Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 13.06.2016 21:05

I udało się :lol: . Wreszcie zarezerwowane miejsca na wyspie :D . Pierw 8 noclegów w Supetarze a potem 6 w Sutivanie. Ten w Sutivanie mam możliwość jeszcze odwołania do 18 czerwca ale wątpię żebym coś znalazłam w przystępnej cenie tak późno.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.06.2016 19:21

Gdzie w Sutivanie dobre żarło ? :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2016 19:27

Lechoo napisał(a):Gdzie w Sutivanie dobre żarło ? :)

sutivanie niestety nie wiem, ale jakbyś tak jechał na wycieczkę przez wyspę w okolice Sumartinu, to polecam restaurację "Hacjenda" prze Selcą. Może nie tanio, ale naprawdę dobre jedzenie :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.06.2016 19:39

Lechoo napisał(a):Gdzie w Sutivanie dobre żarło ? :)

Najlepsze wrażenia mam stąd. Restaurant MIKI jak głosi szyld.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 15.06.2016 07:06

Zanotowane, dzięki :)
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 15.06.2016 11:49

Wybieram się z małymi dziećmi w sierpniu do Splitska. Mam tam już zrobioną rezerwację, jednak czytając forum i oglądając zdjęcia obawiam się że jest to zły wybór ze względu na małą ilość plaż. Wiem, że jest to mała mieścina i nie zależy nam na jakichkolwiek rozrywkach, ale oglądając te rejony na google earth obawiam się, że trzeba będzie jeździć gdzieś dalej z dzieciakami. Chyba jedyna rozsądna plażyczka to https://www.google.pl/maps/place/Splits ... 93!6m1!1e1
Był ktoś z Was może w tej miejscowości z małymi dziećmi?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.06.2016 21:46

A jak małe te dzieciaki?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 15.06.2016 23:04

I jutro nastaje ten dzień :D
Kierunek Brač :D
WITAJCIE WAKACJE W POVLJI
:mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.06.2016 23:30

ELIMAR napisał(a):I jutro nastaje ten dzień :D
Kierunek Brač :D
WITAJCIE WAKACJE W POVLJI

Szerokiej drogi i radosnych wakacji! :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2016 00:06

ELIMAR napisał(a):I jutro nastaje ten dzień :D
Kierunek Brač :D
WITAJCIE WAKACJE W POVLJI
:mrgreen:

Sretan put :idea:
Jeśli w Povlji jest net, to zapraszam :wink: :idea:
macias_14
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) macias_14 » 16.06.2016 00:12

Witam Klubowiczów!
W tym roku miał być Hvar, ale nie znalazłem satysfakcjonującej kwatery, wiec padł wybór - Postira. Mam pytanie odnośnie temperatury wody, gdyż w kilku relacjach autorzy narzekają na zimna wodę, zwłaszcza w części północnej wyspy. To jest zjawisko chwilowe np. bura, czy przez zmieniające się prądy, czy faktycznie stale woda ma sporo mniej niż w innych rejonach? Zaliczka już poszła i martwię się ze popełniłem dużego babola, bo dwa tygodnie pluskać się w chłodnym Jadranie nie uśmiecha mi się, a co gorsza moim smykom.
pozdrawiam
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 16.06.2016 13:59

Mikromir napisał(a):A jak małe te dzieciaki?


1, 3 i 7 lat:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.06.2016 16:21

gaspar84 napisał(a):
Mikromir napisał(a):A jak małe te dzieciaki?


1, 3 i 7 lat:)


Nie spędzałam urlopu w Splitskiej, zajrzałam wieczorkiem na chwilę zerkając też na jej plażę.
Hmmm... Jeśli Ci się marzyły plaże typowo dziecięce, czyli jakiś żwirek, to chyba tylko ta zatoczka w samej Splitskiej. Reszta dojazdowo.
Pozostałe plaże są rzeczywiście skaliste, przy czym uważam, że siedmiolatek spokojnie sobie poradzi na wielu z nich, a trzylatek raczej za rączkę, chyba że zręczny jakiś. :wink: Roczne dziecko i tak najlepiej do basenika. Widziałam tam coś w rodzaju płaskich skalnych płyt, raczej łagodnie schodzących do wody, jak poniżej.

zP1230967.JPG


zP1230968.JPG


P1230970z.JPG


Nie takie znowu najgorsze te skały, a przy nich sporo naturalnego cienia pod drzewami. Nie mniej jednak roczniak po nich sam nie podrepcze, a trzylatek raczej powinien z asekuracją.
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 16.06.2016 20:08

Mikromir napisał(a):
gaspar84 napisał(a):
Mikromir napisał(a):A jak małe te dzieciaki?


1, 3 i 7 lat:)


Nie spędzałam urlopu w Splitskiej, zajrzałam wieczorkiem na chwilę zerkając też na jej plażę.
Hmmm... Jeśli Ci się marzyły plaże typowo dziecięce, czyli jakiś żwirek, to chyba tylko ta zatoczka w samej Splitskiej. Reszta dojazdowo.
Pozostałe plaże są rzeczywiście skaliste, przy czym uważam, że siedmiolatek spokojnie sobie poradzi na wielu z nich, a trzylatek raczej za rączkę, chyba że zręczny jakiś. :wink: Roczne dziecko i tak najlepiej do basenika. Widziałam tam coś w rodzaju płaskich skalnych płyt, raczej łagodnie schodzących do wody, jak poniżej.

zP1230967.JPG


zP1230968.JPG


P1230970z.JPG


Nie takie znowu najgorsze te skały, a przy nich sporo naturalnego cienia pod drzewami. Nie mniej jednak roczniak po nich sam nie podrepcze, a trzylatek raczej powinien z asekuracją.


Dzięki Mikromir za odpowiedź i zdjęcia. Jakoś damy radę:) pewnie najczęściej bedziemy leżakować w tej zatoczce, może odwiedzimy okoliczne plaże no i Bol. A ze skałek tez pewnie skorzystamy. Trochę żałuję że nie zrobilem rezerwacji w Povlji ze wzgędu na Ticje Luke wspaniała dla dzieciakow no ale coz trudno.... :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.06.2016 20:40

Cóż, Tičja Luka też nie była idealna ze względu na rodzaj kamyków, poza tym nie było tam cienia, choć mimo wszystko bardzo mi się podobała. Splitska ma dużo uroku, jest spokojna, cicha, bardzo zielona, z ładnym maleńkim centrum i nadmorską drogą w sam raz na spacery, no i jest też świetną bazą do zwiedzania wyspy. Myślę, że spodoba Ci się mimo wszystko, a w najbliższej okolicy Splitskiej znajdziesz ustronne zakątki odpowiednie dla dzieci, najwyżej kawałek podjedziesz samochodem tą drogą nad morzem. Pinie i cień - bezcenne. :) Polecam restaurację Panorama.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone