Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.06.2016 10:23

anksma, nie sądzę, żeby tyle knajp było w Sumartinie. Zresztą miejscowość mnie nie zachwyciła. Na dzikich plażach za zatoką Sv. Rok nie widać za dużo cienia. W okolicy Puntinaka cień jest, ale przeważają skały. Są dość płaskie, nie ma od razu głębi, więc nie jest najgorzej. A plaża miejska bez sensu przy drodze... :roll:

Jeśli pojedziesz w ciemno, drzyj zelówy na zachodni koniec Sutivanu i szukaj czegoś przy Likvie, stamtąd nadmorską dróżką dojdziesz do spokojnych ocienionych zatoczek żwirowych między skałkami. Masz większą szansę znaleźć coś odpowiedniego i ustronnego gdzieś między tekstylnymi a FKK. :mrgreen: Wróć do relacji osób, które tam plażowały.

I nie wracaj trzeci raz do Pakostane. :oczko_usmiech:


http://www.visitsutivan.com/activities/ ... ral-trail/
bouli1978
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bouli1978 » 05.06.2016 10:34

ELIMAR napisał(a):
bouli1978 napisał(a):Puchnie, bo tam jest tak pięknie. Jak wszystko pójdzie dobrze to 18, 19 czerwca już będę na wyspie....


A jaka miejscówka na wyspie?
My już w blokach startowych - 17 czerwca Povlja jest nasza :)


Puntinek. 5 dni u tego gospodarza, u którego byliśmy rok temu, a potem 7 dni jakieś 100 metrów od niego, bo przyjeżdża ktoś inny. Tam gdzie będziemy później to nawet nie wiem gdzie bo to mi załatwił ten pan co w tamtym roku nas przyjmował.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 05.06.2016 10:53

yzedef napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
yzedef napisał(a):Dzięki wielkie wszystkim za radę, będę po całonocnej jeździe więc oglądanie widoków zostawię na później :)


W jakim terminie będziesz na wyspie?


Koniec czerwca czyli już powoli człowiek zaczyna przygotowania do wyjazdu.


To jest szansa ,że gdzieś na siebie wpadniemy :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.06.2016 14:13

bouli1978 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
bouli1978 napisał(a):Puchnie, bo tam jest tak pięknie. Jak wszystko pójdzie dobrze to 18, 19 czerwca już będę na wyspie....


A jaka miejscówka na wyspie?
My już w blokach startowych - 17 czerwca Povlja jest nasza :)


Puntinek. 5 dni u tego gospodarza, u którego byliśmy rok temu, a potem 7 dni jakieś 100 metrów od niego, bo przyjeżdża ktoś inny. Tam gdzie będziemy później to nawet nie wiem gdzie bo to mi załatwił ten pan co w tamtym roku nas przyjmował.

No to pozdrów go od Nas! ! Jak wszystko będzie dobrze to będę tam 20 sierpnia :papa:
bouli1978
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bouli1978 » 05.06.2016 15:30

załatwione, mam dla Jury parę kufli górniczych, bo jak zobaczył je na zdjęciach to bardzo mu się podobały.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.06.2016 16:12

bouli1978 napisał(a):załatwione, mam dla Jury parę kufli górniczych, bo jak zobaczył je na zdjęciach to bardzo mu się podobały.

No to ja mu Raciborskiego piwa do tych kufli przywiozę :oczko_usmiech: :mrgreen:
Miałem w planach pobyt u Jury od 25 czerwca, ale zmieniliśmy na koniec sierpnia.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 05.06.2016 21:59

ELIMAR napisał(a):
yzedef napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
yzedef napisał(a):Dzięki wielkie wszystkim za radę, będę po całonocnej jeździe więc oglądanie widoków zostawię na później :)


W jakim terminie będziesz na wyspie?


Koniec czerwca czyli już powoli człowiek zaczyna przygotowania do wyjazdu.


To jest szansa ,że gdzieś na siebie wpadniemy :)

Nawet duża bo patrze w kalendarz i ja wyjeżdżam po tobie tylko 1 dzień... więc jak najbardziej w teorii powinniśmy się na pewno na siebie wpaść :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 06.06.2016 15:59

Witam,

mam pytanie odnośnie drogi 114 - odcinek Milna-Lozisca, czy faktycznie jest taka hardkorowa? W którejś z relacji przeczytałam, że przejazd nią to dużo mocnych wrażeń. Wybieramy się na Brać w połowie lipca, mam apartament zarezerwowany w Milnej (Milnie?), co oznacza, że przy każdej wycieczce do innego miejsca na wyspie drogi tej nie da się ominąć. I trochę się zaczęłam zastanawiać....

pzdr
Kasia
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 06.06.2016 16:11

anksma napisał(a):Ja od kilku dni śledzę wyspę na google i stronach i oglądam brzegi plaż. Najpierw typowałam miejscowość Supetar oraz Bol, potem poczytałam i się okazało że sporo tam ludzi, więc przeszłam na Sutivan i Sumartin. Trochę ciężko znaleźć miejscówkę w odpowiedniej cenie, ale co dzień studiuje stronkę z kwaterami. Nie biorę innych małych miejscowości pod uwagę że wzg. że będę jadać na mieście, poza tym patrząc na mapy google na plaże dzikie, to chyba w tych 4 miejscowościach są w miarę nie kamieniste, żeby można było wejść do wody. A poza tym pies, szukam czegoś gdzie będzie miał trochę cienia. Od tego szukania to już mi się odechciało tej wyspy :( Czytałam o kilku pięknych zatoczkach, ale pewnie będzie tam sporo ludzi :?


Jeśli szukasz dzikich plaż w okolicy Sutivanu to z czystym sumieniem mogę polecić małą plażyczkę
w kierunku Mircy. Za Mircą jadąc asfaltem po 200-300 metrach skręcasz w prawo i kierujesz się dalej w kierunku Sutivanu. Jeśli wertujesz google to znajdziesz ją pomiędzy dwoma usypanymi z kamieni cypelkami. Plaża jest żwirowa w wodzie jest sporo dużych kamieni. W zeszłym roku byliśmy tam dwukrotnie i byliśmy zachwyceni. Tylko nie mów o niej nikomu bo to nasz sekret :wink:

Widzę, że z samego Sutivanu można się tam dostać, ale ja nie próbowałem bo dojeżdżaliśmy z Supetaru
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 07.06.2016 19:00

Skalwin - dzięki :D trochę studiuje na mapach google wybrzeże i poluję na jakieś lokum w Sutivanie lub Supetarze. Jeszcze podoba mi się miejscowość Kuklijca na wyspie Uglijan i ewentualnie tam patrzę nocleg jakby tu mi się nie udało zaleźć czegoś sensownego w cenie. Ale w pierwszej kolejności jestem nastawiona na Brać bo już nawet mam wycieczki zaplanowane :lol:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 07.06.2016 20:02

sklawin86 napisał(a):Jeśli szukasz dzikich plaż w okolicy Sutivanu to z czystym sumieniem mogę polecić małą plażyczkę
w kierunku Mircy. Za Mircą jadąc asfaltem po 200-300 metrach skręcasz w prawo i kierujesz się dalej w kierunku Sutivanu. Jeśli wertujesz google to znajdziesz ją pomiędzy dwoma usypanymi z kamieni cypelkami. Plaża jest żwirowa w wodzie jest sporo dużych kamieni. W zeszłym roku byliśmy tam dwukrotnie i byliśmy zachwyceni. Tylko nie mów o niej nikomu bo to nasz sekret :wink:

Widzę, że z samego Sutivanu można się tam dostać, ale ja nie próbowałem bo dojeżdżaliśmy z Supetaru

Możesz podać link konkretnie do tego miejsca ?

Czy z drugiej strony https://www.google.pl/maps/@43.3878468, ... 312!8i6656 znajdę fajne plaże, najlepiej żwirowe ? :mrgreen:
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 08.06.2016 00:11

Lechoo napisał(a):
sklawin86 napisał(a):Jeśli szukasz dzikich plaż w okolicy Sutivanu to z czystym sumieniem mogę polecić małą plażyczkę
w kierunku Mircy. Za Mircą jadąc asfaltem po 200-300 metrach skręcasz w prawo i kierujesz się dalej w kierunku Sutivanu. Jeśli wertujesz google to znajdziesz ją pomiędzy dwoma usypanymi z kamieni cypelkami. Plaża jest żwirowa w wodzie jest sporo dużych kamieni. W zeszłym roku byliśmy tam dwukrotnie i byliśmy zachwyceni. Tylko nie mów o niej nikomu bo to nasz sekret :wink:

Widzę, że z samego Sutivanu można się tam dostać, ale ja nie próbowałem bo dojeżdżaliśmy z Supetaru

Możesz podać link konkretnie do tego miejsca ?

Czy z drugiej strony https://www.google.pl/maps/@43.3878468, ... 312!8i6656 znajdę fajne plaże, najlepiej żwirowe ? :mrgreen:


https://www.google.pl/maps/@43.3850191,16.505511,152m/data=!3m1!1e3

Muszę dodać kilka słów w sprawie tej plaży gdyż poprzednio pisałem na szybko. Z całą pewnością jest ona ukształtowana ludzką ręką (skaliste w tej okolicy wybrzeże wysypano żwirem oraz ułożono z kamieni dwa cyple). Najpewniej służy ona właścicielom nieopodal leżących domków oraz ogrodzonych działek przy plaży. Jednak dojść tam można przez opuszczona posesję. Nie widziałem żadnych tabliczek sugerujących że jest to prywatna plaża. Tak jak pisałem byliśmy tam dwukrotnie (za pierwszym razem akurat jakaś para wychodziła, za drugim razem gdy my opuszczaliśmy ją pojawiła się 3 osobowa rodzinka. Jest tam niezły widok na stały ląd, ale mnie osobiście zachwyciło to co leży na dnie morza tzn. na głębokości ok. 3-8 metrów. Przeciętny amator zabawy z płetwami i rurką na pewno wyłowi nie jeden ciekawy okaz muszli i skorup krabów i jeżowców. Sporo tam zwłaszcza muszli po małżach Św. Jakuba. Dotychczas nigdzie w Cro nie widziałem tak bogatego dna.

Żyjątek też tam sporo, pomiędzy kamieniami na dnie bliżej brzegu widziałem sporo krabo - homaro podobnych stworzeń kilka nawet udało się wyłowić dziecięcym podbierakiem (oczywiście wszystkie wróciły do wody)


Jeśli chodzi o drugą stronę Sutivanu to raczej nie pomogę, byłem tam tylko raz na początku naszej wizyty na Braci. Jednak po fiasku poszukiwania kwatery w ciemno nie pojawiliśmy się już w tym miasteczku.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.06.2016 13:00

Malowa napisał(a):mam pytanie odnośnie drogi 114 - odcinek Milna-Lozisca, czy faktycznie jest taka hardkorowa? W którejś z relacji przeczytałam, że przejazd nią to dużo mocnych wrażeń. Wybieramy się na Brać w połowie lipca, mam apartament zarezerwowany w Milnej (Milnie?), co oznacza, że przy każdej wycieczce do innego miejsca na wyspie drogi tej nie da się ominąć. I trochę się zaczęłam zastanawiać....


Jechaliśmy tą drogą do Milny i nie przypominam sobie, by był to jakiś hardkor.
A ja za szczególnie wytrawnego kierowcę się nie uważam. :wink:
Wrażenia na pewno są jak się jedzie do Milny, ale chodzi mi tu o widoki, a nie jakieś szczególne trudności na drodze.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.06.2016 13:29

Malowa napisał(a):Witam,
mam pytanie odnośnie drogi 114 - odcinek Milna-Lozisca, czy faktycznie jest taka hardkorowa?

Milna-Lozisca nie jest hardkorowa.
Hardkorowo jest na 114 między Ložišća a Nerežišća. Szczególnie jak się jedzie podczas ulewy :nice: .


Lechoo napisał(a):Czy z drugiej strony https://www.google.pl/maps/@43.3878468, ... 312!8i6656 znajdę fajne plaże, najlepiej żwirowe ? :mrgreen:

Nawet kilka ładnych plażyczek.
Na przykład taką 8).

Obrazek
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 09.06.2016 19:28

Super :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone