Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.03.2019 11:46

Habanero napisał(a):Znalazłem ciekawą ofertę dla kumpla w tym domu https://www.google.com/maps/@43.1622135 ... 312!8i6656

Parking jest po drugiej stronie ulicy. W środku fajne warunki i cena ok.
Szkoda, bo chcą mieć blisko fajną plażę, a ta Mina to mogłaby być niezłą miną :wink:

p.s.
Ja, dla siebie bym brał, bo i tak do plaż będę jeździć :D

Dzięki za pomoc dziewczyny :papa:


Z dala od centrum. Nie byłem tam osobiście ale wiem mniej więcej jak to wygląda.
Cisza - zaleta
Zadupie - wada.
Obok plaży Mina w lasku można przycupnąć i jest plażyczka ze żwirkiem.
Ale szkoda by się skupiać na jednej plaży...i to w Jelsie.
Jelsa to tylko spanko i spędzanie wieczorów w pięknym, klimatycznym mieście.
Plaże są gdzie indziej o czym już wiesz.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.03.2019 12:01

Habanero napisał(a):Znalazłem ciekawą ofertę dla kumpla w tym domu https://www.google.com/maps/@43.1622135 ... 312!8i6656

Parking jest po drugiej stronie ulicy. W środku fajne warunki i cena ok.
Szkoda, bo chcą mieć blisko fajną plażę, a ta Mina to mogłaby być niezłą miną :wink:

p.s.
Ja, dla siebie bym brał, bo i tak do plaż będę jeździć :D

Dzięki za pomoc dziewczyny :papa:


Tej części Jelsy akurat nie poznałam, bo mieszkaliśmy po drugiej stronie, na Burkovie, ale przejeżdżaliśmy i odległościowo do portu wychodzi chyba dość podobnie, wiec generalnie dobrze :)

Co do plaży Mina, to chyba najgorsza, jaką widziałam na Hvarze ;) Wyglądała mi na bardzo sztuczny twór, ale przede wszystkim narodu tam co niemiara.

Jeśli plaża ma być blisko (ale jednak nie z buta), to ja polecam tą za campingiem Grebisce:

https://goo.gl/maps/e7y7GJ2yBVr

W mojej relacji trochę fotek wrzucałam.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.03.2019 14:46

kaeres napisał(a):Z dala od centrum. Nie byłem tam osobiście ale wiem mniej więcej jak to wygląda.
Cisza - zaleta
Zadupie - wada.
Obok plaży Mina w lasku można przycupnąć i jest plażyczka ze żwirkiem.
Ale szkoda by się skupiać na jednej plaży...i to w Jelsie.
Jelsa to tylko spanko i spędzanie wieczorów w pięknym, klimatycznym mieście.
Plaże są gdzie indziej o czym już wiesz.


Dzięki Krystian.
Będziecie na Hvarze ?

corrina napisał(a):Tej części Jelsy akurat nie poznałam, bo mieszkaliśmy po drugiej stronie, na Burkovie, ale przejeżdżaliśmy i odległościowo do portu wychodzi chyba dość podobnie, wiec generalnie dobrze :)

Co do plaży Mina, to chyba najgorsza, jaką widziałam na Hvarze ;) Wyglądała mi na bardzo sztuczny twór, ale przede wszystkim narodu tam co niemiara.

Jeśli plaża ma być blisko (ale jednak nie z buta), to ja polecam tą za campingiem Grebisce:

https://goo.gl/maps/e7y7GJ2yBVr

W mojej relacji trochę fotek wrzucałam.


Też mi się wydaje, że to ciekawa lokalizacja. Niestety Jelsa nie nadaje się dla lubiących wypoczywać stacjonarnie (jak m. Pag :wink: ).
My będziemy we Vrboskiej i głównie z powodu ciekawszych miejsc do plażowania,
wygrała z Jelsą. Nie zmienia to faktu, że i tak zakładam minimum 15 wyjazdów na inne plaże :P
Będziemy długo, bo 3 tyg., dlatego chciałem mieć ciekawsze miejsce na plażing ,
choćby na 3 czy 4 dni nicnierobienia i nie ruszania się z miejsca :mrgreen:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.03.2019 15:04

Habanero napisał(a):Też mi się wydaje, że to ciekawa lokalizacja. Niestety Jelsa nie nadaje się dla lubiących wypoczywać stacjonarnie (jak m. Pag :wink: ).
My będziemy we Vrboskiej i głównie z powodu ciekawszych miejsc do plażowania,
wygrała z Jelsą. Nie zmienia to faktu, że i tak zakładam minimum 15 wyjazdów na inne plaże :P
Będziemy długo, bo 3 tyg., dlatego chciałem mieć ciekawsze miejsce na plażing ,
choćby na 3 czy 4 dni nicnierobienia i nie ruszania się z miejsca :mrgreen:


A kiedy dokładnie będziesz ? Pewnie to się gdzieś na forum już dawno pojawiło, ale ostatnio zaglądam tu niestety rzadko bo doby mi nie starcza. Myślę, że bliżej wakacji powinno się to zmienić ;)

I jakie miejscówki na plażowanie przewidujesz, szczególnie w okolicach Vrboskiej ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.03.2019 15:46

kaeres napisał(a): Z dala od centrum. Nie byłem tam osobiście ale wiem mniej więcej jak to wygląda...
Skąd wiesz jak nie byłeś :mrgreen:
Tak serio to wcale nie jest daleko od centrum - do osioła w porcie będzie z 500 m idąc górą a to już centrum przecież. Nasz kemping był jeszcze dalej położony a droga do miasteczka była niezauważalna w zasadzie.

kaeres napisał(a): Obok plaży Mina w lasku można przycupnąć i jest plażyczka ze żwirkiem...
Obok plaży znaczy w tej samej zatoce? a w którym miejscu ta plażyczka? Nie widziałam nic takiego. Po bokach zatoki są tylko ostre skały i z lewej powylewane betonowe pomosty gdzie niegdzie plus wąziutki pasek piachu poniżej ulicy. Z prawej idąc w kierunku kemp. Holiday są takie kaskady na zboczu gdzie można na igliwiu pod sosnami się rozłożyć albo nawet uczepić sobie hamak między drzewami ale wejścia do wody po skałach.
Może z tą mini plażyczką stało się to samo co na naszym kempie Holiday - maslinka mi pokazywała zdjęcia z jej pobytu i plażyczka była, potem kemping przebudował nieco linię brzegową i zniknęła.

kaeres napisał(a): Ale szkoda by się skupiać na jednej plaży...i to w Jelsie.
Jelsa to tylko spanko i spędzanie wieczorów w pięknym, klimatycznym mieście.
Plaże są gdzie indziej o czym już wiesz.

Habanero napisał(a):... Niestety Jelsa nie nadaje się dla lubiących wypoczywać stacjonarnie (jak m. Pag :wink: ).
O to to :) Tak naprawdę Jelsa ma jedną tzw. plażę miejską a raczej mikroplażę - tutaj https://goo.gl/maps/NgCXExtPQPL2
Ona teraz inaczej już wygląda. Podczas naszego pobytu urządzali ją na nowo. Pozostałe miasteczka jak Vrboska, Stari Grad czy Hvar w zasadzie też nie mają zbytnio czym się pochwalić. Trzeba tak czy siak na te fajniejsze plaże dojechać.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.03.2019 15:50

corrina napisał(a):...

A kiedy dokładnie będziesz ? Pewnie to się gdzieś na forum już dawno pojawiło, ale ostatnio zaglądam tu niestety rzadko bo doby mi nie starcza. Myślę, że bliżej wakacji powinno się to zmienić ;)

I jakie miejscówki na plażowanie przewidujesz, szczególnie w okolicach Vrboskiej ?



Będziemy od 10.07 - 31.07. i do wyboru mamy to co na czerwono i to co pomiędzy czerwonym (czyli wersja mniej luda :wink:)
Bez tytułu.jpg
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.03.2019 15:52

gusia-s napisał(a): Tak naprawdę Jelsa ma jedną tzw. plażę miejską a raczej mikroplażę - tutaj https://goo.gl/maps/NgCXExtPQPL2
Ona teraz inaczej już wygląda. Podczas naszego pobytu urządzali ją na nowo.


Zgadza się, jakoś ją ucywilizowali :mrgreen: Jakieś klomby dookoła walnęli i chyba nawet parasole i leżaki o ile mnie pamięć nie myli :oczko_usmiech: . Ale ona jest dosłownie tuż za portem, więc dla mnie to mega słaba miejscówka. No i za plecami samochody jeżdżą po tym asfalcie.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.03.2019 15:55

Habanero napisał(a):
Będziemy od 10.07 - 31.07. i do wyboru mamy to co na czerwono i to co pomiędzy czerwonym (czyli wersja mniej luda :wink:)
Bez tytułu.jpg


O, dzięki, obczaję sobie te miejsca w wolnej chwili i liczę, że na szybko będąc na miejscu podzielisz się informacją, która z nich najlepsza ;) Bo jeśli my dotrzemy, to dopiero w połowie sierpnia, jak rok temu :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2019 17:03

gusia-s napisał(a):Tak naprawdę Jelsa ma jedną tzw. plażę miejską a raczej mikroplażę.
No jeszcze dwie miejskie są, betonowe: tu i tu
Ostatnio edytowano 14.03.2019 19:27 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.03.2019 18:34

piekara114 napisał(a):
gusia-s napisał(a):Tak naprawdę Jelsa ma jedną tzw. plażę miejską a raczej mikroplażę.
No jeszcze dwie miejskie są, betonowe: tu i tu
One są już takie raczej zamiejskie :mrgreen: i trochę ciężko je nazwać plażami :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2019 19:30

Przecież to dalej Jelsa. A że betonowe, to inna bajka, sporo takich plaż jest w Cro. :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.03.2019 15:52

gusia-s napisał(a):Skąd wiesz jak nie byłeś :mrgreen:
Tak serio to wcale nie jest daleko od centrum - do osioła w porcie będzie z 500 m idąc górą a to już centrum przecież. Nasz kemping był jeszcze dalej położony a droga do miasteczka była niezauważalna w zasadzie.

Nie przebywałem tam.
Przejeżdżaliśmy samochodem tamtą okolicą. Chodziło mi o określenie zadupia, o którym wspomniałem.

gusia-s napisał(a):
kaeres napisał(a): Obok plaży Mina w lasku można przycupnąć i jest plażyczka ze żwirkiem...
Obok plaży znaczy w tej samej zatoce? a w którym miejscu ta plażyczka? Nie widziałam nic takiego. Po bokach zatoki są tylko ostre skały i z lewej powylewane betonowe pomosty gdzie niegdzie plus wąziutki pasek piachu poniżej ulicy. Z prawej idąc w kierunku kemp. Holiday są takie kaskady na zboczu gdzie można na igliwiu pod sosnami się rozłożyć albo nawet uczepić sobie hamak między drzewami ale wejścia do wody po skałach.
Może z tą mini plażyczką stało się to samo co na naszym kempie Holiday - maslinka mi pokazywała zdjęcia z jej pobytu i plażyczka była, potem kemping przebudował nieco linię brzegową i zniknęła.


Widziałem na forum zdjęcia dokładnie z miejsca o którym piszesz. Dużo ocienionych miejsc do leżenia i normalne zejście do wody.
Nie wiem jak wygląda cała szerokość "plaży" w tym miejscu. Możliwe, że tylko miejscowo jest tam wygodnie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.03.2019 15:45

Czyżby remontada szutrówki ze Sv. Nedjelji do Hvaru ?
Pytam, bo jakoś słabo idzie mi tłumaczenie :?
Może ktoś spróbuje i przybliży temat :idea:
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... aliforniju
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.03.2019 19:53

Habanero napisał(a):Czyżby remontada szutrówki ze Sv. Nedjelji do Hvaru ?
Pytam, bo jakoś słabo idzie mi tłumaczenie :?
Może ktoś spróbuje i przybliży temat :idea:
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... aliforniju
Dokładnie tak. Prace mają trwać do sezonu letniego, potem przerwa i powrót do prac po sezonie. Na przyszły sezon droga ma być otwarta.
Dzięki niej, spodziewany jest wzrost cen za kwatery w zatunelowej części wyspy. Dojazd do miasta Hvar będzie bułką z masłem.

Cieszę się, że jeszcze zdążyłam przejechać tym szutrem :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.03.2019 20:04

Habanero napisał(a):Czyżby remontada szutrówki ze Sv. Nedjelji do Hvaru ?
Pytam, bo jakoś słabo idzie mi tłumaczenie :?
Może ktoś spróbuje i przybliży temat :idea:
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... aliforniju

Właśnie przeczytałem.

Artykuł porusza sytuację na południowej stronie Hvaru i problem mieszkańców Sveta Nedjelja, którzy ze względu na brak drogi łączącej SN z Hvarem, znajdują się na końcu świata. Obecnie, żeby dotrzeć ze SN do Hvaru, trzeba jechać naokoło, przez tunel Pitve.
Artykuł wspomina nieżyjącego Zlatana Plenkovića, który pierwszy zaczął walczyć z izolacją Svetej Nedjelji. Po protestach, mieszkańcy wywalczyli rozpoczęcie inwestycji. Prace zostaną przerwane na sezon wakacyjny, a potem wznowione i w przyszłym roku droga z SN do Dubovicy (a dalej drogą nr 116) powinna być gotowa.

Autor artykułu podaje, że ludzie kupują ziemię pod budowę domów, a cena działek rośnie, ponieważ poprawi się infrastruktura w tej części wyspy i Sveta Nedjelja stanie się najbardziej atrakcyjnym miejscem do wypoczynku na wyspie - mówi pan Milatić.

Fakt, że Sveta Nedjelja od przyszłego roku nie będzie już na końcu świata, będzie również miał odbicie w cenach zakwaterowania. Niestety - dla nas - będą to ceny wyższe.

Artykuł kończy się stwierdzeniem: "... južna strana Hvara bit će nova Kalifornija!" - południowa strona Hvaru bedzie nową Kalifornią. :)
Ostatnio edytowano 28.03.2019 20:05 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 288
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone