały mi 4 czy 5 rodzin na niej, jednak prawdziwą kameralność znajduję jak dotąd na północy i boję się straty czasu na SN czy Zavalę. Jak narazie zachwycamy się północą i widokami na Brać i Biokowo. Odziwo plaże Vrboskiej są dla mnie zaskoczeniem. Cisza, piękne widoki, woda kryształ.
20190720_161658-1612x907.jpg

A za Jelsą to już istne perełki jakie uwielbiam.
20190720_160704-1008x756.jpg

20190720_161144-1209x1612.jpg
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 21.07.2019 13:33

Takie zajelsańskie perełki uwielbiam ;)

A powiedzcie mi, jak z widokiem psów na plażach, tych małych, kameralnych?

A Pokrivenik? Można na którymś końcu z psem się ulokować?
Na naszej malutkiej przed apartmanem to myślę kwestia do ustalenia z obecnymi tambylcami ;)
Ale nie chciałabym ciągnąć zwierza na drugi koniec wyspy tylko po to, żeby zrobić fotkę i wracać ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.07.2019 14:04

[quote="Habanero"
20190720_161144-1209x1612.jpg
[/quote]
Podasz na mapie namiar na tę ostatnią plażyczkę? Jest śliczna :wink:
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 21.07.2019 14:14

Natko_ napisał(a):...
A Pokrivenik? Można na którymś końcu z psem się ulokować?


Na Pokrivenik znak zakazu dla psów :?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2019 15:36

beatabm napisał(a):Podasz na mapie namiar na tę ostatnią plażyczkę? Jest śliczna :wink:

To Mala Stiniva, bardzo urokliwa i składa się z dwóch plaż.Na zdjęciu była ta mniejsza .
Screenshot_20190721-152534_Maps.jpg

Natko_ napisał(a):Takie zajelsańskie perełki uwielbiam ;)

A powiedzcie mi, jak z widokiem psów na plażach, tych małych, kameralnych?

A Pokrivenik? Można na którymś końcu z psem się ulokować?
Na naszej malutkiej przed apartmanem to myślę kwestia do ustalenia z obecnymi tambylcami ;)
Ale nie chciałabym ciągnąć zwierza na drugi koniec wyspy tylko po to, żeby zrobić fotkę i wracać ;)

Jak byliśmy na Cast Away, to była jedna parka z dużym i bardzo łagodnym amstafem .
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 21.07.2019 17:54

@belluna - dziękuję!
Nie jest to dobra wiadomość, ale jest :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.07.2019 18:58

Habanero napisał(a):
beatabm napisał(a):Podasz na mapie namiar na tę ostatnią plażyczkę? Jest śliczna :wink:

To Mala Stiniva, bardzo urokliwa i składa się z dwóch plaż.Na zdjęciu była ta mniejsza


Dzięki :D
Byłam tam i w ubiegłym roku i w tym ale w tej wiekszej odnodze dlatego nie poznałam. Kolejnym razem wpłyniemy do tej mniejszej - wyglada na ładniejszą :D
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.07.2019 11:14

beatabm napisał(a):[quote="Habanero"
20190720_161144-1209x1612.jpg

Podasz na mapie namiar na tę ostatnią plażyczkę? Jest śliczna [/quote]



A ja poproszę namiary na tą Vrboską, dobrze mieć jakąś alternatywę blisko Jelsy, gdyby zaszła potrzeba nagłego plażowania bez konieczności dalekiego wypadu ;)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 22.07.2019 11:57

kostek101 napisał(a): No fajnie to wygląda a jak pod wodą?


A o co dokładnie pytasz? Faunę i florę? tam jest praktycznie jałowo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 322
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone