Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 30.07.2019 12:38

Dzięki za info może jeszcze coś w Makarskiej poszukam po księgarniach. Ja też generalnie lubię mapy papierowe, dają lepszy ogląd i orientcję w terenie na całość okolicy no i jak elektronika umrze zawsze jest backup. Oczywiście mam Locusmapę na gejfonie z załadowaną mapą offline i trackiem GPX, który precyzyjnie sobie sam wytyczyłem na Strawie ogądając każdą drogę, szuter i ścieżkę. Ale wicie rozumicie, te nowoczesne sprzęty ;-). W każdym razie chcę sprawnie rowerem tam i wewte objechać Hvar startując pierwszym promem z Drvenika i wracając ostatnim z Sucuraja, będzie więc ciasno z czasem i chcę uniknąć błądzenia, a sporo trasy wytyczyłem sobie bocznymi szutrowymi drogami a nawet terenem, i zrobiło się tego ponad 150km i prawie 3000m przewyższeń. Mam na to 15h30min więc jak wspomniałem będzie ciasno ;-)

@kisiek4 czy mogę jeszcze raz link do tego drop__boxa prosić bo coś nie działa "Can’t reach this page" - dzięki
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.07.2019 12:45

To prawda maslinko. Konrad z rodziną są tak pozytywni, że od razu istnieje coś więcej niż zwykła znajomość.
Do dzisiaj po roku utrzymujemy kontakt sms`owy, a już zapowiadane są odwiedziny we Wrocławiu :)

Konrad, dokładnie tak zapamiętałem Stinive u Brusje.
Środek sezonu, a tam 1-2 rodzinki, a urokliwa niemal tak samo jak Pokrivenik :)
Ja jestem tego samego zdania co do Chorwatów. Gdzie nie byliśmy to zawsze przesympatyczni, pomocni i bardzo towarzyscy.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2019 13:51

kaeres napisał(a): Ja jestem tego samego zdania co do Chorwatów. Gdzie nie byliśmy to zawsze przesympatyczni, pomocni i bardzo towarzyscy.
A mi niestety to zdanie się zmieniło po doświadczeniach tego roku co do sympatyczności i pomocniczości bo miałam naprawdę niemiłe doświadczenia.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.07.2019 13:56

Wyjątek potwierdzający regułę o której z Konradem wspominamy :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2019 16:33

Agnieszko, Krystianie i Bogdanie, czas spędzony w Waszym Towarzystwie był dla nas równie wspaniały i bardzo się cieszymy, że mogliśmy Was poznać. Jest nam niezmiernie miło i bardzo dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa. Pozdrawiamy serdecznie Was i Waszych najbliższych , licząc na więcej takich chwil :D :papa:
kisiek4
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kisiek4 » 31.07.2019 13:57

Jeszcze raz link do mapy HVAR. Trzeba usunąć tą dolną spację pomiędzy "drop_" i "box"
https://tiny.pl/tf8tj
https://www.drop_box.com/s/7lqlslalrjb3 ... A.jpg?dl=0
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.07.2019 18:32

@Kisiek4 - dzięki za mapę - widziałam ją we fragmentach i nie umiałam znaleźć całej - przyda się :)
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 04.08.2019 14:21

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma wiedzę o czasie oczekiwania w kolejce na prom Split - Stari Grad w tym roku? Konkretnie chodzi mi o niedzielę.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 04.08.2019 16:36

PJazz napisał(a):Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma wiedzę o czasie oczekiwania w kolejce na prom Split - Stari Grad w tym roku? Konkretnie chodzi mi o niedzielę.

8O
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 04.08.2019 18:15

Pjazz, w niedzielę w strunę Hvaru raczej nie ma problemu kolejki. Prom jest olbrzymi na ok 200 aut. Jedyny problem to trafienie na godziny odpłynięcia tak, żeby nie stać w upale na placu. Chociaż wtedy można zwiedzić pałac Dioklecjana jak nie jest się zmęczonym podróżą.

Dla porównania jak dojechałem o 17 do Drvenika to byliśmy w kolejce już za rondkiem i musieliśmy poczekać niecałą godzinkę na powrót promu. W efekcie byliśmy w Jelsie ok 20:00, gdybyśmy wypłynęli z Splitu o 17:30 bylibyśmy o tej samej porze.

Przy okazji chciałem dać plusika plaży Mina przy kampie w Jelsie. Nie jest aż tak źle :-). Można się rozłożyć na tarasie w lasku, dzieciaki mają atrakcję w postaci aquaparku (40 kn - 30 min, 50 kn -1h). Nie jest to miejscówka na plażowanie ale jak jazda da w kość to spokojnie można się zamoczyć i wypocząć.

Pozdrowienia z Jelsy dla klubowiczów. Pogoda wspaniała ale wieczorem i rano wiała Bura. Lepiej nie wypływać łupinkami w taką pogodę.
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 05.08.2019 19:11

Zonzi, dziękuję za odpowiedź. Widzę, że m@rek jest zdziwiony moim pytaniem, więc wyjaśniam skąd się ono wzięło. W ubiegłym roku, na początku września, wracałem promem ze Stari Gradu i stanąłem w kolejce na 1,5 godziny przed jego wypłynięciem. Nie załapałem się na niego, a na następny wjechałem jako przedostanie auto. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli wyspy Hvar.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.08.2019 19:16

mentos napisał(a):W każdym razie chcę sprawnie rowerem tam i wewte objechać Hvar startując pierwszym promem z Drvenika i wracając ostatnim z Sucuraja, będzie więc ciasno z czasem i chcę uniknąć błądzenia, a sporo trasy wytyczyłem sobie bocznymi szutrowymi drogami a nawet terenem, i zrobiło się tego ponad 150km i prawie 3000m przewyższeń. Mam na to 15h30min więc jak wspomniałem będzie ciasno ;-)


ino liźniesz :mrgreen: , byliśmy kilkakrotnie, a sporo jeździmy i jeszcze nie wszędzie byliśmy :) Szkoda, że skasowałem tracki bo mógłbym Ci podesłać :(
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 05.08.2019 21:46

PJazz napisał(a):... Widzę, że m@rek jest zdziwiony moim pytaniem...

wiesz, przez chwilę chciałem napisać że na ten o 20:30 dasz radę :oops:
... taki czarny humor, wybacz gorszy dzień
m@rek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.08.2019 21:55

Jak ktoś chce się nie zmieścić na prom to się zmieści właśnie, tak jak ja w zeszłym roku w SG :mrgreen:
Tin Ujevic łyka auta jak wróbel muchy ;) Zeżarł wszystkich co czekali :twisted:
mjak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) mjak » 06.08.2019 01:20

Cześć i pozdrowienia z Jelsy. Ja po raz czwarty w Cro. Aktualnie od dwóch dni na HVAR i jestem zdziwiony, jak ubogie w muszle czy skorupy jeżowców są tutejsze wody. Na plażach Jelsy nie znalazłem nic poza omulonymi już i zwapniałymi muszlami. Szukam na głębokościach do ok. 6metrów. Na Riwierze Makarskiej, wyspie Brać czy Murterze było tego dużo i w sumie dla mnie największa frajda w plażowaniu to właśnie snorkeling i wyławianie tych muszelek. Potrafię siedzieć w wodzie po kilka godzin dziennie penetrując dno. Czyżby Hvar zawiódł mnie jako pierwsze miejsce w Chorwacji z tak ''nieurodzajnym" dnem? Może ktoś z forumowiczów wskaże konkretne plaże czy oklice, które oferują takie zasoby dla fanów podwodnych skarbów? pozdrawiam Cro-maniaków :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 327
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone