Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tom_Krasu
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 04.02.2009 21:08

Świetny pomysł
Z żoną wybieramy się właśnie na Hvar w tym roku a dokładnie Bojanić Bad rezerwacja już potwierdzona.
Teraz tylko odliczamy dni do wyjazdu
Pozdrawiam Aga i Tomasz 8)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 21:35

Mdziumko, nie martw się, na pewno przejedziecie. Znaki dotyczące dopuszczalnej wysokości pojazdów są dwa; jeden mówi: 2,20 m, a drugi 2,...m. Popatrz na drugie zdjęcie (ja właśnie teraz na to wpadłam i nie wiem, czy to jest dobry trop :wink:), wygląda jakby ktoś odkleił jedną cyfrę :D:

Obrazek

Obrazek

Więc jak macie samochód przekraczający 2 metry o zaledwie kilka centymetrów, powinniście przejechać bez problemów :)

Adaś, filmy boskie :!: :D Czy to jest jakiś cykl :?: (płyną na Hvar z Brac)
A może ktoś wie, gdzie jest farma strusi na Hvarze :?: (jest o niej mowa w pierwszym filmie, który wyszukał Adam)

Zawodowiec, świetne zdjęcia :!: W tym roku chcemy popłynąć na Scedro :)

Mkm, spróbuję zgadnąć: Żukova :?: :D

Dzięki wszystkim za rozkręcanie wątku :)

Pozdraviam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.02.2009 21:48

Chorwacja , Hvar, sierpień 2008 10 minut pod wodą :wink: :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.02.2009 21:55

maslinka napisał(a):[Mkm, spróbuję zgadnąć: Żukova :?: :D

Cześć, powiem szczerze, że nie wiem, która to z hvarskich zatok, ale z całą pewnością nie jest to Žukova...Stawiałabym, że to gdzieś po południowej stronie (od Pelješca). Pomiędzy Sućurjem a Bogomoljem... (ale oczywisćie mogę się mylić).

Farma strusi była w miejscu o nazwie Nadbasina (okolice Vrbanja i Basiny), ale nie jestem pewna, czy jeszcze funkcjonuje...
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 04.02.2009 22:08 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 21:58

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cześć, powiem szczerze, że nie wiem, która to z hvarskich zatok, ale z całą pewnością nie jest to Žukova...

Farma strusi była w miejscu o nazwie Nadbasina (okolice Basiny), ale nie jestem pewna, czy jeszcze funkcjonuje...
Pozdrawiam

Z Żukovą to był ślepy traf, bo zupełnie nie mam pojęcia, która to zatoczka :wink:
A farmy strusi poszukamy, dzięki Kasiu :)
Tymona
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 04.02.2009 22:11

I ja też chcę do klubu :D

A jako wkupne:

kolor hvarskiej wody :D

Obrazek

i hvarska mrówka, która usiłowała pozbawić nas posiłku :D

Obrazek

pozdrawiam klubowiczów :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 22:17

Witaj Tymono-klubowiczko :)
Mrówka rewelacyjna :!: :D, że już o kolorze Jadranu nie wspomnę... 8)
krakusowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 04.02.2009 22:27

to i ja zapisuję sie do KMH :D
Bylismy w Zavali w tamtym roku w czerwcu 8)
Było cudownie :hearts:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.02.2009 23:02

No dobra...
Koniec tego dobrego... :twisted:
Musi byc OT. Marzy mi się tydzien na Hvarze i tydzien w Pakostane.
Gdzie na Hvar?
Preferencje:
-4 osoby (apartmani 2+2)
-mieścina z klimatem i konobami jakimiś
-plaża dość kameralna; może być w pobliżu/powinno być :wink:
możliwość opalania FKK.
Nie bić, nie zabić. Przełom czerwiec lipiec.
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.02.2009 23:07

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
maslinka napisał(a):[Mkm, spróbuję zgadnąć: Żukova :?: :D

Cześć, powiem szczerze, że nie wiem, która to z hvarskich zatok, ale z całą pewnością nie jest to Žukova...Stawiałabym, że to gdzieś po południowej stronie (od Pelješca). Pomiędzy Sućurjem a Bogomoljem... (ale oczywisćie mogę się mylić).

Farma strusi była w miejscu o nazwie Nadbasina (okolice Vrbanja i Basiny), ale nie jestem pewna, czy jeszcze funkcjonuje...
Pozdrawiam

Tak , Peljesac zachodzi na Korculę , czyli południe Hvaru :) Ja bym jeszcze poszukiwania poszerzył aż do Gdinja . Ale nie będzie chyba tak łatwo odgadnąć :?
Pozdrav .
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 23:47

Witaj, Fiolek :)
FUX-ie, od jakiegoś czasu próbuję Ci odpisać, ale komputer ciągle się wiesza :evil: Spróbuję jeszcze raz...
Plaża FKK jest we Vrboskiej (przy campingu FKK). Niestety z apartmani nie pomogę, bo preferujemy campingi. Jeśli chodzi o mieścinę z klimatem, to polecam Jelsę lub Stari Grad. Poznaliśmy nieźle tę pierwszą i właśnie zabierałam się do wrzucenia kilku zdjęć, kiedy napisałeś, i kiedy komputer...

A więc parę fotek z Jelsy, z wieczornego wypadu.
Na początek wizytówka miasteczka - XV-wieczny kościółek św. Ivana, który wyłonił się nagle, gdy spacerowaliśmy uliczkami:

Obrazek

Nabrzeże i obcinski (opcinski) dom, czyli (jak już kiedyś się wyjaśniło :wink:) dom gminy:

Obrazek

Moje ulubione wąskie uliczki :wink::

Obrazek

Nade mną reklama pizzerii Pelago, gdzie jedliśmy pyszną pizzę. Zresztą mają bogate menu; oprócz pizzy można skosztować różnych mięsiw i owoców morza :)
A oto zdjęcie z tej konoby:

Obrazek

Fajne wnętrze "z klimatem". Lawenda na stole, czegoż chcieć więcej :?: :D No może jeszcze Karlovacka, bo lali akurat Bavarię, a jakoś zawsze wolę lane piwko :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 24.02.2012 13:49 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
asikx
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 04.02.2009 23:56

FUX napisał(a):No dobra...
Koniec tego dobrego... :twisted:
Musi byc OT.

Ooo już jest, do dobrych kilku godzin :)

Hint: 10 min. pod wodą :P

Nie wytrzymał, żeby nie "wkleić"...

Wracają do tematu. Polecam Ivan Dolac lub Zavalę. W obu byłem, z obu wróciłem zadowolony. Najbliższa większa mieścina to Jelsa. W Jelsie jest Bistro Star w którym to swego czasu podawali świetne lignje punjene. Nieco dalej za Bistro Star jest lodziarnia, w której polecam kompozycję arbuzową. Na rogu przy porcie w kafejce serwują dobrą kawę. Po kawie można spocząć w mini-parku pod palmami.
Obłędnie dobre ryby podają w Starim Gradzie, z tym, że zabij, nie powiem jak się nazywała knajpa - w każdym razie potrawa warta sporych pieniędzy i kawałka drogi.
Brač Hvar i nie wybrzydzać :twisted: :twisted: ;)

Pozdrawiam
Rafał
hania731
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 05.02.2009 00:10

oj, przez Wasze piękne opisy już marzę o końcu lipca, a to dopiero luty....
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.02.2009 00:12

W gronie miłośników słonecznej lawendowej wyspy :hearts: nie może mnie oczywiście zabraknąć :D

Obrazek
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.02.2009 00:21

Na Hvarze, konkretnie w Starim Gradzie mamy swojego cromaniaka
Kasię :D :wink:

Też się zapisuję. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019