Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mentos
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 30.07.2019 12:38

Dzięki za info może jeszcze coś w Makarskiej poszukam po księgarniach. Ja też generalnie lubię mapy papierowe, dają lepszy ogląd i orientcję w terenie na całość okolicy no i jak elektronika umrze zawsze jest backup. Oczywiście mam Locusmapę na gejfonie z załadowaną mapą offline i trackiem GPX, który precyzyjnie sobie sam wytyczyłem na Strawie ogądając każdą drogę, szuter i ścieżkę. Ale wicie rozumicie, te nowoczesne sprzęty ;-). W każdym razie chcę sprawnie rowerem tam i wewte objechać Hvar startując pierwszym promem z Drvenika i wracając ostatnim z Sucuraja, będzie więc ciasno z czasem i chcę uniknąć błądzenia, a sporo trasy wytyczyłem sobie bocznymi szutrowymi drogami a nawet terenem, i zrobiło się tego ponad 150km i prawie 3000m przewyższeń. Mam na to 15h30min więc jak wspomniałem będzie ciasno ;-)

@kisiek4 czy mogę jeszcze raz link do tego drop__boxa prosić bo coś nie działa "Can’t reach this page" - dzięki
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.07.2019 12:45

To prawda maslinko. Konrad z rodziną są tak pozytywni, że od razu istnieje coś więcej niż zwykła znajomość.
Do dzisiaj po roku utrzymujemy kontakt sms`owy, a już zapowiadane są odwiedziny we Wrocławiu :)

Konrad, dokładnie tak zapamiętałem Stinive u Brusje.
Środek sezonu, a tam 1-2 rodzinki, a urokliwa niemal tak samo jak Pokrivenik :)
Ja jestem tego samego zdania co do Chorwatów. Gdzie nie byliśmy to zawsze przesympatyczni, pomocni i bardzo towarzyscy.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2019 13:51

kaeres napisał(a): Ja jestem tego samego zdania co do Chorwatów. Gdzie nie byliśmy to zawsze przesympatyczni, pomocni i bardzo towarzyscy.
A mi niestety to zdanie się zmieniło po doświadczeniach tego roku co do sympatyczności i pomocniczości bo miałam naprawdę niemiłe doświadczenia.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.07.2019 13:56

Wyjątek potwierdzający regułę o której z Konradem wspominamy :)
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2019 16:33

Agnieszko, Krystianie i Bogdanie, czas spędzony w Waszym Towarzystwie był dla nas równie wspaniały i bardzo się cieszymy, że mogliśmy Was poznać. Jest nam niezmiernie miło i bardzo dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa. Pozdrawiamy serdecznie Was i Waszych najbliższych , licząc na więcej takich chwil :D :papa:
kisiek4
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kisiek4 » 31.07.2019 13:57

Jeszcze raz link do mapy HVAR. Trzeba usunąć tą dolną spację pomiędzy "drop_" i "box"
https://tiny.pl/tf8tj
https://www.drop_box.com/s/7lqlslalrjb3 ... A.jpg?dl=0
Natko_
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.07.2019 18:32

@Kisiek4 - dzięki za mapę - widziałam ją we fragmentach i nie umiałam znaleźć całej - przyda się :)
PJazz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 04.08.2019 14:21

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma wiedzę o czasie oczekiwania w kolejce na prom Split - Stari Grad w tym roku? Konkretnie chodzi mi o niedzielę.
m@rek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 04.08.2019 16:36

PJazz napisał(a):Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma wiedzę o czasie oczekiwania w kolejce na prom Split - Stari Grad w tym roku? Konkretnie chodzi mi o niedzielę.

8O
Zonzi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 04.08.2019 18:15

Pjazz, w niedzielę w strunę Hvaru raczej nie ma problemu kolejki. Prom jest olbrzymi na ok 200 aut. Jedyny problem to trafienie na godziny odpłynięcia tak, żeby nie stać w upale na placu. Chociaż wtedy można zwiedzić pałac Dioklecjana jak nie jest się zmęczonym podróżą.

Dla porównania jak dojechałem o 17 do Drvenika to byliśmy w kolejce już za rondkiem i musieliśmy poczekać niecałą godzinkę na powrót promu. W efekcie byliśmy w Jelsie ok 20:00, gdybyśmy wypłynęli z Splitu o 17:30 bylibyśmy o tej samej porze.

Przy okazji chciałem dać plusika plaży Mina przy kampie w Jelsie. Nie jest aż tak źle :-). Można się rozłożyć na tarasie w lasku, dzieciaki mają atrakcję w postaci aquaparku (40 kn - 30 min, 50 kn -1h). Nie jest to miejscówka na plażowanie ale jak jazda da w kość to spokojnie można się zamoczyć i wypocząć.

Pozdrowienia z Jelsy dla klubowiczów. Pogoda wspaniała ale wieczorem i rano wiała Bura. Lepiej nie wypływać łupinkami w taką pogodę.
PJazz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 05.08.2019 19:11

Zonzi, dziękuję za odpowiedź. Widzę, że m@rek jest zdziwiony moim pytaniem, więc wyjaśniam skąd się ono wzięło. W ubiegłym roku, na początku września, wracałem promem ze Stari Gradu i stanąłem w kolejce na 1,5 godziny przed jego wypłynięciem. Nie załapałem się na niego, a na następny wjechałem jako przedostanie auto. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli wyspy Hvar.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.08.2019 19:16

mentos napisał(a):W każdym razie chcę sprawnie rowerem tam i wewte objechać Hvar startując pierwszym promem z Drvenika i wracając ostatnim z Sucuraja, będzie więc ciasno z czasem i chcę uniknąć błądzenia, a sporo trasy wytyczyłem sobie bocznymi szutrowymi drogami a nawet terenem, i zrobiło się tego ponad 150km i prawie 3000m przewyższeń. Mam na to 15h30min więc jak wspomniałem będzie ciasno ;-)

ino liźniesz :mrgreen: , byliśmy kilkakrotnie, a sporo jeździmy i jeszcze nie wszędzie byliśmy :) Szkoda, że skasowałem tracki bo mógłbym Ci podesłać :(
m@rek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 05.08.2019 21:46

PJazz napisał(a):... Widzę, że m@rek jest zdziwiony moim pytaniem...

wiesz, przez chwilę chciałem napisać że na ten o 20:30 dasz radę :oops:
... taki czarny humor, wybacz gorszy dzień
m@rek
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.08.2019 21:55

Jak ktoś chce się nie zmieścić na prom to się zmieści właśnie, tak jak ja w zeszłym roku w SG :mrgreen:
Tin Ujevic łyka auta jak wróbel muchy ;) Zeżarł wszystkich co czekali :twisted:
mjak
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mjak » 06.08.2019 01:20

Cześć i pozdrowienia z Jelsy. Ja po raz czwarty w Cro. Aktualnie od dwóch dni na HVAR i jestem zdziwiony, jak ubogie w muszle czy skorupy jeżowców są tutejsze wody. Na plażach Jelsy nie znalazłem nic poza omulonymi już i zwapniałymi muszlami. Szukam na głębokościach do ok. 6metrów. Na Riwierze Makarskiej, wyspie Brać czy Murterze było tego dużo i w sumie dla mnie największa frajda w plażowaniu to właśnie snorkeling i wyławianie tych muszelek. Potrafię siedzieć w wodzie po kilka godzin dziennie penetrując dno. Czyżby Hvar zawiódł mnie jako pierwsze miejsce w Chorwacji z tak ''nieurodzajnym" dnem? Może ktoś z forumowiczów wskaże konkretne plaże czy oklice, które oferują takie zasoby dla fanów podwodnych skarbów? pozdrawiam Cro-maniaków :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 327
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019