Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.07.2019 17:11

Habanero napisał(a):Proszę o info. , najlepiej mapkę z zaznaczonym miejscem/ okolice Velo Grablje/ gdzie najlepiej zatrzymać się w celu podziwiania lawendowych pól.



Jedź do Brusje, zatrzymaj się przy tablicy z nazwą wsi (jadąc od strony VG), tam jest sporo krzaków.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.07.2019 17:13

Janusz Bajcer napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Habanero napisał(a):Właśnie zostaliśmy zaproszeni przez jakiegoś Pana, który zatrzymał się przy naszym apartamencie.
Załącznik 20190713_164107-1134x2016.jpg nie jest już dostępny

Może to był ksiądz z forum :roll: Niestety nie zdążyłem zapytać . Jutro sprawdzę :wink:

Tak - Ks. Robert jest zalogowany na forum :D
koscioly-w-chorwacji-t16186-60.html

Nie koniecznie to musiał być ksiądz Robert :roll:

Może niefortunnie napisałem TAK.
Bardziej chodziło mi o przypomnienie, że Ks.Robert jest zalogowany na naszym forum. :D

To był Ks. Robert :D
Było super i frekwencja dopisała .
Na koniec mszy, ksiądz Robert zaprosił wszystkich do domu parafialnego na poczęstunek.
20190714_131718-2016x1512.jpg

P.s.
Oczywiście pozdrowiłem księdza od tych z Ivana :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.07.2019 17:34

Marsallah napisał(a):
Habanero napisał(a):Proszę o info. , najlepiej mapkę z zaznaczonym miejscem/ okolice Velo Grablje/ gdzie najlepiej zatrzymać się w celu podziwiania lawendowych pól.



Jedź do Brusje, zatrzymaj się przy tablicy z nazwą wsi (jadąc od strony VG), tam jest sporo krzaków.

Dzięki :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.07.2019 21:22

Habanero napisał(a):P.s.
Oczywiście pozdrowiłem księdza od tych z Ivana

Dzięki :D :wink:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 15.07.2019 09:51

marciajn napisał(a):Mam pytanie do bywalców Hvaru - gdzie zaopatrujecie się w mięso na obiad? Chodzi o takie podstawowe rzeczy jak np. filety z kurczaka. Kilka razy szukaliśmy i w Konzumie w Jelsie i w Tommy koło promu w Stari Grad i zazwyczaj był z tym problem... 8O


W Jelsie z tyłu za Ribolą, tam gdzie jest "dworzec autobusowy" jest sklep pełen mięsa każdego, ze sporą ladą, nieźle zaopatrzony:
https://goo.gl/maps/i2Uxa9Cqr6yGVMPA8
Z kolei na uliczce przy stacji benzynowej (tej w centrum) też jest jakiś sklep stricte mięsny, (zasłania go akurat samochód),mieliśmy do niego jedno podejście pod koniec pobytu bo dopiero wtedy go odkryliśmy, ale wczesnym popołudniem był zamknięty. Być może jest otwarty tylko rano albo rano i wieczorem.
https://goo.gl/maps/EaskFAwxo6coFQvd6
Jest jeszcze w SG przy Rivie jest Mesnica Skocic:
https://goo.gl/maps/Bq3eGzkUUWqQhWZYA
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 15.07.2019 16:21

Corrina dziękuję!
Ja znałem ten mięsny w Jelsie przy "dworcu autobusowym", ale zazwyczaj jak tam byłem (po południu), to był już zamknięty...
Kojarzysz może w jakich godzinach jest otwarty?
Ja mam miejscówkę w U.Torac pod Gdinj, więc jazda do Jelsy to już cała wyprawa z lodami lub obiado-kolacją w roli głównej :D
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 15.07.2019 16:29

marciajn napisał(a):Corrina dziękuję!
Ja znałem ten mięsny w Jelsie przy "dworcu autobusowym", ale zazwyczaj jak tam byłem (po południu), to był już zamknięty...
Kojarzysz może w jakich godzinach jest otwarty?
Ja mam miejscówkę w U.Torac pod Gdinj, więc jazda do Jelsy to już cała wyprawa z lodami lub obiado-kolacją w roli głównej :D


Raz byłam rano a raz jakoś po południu właśnie, wracając z jakiejś plaży. Być może uda mi się sprawdzić nawet dokładną godzinę, jeśli na kopii gugla zapisało mi się zdjęcie, jakie robiłam w sklepie, jakiegoś polskiego produktu ;) Sprawdzę i dam znać :)

EDIT : Byliśmy koło 18:00, zdjęcia tego polskiego produktu nie mam, widocznie nie zrobiłam, ale z innego zdjęcia, gdzie wtedy parkowaliśmy wynika, że była to właśnie 18:00 :)

A kiedy się wybieracie to Toraca, ja będę w Jelsie w połowie sierpnia, to mogę sprawdzić, jeśli to nie za późno ;) :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.07.2019 08:40

My też w tym mięsnym kupowaliśmy plejskawicę jakoś popołudniu.
Może wszystko zależy od tego, jak im towar schodzi?
Warto próbować, bo mięsko pierwsza klasa.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 08:42

corrina napisał(a):Z kolei na uliczce przy stacji benzynowej (tej w centrum) też jest jakiś sklep stricte mięsny, (zasłania go akurat samochód),mieliśmy do niego jedno podejście pod koniec pobytu bo dopiero wtedy go odkryliśmy, ale wczesnym popołudniem był zamknięty. Być może jest otwarty tylko rano albo rano i wieczorem.
https://goo.gl/maps/EaskFAwxo6coFQvd6


Przy byłej stacji benzynowej chyba :wink: On już chyba "se ne radi" - zawsze był zamknięty, a bywałem tam głównie rano, więc...

corrina napisał(a):Jest jeszcze w SG przy Rivie jest Mesnica Skocic:
https://goo.gl/maps/Bq3eGzkUUWqQhWZYA


Skoro o SG mowa, to jest tam też Pivac, i to w miejscu, w które można podjechać samochodem.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 16.07.2019 09:33

Marsallah napisał(a):Przy byłej stacji benzynowej chyba :wink: On już chyba "se ne radi" - zawsze był zamknięty, a bywałem tam głównie rano, więc...

Czemu byłej, już ją zamknęli ? Tam "nasz" Nikola pracował. Ta nowa stacja przy głównej już otwarta ? Rok temu dopiero ją wykańczali.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 16.07.2019 09:35

Marsallah napisał(a):Skoro o SG mowa, to jest tam też Pivac, i to w miejscu, w które można podjechać samochodem.


O nie, dziekuję, na tej uliczce dostaliśmy rok temu mandat :evil:
Może na chwilę podjechać pod sam sklep można, ale parkować nie polecam... :roll:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 11:22

corrina napisał(a):
Marsallah napisał(a):Przy byłej stacji benzynowej chyba :wink: On już chyba "se ne radi" - zawsze był zamknięty, a bywałem tam głównie rano, więc...

Czemu byłej, już ją zamknęli ? Tam "nasz" Nikola pracował. Ta nowa stacja przy głównej już otwarta ? Rok temu dopiero ją wykańczali.


Nieczynna. Nie usunęli jeszcze znaku informacyjnego o niej na drodze głównej. Działa stacja przy głównej drodze właśnie, paręset metrów za skrętem do centrum Jelsy. Na terenie starej stacji w centrum miasteczka niektórzy czasem parkują i...spotykają się z niemiłą niespodzianką (rano blokada jest otwarta, a potem bywa zamykana :P).
corrina napisał(a):
Marsallah napisał(a):Skoro o SG mowa, to jest tam też Pivac, i to w miejscu, w które można podjechać samochodem.


O nie, dziekuję, na tej uliczce dostaliśmy rok temu mandat :evil:
Może na chwilę podjechać pod sam sklep można, ale parkować nie polecam... :roll:



Przecież czarno na białym o podjeżdżaniu pisałem...darmowych parkingów, czy raczej miejsc postojowych w centrum SG nie brakuje, więc nie ma z tym problemu.
cadd
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 16.07.2019 22:08

Marsallah napisał(a):
Habanero napisał(a):Proszę o info. , najlepiej mapkę z zaznaczonym miejscem/ okolice Velo Grablje/ gdzie najlepiej zatrzymać się w celu podziwiania lawendowych pól.



Jedź do Brusje, zatrzymaj się przy tablicy z nazwą wsi (jadąc od strony VG), tam jest sporo krzaków.


Tak było w Brusje tydzień temu. Lawenda już nieco przekwitła, ale zapach i ogólny widok interesujący:

IMG_20190706_132510.jpg


20190706_130701.jpg
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 17.07.2019 09:53

Może kogoś zainteresuje, w weekend wpadła mi w rękę butelka wina ze Św. Niedzieli. Przetwórnia znajduje się koło kościoła, parkowałam tam, kiedy wybraliśmy się do jaskini. Zapaszek zacny ;)
Wino, szczerze mówiąc, dla mnie sikacz :smo: Kolor blady, bardzo cierpkie i młode, ale może jedzenie miałam do niego nie takie :oczko_usmiech:

wino 01.JPG

wino 02.JPG

Winko po 17 zł.
Zdecydowanie bardziej smakowała mi Istarska Malvazija z Biedry, cena coś koło 19 zł.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 17.07.2019 14:32

Będziemy w ostatnim tygodniu na jednodniowej wycieczkę na Hvar ( prom z Drvenika ).

Jaką polecacie plaże na dwugodzinny odpoczynek ?

Najlepiej jakby była na zatunelowej części. Ja chciałbym tą część wyspy zobaczyć i fajnie by było jakby była dodatkowa motywacja przez miejsce do plażowania i ewentualnie fajną restauracje.

Ważny jest dogodny dojazd i dostęp do parkingu, prysznic jest mile widziany, ale nie niezbędny.

Zawsze pozostaje tez Milna, zaraz po zwiedzaniu Hvaru, ale mnie to miejsce nie przekonuje i obawiam się że po plażowaniu w tym miejscu i obiedzie może zabraknąć motywacji do zjazdu na Pitve.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 319
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone