Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 28.03.2019 21:05

Ja mam mieszane odczucia co do tej drogi. Niestety nie udalo mi sie tym szutrem przejechac i na to wyglada ze juz nim nie przejade...
Z jednej strony dobrze, ze klada asfalt, bo z pewnoscia bedzie latwiejszy dostep do Dubovicy i do Hvaru stacjonujac po poludniowej stronie wyspy, ale juz sobie wyobrazam ten natlok turystow wtedy w Ivan Dolac, do ktorego mam zamiar wrocic, czy w Zavali, nie mowiac juz o Swietej Niedzieli.
Niestety cos za cos. Tunel Pitve stanie sie wtedy atrakcja, dla ktorej bedziemy przez niego dobrowolnie przejezdzac a nie jedyna droga prowadzaca nas na poludniowa strone wyspy. Nie bedziemy musieli go pokonywac za kazdym razem kiedy bedziemy chcieli zobaczyc cos po polnocnej stronie. Czy to jest plus czy minus to indywidualna sprawa, ale uwazam, ze ta dzikosc zatunelowej czesci juz calkowicie zostanie zadeptana przez wczasowiczow.
Ostatnio edytowano 29.03.2019 20:18 przez agata26061, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.03.2019 21:10

agata26061 napisał(a):... uwazam, ze ta dzikosc zatunelowej czesci juz calkowicie zostanie zadeptana przez wczasowiczow.

Mamy zatem ostatni sezon, żeby tej dzikości doświadczyć. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.03.2019 21:41

Dziękuję Gosiu i Waldku za rozwianie wątpliwości.
Może uda się w tym roku położyć asfalt choćby do Lučišćy i przy okazji pomyślą o jakimś parkingu :roll: :wink:
p.s.
Wiem , wiem Gosiu, że to już nie będzie to samo, ale osobiście jakoś nie przepadam za szutrem na takich wysokościach :x
O wiele bardziej odpowiadają mi jednak paškie szutrówki, zwłaszcza takie na wysokości Rucicy, albo jeszcze lepiej Girenicy :wink: :lool:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.03.2019 22:39

Habanero napisał(a):O wiele bardziej odpowiadają mi jednak paškie szutrówki, zwłaszcza takie na wysokości Rucicy, albo jeszcze lepiej Girenicy :wink: :lool:

No cóż, na Paskim księżycu :wink: jest bardziej płasko niż zna za tunelowym Hvarze.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.03.2019 22:53

agata26061 napisał(a): Tunel Sveti Rok stanie sie wtedy atrakcja ...
Tunel Pitve ;)
Habanero napisał(a): ... Może uda się w tym roku położyć asfalt choćby do Lučišćy i przy okazji pomyślą o jakimś parkingu ...

Zależy od której strony rozpoczną prace. Ten właśnie kawałek i jeszcze ciut za, jest najgorszy. Od strony Dubovicy jest już autostrada ;)
IMG_20190328_215008.jpg
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.03.2019 00:33

Chyba coś się właśnie "kończy" na Hvarze :(
Moim zdaniem zatunelowa część Hvaru jest zdecydowanie ładniejsza, ale chyba straci swój klimat....

Przejazd szutrówką był zawsze naszym obowiązkowym punktem podczas pobytu - tak samo wjazd na Sv.Nikola -teraz pewnie zdecydowanie przybędzie chętnych podziwiać widoki z niedługo już pewnie 'byłej szutrówki".

PS W sumie w dużej części i tak już zrobili "autostradę" z tej szutrówki.
Inaczej to dawniej wyglądało.
Ostatnio edytowano 29.03.2019 14:22 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.03.2019 11:37

O, to jeszcze się załapię na przejazd szutrem. W tym roku jadę po raz 1. na Hvar i przejazd tą szutrówką jest jednym z punktów obowiązkowych moich wakacji "do odhaczenia".

Mam nadzieję, że w okresie wakacyjnym roboty będą przerwane, ale droga przejezdna.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.03.2019 16:43

Nie wiem czy dane Wam będzie w tym roku się przemieszczać po tej drodze skoro będą tam rozpoczęte prace ?
Po placu budowy raczej nie pozwolą jeździć.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.03.2019 17:11

Myślę sobie - biorąc pod uwagę liczbę atrakcji na wyspie - że wykluczenie tego 9-kilometrowego odcinka, raczej mnie nie zmartwi. :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 29.03.2019 19:36

Do Luciscy ...
gusia-s napisał(a):.... Ten właśnie kawałek i jeszcze ciut za, jest najgorszy....
... wąsko trochę ...
Z mijanką byłby problem :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.03.2019 20:22

gusia-s napisał(a):
agata26061 napisał(a): Tunel Sveti Rok stanie sie wtedy atrakcja ...
Tunel Pitve

O rety ale ze mnie gapa! Nawet sie nie zorientowalam jaka glupote napisalam... :oops: Oczywiscie, ze o tunel Pitve mi chodzilo. Za szybko pisalam i chyba musialam w miedzy czasie o slynnym zimno-cieplo pomyslec
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2019 20:38

A ja czytałam i myślę sobie: o pewnie na Hvarze jest jeszcze jeden tunel a ja nic o nim nie wiedziałam....
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.03.2019 21:31

Habanero napisał(a):Do Luciscy ...
gusia-s napisał(a):.... Ten właśnie kawałek i jeszcze ciut za, jest najgorszy....
... wąsko trochę ...
Z mijanką byłby problem :roll:
Ano byłoby, trzeba cofać wtedy do szerszego miejsca.
Nam się trafiła mijanka z jakimś mini dostawczakiem takim repem, który nagle się wyłonił jadąc od strony Dubovicy czyli tak jak ten na filmie jedzie. Z tamtej strony był zakaz wjazdu. Na szczęście nie było to w skrajnie wąskim miejscu :mrgreen: jakiś km od SN
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.03.2019 23:29

kaeres napisał(a):Nie wiem czy dane Wam będzie w tym roku się przemieszczać po tej drodze skoro będą tam rozpoczęte prace ?
Po placu budowy raczej nie pozwolą jeździć.

Prace tam trwają już przynajmniej od 2017 roku.
Tylko ciekawe jaki będzie teraz ich zakres.

Ostatnio tam jechaliśmy w 2017 i w dużej części szutrówka była poszerzona .
Mam chyba nawet zdjęcia robione dla porównania w tych samych miejscach przed i po poszerzeniu - różnica jest naprawdę duża.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.03.2019 11:44

baunty napisał(a): ... Ostatnio tam jechaliśmy w 2017 i w dużej części szutrówka była poszerzona ...
Zgadza się ale właśnie tylko ostatni odcinek przed Dubovica. Z tego odcinka pochodzą fotki, które kilka postów wyżej wstawiłam. Tam już śmiało można lać asfalt na dwukierunkową jezdnię i jeszcze zatoczki na punkty widokowe wyjdą :)
Jak będzie kasa zabezpieczona a nie tylko obiecana to szybko ją zrobią, to nie PL ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 289
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone