Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8659
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.07.2019 22:44

Zrobilam sobie dzisiaj wstępny przegląd apartamentów na Hvarze. W zasadzie byłam na 100% zdecydowana na Stari Grad, ale większy wybór ładnych apartamentów w akceptowalnej cenie oferuje Jelsa.
Jakieś argumenty, że w Jelsie jest jednak fajniej niż w SG? :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.07.2019 22:44

W Ivanie byliśmy w niedzielę po mszy . Może w tygodniu jest luźno :roll: Sprawdzać nie będę :wink:
Ostatnio edytowano 17.07.2019 22:51 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.07.2019 22:50

marze_na napisał(a):Zrobilam sobie dzisiaj wstępny przegląd apartamentów na Hvarze. W zasadzie byłam na 100% zdecydowana na Stari Grad, ale większy wybór ładnych apartamentów w akceptowalnej cenie oferuje Jelsa.
Jakieś argumenty, że w Jelsie jest jednak fajniej niż w SG? :mrgreen:
SG nas zachwycił. Jelsa musi dostać jeszcze szansę. Jelsa, Vrboska, SG , wszędzie blisko, odległości jak w jednym dużym mieście.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.07.2019 23:15

Kobieta, która sprzedawała nam arbuza na targu w SG, gdy usłyszała, że jesteśmy z Polski, dała nam wizytówki swojej synowej (Polki :idea: ), która wynajmuje apartamenty w SG. Powiedziała, że jej ogłoszenia są w necie (booking), gdzie można apartamenty obejrzeć , a później bezpośrednio kontaktować się z synową. Jeżeli są chętni , to mogę wkleić fotkę tej wizytówki.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2019 23:17

Habanero napisał(a):
marze_na napisał(a):Zrobilam sobie dzisiaj wstępny przegląd apartamentów na Hvarze. W zasadzie byłam na 100% zdecydowana na Stari Grad, ale większy wybór ładnych apartamentów w akceptowalnej cenie oferuje Jelsa.
Jakieś argumenty, że w Jelsie jest jednak fajniej niż w SG? :mrgreen:
SG nas zachwycił. Jelsa musi dostać jeszcze szansę. Jelsa, Vrboska, SG , wszędzie blisko, odległości jak w jednym dużym mieście.


...osobiście zdecydowanie wolę południowe wybrzeże
Hvaru, tuż za tunelem Pitve. Świetne kameralne plaże, oaza ciszy i spokoju.
Z powyższych uwielbiam spokojną Vrboskę i Stari Grad, Jelsę chyba najmniej...
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 17.07.2019 23:22

Witam
A my zrodzinką wybieramy się na Hvar na jeden dzień poplazowac i pooglądać podwodne życie gdzie proponujecie polezakowac..
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.07.2019 23:29

kostek101 napisał(a):Witam
A my zrodzinką wybieramy się na Hvar na jeden dzień poplazowac i pooglądać podwodne życie gdzie proponujecie polezakowac..

Pokrivenik. Parkować przed kempingiem , przy drodze.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.07.2019 23:54

marze_na napisał(a):Zrobilam sobie dzisiaj wstępny przegląd apartamentów na Hvarze. W zasadzie byłam na 100% zdecydowana na Stari Grad, ale większy wybór ładnych apartamentów w akceptowalnej cenie oferuje Jelsa.
Jakieś argumenty, że w Jelsie jest jednak fajniej niż w SG? :mrgreen:


W zeszłym roku stacjonkwaliśmy w Jelsie, właśnie dlatego, że łatwiej było znaleźć dla nas korzystny nocleg. Ale bardziej uwielbiam S.G :wink: Więc dokładnie to co piszesz, zdecyduj na czym Ci bardziej zależy :wink:

Habanero napisał(a):Kobieta, która sprzedawała nam arbuza na targu w SG, gdy usłyszała, że jesteśmy z Polski, dała nam wizytówki swojej synowej (Polki :idea: ), która wynajmuje apartamenty w SG. Powiedziała, że jej ogłoszenia są w necie (booking), gdzie można apartamenty obejrzeć , a później bezpośrednio kontaktować się z synową. Jeżeli są chętni , to mogę wkleić fotkę tej wizytówki.


Jeżeli chodzi o P. Ewę Maksimovic, która bardzo udziela się na fb, więc można ją o wszystko podpytać, to faktycznie wynajmuje cudny dom w S.G. niestety póki co dla mnie nieosiągalny cenowo :roll: dom nazywa się lavender hill :smo:
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 17.07.2019 23:59

Habanero napisał(a):
kostek101 napisał(a):Witam
A my zrodzinką wybieramy się na Hvar na jeden dzień poplazowac i pooglądać podwodne życie gdzie proponujecie polezakowac..

Pokrivenik. Parkować przed kempingiem , przy drodze.

No fajnie to wygląda a jak pod wodą?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.07.2019 08:40

corrina napisał(a):Może kogoś zainteresuje, w weekend wpadła mi w rękę butelka wina ze Św. Niedzieli. Przetwórnia znajduje się koło kościoła, parkowałam tam, kiedy wybraliśmy się do jaskini. Zapaszek zacny ;)
Wino, szczerze mówiąc, dla mnie sikacz :smo: Kolor blady, bardzo cierpkie i młode, ale może jedzenie miałam do niego nie takie :oczko_usmiech:

wino 01.JPG

wino 02.JPG

Winko po 17 zł.
Zdecydowanie bardziej smakowała mi Istarska Malvazija z Biedry, cena coś koło 19 zł.



Już napisy po polsku na etykiecie nie wróżą dobrze. Inna sprawa, że trudniej o dobre czerwone, z białymi jest łatwiej - ja czerwonego wina nie pijam prawie w ogóle :)

corrina napisał(a):Co do prysznicy , ja nie widziałam takiej plaży, ale też oczywiście na wszystkich nie byłam - nowe odkrycia czekają na sierpień :) 8)


Prysznice są przy głównej plaży w ID (płatne), ale za to pozostałe kryteria (dobra restauracja...) nie będą tam spełnione.

marze_na napisał(a):Zrobilam sobie dzisiaj wstępny przegląd apartamentów na Hvarze. W zasadzie byłam na 100% zdecydowana na Stari Grad, ale większy wybór ładnych apartamentów w akceptowalnej cenie oferuje Jelsa.
Jakieś argumenty, że w Jelsie jest jednak fajniej niż w SG? :mrgreen:


IMO nie ma takich. Jelsa jest ładna, ale do SG z jego dużo większym...starym miastem :D się nie umywa. Moim zdaniem Jelsa może być jednak dobrą bazą pobytową, ponieważ ma lepsze zaopatrzenie: tańsze warzywniaki, świetnie zaopatrzoną i niedrogą ribarnicę.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8659
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.07.2019 11:13

Habanero napisał(a):SG nas zachwycił. Jelsa musi dostać jeszcze szansę.

majeczka napisał(a):Z powyższych uwielbiam spokojną Vrboskę i Stari Grad, Jelsę chyba najmniej...

wiolek_lp napisał(a):W zeszłym roku stacjonkwaliśmy w Jelsie, właśnie dlatego, że łatwiej było znaleźć dla nas korzystny nocleg. Ale bardziej uwielbiam S.G :wink:

Marsallah napisał(a):Jelsa jest ładna, ale do SG z jego dużo większym...starym miastem :D się nie umywa.

Dzięki za odzew :D . W sumie to takich właśnie odpowiedzi się spodziewałam :mrgreen: .
Wyjazd planowany jest bardzo wstępnie na czerwiec 2020. Będę miała o czy myśleć jesienią, ale skupię się chyba jednak na poszukiwaniach w Stari Gradzie.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.07.2019 15:47

Czyli, wychodzi na to, że dokonałam dobrego wyboru, wybierając na tegoroczne wakacje Stari Grad :lol: .
Problem tylko chyba z tym, że nie ma tam zbyt ciekawych plaż, i trzeba będzie na nie gdzieś podjeżdżać.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8659
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.07.2019 18:14

elka21 napisał(a):Czyli, wychodzi na to, że dokonałam dobrego wyboru, wybierając na tegoroczne wakacje Stari Grad :lol: .

Pochwalisz się miejscówką? Może skorzystam :oczko_usmiech: .
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.07.2019 18:31

kostek101 napisał(a):
Habanero napisał(a):
kostek101 napisał(a):Witam
A my zrodzinką wybieramy się na Hvar na jeden dzień poplazowac i pooglądać podwodne życie gdzie proponujecie polezakowac..

Pokrivenik. Parkować przed kempingiem , przy drodze.

No fajnie to wygląda a jak pod wodą?

Przyzwoicie. Przy skałach z prawej nawet lepiej niż przyzwoicie, ale wielkiego :o nie było.

wiolek_lp napisał(a):
Jeżeli chodzi o P. Ewę Maksimovic, która bardzo udziela się na fb, więc można ją o wszystko podpytać, to faktycznie wynajmuje cudny dom w S.G. niestety póki co dla mnie nieosiągalny cenowo :roll: dom nazywa się lavender hill :smo:

Nie, to p. Izabela Vitali.
majeczka napisał(a):
...osobiście zdecydowanie wolę południowe wybrzeże
Hvaru, tuż za tunelem Pitve. Świetne kameralne plaże, oaza ciszy i spokoju.

Ok. Będę cierpliwie szukać tych kameralnych, bo jak narazie mam z tym kłopot. Zawsze kogoś przywieje :wink: Jutro może będzie łatwiej , bo będzie pasara do dyspozycji :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8659
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.07.2019 18:53

Habanero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
Jeżeli chodzi o P. Ewę Maksimovic, która bardzo udziela się na fb, więc można ją o wszystko podpytać, to faktycznie wynajmuje cudny dom w S.G. niestety póki co dla mnie nieosiągalny cenowo :roll: dom nazywa się lavender hill :smo:

Nie, to p. Izabela Vitali.

Dzięki, już znalazłam na fb :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 321
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone