Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.02.2015 12:12

azymut38 napisał(a):Dzięki. Zastanawiam się tylko, czy Hvar mnie zauroczy...

jak będziesz siedzieć na tyłku we Vrboskiej wyłącznie, to nie zauroczy. Jeśli ruszysz w inne miejsca - za tunel Pitve, starą drogą do Hvaru przez Brusje, na Sv. Nikola, do Humca i Grapcevej Spilji, odwiedzisz różne niesamowite zatoczki jak Pokrivenik itd.- to zauroczy.
azymut38 napisał(a):Widziałem Krk (Baska), Rab, Pag, Dalmację, Z. Dubrovacką i najmocniej podobało mi się w Breli.

:lool:
Cóż, Vrboska to nie Brela - ciut inne klimaty :mrgreen:
azymut38 napisał(a):Teraz rozważam albo Vrbnik na Krku albo Vrboskę na Hvarze. Co robić ? :roll:

Poczytać relacje z pierwszej strony i pooglądać zdjęcia w nich, a nie zdawać się na decyzje innych. Każdy sam wie, co lubi. Ja bym chyba hopla dostała w Breli w sezonie, a Ty w miejscach gdzie ja lubię spędzać wakacje.
Pytanie na miarę: jak żyć?... :roll: :wink:
Ostatnio edytowano 12.02.2015 16:37 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 12.02.2015 16:36

Ja akurat byłem w nieco mniej uczęszczanej części Breli, tj. Podrace gdzie mieszkałem przy tej plaży:

Obrazek

Tłumów nie było nigdy...
Oj ciągnie mnie na ten Hvar. Prawie się zdecydowałem :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.02.2015 16:43

azymut38 napisał(a):Oj ciągnie mnie na ten Hvar. Prawie się zdecydowałem :mrgreen:

Spoko, że jechać. Na Krku już byłeś, inne wyspy Kvarneru znasz - chyba pora na nieco inne od nich wyspy środkowej Dalmacji. Zawsze to nowe wrażenia. :)
Tylko zostaje kwestia wyboru samej miejscowości - zależy od tego, co lubisz robić na wakacjach i jakimi widokami się otaczać.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 12.02.2015 21:43

Nie spotkałem na tym forum ludzia któremu Hvar by sie nie podobał... może mało czytam :D
Pozdrawiam :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.02.2015 21:52

mariusz_77 napisał(a):Nie spotkałem na tym forum ludzia któremu Hvar by sie nie podobał... może mało czytam

Ja spotkałam jednego - ale on przejechał tylko przez wyspę w te i wewte. :wink:
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 12.02.2015 21:55

Powiedzcie coś jeszcze o tym miejscu Vrboska, proszę.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.02.2015 22:21

azymut38 napisał(a):Powiedzcie coś jeszcze o tym miejscu Vrboska, proszę.

Za byłam tylko przelotem dwa razy pozwiedzać, więc o plażach nic Ci nie powiem niestety.
Tu może PRZECZYTAJ, a potem popytaj autorkę:
2012-ja-te-volim-vrboska-t39136-15.html#p1028374
I tu może też:
podgora-i-wyspa-hvar-w-pigulce-czerwiec-2010-t28467-165.html#p571202

I przejrzyj też inne relacje z pierwszej strony tego wątku.
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 01.03.2015 14:13

Witam wszystkich , mam ogromna prośbę o podanie namiarów na ciekawe i sprawdzone apartamenty w Stari Grad . Najlepiej żeby apartament umieszczony był blisko morza tak aby można było dojść nad wodę spacerkiem . Wszelkie info proszę słać na priv . Z góry dziękuję .
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.03.2015 15:11

Misiek78 napisał(a):Witam wszystkich , mam ogromna prośbę o podanie namiarów na ciekawe i sprawdzone apartamenty w Stari Grad . Najlepiej żeby apartament umieszczony był blisko morza tak aby można było dojść nad wodę spacerkiem . Wszelkie info proszę słać na priv . Z góry dziękuję .

W miasteczku kąpią się raczej nieliczni.... Jeśli chcesz mieć miejsce do kąpieli pod nosem, to żadna z większych miejscowości się do tego nie nadaje.

A teraz info o novum na wyspie, które pewnie ucieszy miłośników Hvaru : przed kilkoma dniami otwarto nową obwodnicę Jelsy - 14 km. Nowy, alternatywny odcinek Jelsa - Poljica. Mniej zakrętów, droga oddalona od wybrzeża, wyżej położona.
klik
Ostatnio edytowano 01.03.2015 20:41 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 3 razy
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 01.03.2015 20:37

O ciekawa wiadomość o obwodnicy,możliwe że wykorzystamy w tym roku :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.03.2015 22:47

Patrzyłam tęsknie w stronę tej budowanej obwodnicy minionego lata. Super, że ten odcinek jest już ukończony. Omijany przez obwodnicę kawałek drogi przed Jelsą (patrząc od Poljicy) wspominam najgorzej - bardzo kręty, z dziurawą, wąską nawierzchnią, zmuszał do znacznego ograniczenia prędkości. Nowa droga bardzo ułatwia przejazd - jeszcze trochę i porzekadło o hvarskich drogach przestanie być aktualne. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.03.2015 23:41

tak zajrzałem na szybko do Klubu (ostatnio naprawdę brak czasu na dłużej, dlatego nie zagłębiałem się po odpowiedź na pytanie), bo żona jest po wrażeniem widoków z Hvarską Lawendą w ostatnim czasie, a może być to istotny czynnik do ponownego wyjazdu do Cro (kasy ciągle mało);
podpowiedzcie proszę: kiedy, w jakim terminie najlepiej jechać, by uświadczyć takie lawendowe pola?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.03.2015 23:43

te kiero napisał(a):podpowiedzcie proszę: kiedy, w jakim terminie najlepiej jechać, by uświadczyć takie lawendowe pola?
przełom czerwca i lipca
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.03.2015 03:55

A jak będziesz kupował lawendę w woreczkach to prawdopodobnie kupisz tą ze Slavoniji ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.03.2015 09:55

Bocian napisał(a):A jak będziesz kupował lawendę w woreczkach to prawdopodobnie kupisz tą ze Slavoniji ;)
Trzeba wiedzieć od kogo kupować :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone