Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.04.2019 10:45

gusia-s napisał(a):Jak będzie kasa zabezpieczona a nie tylko obiecana to szybko ją zrobią, to nie PL ;)

Bez takich, b. proszę. U nas też szybko budują drogi. Inna sprawa, że na takim Hvarze wszystko to mniej kosztuje, bo "taki mają klimat", że nie potrzebują nawierzchni, która przetrwa mrozy (tylko takiej, której słońce nie roztopi latem :P).


Co do tej szutrówki SN-Hvar, to właśnie liczę na to, że na okres letnie przerwą roboty, usuną stamtąd maszyny i będzie można jeździć :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.04.2019 07:57

A ja myślę, a przynajmniej mam nadzieję że ta droga nie spowoduje jakiejś masakry w miejscowościach typu ID czy Zavala.
Tam się nic wielkiego nie dzieje, i wątpię żeby to był atrakcyjny punkt dla tych, którzy z urzędu wybierają większe miejscowości typu Jelsa czy Starigrad, bo oni na swoje wypady dalej będą wybierać punkty "must see" tak jak to robią teraz, np. Pokrivenik.

A Ci którzy z natury wolą spokojniejsze miejsca, dalej będą wybierać zatunelową część wyspy, tak jak to robią przemierzając tunel. Potem po prostu będą mieli alternatywną drogę.

W sumie to nie wiem czy tak będzie, ale mam nadzieję że tak.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 02.04.2019 16:21

tranquilo napisał(a):A ja myślę, a przynajmniej mam nadzieję że ta droga nie spowoduje jakiejś masakry w miejscowościach typu ID czy Zavala.
Tam się nic wielkiego nie dzieje, i wątpię żeby to był atrakcyjny punkt dla tych, którzy z urzędu wybierają większe miejscowości typu Jelsa czy Starigrad, bo oni na swoje wypady dalej będą wybierać punkty "must see" tak jak to robią teraz, np. Pokrivenik.

A Ci którzy z natury wolą spokojniejsze miejsca, dalej będą wybierać zatunelową część wyspy, tak jak to robią przemierzając tunel. Potem po prostu będą mieli alternatywną drogę.

W sumie to nie wiem czy tak będzie, ale mam nadzieję że tak.

obyś miał rację, w przeciwnym wypadku trzeba będzie się przenieść ... tylko gdzie :?
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 02.04.2019 17:24

Albania :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.04.2019 18:40

henius34 napisał(a):Albania :)

To chyba jednak i tak na Hvar padnie.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.04.2019 18:45

m@rek napisał(a):
tranquilo napisał(a):A ja myślę, a przynajmniej mam nadzieję że ta droga nie spowoduje jakiejś masakry w miejscowościach typu ID czy Zavala.
Tam się nic wielkiego nie dzieje, i wątpię żeby to był atrakcyjny punkt dla tych, którzy z urzędu wybierają większe miejscowości typu Jelsa czy Starigrad, bo oni na swoje wypady dalej będą wybierać punkty "must see" tak jak to robią teraz, np. Pokrivenik.

A Ci którzy z natury wolą spokojniejsze miejsca, dalej będą wybierać zatunelową część wyspy, tak jak to robią przemierzając tunel. Potem po prostu będą mieli alternatywną drogę.

W sumie to nie wiem czy tak będzie, ale mam nadzieję że tak.

obyś miał rację, w przeciwnym wypadku trzeba będzie się przenieść ... tylko gdzie :?


Albo zrobimy forumową zrzutkę, zakupimy trochę dynamitu i zamienimy asfalt z powrotem na szutrówkę:D

A na poważnie to nie mam pomysłu. W Hvarze się zakochałem, i to w tej właśnie za tunelowej części. I wolałbym żeby się nie zmieniała, bo z reguły lepsze jest wrogiem dobrego, i w przypadku tej drogi, ta "lepsza" asfaltowa może się tym wrogiem okazać.
Generalnie mam jeszcze zakusy żeby Korcule zobaczyć, nie wiem jak tam jest, czy znajdzie się tam jakiś dziki (generalnie to jaki on tam dziki:D), spokojny kawałek tak jak Ivan Dolać.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 02.04.2019 23:27

tranquilo napisał(a):...Generalnie mam jeszcze zakusy żeby Korcule zobaczyć, nie wiem jak tam jest, czy znajdzie się tam jakiś dziki (generalnie to jaki on tam dziki:D), spokojny kawałek tak jak Ivan Dolać.

Oooooo, fan Ivana podobnie jak ja :)
Też rozważam Korcule ale chyba dopiero wtedy jak Ivan zacznie przypomnieć Makarską :wink:
Ostatnio edytowano 06.04.2019 18:11 przez m@rek, łącznie edytowano 1 raz
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.04.2019 07:33

m@rek napisał(a):Oooooo, fan Ivana podobnie jak ja :)
Też rozważam Korcule ale chyba dopiero wtedy jak Ivan zacznie przypomnieć Malarską :wink:


ID to pierwsze miejsce które przyciąga mnie jak magnes. Poza ogólnie pojętą Chorwacją.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 09.04.2019 21:47

"tranquilo" potwierdzam z autopsji że ID to miejsce które przyciąga. Od dziesięciu lat gościmy tu corocznie i co rok obiecuję sobie że poszukam nowej miejscówki. Ostatecznie i tak ostatecznie jedziemy do Ivana. Wcześniej były okolice Zadaru i Petrovac w Czarnogórze. Zwłaszcza po tym ostatnim szukałem spokojnej, wyciszonej miejscowości i trafiłem na ID. Obawiam się że za nową drogą do Hvaru szybko pójdą kolejne inwestycje. Ostatecznie Chorwacja z turystyki żyje. Tunel był dotąd pewną barierą a i tak przez te dziesięć lat ,,trochę" w części zatunelowej się pozmieniało. Oby te zmiany następowały jak najwolniej. Tego sobie i wszystkim zakochanym w zatunelowym Hvarze życzę.
cadd
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 15.04.2019 21:48

Apartament w IVAN DOLAC na pierwsze 2 tygodnie lipca zarezerwowany już w lutym. Godziny spędzone na forum w poszukiwaniu mapek, planów, informacji o miejscach typu must see itp. Nie mogę znaleźć jedynie konkretnych wskazówek co do możliwości zakupu świeżej rybki w ID lub w innej pobliskiej miejscowośći. Oczywiście wiem, że rano trzeba gdzieś rybaków na kutrach szukać, ale może ktoś wie o istnieniu jakiegoś sklepiku z rybkami i owocami morza?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 16.04.2019 00:21

Najbliżej to tylko w Jelsie o szóstej rano z auta,
w ID ja kutrów nie widziałem
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.04.2019 08:16

lotnikwsk napisał(a):Najbliżej to tylko w Jelsie o szóstej rano z auta
Eeee no o 6 rano ;) Daj pospać :mrgreen:
W Jelsie są 2 ribarnice, wystarczy być 8-9 a np. na krewetki trzeba było czasem poczekać i do 10.
Jedna jest tam w głębi za drzewkiem https://goo.gl/maps/Q2rgbrFUBPm
Druga tu za sklepem Studenac (na googlach jeszcze Kerum) https://goo.gl/maps/wevXwKfcD342
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.04.2019 11:24

gusia-s napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Najbliżej to tylko w Jelsie o szóstej rano z auta
Eeee no o 6 rano ;) Daj pospać :mrgreen:
W Jelsie są 2 ribarnice, wystarczy być 8-9 a np. na krewetki trzeba było czasem poczekać i do 10.
Jedna jest tam w głębi za drzewkiem https://goo.gl/maps/Q2rgbrFUBPm
Druga tu za sklepem Studenac (na googlach jeszcze Kerum) https://goo.gl/maps/wevXwKfcD342


Podziękował za namiary :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.04.2019 11:39

ANOOK napisał(a):"tranquilo" potwierdzam z autopsji że ID to miejsce które przyciąga. Od dziesięciu lat gościmy tu corocznie i co rok obiecuję sobie że poszukam nowej miejscówki. Ostatecznie i tak ostatecznie jedziemy do Ivana. Wcześniej były okolice Zadaru i Petrovac w Czarnogórze. Zwłaszcza po tym ostatnim szukałem spokojnej, wyciszonej miejscowości i trafiłem na ID. Obawiam się że za nową drogą do Hvaru szybko pójdą kolejne inwestycje. Ostatecznie Chorwacja z turystyki żyje. Tunel był dotąd pewną barierą a i tak przez te dziesięć lat ,,trochę" w części zatunelowej się pozmieniało. Oby te zmiany następowały jak najwolniej. Tego sobie i wszystkim zakochanym w zatunelowym Hvarze życzę.


Obawiam się, że masz rację, zniknie piękno i surowa naturalność Hvaru, jego miejscowa niedostępność dla tłumów. Widzę po wielu wpisach na forum, że wszędzie chce się dojechać autem byle tylko nie przejść małego kawałka. Mało brakuje, a po schodach by wjeżdżali 8O ,. Jak widać wielu nie przeszkadzał znak zakazu wjazdu na szutrowa drogę wręcz się tym szczycili.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.04.2019 13:30

Może jednak mój pomysł z dynamitem nie był taki zły?? :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 290
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone