Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
onioni
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) onioni » 09.04.2015 09:22

Cześć wszystkim!
Zadałam pytanie w innym temacie, ale Janusz podpowiedział mi, że powinnam popytać tutaj. (Chciałam mu podziękować, ale post mój został zamknięty, może tutaj odczyta).
Wybieram się w tym roku ponownie do Chorwacji. Do tej pory dwukrotnie miejscem naszego noclegu była Makarska (podobno słynie z niezłych imprez, ale my nie uczestniczyliśmy, po prostu nas zachwyciła). Płaciliśmy w 4 osoby za dwa pokoje z kuchniami itd. raz 40E, raz 50E za dobę.
W tym roku chcielibyśmy osiąść na Hvarze. Na jednej z wycieczek byliśmy w miejscowości Jelsa i nas zachwyciła, ale teraz nie ma dla nas znaczenia, jaka miejscowość to będzie, bo o ile zdecydujemy się na Hvar, "płyniemy tam samochodem". Wyznacznikiem jest natomiast cena, i tutaj chciałabym prosić Was o opinie, jak z tymi cenami jest w zależności od miejscowości. Tym razem będziemy 1+2 i niemowlę. Interesuje nas połowa czerwca, maksymalnie połowa lipca. Marzy nam się zobaczenie pól lawendowych, gdyż, cytując mój poprzedni wpis

"Najbardziej niezwykły był fakt, że byłam tam we wrześniu, a więc dawno po kwitnięciu lawendy, w zasadzie nie było jej czuć, ale gdy w Polsce kupowałam zapach do szafy, przypomniał mi się ten piękny Hvarski krajobraz!"

Jeśli jednak zdecydujemy się na stały ląd (cena będzie znacząco niższa), to w jaki sposób najlepiej zwiedzić choć naparstek Hvaru?
Jaką wtedy wybrać miejscowość? Tak jak pisałam Makarska nam się bardzo podoba, ale może warto byłoby zobaczyć coś innego.

Muszę też pamiętać, że tegoroczne wakacje spędzę z 10 miesięcznym ówcześnie synem będziemy mieć nosidło, w którym będziemy on podróżował). Nie zależy mi na piaszczystych plażach, bo po bardzo ciężkim roku, postanowiliśmy ostatni raz zrobić sobie wakacje "dla siebie". Mały naturalnie będzie z nami, ale dopiero za rok będzie się raczył wszelkimi dziecięcymi atrakcjami, w tym roku zwiedza.

Czy znacie jakieś atrakcyjne miejsca co Snokerlingu (nieprofesjonalnego)? W Makarskiej nurkowałam za cypelkiem przy porcie, gdzie urzędują naturyści. Jestem usatysfakcjonowana, ale może coś przeoczyłam, a nie powinnam:)

P.S. Podczytuje te i inne fora, uzyskałam sporo informacji (kiedy jechać, co zabrać dla dziecka i wiele innych) ale wiele wpisów sprawiło, że mam mętlik w głowie.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 09.04.2015 09:41

Hej

Wiesz, ja tam jeszcze nie byłem :oops:, ale jadę w tym roku i naczytałem się tyle, że już sporo wiem :mrgreen:

Noclegu za pomocą forum zupełnie nie szukałem, za to przeczesałem adriatic i visit-hvar, które mają najlepsze opisy kwater [adriatic najrzetelniejsze] i na tej podstawie dokonałem wstępnego wyboru miejsca. Lokum zarezerwowałem bezpośrednio. Apartament miał swoją stronę www. Ludzie mają tak różne potrzeby, że moim zdaniem najlepiej tak szukać samemu.

Co do cen to moim zdaniem znajdziesz za 50 euro studio dla 2+1 na całej wyspie. Kwestią jest wyłącznie konkretna lokalizacja i standard. Jak chcesz jechać w czerwcu, to ceny są niższe i ciągle jest bardzo duży wybór kwater.

Ja wybrałem południe wyspy, lepiej doświetlone i z dala od tłumów. Ale tu niczego nie sugeruję, każdy woli co innego. Mając małe dziecko chyba lepiej być bliżej cywilizacji, sklepów itp...

Co do snurkowania, po paru latach wyjazdów do Egiptu raczej nic mnie w Chorwacji nie zaskoczy, więc choć biorę "akcesoria" nastawiam się raczej na moczenie tyłka i kajak niż pływanie godzinami z maską na twarzy. Nie to morze, nie te atrakcje.

Co do zwiedzania, to z nosidełkiem na pewno można pochodzić jak wszędzie indziej, wypad jednodniowy z lądu, czyli raczej bez samochodu, to ograniczenie czasowe, więc nie wiem czy tak wiele da się zobaczyć poza miastem. Ale tu już zostawię pole do wypowiedzi stałym bywalcom.

Pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2015 10:27

onioni napisał(a):Czy znacie jakieś atrakcyjne miejsca co Snokerlingu (nieprofesjonalnego)?


Jest taki temat - choć trochę "stary" >>> snorkeling-t21874.html

Co do mętliku - uważne prześledzenie FAQ sporo rozjaśnia :idea:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 09.04.2015 12:36

Ja na pewno porobię mimo wszystko sporo zdjęć pod wodą, więc pokażę po powrocie w celach poglądowych :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2015 13:25

Tytusdj napisał(a):Ja na pewno porobię mimo wszystko sporo zdjęć pod wodą, więc pokażę po powrocie w celach poglądowych :wink:

Trochę już pokazano :wink:

chorwacja-to-co-pod-woda-t43816.html

chorwacja-pod-woda-t30660.html

mljet-wyspa-nie-do-zapomnienia-t40628.html

cres-krk-nad-pod-wodna-relacja-t40797-15.html

Prosimy o więcej :idea:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 09.04.2015 13:33

Nooo niektóre naprawdę zachęcające :wink:

dzięki za linki :papa:
onioni
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) onioni » 10.04.2015 10:55

Dziękuję za odpowiedzi. Nadal mam mętlik. Janusz trafiłam już na post o Snokeringu wcześniej. Czytałam także, że czegokolwiek nie zobaczę, to będzie nic w porównaniu do np Czarnogóry. Jednakże dla kogoś, kto zachwyca się codziennie rybkami w 100 litrowym akwarium zakocha się w wodach Chorwacji-jak ja!
Póki co skłaniam się jednak do tego co już znam, czyli Makarskiej. Głównie z tego względu, że tam jadę w ciemno i nie ma problemu ze znalezieniem apartamentu. Boje się rezerwować coś przez internet nie widząc tego...

A zdjęcia we wszystkich postach omijam, bo gula staje mi w gardle z tęsknoty:)
krystian1234
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian1234 » 15.04.2015 22:14

Pozdrowienia z poludnia.W czerwcu jedziemy na hwar do robinsonady elizabeta.Prosze o jakies wskazowki informacje,zabieramy lajbe chcemy ponurkowac pozwiedzac. :hut:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.04.2015 22:37

krystian1234 napisał(a):Pozdrowienia z poludnia.W czerwcu jedziemy na hwar do robinsonady elizabeta.Prosze o jakies wskazowki informacje,zabieramy lajbe chcemy ponurkowac pozwiedzac. :hut:

Cześć.
Gratuluję wyboru.
Jakie wskazówki i informacje?...
Jedziesz do Elizabeth w Toracu?
jak-dojechac-uvala-torac-hvar-t14123.html
Jeśli tak, poszukaj Natko_ i zapytaj - chyba była tam ostatnia.
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885-1500.html#p1470491
Jeśli nie - doprecyzuj pytanie.
A relacji sporo na pierwszej stronie tego wątku, wiele informacji znajdziesz czytając ten wątek... Polecam. Pytania - już bardziej konkretne - lepiej zadać po lekturze relacji, tego oraz wielu innych wątków o Hvarze.
krystian1234
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian1234 » 15.04.2015 22:58

Dzieki za odpowiec.O Chorwacji moge gadac i czytac godzinami .Precyzyjnie co warto zobaczyc gdzie poplynac ,podobno sa jakies jaskine dostepne z wody.Gdzie zjesc dobra rybe . :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.04.2015 23:42

krystian1234 napisał(a):O Chorwacji moge gadac i czytac godzinami.

No to tutaj będziesz miał raj.
Ale coś mi się zdaje, że Ty chyba jednak do Velo Zarace jedziesz?
Ostatnio edytowano 16.04.2015 00:20 przez Mikromir, łącznie edytowano 2 razy
krystian1234
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian1234 » 16.04.2015 00:07

jeszcze raz bardzo dziekuje,ale na mnie juz chyba pora 8O
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 16.04.2015 14:57

Hej .Wybieram się w tym roku na Hvar i oprócz tego ,że mam rezerwację w Starim Gradzie ,to czytam wszystko o tamtejszych kempingach ,bo może jeszcze przeniesiemy się pod namiot na kilka dni.
Dużo wpisów jest bardzo starych ,mało aktualnych .Zastanawiam się nad dwoma kampami w okolicy Jelsy
czyli Holiday i Grabisce ,oraz kamp w Pokriveniku ,ten tajemniczy o którym pisał Scoody 74 ,czyli bez nazwy prawdopodobnie .
Czy ktoś mi pomoże z cennikiem w Grabisce? nigdy nie byliśmy na kampie z parcelami ,nie bardzo wiem o co chodzi.Jeśli chcę miejsce na średni namiot,3 osoby,elektryczność i samochód(?) nie wiem czy tam można samochodem podjechać pod namiot ,z tego co widziałam to chyba nie zawsze ,zależy od tarasu :roll:
W każdym razie chodzi mi o to ,jaki jest koszt mniej więcej na dobę na tym kampie?
No i w ogóle ,moze ktoś zechce podzielić się jakimiś nowymi informacjami na temat kampów na Hvarze .Za linki raczej dziękuję,bo już wszystko chyba wyczytałam i tak średnio z tymi informacjami :)
ps .Cennika Holiday wcale nie znalazłam :/
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 16.04.2015 16:12

My w zeszłym roku byliśmy na campie Holiday i to był strzał w dziesiątkę :D
Super zacienienie, sanitariaty bardzo ok: czysto, ciepła woda non stop, nawet do zmywania no i fajny sapcerek do Jelsy. Ten camp leży pomiędzy dwoma innymi i jest najmniej oblegany, pojęcia nie mam czemu, pewnie dlatego że ciągle coś majstrują przy stronie i tak właściwie jej nie ma :?
Pieczywo można kupić w budce po drodze do Jelsy (5minut z campu). W Jelsie sklepy, targ rybny, knajpki, wszystko co trzeba:)
Cicho, spokojnie. Dołem przebiega droga " przelotowa" i sporo ludzi nią spaceruje, jeździ na rowerach czy skuterach więc moja rada: nie rozbijajcie się przy niej. W weekendy wieczorem słychać trochę muzykę z imprez w hotelu. W tygodniu cichutko.
Jeśli chodzi o cennik to w sierpniu 2014 placiliśmy:
36 kun osoba dorosła
21 kun dzieci 5-12lat
42 kuny namiot
36 kun samochód
14 kun prąd
7 kun taxa osoba dorosła.

Z Grebisce jest do Jelsy dalej. Camp wydawał nam się zatłoczony, nie rozważaliśmy go. Ten najbliżej Jelsy to camp Mina. Wygladał ok. Graniczy z cmentarzem co nie każdemu musi odpowiadać, choć to spokojne sąsiedztwo :wink: a od strony drogi z hotelem. Przy hotelu są np korty gdzie od 7.00 już bywało gwarno. Wiem, bo czasem spacerowałam tamtędy o poranku. Dla nas to właśnie dyskwalifikowało ten camp i ta weekendowa muzyka.

Poza Holidayem byliśmy dwukrotnie na campie Lili. Bajeczny choć mocno zatłoczony. Fajnie wygląda też camp Paklina w Ivan Dolac, ale tam z kolei mało cienia.
Ale miejsce świetne, Ivan Dolac to super miejscówka na wakacje według mnie.

Nie wiem czy pomogłam cokolwiek, dopytuj jeśli o czymś nie napisałam.
Pozdrawiam :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 16.04.2015 16:58

Bardzo pomogłaś ,dużo konkretów . Bardzo Ci dziękuję.Czyli na naszą trójkę wychodzi mi ok 120zł za dobę,to przyzwoicie całkiem ;)
Wiem ,że Maslinka była w którymś z tych dwu i opisywała ,więc jeszcze poszperam w jej relacjach .Lilli nie bierzemy pod uwagę,mała plaża ,dość karkołomne zejście do tej plaży i ponoć sprawia wrażenie trochę klaustrofobicznego,takie słyszałam opinie,a to nie dla nas ;)
Dzięki Ania ,raz jeszcze :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 108
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone