Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.02.2009 23:49

AndrzejJ.
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.02.2009 23:59

Janusz Bajcer napisał(a):Hvar galeria zdjęć

zamilcz śmieciarzu :D masz czas do pojutrza do 22.00 :D
przemyśl jak chcesz tu być
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.02.2009 00:03

maslinka napisał(a):Mdziumko, nie martw się, na pewno przejedziecie. Znaki dotyczące dopuszczalnej wysokości pojazdów są dwa; jeden mówi: 2,20 m, a drugi 2,...m. Popatrz na drugie zdjęcie (ja właśnie teraz na to wpadłam i nie wiem, czy to jest dobry trop :wink:), wygląda jakby ktoś odkleił jedną cyfrę :D:

[Obrazek

Więc jak macie samochód przekraczający 2 metry o zaledwie kilka centymetrów, powinniście przejechać bez problemów :)

Obrazek

Wg mnie wysokość tunelu to 2,7 m ,ale pewny nie jestem (Jakby co żeby nie było na mnie :D :D )

Zapisuję się do klubu - kilka fotek z Zavali 2006 wkleję przy odrobinie wolnego czasu :D
Pozdrav.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 00:12

maslinka napisał(a):
Obrazek

Wojanie, tu jest wyraźnie: 2,20. Strop tunelu jest półokrągły, więc na środku może być 2,7, a po bokach odpowiednio mniej :) Mniejsza z tym, auto Mdziumki się zmieści :)
Witaj w klubie :D i czekam na zdjęcia z Zavali 8)

Danusiu, Krakuscity - fajnie, że jesteście z nami.
Rysio
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.02.2009 08:48

Mdziumka napisał(a):Na zamieszczonych w Twojej relacji zdjęciach widziałam znak informujący,że przez tunel mogą przejechać samochody o wysokości do 2 m.
Nasz samochód (łącznie z boxem) przekracza tę granice o kilka centymetrów.W związku z tym mam pytanie: Czy mimo to mamy szanse przejechać ? Może ktoś widział przejeżdżające tam furgonetki ,vany z boxem bądź przyczepy kempingowe? 8)

Jeżdżą campery a nawet widziałem ichniejszą straż pożarną jak tamtędy przejeżdżała. Nie był to wprawdzie pełnowymiarowy wóz bojowy, ale zdecydowanie większe toto było od każdego vana nawet z dwoma boxami na dachu :)
asikx
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 05.02.2009 09:55

Stara droga, czyli dawny trakt komunikacyjny pomiędzy miejscowościami Stari Grad i Hvar. Odbija w lewo z głównej drogi. Obecnie ruch na niej panuje znikomy, z uwagi na wygodniejszą, nową drogę, w ciągu której wykuto tunel. Dzięki temu można jechać prędkością iście spacerową i podziwiać dzikość i piękno tej wyspy, a także wielkie połacie wypalone podczas pożaru w 2003 roku.

Pozdrawiam
Rafał
Mdziumka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 05.02.2009 12:09

Po prosu mnie rozczuliliście troską o mój samochód :lol: . Bardzo Wam wszystkim dziękuję :lol: . Teraz już wiem, że zatunelowy Hvar jest również i nasz :P :papa:
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.02.2009 17:44

Kilka obiecanych fotek z Zavali :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 17:59

Wojanie, piękne fotki :!: I udało Ci się utrwalić na nich lawendę...:) My w tym roku będziemy na nią polować :D
e-lka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 05.02.2009 19:23

To ja też się zapiszę :wink:

Poniżej moje ulubione zdjęcie z wyspy.

Stari Grad

Obrazek
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 19:32

Witaj E-lka :!: Piękny Stari Grad o zachodzie słońca... :)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.02.2009 19:51

Jakimi liniami i skąd pływacie na Hvar? Czy tam śmiga tylko Jadrolinia? Jakie doświadczenia z płynięcia promem?
Pozdrav.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 20:02

Sławku, my płynęliśmy Jadroliniją z Drvenika - najszybciej, około 30, 40 minut i jesteś w Sucuraj. Jadrolinija to niewątpliwie najpopularniejsza opcja, ale chyba nie jedyna, z tym, że nie znam konkurencji.
Z Drvenika kursy są dosyć często, w sezonie co mniej więcej 2 godziny. Na tyle często, że można przyjechać bez sprawdzenia połączeń i np. zjeść obiad w oczekiwaniu na prom. A promy w niezłym stanie, lepszym niż Peljescanka :lol: ale chyba wszystko jest lepsze od tego starego grzmota, który płynie z Ploce do Trpanj :P
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2009 20:02

Tylko Jadrolinija
promy relacji:
Split - Stari Grad (czasem w "trasie" do Dubrovnika i Bari)

Drvenik - Sućuraj

katamaran
Split - Bol (Brač) - Jelsa (Hvar)

....choć do miasta Hvar pływa katamaran (w drodze na Korčulę) prywatnego przewoźnika Krilo Jet http://www.krilo.hr/
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 05.02.2009 20:16 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.02.2009 20:15

Sławomir Wocial napisał(a):Jakimi liniami i skąd pływacie na Hvar? Czy tam śmiga tylko Jadrolinia? Jakie doświadczenia z płynięcia promem?
Pozdrav.

Kilka słów o podróżowaniu promem na Hvar napisałem tu

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019