Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Postnapisał(a) Mikromir » 02.01.2015 16:12

rivaldoo napisał(a):.Myslelismy by zakotwiczyc na obrzezach Jelsy w kierunku Vrboskiej to jest na ulicy Vitarnja. Czy był już ktos może w tych okolicach? Jakie macie opinie na temat tego rejonu? Co myslicie o tamtejszych plazach? Czy może lepiej mieszkac tam a na plazowanie udac się gdzie indziej, np. na druga strone wyspy?
Czy moglby ktos nam pomoc?

Krzychooo tam mieszkał, spytaj go:
krk-2011-peljesac-2010-hvar-2011-t30377-360.html#p851607
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Postnapisał(a) Basik_63 » 02.01.2015 20:14

Od blisko 4 lat jeżdżę do Jelsy, ale plaże wybieram co dzień inną. W Jelsie jest kilka plaż, ale są oblegane i takie sobie. Więc osobiście obojętne mi jest czy mieszkam nad samym morzem czy nie. Sama dzielnica dosyć urokliwa otoczona lasem piniowym. Niedaleko na rivę (kurcze nigdy nie mogę ogarnąć czy pisze się na rivę czy też do rivy). Zresztą w Jelsie wszędzie gdzie byś nie zamieszkał będzie blisko rivy.(czytaj "centrum"). Osobiście polecam plaże w Zavali, Ivan Dolac, Sv. Niedjeli, Gromin Dolc, Dubovica ( to część za tunelowa) po stronie Jelsy polecam plaże w Vrbosce, Malo i Velo Stinivę, Żukową, Digi Dagę. Jest ich tam zresztą cała masa. Warto zaopatrzyć się na miejscu w mapkę Hvaru jest bardzo pomocna w wyborze plaży, na którą będziecie mieli ochotę się wybrać. Polecam Wam wszystkie relacje z pobytu na Lawendowej wyspie, do których linki znajdują się na pierwszej stronie tego wątku (ja z nich korzystałam kiedy jechałam pierwszy raz) na pewno pomogą Wam w wyborze. Osobiście polecam Jelsę może nie ze względu na plaże ale ze względu na to, że jest gdzie pójść wieczorkiem i często coś się tam dzieje w przeciwieństwie do za tunelowych osad.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Postnapisał(a) Basik_63 » 02.01.2015 20:22

Krzysiu miał szczęście mieszkać nad tą najbardziej lubianą przeze mnie ale też i bardzo obleganą plażę Jelsy. ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Postnapisał(a) Mikromir » 02.01.2015 20:38

Basik_63 napisał(a): po stronie Jelsy polecam plaże w Vrbosce, Malo i Velo Stinivę, Żukową, Digi Dagę. Jest ich tam zresztą cała masa.


Dodałabym jeszcze nieco dalej centralną część zatoki Pokrivenik.

Obrazek
Obrazek

Zatoczki można zobaczyć m.in. na interaktywnej mapce:
http://www.visit-hvar.com/

Dość dokładna polecana wcześniej mapa:
http://www.fmix.pl/zdjecie/3495092/70hv ... /rozmiar/4
rivaldoo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.01.2015

Postnapisał(a) rivaldoo » 02.01.2015 20:40

Basik_63 dzieki bardzo za odpowiedź, na pewno skorzystam z Twoich podpowiedzi...mam jeszcze jedno pytanie odnosnie dukoczliwych i dosc nieznosnych wiatrów pojawiajacych sie w okolicach Jelsy...spotkałem sie z wypowiedziami forumowiczów, ktorzy zwracali uwage na owe wiatry. Czy rzeczywiscie mozemy sie ich az tak obawiac? Sa az tak dokuczliwe? Czy to kwestia tego w jakim sezonie sie jedzie??

Pozdro:)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Postnapisał(a) Basik_63 » 03.01.2015 21:28

Ja tam żadnych wiatrów specjalnie nie odczułam. No oczywiście chyba, że wieje bora. Ale borę możesz przeżyć w każdym innym miejscu Chorwacji również. Mówią, że bardziej wietrzna jest w Jelsie właśnie dzielnica Vitarnija ale myślę, że to też zależy od pogody panującej w danej chwili. Jakoś nie zauważyłam aby z tego powodu była mniej oblegana od innych dzielnic Jelsy. Co prawda my kwaterujemy zawsze w dzielnicy Peljine ale to z tego względu, że tam trafiliśmy za pierwszym razem i tam właśnie mamy sprawdzoną kwaterę i zaprzyjaźnionych właścicieli.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Postnapisał(a) m@rek » 03.01.2015 22:36

rivaldoo napisał(a):Basik_63 dzieki bardzo za odpowiedź, na pewno skorzystam z Twoich podpowiedzi...mam jeszcze jedno pytanie odnosnie dukoczliwych i dosc nieznosnych wiatrów pojawiajacych sie w okolicach Jelsy...spotkałem sie z wypowiedziami forumowiczów, ktorzy zwracali uwage na owe wiatry. Czy rzeczywiscie mozemy sie ich az tak obawiac? Sa az tak dokuczliwe? Czy to kwestia tego w jakim sezonie sie jedzie??

Pozdro:)

Nie skomentuję tego :?
rivaldoo ... po prostu JEDŹ NA TEN HVAR
Pozdrawiam
rivaldoo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.01.2015

Postnapisał(a) rivaldoo » 03.01.2015 22:39

Marku tu juz nawet nie chodzi o mnie, tylko o moja zmarzłą żonę :D boje sie ze troche bardziej dmuchnie i bedziemy szukac na straganach swetrów i szalika ;p;p Pozdro i Basik dzieki wielkie za odpowiedz! :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Postnapisał(a) m@rek » 03.01.2015 22:42

rivaldoo napisał(a):... boje sie ze troche bardziej dmuchnie i bedziemy szukac na straganach swetrów i szalika ;p;p ...

czy Ty aby na pewno wybierasz się do Cro czy do Zakopanego na Krupówki :?: :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Postnapisał(a) Mikromir » 03.01.2015 22:47

rivaldoo napisał(a):Marku tu juz nawet nie chodzi o mnie, tylko o moja zmarzłą żonę :D boje sie ze troche bardziej dmuchnie i bedziemy szukac na straganach swetrów i szalika ;p;p

Spoko, ja jestem ogromny zmarzlak, a nie szukałam szalika nawet na wydmuchowisku na Pagu, a co dopiero na Hvarze. Wytłumacz małżonce, że wiatr przynosi uczucie ulgi w upalny dzień... :lol:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Postnapisał(a) m@rek » 03.01.2015 22:59

Mikromir napisał(a):Wytłumacz małżonce, że wiatr przynosi uczucie ulgi w upalny dzień... :lol:

lepiej bym tego nie ujął 8)
... Mikromir, czy aby przypadkiem nie jesteś politykiem :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Postnapisał(a) Mikromir » 03.01.2015 23:05

m@rek napisał(a):
Mikromir napisał(a):Wytłumacz małżonce, że wiatr przynosi uczucie ulgi w upalny dzień... :lol:

lepiej bym tego nie ujął 8)
... Mikromir, czy aby przypadkiem nie jesteś politykiem :wink:

:lol:
Nie trzeba być politykiem, wystarczy doświadczenie w przekonywaniu do własnego pomysłu trójki dzieci, z których każde ma inne zdanie na jeden temat. :mrgreen:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Postnapisał(a) m@rek » 03.01.2015 23:14

Mikromir napisał(a):Nie trzeba być politykiem, wystarczy doświadczenie w przekonywaniu do własnego pomysłu trójki dzieci, z których każde ma inne zdanie na jeden temat. :mrgreen:

... prowadzisz jakieś szkolenia w tym temacie :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Postnapisał(a) Mikromir » 03.01.2015 23:19

m@rek napisał(a):
Mikromir napisał(a):Nie trzeba być politykiem, wystarczy doświadczenie w przekonywaniu do własnego pomysłu trójki dzieci, z których każde ma inne zdanie na jeden temat. :mrgreen:

... prowadzisz jakieś szkolenia w tym temacie :wink:

Tak. Szkolę mojego męża, zanim wychodzę z domu i zostawiam go samego na pastwę całej trójcy. :mrgreen:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Postnapisał(a) m@rek » 03.01.2015 23:27

Mikromir napisał(a):Tak. Szkolę mojego męża, zanim wychodzę z domu i zostawiam go samego na pastwę całej trójcy. :mrgreen:

... i jak, daje radę :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 103
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone